Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
23. okt 2009

ahoj vlnka,
jezkove oci, to bol hrozny pripad 😨 alex urcite nenecha drobca bez dozoru.
to mi je luto, ze ste takito chorlavi, nemyslim ze kvoli zime samotnej by ste ochoreli, ale ze kde pochytila Dianka virus? to ti teda nepoviem. ked clovek beha po lekaroch ani nevie ako a nakazi sa. ☹

alexandrah
23. okt 2009

boze jezis vlnka - samozrejme, nikdy by som neodisla z domu, a nechala riska so psikom!!!!!!!!! (ja ho praveze planujem zavesit do klokanky, ked bude väcsi, a vlacit so sebou, nech spoznava svet 😀 a je so mnou co najviac, nevedela by som sa od neho odlucit 🙂 ) len som myslela, ze ked budeme napr. v obyvacke, a ja budem cosi robit, a risko bude na pohovke napr., tak havo moze lezat vedla neho, budem od nich 2 metre ... uz sme nasho hava aj testovali na tej malej sesternicinej dcere, to je neskutocne urevane a nespokojne decko, a havo len kukal, onuchal ju a flegmossky si lahol obdalec ... boli u nas 3 dni. tak len reku ako pomocnik 😎 jasne, ze ho budu varovat naprl svokrovci, sestra, keby sme niekam sli, to si neviem predstavit ten rozumcek, nechat same babo doma so psom a ist do kina!!!!!!!! teda nikomu neprajem co sa stalo, ale no idioti!!!!!!!!!
vlnka - som strasne rada, ze klbiky su lepsie, vidis, naozaj to chce asi len trpezlivost, aj ked prve babo, clovek nevie, co a ako, ale teraz sa babo fakt este vyvija, a klbiky sa urcite daju uplne do poriadku!!!!!!!!
dneska som zaspala o pol 4 - citala som si - aspon ze mame obrovsku kniznicu, mam co citat, som maniak na knihy, a o 10 uz hore, ale neni som taka unavena.
baby, pili ste v tehu kavu? ja ju nelubim, ale rozmyslam, ze si nateraz tak jednu denne budem davat ... co myslite? (no asi nie denne, ale ked budem unavena moc).

desszi
23. okt 2009

alex, ja som pila asi od polky tehotenstva kavu (ale ja pijem tu 3v1, to je take slabe), aj to bolo fajn, lebo som mala nizky tlak. teraz pijem bezkofeinovu, len pre chut.

vlnka
23. okt 2009

Ja viem,ze to bol strasny pripad,ale clovek musi davat pozor.Alex kavu som nepila ani pocas tehotenstva ani teraz.Tak ako Desszi-iba Caro.Hoci taku mam chut niekedy,ja som tak isto predtym pila 3v1,ale kvoli malej si odopieram.Jedine co nedokazem nezjest je cokolada.Mesiac som vydrzala,ale mala som narodky a podostavala same dezerty a cokolady.Tak som neodolala a otvorila si tu obrovsku Milku...mnam.Kazdy den si z nej pasik uchmatnem.A zda sa,ze malej okrem tych vyrazticok,co ma na hrudnicku nic nove nevyslo.Tak asi mozem cokoladu mlsat dalej. 🙂

ivkaivka
23. okt 2009

caffte, ocka su zle, boli sme na ocnom, zobrala jej vyter, ci nema stafylokoka aj v ockach, tak cakame do stredy, zatial jej dala kvapky OCU flash, bez predpisu, na prirodnej baze, no mam pocit, ze su ocka po nich este horsie, tak som jej vcera dala ocny framykoin a rano tiez, tak uvidim. Boli sme aj na krcnom (opat), kvoli chrcaniu, tak vraj ma dutiny priechodne, ciste,to chrcanie je suchy hlien, len to chce trpezlivost, zvlhcovat nostek libenarom, davat vonku aj ked prsi ci je hmla, proste vlhko vyhovuje. Tak aj teraz som ju dala na balkon.
Vlnka, az ma mrazi, ked citam o tom psovi. My mame dvoch, no ked dam Oliviju na dvor, tak ich zatvaram, verim im, no predsa je to zvieratko a clovek nikdy nevie. Ved v telke uz o tom tolko bolo-brr, az mi je zle.
Prave pred chvilou som sa prihlasila s Olivijkou na kurz plavania pre babatka, vraj potom nie su take chore. Tak sa vytesujem, najprv ta pani chodi domov plavanie vo vani a potom sa chodi na bazen, uz sa tesim, no Olivija neznasa kupanie, tak dufam, ze nieco poradi.
Vlnka, tesim sa, ze klbiky su lepsie. Uvidis da sa to do poriadku a nase kocky budu mat nozicky, ako modelky.
Ozaj, pijete teraz caffe? Ja by som si dala, len rozmyslam, ci potom Olivija vobec zaspi 😀
Desszi, ako Davidkove licka? Vlnka, uz mate nausnicky? My ideme v pondelok a uz teraz sa pripravujem na komplikacie, pretoze vsetko zle sa na nas lepi.
Chcem sa opytat, nehnisaju vasim deturencom rucicky po ockovani - tbc? Olivia uz ma taky tvrdy kopcek a troska aj na vrchu biely. Vraj sa to chodi na plucne vytlacat a ze to velmi boli.
Aby som nezabudla, asi som uz dostala menzes, je to take spinenie,no neviem. Dufam, ze nestratim mlieko.Vy ako?

capy
23. okt 2009

ahojte tak nasi boli s vikinomm nakoniec na pohotovosti. tam mu dali neaku tabletku proti vracaniu (pricom vobec nevracal) a zivocisne uhlie a ze mu maju po lyzickach davat coca-colu. a teraz som mu kupila probiotika tak snad uz bude lepsie. dnes som bola u dokiny s tymi vikinovimi papiermi s pohotovosti a so sona a chirurgie. tak mi napisala sprievoku zasa na sono, ze ked ma tu slezinu zvacsenu tak nch mu to o dva tyzdne skontroluju a ze keby ho to brusko bolelo stale tak mame utekat hned.

dnes som volala s vikinom a povedal mi ze uz mu je lepsie, ze uz ho to brusko neboli tak dufam ze uz bude ok. lekarka mu dala este dietku tak uvidime.

vlnka super ze klbiky su lepsie 🙂 a ten pribeh, no hroza to by som asi nedokazala nechat same dieta doma a nieto este zo psom 😢 😢 😢

ivka super ze budete chodit plavat 🙂 a pokial viem tak tie hnisave vriedky po ockovani sa nevytlacaju ☹ aspon nam tak dokina hovorila. nam to nastastie nehnisalo. a skore uzdravenie zelam ☹

desszi
23. okt 2009

ivka ja pijem kavu, ale iba bezkofeinovu (nestle classic bez kofeinu) raz denne, rano a dakujeme za opytanie licka mame uz dobre. nas Daduso chvala Bohu nema v podstate ziadnu reakciu na tbc, ani neviem kde mu to pichli.
vlnka myslim ze kusok cokolady denne vobec neuskodi, aj ja si davam, ja jem dost vela sladkosti, mala by som ozdravit svoj jedalny listok 😅 ale ked viac menej nic nemozeme, co sa tyka zeleniny a ovocia, tak neviem, cim ho ozdravim 😅
capy, ved to liecia vikina ako keby mal pokazeny zaludok, nie? ale asi musia, aby mu nezatazili crievka, ked su udrete, chudatko male, nech sa rychlo date do poriadku.

capy
23. okt 2009

desszi dakujem snad uz bude vsetko vv poriadku ☹ ☹ ☹

vlnka
23. okt 2009

Ivka nausnicky mame zhruba 2 tyzdne,ale uska nam stale hnisaju,aj napriek tomu,ze jej to osetrujem 3-4x denne liehom a framikoinom.My mame len malu cervenu bodku na ramienku po ockovani.Takze zatiak vpoho.Aj moja mala chrci,uz sa s nou bojim vyjst von....aby este viac nenachladla.Zajtra ideme na navstevu k svokre.Im este vobec nevykuruju...tak budeme musiet zapnut elektricky radiator...no aj tak mam strach,ze to malej poskodi..ale ked som tam objednana ku kadernicke.Neviem ciist,alebo nie.Zase neda sa stale sediet doma.Vy ste uz s babatkami cestovali?

desszi
23. okt 2009

vlnka, ak myslis cestovanie autom, tak my sme uz cestovali dvakrat, k mojej mame, cesta nam trva cca 45 minut, v pohode, Dadko celu cestu prespal. trosku som sa bala, ze sa mu narusi rezim, kvoli novemu prostrediu, ale nic zavratne sa neudialo, da sa povedat, ze sa mu pacilo.

ivkaivka
23. okt 2009

capy, to fakt nezavidim. No verim, ze bude uz len dobre.
Vlnka, my sme cestovali tak dlhsie raz a cely cas spala. K doktorovi chodievame takmer kazdy tyzden (vzdy s inou pliagou) a mala cestu autom zboznuje. No ja ju nedavam do sedacky, ale mam ju v taske na zadnom sedadle. Mne to pride take surove dat do sedacky a este teraz co je zima. Proste ju dam so zavinovackou do tasky, prikryjem deckou a ideme. K jedeniu, moja mama hovori, ze treba jest vsetko, no s mierou, aby si babatko pomaly zvykalo na vsetky jedla.

capy
23. okt 2009

ivka no to dufam aj ja. dnes som zasa v takom napati a strese az ma boli zaludok a dokonca sa mi spustilo aj neake spinenie ako pri menzes, ale ten som mala pred tyzdnom tak neviem 😒

jest mozte vsetko co v tehu. babatka to poznaju este z bruska 😉

vlnka
23. okt 2009

Ivka este k menstruacii...ja som tiez asi dostala....neviem,ci to trva este sestonedelie,alebo ci to uz je menzes.Som 7 tyzden po porode a posledne 2 tyzdne som uz nekrvacala.Ale pred 3 dnami som zas zacala a je to taka cerstva krv-jasnocervena.Teraz neviem,co to je.Ja som pocula,ze kojace matky nemaju menzes niekedy aj tristvrte roka....Capy ty uz mas 2 detickyako to bolo u teba?

capy
23. okt 2009

vlnka je to individualne. ja som pri oboch dostala hned po sestonedeli. ale mam kamosku ktora dostala az ked prestala kojit 😉

alexandrah
24. okt 2009

vlnka - ja kavu neznasam, ja iba koli kofeinu, ale dneska som nebola taka unavena, tak ju snad potrebovat nebudem. preto ani caro na chut, ani nic, kedze mi nechuti 😀 ale tlak mam tiez skor nizky ... inak, ked sa´mala po cokolade nevyhadzala, tak asi mozes.
ivka - tak dobra sprava, my sme cez tehu jedli vselico, tak asi budem pokracovat aj potom, a neobmedzovat sa 😀 mrzi ma to s tymi ockami, snad sa to rychlo vylieci.
capy - veru, tiez je mi to divne, lieci ho akoby mal zly zaludok, a nie udrety ... no snad mu bude lepsie ... asi nevedia, co mu je, a co s tym ... ale snad nic vazne, to by sa asi ukazalo.
kocky, prali ste a zehlili aj uteraciky a decky? ja mam niektore take jemne, ze sa bojim, ze sa pranim (zehlenim urcite) znicia ...
vlnka - ivka - urcite budu male modelky, potom ich risko bude obhanat, ako spravny fesak!!!! 😀
desszi - to je skoda, ze nemozes ovocie zeleninu, ja sa toho asi nebudem vediet vzdat, iba strukoviny asi skusim nejest ... budem ako vlnka - ked sa nevyhadze, tak bude ok. (ja strasne milujem ovocie aj zeleninu, jem to kazdy den, nehovoriac o tom, ze je to lahka a zdrava strava, ked chcem potom aj schudnut).

ivkaivka
24. okt 2009

capy, to spinenie je mozno zo stresu, mojej kamoske sa to bezne stava. Myslis, ze mozem aj huby??? Mame totiz zavarane a su zavarene na kyslo a mne az tecu slinky... ☹ ale sa bojim, ci malu nebude boliet brusko z kysleho. Alex, ja jem vsetko, ovocie, zelenina... len cokoladu obmedzujem, lebo sa bojim, ze sa vyhadze, po vsetkom co uz mala po tvaricke, by som sa necudovala, no sem-tam si dam kusok 😉
No ja s tym pocitam, ze Risko a Davidko budu prvi napadnici nasich modeliek 🙂

desszi
24. okt 2009

ivka ja som uz jedla kysle uhorky, prvykrat ho bolelo brusko, druhy a tretikrat to uz bolo v poho, vyskusaj, mozno tvoja Oli uz nebude reagovat. Uz je vacsia, nas Dado mal vtedy len mesiac a ja som neodolala 😅
Alex ja zeleninu velmi nelubim a ani nemozem, mavam z nej traviace problemy, zato ovocie milujem, ale jem len jablcka a banany, ine sa neodvazim zatial, aby Dadka nebolelo brusko.

alexandrah
25. okt 2009

ako vidim, je to fakt individulne, niekto neje skoro nic, a pritom mozno by babo ani nebolo alergicke, ta moja sesterka je mozno 2-3 jedla, a uz je z toho na prasky, namiesto aby vyskusala, mozno by sa nic nestalo. ja urcite skusim, ovocie zel. urcite, cokoladu sa zastrajam ze nebudem - koli chudnutiu ... 😒 no najhorsie je ze ja milujem aj strukoviny, a vraj zelenina na K moze robit problem, ale ja sa ibem zabit po takom kelovom privarku, tak neviem ... ivka - ja by som tie huby skusila, sak olivka uz za tehotenstva skusila vselico, tak mozno jej fakt nic nebude, a potom sa ich mozes objedat!!! 😀

ywonnee
25. okt 2009

alex ak som dobre pochopila bavite sa o jedeni po porode,teda pri kojeni.... ja co viem po malej ako nam radila doktorka tak strukoviny mozes ale v prepasirovanom stave,aj kelovy privarok ale premixovany.... ja som to jedavala v takom stave,poviem Ti bolo to sice hnusne ale mala ani nemrnkla a v pohode vsetko jedlo zvladala z mojho mliecka... len som nesmela cerstve rozky a uz vobec nie citrusi alebo dzusi....

ywonnee
25. okt 2009

alex a ozaj z vlastnej skusenosti nejec potom vela bananov, mozno to u Teba bude inak ale mala bola po nich vzdy zapchata a mali sme co robit.... na dobre prdkanie jej pomahalo osupane jablcko a rascovy odvar....

alexandrah
25. okt 2009

vidis, a niekto zase je v pohode citrusy, ina lekarka povie, ziadne cervene ovocie ani zeleninu, ani strukoviny, ani zeleninu na K, ani cokoladu, kakao, oriesky ... kazdy povie ine, napokon kazdy aj tak je, co mu pride vhodne ...

ywonnee
25. okt 2009

alex vidis??? ja som dala aj na rady lekarky a tie citrusy som vobec nejedla lebo som na ne alergicka a bohuzial aj mala... v tehu som jedla vela mliecneho a aj pri kojeni a mala je alergicka na laktozu a kravsku bielkovinu... heh no v dnesnej dobe nevies co mozes a co nie... ale odbocila som od temi.... nejako sa mi dari zaspat skoro vecer ale ked sa zobudim v noci tak uz som dospala....

alexandrah
25. okt 2009

aha, tak to je asi ine, ked si na ne alergicka aj ty, ja sa zase trochu obavam, ze ja som alergicka na mlieko, co potom male ... keby som nahodou musela davat UM, tak asi hned to antialergenne...
inak, neurologicka mi vravela, ze ked clovek ok zaspi, ale sa zobudi, a potom uz nic, tak ze su to stresy ... no u mna problem, lebo ja ani nezaspim, a ked sa zobudim, tak potom tiez uz nie, takze fasa 😕

ywonnee
25. okt 2009

alex je to mozne s tym stresom lebo ho mam teraz az az , mala , moje srdiecko, nevlastna dcerka a jej zaujem o chlapcov a skola a nakoniec som sa dozvedela ze moj exmanzel ma zadlzil az po usi... fuuuu ale este ze mam teraz skveleho priatela ktory mi velmi pomaha vsetko prekonat a velmi mi to ulahcuje.... ked sa v noci preberiem tak ma hladky az kym nezaspim alebo ma dobre... ehmmmm no dost sukromne ale vies co mam na mysli .... a potom zaspim ako babo.... 😀 😝

ivkaivka
25. okt 2009

ahojte, uz ma ide porazit, ocka su dobre, no na hlavicke ma obrovsky cerveny flak, nieco take ako mala na licku, roztahuje sa jej to uz k uskam a cielku. Uz mi je z toho do placu. Stale nejaka pliaga. Zajtra ideme k lekarke, tak som zvedava co povie. Akurat som jej to poutierala repikom a natrela indulonou. Desszi, ako casto do dna mozem ten repik??? Ja uz neviem co s nou, stale nejaky kozny problem a stale na inom mieste.
O a musim sa pochvalit, vcera som dostala od manzela darcek za Olivijku, skoro som spadla na zadok, kupil mi autooooooooooooooooooooo, je to take 7 rocne - peugeot 206, on ho vlastne tak trosku kupil sebe, pretoze ked sme isli k lekarke, tak nam musel nechat auto a on pekne na autobuse a ked sa dozvedel, ze budeme chodit plavat a to dopoludnia, tak chudacik, cely den presedel na nete a hladal auto.
Neviete, moze chodit mala plavat, ked ma take kozne problemy??? Ja to plavanie chcem hlavne kvoli klbu a nech sa unavi, hadam mi bude lepsie spavat. Dnes od tej 10.00 je vonku, akurat sa pride najest a hajde znova do kociara.

desszi
25. okt 2009

ivka ja som utierala tvaricku repikom aj 3 x denne ked to mal take skarede a potom postupne menej, teraz ma uz tvaricku peknu, ale aj tak mu ju zvyknem kazdy druhy den rano pretriet tamponikom namocenym do repiku. Ale ak dobre viem, repik vysusuje pokozku, takze keby ju mala Olinka uz potom velmi suchu, tak to radsej zredukuj. Hoci ked natieras indulonou, tak sa to vlastne premasti.
Ja si myslim ze plavat by ste mohli chodit, ved koniec koncov sa aj kupkate, voda by az tak nemala uskodit.

capy
25. okt 2009

baby ja vas teraz akosi nestiham. Vikino este nieje ok. stale sa stazuje na brusko. hlavne v noci. a do toho tomina prehana, tak dufam ze len zo zubka. ale on sa nevykaka do plienky, tak polovicu noci sedime na serbliku. ja som uz poriadne nespala vyse tyzdna. kedy sa to skonci? tuto noc som spala asi hodinku. a chudatko uz vykrikuje ked ide na serblik, ze ho boli ritka a strasne pri tom place ☹ ☹ ☹

desszi
26. okt 2009

och capy, vy toho teda mate, a co davas Tomimu na ritku? lan dufat ze coskoro to bude len spomienka.

ivkaivka
26. okt 2009

dessi a pred kazdym potieranim repikom si varila novy? - to je teda formulacia vety 😀 . Neviem ci mi staci uvarit rano a do vecera ho mozem pouzivat, alebo zakazdym novy.
Capy, ufff, to je hrozne, bolesti bruska... neskusala si mu dat odvar z ryze? Vraj to pomaha na hnacky, alebo cierny caj a horku cokoladu. No hlavne vela, vela tekutin.
Ja tiez nespim, Olivijka zaspava o jednej rano a vcera o pol jednej no stareho casu o pol druhej. Uz som z nej zufala, ona ked sa zobudi o tretej popoludni, do rana nespi. Dnes som to hovorila lekarke, tak mi povedala, ze to su temperamentne deti a vraj aj inteligentne, nepotrebuju spat, len sa pozerat, rozprava...bavkat, vraj teraz je to na skodu, no potom to bude pre nas benefitom. Ona mala takeho syna. No raz do tyzdna, by sa malo babatko vyspat. Ona najprv davala fenistil, ak nezabral, tak ditiaden a ak ani ten tak diazepam. Ze ak to uz bude na nevydrzanie, tak raz do tyzdna ju uspime chemiou. Velmi sa mi to nezda, asi radsej budem s nou hore.
Dnes sme boli dat nausnicky, chudatko, tak vrestala pri pichnuti ihlou...no teraz spinka 🙂 uvidime ako dlho.
Ozaj, spominala mi ockovanie proti rotavirusovym hnackam, robi sa po tretom mesiaci, stoji 122 eur. Ona ho velmi odporuca, vraj tym prejde takmer kazde dieta do 5 rokov, tie hnacky koncia vacsinou v nemocnici. Vravela, ze je to vsak drahe, teda pre rodicov co nemaju problem minat. Manzel to hned objednal.,,vraj ked ide o malu, ziadnych penazi nie je vela. Ale ma stve, ze ten nas stat nas tak zdiera. Deti by mali mat vsetko zadarmo. My jak blbci platime vsetky mozne poistenia a ked chces mat zdrave dieta, tak si este priplat 😠 😠 😠 . Vy davate to ockovanie???
Capy, este raz, drzte sa a mysli na to, ze ani ja nespim, teda aspon mne to pomaha, ked si spomeniem na to,ze nie som sama co buntosi. A nechces ist s tymi hnackami k lekarke?

alexandrah
26. okt 2009

ivka / taky maly darcek autoooooooooooooooooo???????????????? ty vole, a ja ze zlato nemusis, ja mam rada taku kvalitnu bizu (taka svajciarska stoji aj 3000 alebo tak, no ale toto!!!!!!!!!)!!!!!!!!!!!! inak, ja som pocula o tych rotavvirusov, urcite treba ockovat do 6. mesiaca, ze nie takmer kazde dieta, ale kazde dieta do 6. rokov to ma, neda sa to liecit, to same prejde, ale peklo, horucky ... ja dam urcite ockovat ... oni vravia, ze su vselijake ine ockovania, co su urgentnejsie, mozno o rok bude aj toto hradene statom, ale zatial bohuzial nie je, ale ja dam urcite!!! inak, s tymi temperamentnymi detmi neviem, ja som strasne temperamentne dieta, ale ako mala som spala, bola som temperamentna az v skolke a skole a tak ... (a myslim, ze aj snad docela inteligentna ... ), no rodicia musia vidiet aspon cosi dobreho, uz ked im je zle, ze babatka nespia ...inak sranda, lebo väcsinou som pocula, ze ked ma babo v noci UM, tak spi lepsie, lebo je to hustejsie ... to proti refluxu je Nutriton, ale jedna baba pisala, ze jej to zapeka malu, tak neviem ... ozaj, neskusala si nejak zmenit kozmetiku na tvaricku? napr. tu welledu? na tu kazdy spieva iba chvaly, urcite je tam aj kremik na problematicku plet...
ywonne - moj muz v noci spi jak babo, ked sa ja zobudim, mozem chodi, svietit, citat si, on spi (comu som ale rada, lebo vela pracuje, a urcite ma viac stresov jak ja, len potom som v noci iba so psikom 😀 ).
capy - tak vidim, ze starosti neprejdu ani ked su deti väcsie, no co uz ...
ja som dneska viac spala, az zazracne, cca po 3 tyzdnoch, aj som chcela ist cosi vybavovat, ale len ozehlim a cosi porobim, dam sa do vaen a pre telku alebo s knizkou, co uz, aj ja si zasluzim, som si povedala, kazdy den iba makam jak blbec ... 😖
inak - ivka - tiez si myslim, ze plavanie ani voda by nemuseli ublizit, babatko bude mat nove podnety, bude len dobre, uvidis!!!!!!!! a este raz gratulujem k autu!!!!!!!!!!!! 😎 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre