Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
6. dec 2009

ahojte, prave idem na kontrolu do nemocnice, moj porodnik ma dnes sluzbu, tak vraj mame dojst na monitor a tak. inak vsetko ok, tlak mi klesol este vecer, a uz som zase klasika +- 100/60, ako vzdy ... ale dycha sa mi furt zle ...
vlnka - a nema nahodou mala alergiu na mlieko? je to asi zriedkave, ale ja som ako mala jedla strasne malo, nasi dokonca fdurt volali lekarku alebo sestru, tiez si mysleli, ze ma nejak zle krmia, vyslovene som nejedla, ale bolo to proste ok, tiez sa u prveho babatka bali, ze co to je, ale proste mi len cely zivot moc nechuti jest. neni to nic hrozne ... (okrem kukurice a uhoriek v lete, hehe 😀 ). a v 30 tke cca mi zistili alergiu na mlieko, tak mozno aj preto ... bohvie, ale ked viem toto, tak uz by som sa asi tolko nebala.
celin - vy mate vlkodava? to je fakt velky a hunaty pes!!! nemusis furt vysavat? ja po mojom, kym sme ho nedali strihat (ma srst cca ako zlaty retriever) som aj kazdy den vysavala, bolo to o drzku!!! ale uz ho strihame, trimujeme ... inak, nas havo presne to iste, ako vlnka - ked niekto ide na navstevu, tak zvoni, a havo uz vie, ze ktosi ide, tak zacne stekat. inak nesteka vobec, ale ked je tu navsteva, tak sa predvadza a blbne ako male babo - tiez ma uz 8 rokov, tak ale na zaciatku snad obmedzim tie navstevy. svokra uz presla k typu - ked ma budes potrebovat, kedykolvek ... ozaj, ty si tiez zatrhla navstevy prve tyzdne, ze? to nam radil aj primar neonatolog, ze mame byt prve tyzdne s babatkom sami, co velmi pomohlo, lebo aj muz to zobral, a vysvetlil svokrovcom, ze teda hned urcite nedojdu ...
ivka - teda, asi ani ja nebudem spat, po porode, od rozrusenia a tak, to sa asi neda, ze?? no clovek si nenavybera ... ekzemiky uz zmizli?? no mne posledny mesiac nejak menej chuti jest, ale inak som ok, mam cca 57 kg

ivkaivka
6. dec 2009

alex, no vidis, svokrovci sa vyriesili. K nam chodili navstevy od zaciatku-svokrovci, moja teta s malym synom, kmotra...no rodina (moja najblizsia rodina su vsetky tety, sesternice, bratranci-kedze som jedinacik), no musim zaklopat, mala to prezila bez ujmy na zdravi-teta hovori, netreba ju velmi izolovat od bacilov, pozri na cigancata, vysavac doma nemaju, prach neutieraju, bordel, nezehlia, chodia hole....a zdrave ja repy.
Ale uz fakt,by si mala ist pre Riska. Ekzemik stale, no zda sa mi ze lepsie, sice kortikoidy davame

celin
6. dec 2009

alex nas pes nie je vlmi hunaty. on sa trimuje sam, vzdy ked si ide lahnut vonku osuchne sa o dom. a trimujem ho aj ja. vnutri byva iba vecer a spi vnutri. kokra strihavam uplne nakratko. ale aj tak vysavam kazdy druhy den.niekedy kazdy treti ked sa mi nechce. nie je to take hrozne. prveho vlkosa som strihavala nakratko, ale tento chodi na vystavy zatial.
k nam chodili navstevy ked mal kubko 2 tyzdne. byvame 150 km od rodiny tak ked niekto prisiel aj u nas spal. ale bola len moja mama a potom kamaratky. svokrovci boli u nas asi hodinu a isli domov. mamina a kamosky super pomohli. chodili kocikovat a ja som si oddychla. ale v tom case na robili novu strechu a to bolo narocne. buchot, stavbari na dvore a drevene tramy v byte na spevnenie plafonu kym robili betonovu platnu.
ja som po porode spala asi 24 hod. okrem kojenia. a aj to si pamatam len tak matne.

alexandrah
6. dec 2009

veru, ivka, ja by som to neprezila, tolko navstev, aj ja chcem chvilu pokoj, a zzit sa s riskom ... jasne, ze vsetky ujovia a tetky povedia, ze chcu vidiet babo, ale to neni len o imunite, ale aj kym si s babom najdeme nejaky rezim, a hlavne aj ja budem unavena, nie sa starat o navstevu ... nastastie, u nas hrozia len ti svokrovci, nasi sa netrhaju, a celu rodinu mame mimo blavy, daleko, ti nedojdu vobec, z vychodu alebo tak, takze len ti svokrovci ... este sestra, ale aj tej som uz avizovala, ze v januari ... inak s tou imunitou mas pravdu, netreba prehanat, cigancata su najzdravsie, to mi hra do karat so psikom 😀 😀
celin - takze vy mate vystavneho psika?? to je cosi!! ja som vysavala kazdy den, az kym sme hava neostrihali, teraz staci tiez tak 2 krat za tyzden, mozno by stacilo aj menej, ale ja milujem cistu dlazku, a chodit naboloso, tak mi vadi, ked tam cosi je, ale havo je ok. teraz na zimu ho len vytrimujeme, aby chodacik nezmrzol ...prvy krat ked sme ho ostrihali nakratko som bola nestastna, lebo on ma nadhernu srst, a zrazu bol nahaty, ja som ten babe este aj nechtiac vynadala, ze sak vyzera ako sarpej äsamozrejme tak nevyzeral, ale chudak, vobec sa nepodobal na mojho psika, som sa s tym nevedela zmierit ...), ale to vysavanie, jak mi odbudlo, som to prehodnotila!!!!!!!! to bolo zrazu uzasne!!!!!!
kocky, dneska som bola na poradni, tak mam ist v piatok, a ak nic - akoze to nevyzera, ani sa nechysta, tak v nedelu asi vyvolavame ... to budu 4 dni po termine, to je pohoda ... aspon sa na to nachystam!!!!

ivkaivka
6. dec 2009

alex, super, takze najneskor o tyzden mas drobca pri sebe. Tesim sa veeeeeeeeeelmi. Zatial sa drz, drz aj nam palceky, zajtra mame ortopediu, nech uz ten vankusik konecne zrusi.

desszi
6. dec 2009

ahojte dievcence,
som tu len na chvilku, sme v Zamkoch na vylete u mojej mamy, sme prisli v sobotu rano a ostaneme tyzden, musim si vybavit aj zubara a pochodit po obchodoch, snad nadabim na nieco zaujimave pod stromcek.
Ivka, ty si uz Olinke vyskusala vsetko, takze ked zaberaju kortikoidy, tak to treba, uz nech sa drobinko tolko netrapi. Inak ja som prisla na to ze, malinky ma vyrazky na tvaricke po tom, co si dam cokoladu. Ale nie je to samozrejme take ako to bolo na zaciatku, ani su to neni vyrazky takeho charakteru. Takze sa musim cokolady vzdat, aspon kym budem kojit ☹ skoda, ja ju milujem.
My sme tiez zatrhli navstevy po porode aspon na sest tyzdnov, prisla len moja mama, stara mama a Petovi rodicia, inak ostatni az potom.
Alex uz sa tesiiiiiim, tak velmi ako ivka 🙂 😉 tiez som po porode nespala, este som si hovorila, ze co nespim, mala by som to vyuzit, pretoze Dadko vtedy prespal cely den, dokonca ani velmi nepapal, ale jednoducho to neslo. Kukuckovala som den, noc, az potom niekedy na treti den som pocitila riadnu unavu.
rybka aj tebe drzim prsteky a zelam nech ste rychlo traja 😉
K psikom sa neviem vyjadrit, nemame psikov. Moj Petko mal, ale nastastie uz nema, lebo ja sa psov bojim 😲 teda takych velkych - on mal nejakych japonskych bojovych. brrr.
no idem pozerat telku, opatrujte sa, tesim sa na spravy.

ivkaivka
7. dec 2009

Takze, dali nam vaciu perinku, nechce sa mi to rozpisovat, som fest nabrusena, celu moju zlost si mozte precitat na Prvorodickach. Vlnka, vy ako s perinkou, ake cislo mate??? Nam dal debil 17-tku.
Desszi, co sa da robit, bud rada, ze je to len z cokolady. .Ja som vysadila uplne vsetko, neviem si ani predstavit stedrovecernu veceru. Tie kortikoidy zaberaju, no mam strach, ci casom nenarobia sarapatu. PRedsa male babo a uz natieram takym svinstvom. Nedavam ich kazdy den, snazim sa obden, a len 1x. Dnes kupeme, tak budem asi musiet. Zajtra ideme ockovat, Bratrancova manzelka uz bola, nemali z toho nic. Vravela, ze nemam malej nic davat, pretoze telo si musi samo vytvorit protilatky a ze ked ja jej dam nieco utlmujuce, tak to nemusi mat taky dobry efekt. Nieco na tom asi bude, tak nedam nic, ani baby na Prvorodickach nic nedali a ani neteplotovali, len potom obklad a pripadne nieco proti teplote. Dufam,ze zajtra sa to ockovanie uz podari, nech to mame za sebou.

capy
8. dec 2009

alex stale nic?

ja som cely vecer cakala na tuto spravu od naj. kamarata: volam sa viktorko, narodil som sa 7.12.2009 o 23:12 hod. vazim 3520g a meriam 51cm. tak sa teskam a mozem ist uz hajkat.

celin
8. dec 2009

ivka drzim palce na ockovanie. my sme tiez nic nedali, len studeny octanovy obklad a nic mu nebolo

ivkaivka
8. dec 2009

capy, super sprava.
Celin, zatial je to o.k.bez teploty, nozka jedna troska cervena, tak som prilozila zmrazene huby a uvidime. Vidis, mozno dam octanovu mast, uvidime.

capy
9. dec 2009

ivka dakujem.

vidim ze po nociach tu uz nikto nechodi 😅 snad sladko spinkate

ivkaivka
9. dec 2009

capy, nespala som, mala teplotovala, cipok nezaberal, tak chudatko musela hodinu drzat v ruckach studene vajicka, no zabrali v priebehu hodiny sme teplotu zbili. Isla som spat o druhej rano, o pol stvrtej som jej davala sirup a kazdu polhodku sa budila ci je o.k. Dnes je to uz v poriadku, dufam, ze uz sa nic nepritrafi.
Alex, kde si? Co sa deje? Uz mame Riska?????

vlnka
9. dec 2009

Ivka co sa tyka perinky nechapem.Ako to,ze Lilinka ma len 17?My mame az 22.V pondelok ideme na kontrolu tak dufam,ze zasa bude o nieco lepsie.Uz by som ju najradsej niekde odhodila...vsetky veci su Dianke vdaka perinke male.A ked kupim vacsie cislo tak su zas priserne dlhe...no som z toho nestastna.
Jooj moja zlata Lilinka,je mi strasne luto,ze ste teplotovali,ale uz to mate za sebou.Nas to tiez caka,az mam strach.Teraz malej davam Sinupret na odhlienenie a Pamycon do nosteka,lebo jej vysiel z vyteru zlaty stafilococ.A aby sme sa nenudili davam aj bananik,kvoli tym kolikam co mava.Uz to bolo na nevydrzanie mala vkuse aj 8 hodin hystericky plakala,nevedeli sme co s nou.Uz je to trosku lepsie.
Baby co ste davali na ten seboroicky ekzem?Dianka ma na hlavke taky velky zlty flak-supinky.Ako sa toho da zbavit?
Alex uz sa nemozme dockat,je vsetko o.k.?

capy
9. dec 2009

ivka tak to mi je luto ze mala teplotovala ☹ ale hlavne ze uz je dobre

vlnka aj vy sa drzkajte

alex nam uz snad isla 😉

celin
9. dec 2009

vlnka my sme tie supinky vycesavali vsivakom a davali olivovy olej a pekne to zmizlo. Len na jednom mieste ich mal v hrubej vrstve a to som sa bala odlupnut. tak to mal skarede a na to nam lekarka predpisala nejaky olej co nam namiesali v lekarni, ten sme mali nahriat a dat na supinky nech zmeknu, potom vycesat a dat nejaku mast s kortikoidmi. to mu pomohlo a odvtedy nastastie nic nemame.

ivkaivka
9. dec 2009

vlnka, capy, teploty vybehli aj dnes. Dala som jej cipok, tak cakame. Je to na nervy. Vlnka aj my sme mali zlateho stafilococa, po pamycone to preslo, no hlieniky su stale, asi opat poziadam o vyter. Nam stale davala na odhlienenie Ambrobene, no bolo to na .... Nemaj strach z ockovania, ved najhorsie mozu byt len teploty a tie sa nejako daju zvladnut. Ozaj kolko dielikov sa odratava, ked meram teplotu v konecniku?
My sme na seboroicky davali repik, modru indulonu a vycesavali, krasne to zmizlo, len na ten atopicky neviem nic najst 😒
Co sa tyka vankusika, tiez neviem preco nedal sirsi, ma porazi, ked ho da v januari, ved to chudatko uz bude tahat na pol roka, asi ho potom chytiim pod krk. Ja jej napriklad vobec nedavam dupacky, len poldupky, strasne mi vadia traky na dupackach, potom na perinke, jedno to pada cez druhe....body davam take az ku krku, nech ju to netlaci...no hnusny boj, treba dufat, ze to bude dobre, ze sa vytrapime a nozicky budu krasne.
Vlnka v pondelok budem na vas mysliet, nech pochodite lepsie ako my. Ten bananik jej davas nejako mixovany do mliecka, alebo ako? A banan nahodou nenafukuje? Neviem, nedavas si ty feniklovy caj? Dojcenie uz lepsie?
Alex, uz daj nieco o sebe vediet, uz sa tesime.....

capy
9. dec 2009

ivka tak sa drzkajte. z konecnika sa odratava 0,5. cize ak si namerala napr 38,6 tak ma 38,1 😉

banan nenafukuje banan zapeka 😉

ivkaivka
10. dec 2009

o,jasne, vedela som, ze nieco ten banan robi, len som si nevedela spomenut. Dnes rano sa mojej kamoske narodil chlapcek, az som mala slzy v ociach, hned som si spomenula na moj porod,ale uz by som to nechcela vratit,teda pobyt v porodnici ano, ale tie preve 2mesiace nie. Teraz je to super, s malou sme si uz na seba zvykli. No ja predpokladam, ze Alex je uz v nemocnici,hadam sa uz dockame nejakej spravicky. Alex, drzte saaaaaaaaaaaa 😀

capy
10. dec 2009

uz sa to tu pekne rozrodilo, tak snad uz aj alex. drzkame palceky 🙂

ivkaivka
11. dec 2009

No neviem, alex tu bola naposledy 6.12.-uz by sme mohli dostat nejaku spravu...Alex, tuk,tuk, co je?????? Ci Ta tak velmi Risko zamestnava??? NO v tom pripade Ti odpustime, ze si na nas na chviloku zabudla. Hlavne, nech ste zdravi 😅

alexandrah
12. dec 2009

ahojte, no som stastne tu, mam snad chvilu popri upratovani, starani sa o choreho manzela a ...RISKA!!!!!!!! narodil sa 7.12 o 18.00 hod, 50 cm a 3040g!!!! foto nahodim, jak budem mat chvilu, fotila ho fotografka lebo fotak sme samo nestihli kupit. ale mame ho ja v mobile. inak, je to modrooky blondacik, jak sa mi snivalo!!! no porod bol hrozny, snad mi to maly vynahradi, lebo zatial je ok. nic som nemala, jak sa popisuje, v pondelok o 4 rano zase trochu plodovej vody, krv, a kontrakcie po 8 - 7-6 min ... az do porodu som nemala pravidelne. tak reku sa dobalim, okupem, uvidime, ci to zmizne, a ked ne, pojdem ... dosli sme, kontrakcie po cca 2-5 min, ako kedy, uz silnejsie. babizna ma chcela poslat do prijimacej kancelarie, ale moj porodnik ju sprazil, ze okamzite na monitor. bola som na 2 prsty, ale neotvarala som sa. dali ma na cakaciu izbu, kontrakcie uz take bolestive, ze by som prekusla zelezo, a kazde 2 minuty cca, alebo kazde 3. stale nic, cca za 2 hod uz ma 3 prsty, tak ma dali na box. no trvalo to 14 hodin, z toho cca 10 hodin sialnene kontrakcie po 2 min, pichli mi 2 injekcie na zmekcenie porodnych ciest, 2 ioxytociny, musela som porodit cez vakuovy retraktor, lebo nezostupoval do porodnych ciest, cize samotny porod a tlacenie 2 hodiny, epi c. 2 nezabralo, sila, place, dopisem za hodinu??

evazvarikova
12. dec 2009

Alex gratulujem k Riškovi nech ste zdravý. To o tom snívaní sme si písali dúfam,že aj moja mala bude taká akú som ju videla. Ja som mala 1 ter. v piatok a nič. Ak ešte nič tak idem v utorok na príjem. Dúfam,že to bude do toho utorka. Ja sa tiež velmi bojím!!!!

alexandrah
12. dec 2009

evi, neboj, mozno to budes mat v pohode, boli tam baby, co porodili za 2 hodiny, parada!!!!!!!§ boze, som dost uinavena, vcera v noci mi sice super spal, budil sa kazde 3 hodiny, cize som si tie 3 hod. vzdy pospala, ale uvidim, ako dneska, zatial to vyzera na menej, chvilu zaspal ...
baby, ako vam deti spali prve tyzdne?? aj ste dokrmovali? no nic, snad to bude ok...

vlnka
13. dec 2009

Huraa,Alex...strasne sa tesim,ze uz mas Riska pri sebe.Uvidis jeho prichodom sa vsetko zmeni,aj tvoje problemy.Uz sa nebudes stihat sustredit na seba a tak vsetky bolesti budu minulostou.Porod mas uz za sebou,teraz ta caka tazky prvy mesiac,kym si na seba zvyknete.Aspon ja som mala zaberak.A potom to bude fajn.Tak si maleho pekne uzi a pobozkaj ho za mna.Drzte sa. 🙂

ivkaivka
13. dec 2009

alex, blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, super, zvladla si to, si sikulka. To co je ten vakuovy retraktor? Hlavne, ze uz to mas za sebou. Risko je riadny valibuk. 50 cm, moja mala 49. Super, velmi sa tesim, az mam slzy v ociach. MOzme uz teraz menit skusenosti.
Alex, moja spala, hruz, chudatko sa nevedelo prisat, bola vyhladovana. Dufam, ze Ty mas dojcenie bez problemov. Hlavne sa snaz dojcit co najdlhsie. Ako hovori vlnka, prvy mesiac je zaberak, kym si na seba zvyknete, nam to trvalo asi aj 2 mesiace, no teraz je super. Hlavne, vela spi, oddychuj a pij strasne vela tekutin, nech mas vela mliecka. Davaj pozor, aby si neprechladla, nech nechytis zapal prsnika. Teraz je vonku velka zima, tak hlavne mat prsia v teple, davaj si na ne plienku, ja to cez noc robim do teraz. Maleho vybozkavaj a aj Olivijka mu posiela 10000000000000000 boztekov. Drzte sa a sem-tam sa ozvi,ako sa dari.
Vlnka, chodite vonku kazdy den? Dnes je u nas -4, tak som ju mala vonku len hodinku, teraz spi vo verande. Na noc este balis do zavinovacky? Ja este ano, mala si zvykla, ale uz mama jej kupila spaci vak-ze na Jeziska, tak potom to nejako zariadime.
Desszi, kde si, vsetko v poriadku?
Capy, vonku nam snezi, drobci uz maju nakupene chranice? Stavim sa, ze ked zbadali sneh, urcite boli na neudrzanie a viem si predstavit tu radost v ockach.
Evus, drz sa, neboj o chvilu to mas za sebou.
Baby, darceky uz mate? Ja uz nastastie ano. V pondelok idem na gynekol.na preventivu, povedal, ze urcite do decembra nebudem odsavat, ze ma posle s prsnikmi, tak sa tesim ako sa zatvari 😅 , chcem zbehat aj cestovky, velmi by som chcela ist v juni k moru, kvoli Olivijkinemu ekzemu, hadam to pomoze.

celin
13. dec 2009

Alex blahozelam, super ze ste obaja zdravi.
ako keby si opisovala moj porod. tiez som rodila pomocou vakua, maly je nastastie zdravy, len sme sledovani na neurologii kvoli porodu pomocou vakua.
prvych 6 tyzdnov bolo dost tazkych kvoli kojeniu. maly sa nevedel prisat, potom nevedel vytahat dost mlieka, tak sa malo tvorilo. bol to len plac, 2hodinove kojenia a uspavanie.
od 6 tyzdnov je to uuuuplne super. Kubko je take usmiate slniecko, kojenie bez problemov a zaspava sam v postielke vecer a v noci pekne spinka, napapa sa a spi dalej.ale zo zaciatku spinkal aj 6 hod v noci, kazali mi ze ho mam budit na papanie, ale nebudila som ho. teraz sa budi kazde 3 hod.
Ivka ja som mala ist koncom novembra na preventivku, tiez mi chcel spravit vysetrenie prsnikov a hovoril ze nevadu ze kojim. nakoniec som ale nesla, pojdem az v januari.
Kubko spava uz asi mesiac v spacom vaku a na brusku. Ked zaspaval na chrbte tak tolko maval rucickami az zobudil sam seba a potom plakal. vytiahol ich aj zo zavinovacky, tak sme to vzdali , spava vo vaku na brusku.
My by sme tiez chceli ist k moru ,ale asi koncom augusta. Pre mna je v juni studene more. A v lete sa zas bojim aby nebolo velmi teplo, neviem ako znasaju male deti take horucavy.

desszi
13. dec 2009

ahojte dievcence,
tak som spat, vratili sme sa v piatok vecer, ale mala som toho dost, poprat, pozehlit, nakupit sme boli atd. ale o tom az neskor. teraz hlavne
ALEX GRATULUJEM K RISKOVI, ZELAM VELA ZDRAVIA A RADOSTI Z DROBCEKA 🙂
Tak doma bolo v pohode, zubara som absolvovala, robil mi rtg, nastastie ziadny kaz, len citlive zubne krcky, preto ma boli zubok ked jem studene, odporucil zubnu pastu sensodyne a elmex ustnu vodu, ze za nejakych 10 dni by to malo byt v pohode. U mamy bolo fajn, len posledny den sme sa trochu pochytili, Dadko bol velmi unaveny a vela plakal, nevedel zaspat a mamina to nezvladla s nervami, vraj nech s nim uz nieco robim, ze je velmi unaveny, musi spat, tak som ho nakoniec dala do kocika a ona ho uspala ale za 20 minut som ho musela budit, lebo sme sli do Levic, vrieskal ako o zivot, bol unaveny, plakal, moja mama s nim.... no kovbojka 😅 ale zvladli sme to.
Darceky mam tiez nakupene.
Ivka takze ste teplotovali po ockovani? My ideme tento tyzden.
Musim ist, dadko mi placka.

ivkaivka
14. dec 2009

Desszi, zaujimave, moja tiez vresti ako diva, ked je unavena a cim viac je unavena, tym tazsie zaspava. Teplotovala asi 2 dni, to po tom ockovani nejako stale zaklana hlavicku do zadu. NEviem, mozno si to len zle vysvetlujem. Vase deticky sa nesnazia pozerat stale dozadu? Uz som z toho na nervy. Vcera bola strasne zaplakana a zaspala len na rukach, uplne pritlacena na mne a schulena do klbka. NEchapem, preco je taka, do teraz by nezaspala na rukach ani za frasa.
Desszi, drzim palce na ockovani, nic malemu nedavaj, nech si protilatky buduje sam a vraj je dobre, ked su teploty, vraj telo bojuje a imunita pracuje na plne obratky. Uvidis, zvladnete to, potom daj vediet.
Celin, ked das Kubka do spacieho vaku, este ho prikryvas? Ja malu este viazem, no nozky ma volne a rano ma rucky a nostek ako lad a to este cez zavinovacku prehodim deku a dnes som jej nechala aj ciapocku. Je ako mala zmrzlina.

celin
14. dec 2009

ivka , nedavala som nic. body s dlhymi rukavmi, pancusky a teply vak. teraz poslednu noc sme ho este prikryli dekou. on nema velmi rad teplo, potom je nervozny.
nas kubko tiez strasne vresti ked je unaveny. ked je hore tak 1,5 az 2 hod a dam ho spat tak je to celkom fajn, ak je dlhsie tak hroza. a cez den sa mi len obcas podari uspat ho v postielke, vacsinou zaspi pri kojeni a dam ho do postielky. to nie je dobre, mal by zaspavat v postielke, ale nedari sa nam.
ako casto vam papaju drobci ? Kubko papa niekedy aj kazde 2 hod ,dnes chcle uz po 1,5 hod. zda sa mi to casto. ked je unaveny tak ho nakojim a zaspi mi na rukach.
kubko nemal po ockovani absolutne ziadnu reakciu, dufam ze to nevadi. a na dalsie ockovanie az po 6 tyzdnoch.
kubko na rukach nezaklana hlavicku,skor mu este pada niekedy na prsia a pozera dolu. ale v postielke ano, pozera niekedy ako keby nad seba. kamoska mi nadava, ze tak nesmie pozerat, lebo s pokazi oci. podla mna to nevadi ked sa tak pozera sam od seba.

ivkaivka
14. dec 2009

celin, Olivia tiez na rukach nezaklana hlavicku, len ked lezi v postielke tak sustavne, mne tiez mama vravi, ze sa to nesmie, vraj sa jej mozu prevratit oci-trocha od veci,no neviem, ja mam pocit, ze nieco hlada, chce vidiet co najviac, no som spokojnejsia, ked viem ,ze to robi aj Kubko,asi to tak ma byt. Moja papa vacsinou po 4 hod. niekedy po 3.
Ked das vecer Kubka do postielky, nechas ho tam sameho, alebo ostavas s nim? Mne je luto nechat ju samu a pocuvat z druhej izby ako vyska, blabota, usmieva sa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre