Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
15. apr 2010

tu tu tu 😀 😀 😀

ivkaivka
16. apr 2010

no super, nejako je tu mrtvo. My sme mali zhon, no nejako sa to dava do normalu. Mala sa konecne kotula ako diva, dnes cez polovicu obyvacky, mam z nej velku radost. Neviem sa uz dockat slniecka, ten dazd ma ubija.

capy
17. apr 2010

ivka super ze mala robi pokroky 😵 😵 😵

my sme boli b bojniciach. bolo super ani domov sa nam nechcelo 😵 bolo tam jedenast deticiek ako tomino. parada. aj karneval sme im spravili aj knizky povyhravali. zoo bola super len tominovi chybal melmen (zirafa) 😵

dnes konecne svietilo slniecko tak sme boli vonku v hainburgu 😵

ivkaivka
18. apr 2010

capy, super vyletik. Parada, keby uz Olivia bola vacsia, tak by sme chodili. Pre drobcov to musela byt zabavka a urcite aj pre Teba

capy
18. apr 2010

ivka supersky nam bolo 😵

alexandrah
21. apr 2010

capy, a kde v hainburgu ste boli? je tam nieco pre deti? a ako ste sli do tych bojnic, to bol nejaky zajazd? my zatial chodime s riskom na hradzu, muz na bycikli, ja na korculiach, a risko v kociku, ficime 22 km, hehe, je to super. (obcas to teda prekazi hlad, alebo este horsie, zubky, to ficime veste rychlejsie, ale inak sa da ...). uz sme boli s malym aj v madarsku ... sa tesim, ze zacina byt teplo, a ked uz bude risko sediet, tak pojde v sportaku, dali sme ho tam raz, ale smykal sa dole ... blbe ...
no ja som sa naplno vrhla na sport, nadhanat kondicku ... 😀

desszi
22. apr 2010

ahojte dievcence,
capy, tak vyletiky? ja sa uz tesim ked s Dadusom budeme chodit trisku sem-tam a budes uz viac vnimat veci okolo. Ozaj ako mamina?

Ivka s ekzemom bojujeme, bojujeme, minuly tyzden sme mali asi vrchol (to bolo treti tyzden liecby) - mal to velmi skarede, s manzelikom sme si povedali, ze tomu dame este dva tyzdne, a ked nic, tak skusime ine alternativy, ale zda sa ze pomalicky sa to zlepsuje, hlavne na tvaricke, nozicky su este dost cervene. Problem je hlavne svrbenie? Ivka davala si nieco proti svrbeniu? Ja som davala zo zaciatku fenistil kvapky, ale nechcem to prehanat, dost ho to oblbovalo....
Ivka krasnu novu foto si hodila 🙂

Buducu sobotu mame krst, tesim sa, lebo my sme dost nestandardni pripad a v Zamkoch nas nechceli pokrstit, tak sme vybavili inde.

Minuly tyzden dosli cervenoarmejci 😒 a mam pocit, ze mi pomaly odchadza mliecko ☹ minuly tyzden Dado nechcel prsnik (asi kvoli tym zmenam, mozno nechutilo mlieko tak) a nejako mi klesla tvorba, hoci som odsavala.

ivkaivka
22. apr 2010

alex, achoj, dlho si tu nebola. Desszi, tiez,vdaka za pochvalu, to sme boli na maminej 50-tke.
Co sa tyka ekzemu, akomile som nasadila dietu, vysadila som vsetko-teda ja ani predtym som velmi nedavala fenistil, mala bola po nom besna, ja som davala na noc Dithiaden. No ako zacala dieta, tak nic, prve dni to bolo-no hruza,ale tak sa to zacalo cistit a dnes sme chvala Bohu ciste, sem-tam maly fliacik na kolienku, alebo krku, no ja to uz neriesim. Ja uz jem vsetko,pomalicky skusam aj u malej-teda lepok a BKM nie. Lepok od 9 mes. aBKM az od roka, samozrejme vyvarujem sa aj alergennej zeleniny a ovocie.
Preco vas nechceli pokrstit? Neskusala si homeopatika? Mne sa tiez znizila tvorba, menej som odsavala, no uz sa to rozbieha, odsajem aj o 150 ml viac,ale na noc davam UM-ja mam pocit,ze po nom sa mala rychlejsie od ekzemu vycistila, predsa obsahuje plno vitaminov. Drzim palce s ekzemom, nech to zmizne, je to hrozny boj a nezabudnem na to ako mala vyzerala a ja som bola uplne bezmocna. Este teraz rano ked vstaneme a idem ju prebalit, mam hrcu v hrdle, ci tam nieco nebude, no vdaka Bohu,nic tam nie je. mas dietu?

alexandrah
23. apr 2010

kocky, drzim vam moc palce s tymi ekzemikmi, to je fakt pech. risko mal akurat tu mliecnu krusticku na hlavicke trochu, ale vdaka bioderme to rychlo zmizlo ... super kozmetika, nedam na nu dopustit, vsetko od nich 😀 . my sme boli vcera na kontrole u neurologicky - len preventivka, a ona ho tam vzdy meria, tak meriame 67.5 cm 😀 . inak vazi okolo 7 kg, rastie ako z vody.
desszi - sak s dadkom uz aj mozes chodit po vyletikoch, nie? uz je dost veliky 😀 . sice este nie na preliezky a tak 🙂 ale aj to pride 😀
ja som vcera kupila prve prikrmy, a skusim dneska mozno dat nejaku lyzicku mrkvicky, som taaaaakaaaa zvedava, ako sa bude ksichtikovat!!!

desszi
23. apr 2010

ivka, vidis to? aj som zabudla na homeopatika na mliecko, diky ze si mi to pripomenula 🙂
co sa tyka diety, nesmiem len cukor, co aj prisne dodrziavam, ale uz som rozmyslala ze vynecham vsetko, len neviem co potom budem jest, uz mam len 47 kg ☹ nasadila som si aj B-komplex, nech mi viacej chuti, o to ani nejde, ze mi nechuti, ale akosi pri Dadovi nestiham 😒
Aj som si uz par krat poplakala, ked som videla ake to ma skarede na nozickach, potom stale rozmyslam, co som zase zjedla. A ja Dadovi davam uz od sest a pol mesiaca lepok 😕 teda vlastne kase a susienky, ktore ho obsahuju. Inak aj Dadkovi sa po mrkve vyrazne zhorsil ekzem (myslim ze aj tvoja Oli mala taky problem, ze?), no ale Dado mrkvu aj tak nelubi, asi nejako prirodzene vie, ze to pre neho nie je dobre.
No mali sme s krstom problem lebo 1. nie sme zobrati, 2. Peto nie je pokrsteni (teda je ale len nacierno, za cias komunizmu a zial nevieme, detaily, kde bol a ako) 3. krstni rodicia nie su zobrati a nemaju vsetky sviatosti (nemaju birmovku) Jedine ja v rodine mam vsetky sviatosti. Aspon niekto 🙂 Ale nakoniec sa to podarilo vybavit - v inej farnosti z toho nerobili problem. Tak som stastna, lebo tento nas maly bambulik, ja velky dar od Boha, tak som velmi chcela, aby bol pokrsteny.

Alex ano mozeme vyletikovat, ja sa uz tesim, len si myslim, ze este viac prespi ako vnima - teda aspon taku mam skusenost - ked sme isli (vacsinou zatial len k mame a k starym rodicom) tak vacsinou spinkal v kociku aj v aute 🙂

desszi
23. apr 2010

alex, skoro som zabudla, drzim palce s prvymi prikrmami a tes sa na ksichtiky, skoda ze sa vsetky nedaju zachytit, to je potom sranda 😀

capy
23. apr 2010

ahojte

alex najprv sme boli v obchodoch a potom pri dunaji sa prejst a je tam take ihrisko kde nasi drobci radi chodia 😵 super bolo
do bojnic sme sli autom a stretavali sme sa az tam, nakolko kazdy je z ineho kuta slovenska a aj mimo slovenska.
alex nieje to na hradzi nebezpecne s kocikom? ja chodim tiez na korcule 😉

desszi, ja moc neobsedim takze vyletiky musia byt 😀 😀 😀
a dakujem za opytanie. mamina uz lepsie,ale stale sa nevie ohnut a tak. ale uz aspon sama prejde 😒
a gratulujeme ku krstu, aj my sme mali problem ale nakoniec sme pokrstili 😉
desszi ja mam 68kg tak ti neake kilecka mozem dat 😀 😀 😀

inak mi mame nove urazy. ako inak 😀 tomasko zobral dvere a skoro si roztal nos a vikino sa podkol na rovinke a skoro si zlomil ruku. nastastie ju mal len poriadne odretu a dva dni mu to schlo.

ivkaivka
24. apr 2010

Desszi,nam uz mrkva nevadi, ma trosicku fliacik po marhulovej kasicke. Ja lepok nedavam, ta pani povedala, ze az od 9 mes.,tak sa este ovladam,aj ked ma taha jej supnut nejaky ten rozok, ale vydrzime este mesiac.
capy, fasa, no vy mate opat veselo-drobcom treba skafandre a prilby,alebo vysvetlit, ze sneh sa uz roztopil a uz nebude tlmit pady 😉

capy
25. apr 2010

ivka ako inak. ale sranda je, ze urazy mame len ked sme pesi. ked je na bicykli, korculiach alebo kolobezke tak nic 😀 😀 😀

alexandrah
28. apr 2010

ahojte, tak prikrmy sme zacali, mne jedna lekarka povedala, ze najnovsie vyskumy su, ze dat detom lepok medzi 4-6 mesiacom, ze potom by sa nemala vyvinut alergia, lebo si na to zvyknu uz skoro ...tak ja skusim ...
no kocky, som zacala mrkvou, klasika, tak super, aj nam islo, mrkva bola vsade, hlavne v nose, ale poctivo som mu ju chvalila, aka je dobra, zatial som kupovala, este nemam spojadzneny mixer ...
desszi - tak to je ine, ked ste sli len akoze niekam, autom, ale skuste normalne vyletik, babo bude len oci otvarat, ake je to bvonku nove, ine ,...
ja objavujem caro maxi balkone - mame 2 ks po 11 m2, tak tam planujem dat koberec, a nejake lezovisko urobit pre seba a drobca, casom aj bazenik gumenny na leto, a fuknem sa tam s knizkou, aj s riskom, a psikom, bude mi to sveta zit!!!
capy - no s kocikom je to super, je tam vela ludi s kocikom, ini nas sice obiehaju, ale pohoda, ja chodim na vrakunsku hradzu, je tam menej ludi, aj ohladuplnejsi, a da sa to, je to fakt super, ja som velky korculiar, tak sa aspon prevetram, aj drobceka 😀

desszi
28. apr 2010

alex o tom lepku aj ja som pocula, tiez som davala Dadovi uz od 6 mesiaca.

ivkaivka
28. apr 2010

aj ja som pocula o lepku, no kvoli ekzemu nedavam,este vydrzime nejaky tyzden a zacnem kasickami s obsahom lepku.
Neviete co je s vlnkou??????

desszi
29. apr 2010

veru vlnka, kde je?
ivka uz som zufala, ekzem sa nezlepsuje, zajtra ideme koznej a uz dam masti, co mi predpise, lebo chudacik to ma po celom tele. A asi prestanem kojit, lebo mam pocit, ze je to z materskeho mlieka (aj tak uz cez den velmi nechce).
Ked davam umele, je to lepsie ako ked nakojim, vtedy sa to akoby zhorsilo. A ja tava v pondelok poobede som si dala vajicko, hodinu nato kojila a do vecera bol uplne vysypany. Teraz sme tam kde sme boli.

ivkaivka
29. apr 2010

desszi, to ma mrzi, len mne kazdy hovori, ze kojit co najdlhsie,aby ziskalo dieta co najviac protilatok. Mozno by ti bodla ta moja dieta. Ja som mala,Olivia sa vycistila a teraz jem vsetko,okrem korenia, ta pani mi vravela,ze mala sa asi len potrebovala vycistit. Tiez som chcela tresnut s mojim mliekom, no som rada ze som vydrzala.. Hlavne sa vyhni kortikoidom, nam ich dali hned, no ta pani to hned zakazala. Ja som ju 2x tym svinstvom natrla, 4dni bola super a potom booom, este horsie. Daj vediet ako ste pochodili.

desszi
29. apr 2010

to fakt ivka? no teraz uz vobec neviem co mam robit ☹
mohla by si mi prosim poslat do IP tu dietu? to si konzultovala s kamzyk alebo s niekym inym?

deina79
30. apr 2010

ahojte ake lieky prosim mozem brat na nespavost?zaspavm o 3tej rano o 6tej som uz hore, vyskusala som medovku, homeopatika sedatif pc, no nic, cez den mam kopu energie, cize ani cez den si neoddychnem, pomozte mi, trva to uz 4ty den a som psychicky na dne, hocco ma rozplace, mozu sa pouzivat lieky ako diiazepam, al.nieco take, kt.fakt zaberie?dakujem ☹

ivkaivka
30. apr 2010

desszi, pohladam a poslem. Konzultovala som to s verou-tda kamzyk.
deina, neviem, ja som nebrala nic, pospi si cez den, teda ak sa da, ja by som s liekmi neriskovala. Vsetky sme tu tym presli, je to des...do o chvilu to uz mas za sebou, ten posledny mesiac je najhorsi...drz sa.

ivkaivka
1. máj 2010

Pisala som vlnke maila, tak dufam, ze sa ozve. Co vy vsetky spite??? 😀 😀

capy
2. máj 2010

deina ani ja som nic nebrala. a ani neberiem 😅 proste som si zvykla

ivkaivka
5. máj 2010

kuk 😕

desszi
5. máj 2010

halo, ahojky, mame sa? co nove? kde sme?
my mame treti zubok, za sebou krstiny, dopadli uuuplne super, bola velmi dobra atmosfera, rodina sa zisla, vsetci si pokecali a Dado robil show 😀

ivkaivka
5. máj 2010

desszi, ahoj, no aspon niekto...my este nemame ani jeden zub, uz jeden je uplne hore, len nie a nie sa prerezat 😒
super, ze krstiny dopadli fajn..je to asi uplne ine ako s babatkom, moja takmer cely cas prespala..tak ste sa aspon zabavili. Ako ekzemik?

capy
5. máj 2010

halo halo 😵 😵 😵

ahojte tak nas prijali do skolky, tak sa teskame, len este zvazujeme ci nastupime od septembra alebo od januara 😵
inak sme kupili tominovi bicyklik, tak teraz vsade na nom chodi

desszi super ze krstiny dopadli dobre 🙂

desszi
6. máj 2010

ivka ekzemik pomaly ustupuje, ale veeelmi pomaly, no musim byt trpezliva. snazim sa vyhybat v potravinach alergenom a predvcerom sme zacali kupat Dadka v bylinkovom odvare (zmes 5 bylin+seno a psenicne otruby), hned na prvykrat boli loziska makksie a bledsie, neboli take drsne a krvavocervene ako predtym. Ale 2 kupania su este malo na efekt, tak pokracujeme a dufame, ze to bude OK.

Dadko zvladol krstiny super, vobec neplakal ani neprotestoval, akurat len vtedy trosku, ked mu liali na hlavu vodicku. Inak sa obzeral, hadzal usmevy ako star. Ved potom pridam fotky.

Capy no gratulujem ku skolke!!!! a na bicykliku je aky vysmiaty :o))) a vy za nim pesko, pesko? alebo behom, behom? alebo taky na bicykli? 😉

capy
6. máj 2010

desszi dakujeme, tomasko sa uz vytesuje. dokonca ked sme boli dnes pre vikina v skolke, tak mi povedal ze sem budem chodit s vikinkom do skolky a ukazal na jeho buducu triedu 😵 taky bol podareny
a za bicyklikom som najprv prvy den pesky, druhy den uz sviezejsie a teraz si dam radsej korcule aby som stihala 😀 😀 😀

a pri krste sme sa aj my iba pri vodicke hnevali 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre