Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
22. nov 2009

celin moje obydve deturence spavali od malicka iba na brusku a v pohode. dokonca je to podla mna ovela lepsie ako na chrbatiku alebo na boku. lebo ked si nahodou aj odgrcne tak mu to urcite nezabehne a monitory sme nemali.

ivka, darceky? ha ha ha, akurat som dnes kupila vikinovi prvy darcek, mikinu a to je vsetko co mam 😅 tento rok som strasna 😒
inak mame sa fajn a nastastie vsetko v poriadku.

kuki superstar, varim ryzu a este rozmyslam ze spravim aj spenat 😉

alexandrah
22. nov 2009

kocky, som tu na skok, len aby ste vdeli, ze nerodim, ale dneska sme dorabali pracovnu, a mala som cely den vypojeny pocitac, a samozrejme upratovania nad hlavu, lebo cely byt ... kukam superstar, potom kuknem, co ste dnes popisali, caf 😀

alexandrah
22. nov 2009

no ahojte, superstar skoncila, kinderko je este tu!!! ivka, podla mna to nebude do 29.11 ... 😢 furt nic ... tento vikedn sme este dorabali byt, pracovna, stolar, skrinka do kupelne, urobena pivnica police, nocne stoliky, + stahovanie veci, ale som rada, ze sme to vsetko stihli, uzm mamem vlastne anchystany byt, ma´ma mi vcera pomohla s varenim, uz naozaj len (skoro) oddychovat ... ruky si uz ani necitim, jak su strpnute, ale kaslem na to, ked nebolia - bolia v noci a rano, nohy - take opuchy som v zovote nemala, ani ked som mala zlomenu kost na narte, aj modriny okolo clenkov, ale uz ok, ked som 3 hod., lezala pri superstar, aj krize boleli, ale lieky zaberaju, a spim lepsie ... zajtra poriada moja nemocka taku prednasku, ze + porodnik, pediater + pup. krv, tak ideme s muzom ... tak uz mam pocit, ze som pripravenejsia ... dokonca ma kamoska ukludnuje, ze pozna jednu babu, co bola tiez skoro taka uzka ako ja, a porodila 4 kilove dieta, lebo toho sa veru bojim najviac ... dnes rano som muza drzala v posteli, a pol hodinu sme sa rozpravali, jak uz musi byt k dispozicii, este musi dat urobit kluce od bytu a dat ich svagrovi, to su specialne, ze iba v jednom obchode sa daju, koli spovi, keby porod, tak aby ho siel vyvencit, a postarat sa a tak ... tak slubum´jem, ze este zajtra sa naposledy prezeniem v meste - vcera som si kupila v auparku boty!!! (krasne a drahe, no a co!!) a potom uz len budem oddychovat, lezat, a cakat ...snad co najviac bezbolestne ...
inak - ja ruska tiez urcite dam zaockovat proti rotavirusom, predsa zdravie nadovsetko, ked sa tomu moze chuda vyhnut, je dost inych detskych chorob, ktorym sa proste nevyhne ... babulky, drzte sa vsetky!!!!!!!

capy
22. nov 2009

alex to ockovanie vas pres rotavirusmi neochrani, len zmierni priebeh 😒
a daj si uz pokoj zo vsetkym a oddychuj 😉

alexandrah
22. nov 2009

jaj, tak aspon zmierni priebeh, neva 😎
uz nebudem tolko makat, slubujem!!!!!!!!!! uz aj moj muz je zo mna nervozny, ale co ked sa tu furt kopi pradlo, ktore furt periem, a treba ho ozehlit ... ale uz aspon nebudem luxovat cely bat, uz je vyluxovany, snad chvilu vydrzi 😀 😎 dnes aj manzel vydatne pomahal po tych dorabkach, vlastne robil aj viac jak ja!!!!! 😀 uz bidem len balit darceky, z toho mam radost, a ukjladat si veci v pracovni - ja mam rada take papiernictvove veci - farebne lepiace papieriky, pera, to je moje ... 😎 tak budem sediet na zadku, a len tak mierne, kukat damsky magazin ... ozaj, ako superstar? bendog a chodur spolocne super, ale baby, ten snajda je cim dalej tym lepsi, zato lacho, katastrofa, dufam ze vypadne!!!!!!!!

desszi
23. nov 2009

celin ak chces ten monitor dychu, tak niektore poistovne ho poziciavaju, alebo davaju zlavu, ak je babatko tam poistene (union poziciava zadarmo, dovera dava 33% zlavu na novy), ale minule som videla v casopise mama a ja reklamu, nejake zdruzenie zapozicicava monitor za urcity mesacny poplatok, mylsim ze to bolo okolo 5 euro na mesiac.
ja neviem ci dam proti rotavirusom, capy ma pravdu, len to zmierni priznaky, navyse rotavirisov je strasna spusta, takze proti vsetkym sa zaockovat neda ☹ este zvazim

desszi
23. nov 2009

alex ty si uz urcite zase zahrabana medzi baliacimi papiermi a darcekmi a uz len masla ti chyba okolo bruska 😉 ale verim ze mas z toho radost, no bolo by na case, aby ten tvoj Risko pomaly klopkal na branku 🙂 nech sa z neho uz tesis.
ivka zase ste cely vyhadzany? moje chuda male.
my mame tiez sem tam zlte supinky vo vlaskoch, davam na to kremik od biodermy, je presne na to urceny, pol hodinu pred kupanim sa postihnute miesto natrie, necha sa posobit tych 30 minut a potom pri kupkani samponikom zmyt a je to ok. treba opakovat take dva-tri vecery, podla toho koko supiniek je na hlavicke. nam to zabralo, pravdou je ze on nemal vela supiniek, neviem ake by boli vysledky keby mal hlavinku plnu. asi by to trvalo dlhsie.

alexandrah
23. nov 2009

desszi - dovera dava 33 % zlavu na monitor dychu?????????? risko bude v dovere, aj ja som ... a na hocijaky monitor??
inak - bioderma je velmi dobra znacka!!!!!!!!
nop ja dneska idem na jednu prednasku do nemocnice, tak som zvedava, potom posledny raz obehnem obchody, fakt dnes naposledy (okrem ineho uz ani nemam prachy ...), a potom uz len lezim ... ani by som nesla, keby som nechcela este sebe cosi kupit, ale je to silna motivacia 😀 muz ma po prednaske hodi do mesta, a potom uz len elinou spät dojdem ku domu. ako vsetky dneska??

capy
23. nov 2009

ahojte. dnes sme zaspali do skolky 😅 tak som hned volala ze prideme neskor 😀 😀 😀

desszi ani my sme neockovali.

alex len sa v tych baliacich papieroch nestrat 😀 😀 😀

celin
23. nov 2009

ja stale rozmyslam nad tym monitorom. kazdy ma strasi ze nema spat na brusku, ale inac sa nevyspi.
mne sa to tiez zda ako dobra poloha, ked si grcne mlecko,nemoze to vdychnut a hlavicku otaca dobre, tak sa nemoze zadusit a ma aj dost tvrdy matrac. len kazdy ma strasi ze vtedy je vacsie riziko SIDS. u nas v porodnici ho pozicavaju za 40 euro na 6 mes.
my ideme v stredu ockovat tak dufam ze nebudu teploty. ja tiez neviem ci mam dat aj rotavirus.asi nie.
to je tazke sa rozhodnut, kazdy povie inac.
napr. moja sestra ma o 4 tyzdne mladsiu dcerku a jej poradila lekarka davat po kupani mlieko, lebo olej upchava pory a nam zas kazala davat olej. my davame olivovy olej z lekarne a nic ine. aj kanavit my davame 1x do mesiaca a oni 1x do tyzdna. a ja taka nerozhodna potom nad vsetkym spekulujem 😒
ivka my sme na ten ekzem dostali Locoid Lipocream 0,1 %

desszi
23. nov 2009

capy ja sa tiez priklanam radsej neockovat proti rota. proti vsetkym sa aj tak neda a ked sa dodrziavaju zakladne hygienicke pravidla, hlavne umyvanie ruk, tak je riziko minimalne.
celin aj ja som vela rozmyslala nad tym monitorom, ale nakoniec sme si povedali ze nie, malinky sa narodil na termin, zdravy, chvala Bohu, tak by to teoreticky bolo aj neopodstatnene, monitor je vhodny pre babatka, ktore sa narodili skor, alebo mali tazky, komplikovany porod, zeby mohli utrpiet nejaku traumu, alebo su chorlave, aspon mne to tak vraveli.
alex, zlava sa dava na monitor babysense II ak dobre viem.

ivkaivka
23. nov 2009

celin, neviem ci dam, uz davam aj Fenistil, dali nam ho na koznom, tak cakam co este poradia baby na teme prvorodicky. Ten monitor dychu si urcite zaobstaraj, ja som tiez uvazovala,no upustila som...ale v noci niekedy aj 5-6x skacem k postielke ci dycha. Aj vy to tak robite??????? A neda sa ten monitor poziciat v porodnici? Minule davali v spravach, tusim ze v BA poziciavaju.
Capy, vdaka za inspiraciu, zajtra varim spenat 😅
Alex, Ty uz nic nedorabaj, neprerabaj, neupratuj-na prvorodickach som uz carovala, tak uz sa chystaj 😀
Alex, ja som zatazena na pera, mam ich asi 100, kam pridem -ci banka, posta... vsade pytam, dokonca som uz aj niektorym ziakom zobrala, ale to nahodou som zabudla vratit, vies zapises do triednej knihy a nevratis 😅 , ked dojdem k mamine do prace, furt nejake cmajznem, pera to je moje....o, az zvyraznovace, ale najviac milujem knihy, len tie su ovela drahsie ako pera ☹ ☹ ☹
Ja verim, ze Lacho dnes leti, uz davno tam nemal byt.
Desszi, uz to ma vsade, dnes sme boli na koznom v Ke, dal jej robenu zinkovu masticku a fenistil, dufam, ze uz to zaberie. Vraj to ma zapalene, a kozna jej v ziadnom pripade nemala davat excipial, ten sa uz dava len na doliecenie, premastenie suchej koze. Olivia to ma cele cervene a navrete, dnes som si vsimla, ze ma aj chodidla strasne suche a na jednom ma aj prasklinku. Ja uz takmer nic nejem, co by jej mohlo zhorsit, uz aj caje som vysadila, akurat mi dovolil cierny caj 😖
Alex, nam bioderma nic nepomohla, je pravda, ze nezhorsila, no nepomohla.
celin, ja dam zaockovat, ak to nepomoze uplne, aspon zmierni, no urcite tym nic nepokazim. Ja kazdy vecer pred spanim myslim na SIDS, az ma chyta panika a stale skacem k postielke, nechcem na to mysliet, no tie hnusne myslienky sa stale vnaraju, az som z toho nervozna, zacnem si hoc -co predstavovat, tak mi tecu slzy.... no mama tvrdi, ze netreba na to mysliet...asi ma pravdu, citala som ze najkritickejsie je do 6mes. Minule davali aj v spravach, ze sa to stalo babatku, tak som plakala....uz dost.
Aj mi davame kanavit raz do mesiaca. Prvy mesiac kazdy tyzden a po druhom mesiaci stale 23.v mesiaci, len vigantol kazdy den.

celin
23. nov 2009

ivka tu masticku nedavaj bez odporucenia lekara, ani sa neda kupit, je hormonalna. ja som nebola velmi nadsena ked sme ju dostali, ale nastastie pomohla.
ja tiez skacem k postielke v noci kazdu chvilu, cez panelak idem pozriet aj 4x a potom v noci sa poriadne nevyspim. keby aspon nespaval na brusku.
u nas v porodnici pozicavaju monitory na 6 mes za 40 eur. boli sme pozicat minuly tyzden, ale niekto nas predbehol a pozicali posledny. tento tyzden by mali dostat dalsie. my sme ho povodne nechceli, lebo sa narodil na termin, zdravy, ale ked spava na brusku tak asi hej.
my davame kanavit tiez 23. 🙂

desszi
23. nov 2009

Ja kanavit nedavam, nam ho detska lekarka ani nepredpisala, ani nehovorila o tom. my davame len vigantol. ale nas Dadko dostal injekciu vitaminu K na druhy den po porode do nozicky. Vam nedavali taku injekciu?
ivka nemysli na nic zle, treba mysliet pozitivne. mna to sice tiez sem-tam napadne, ale hned tie myslienky zazeniem a Peto mi tiez hovori, ze na take nemam mysliet. ale tiez sa zvyknem v noci zobudit, nacuvam, ci drobcek dycha (on niekedy tak fuci, zvyknem mu hovorit moj jezko, jezkovia tak fukaju 🙂 ) a ked je velmi ticho, tak vstanem a skontrolujem.

ivkaivka
24. nov 2009

desszi, tusim kanavit pichali este v porodnici, potom nam ho dala detska a do 6.mes.sa uziva. Skus sa nan opytat obvodnej.Moja tiez v noci dycha nahlas a zrazu stichne...ani neviem akou rychlostou skocim k postielke. Vcera mala asi viac hlienov a ked spala, nemohla sa nadychnut, normalne sa zacala dusit, no ked prehltla tak uz dychala pokojne, tychucko, no neskutocne som sa zlakla. Mam pocit, ze sa skusala nadychnut ustami, lebo nostekom sa nedalo. Neviete kedy uz babatka budu vediet dychat aj ustami???

desszi
24. nov 2009

zda sa mi ze prve tri mesiace dychaju len nostekmi a potom uz aj ustami, ale nie som si ista.

monci78
24. nov 2009

ahojte zienky. Rada by som poprosila o pomoc. som asi v 5tt a trpim nespavostou. Mam uz dve deti, toto je tretie, ale toto sa mi este nestalo. skor som vzdy spala. Ale toto sa neda vydrzat, vecer unavena ale ked uz vidim spalnu, normalne mam mindraky, a to som sa vcera prestahovala do obyvacky som myslela ze bude lepsie. bolo. ale len do tretej rano. a potom zasa nic. a cez den som taka unavena, vyzeram akoby som tahala 12tky. 🙂 prejde to vobec niekedy? dakujem...

evazvarikova
24. nov 2009

ahoj monci78 ja som na tom podobne stou nespavostou. Mne to začalo asi v 5 mes.tt tebe o dosť skôr. Teraz ked sa blíži večer mám mindráky,ale už to vydržím. Ja som spalňu nemohla ani cítiť tak som spávala v obývačke. teraz už zase som v spálni,ale aj tak sa budím mňa ešte k tomu bolia aj nohy takže spánok nič moc ak sa ti dá pospi si poobede ja som si noc náhradzala poobedím.

ivkaivka
25. nov 2009

alex, kde si??????????????????????????????????????? 😅 😅 😅

ivkaivka
25. nov 2009

Celin, uz ste po ockovani??? Ako bolo????

evazvarikova
25. nov 2009

alex nebodaj si už išla. ja som bola dnes na kontrole u dok. a povedala,že to bude určite skôr ako je termín. Malá sa už tlačí von zatial všetko ok.

capy
25. nov 2009

davate detom vigantol? tu je nieco o nom http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

celin
25. nov 2009

caute. nie sme po ockovani, lebo nam v lekarni zabudli dat nejaku ampulku v ktorej sa riedi ta vakcina, takze nas prelozili na piatok. v nasej lekarni ju nemali, kupili sme ju inde a takto sme dopadli.
capy vigantol davame. davali sme 2 kavpky denne, ale dnes nam doktorka zvysila davku na 3 kvapky, lebo ma este velku fontanelu. ale musim sa priznat ze ja obcas zabudnem dat.
beriete ja nejake vitaminy ked kojite ? nemoze mu chybat nieco ked neberiem ziadne vitaminy ?

celin
25. nov 2009

to je sila ten clanok. clovek nevie comu treba verit. nam zvysili davky vigantolu a sestrinej malej kazali davak 1x do tyzdna kanavit , ze ten je na spravne zrastanie lebky.

capy
25. nov 2009

celin ja som vigantol davala tak raz do tyzdna, tiez som na to zabudala a teraz som rada. inak pekne sa nam zrastla. dokina povedala ze este skor ako inym detickam 😅

celin urcite by si mala brat neake vitaminy. ale pokial ich mas dost v strave tak nemusis. takze ak budes papat vela ovocia a zeleninky tak v poho.

ivkaivka
25. nov 2009

ja davam kazdy den, mam to v mobile ako pripomienku a presuvam. Bral ho aj moj bratranec, dnes ma 5 rokov a je o.k. Ja verim, ze lekarka vie co robi, hadam ma skusenosti.
Desszi, Ty tiez davas kazdy den, vsak???
Zajtra mame ockovanie a mna tak boli zaludok, citala som ake vedlajsie ucinky moze mat, je mi z toho do placu. Capy, Tvojich synov tiez ockovali? Bolo to o.k.??? Neskutocne sa bojim, mam take hnusne krce, chce sa mi plakat, neviem co robit, mam strach...
Alex, asi rodi... 😅

capy
25. nov 2009

ivka co idete ockovat?

capy
25. nov 2009

alex drzkame ti palceky nech mas uz Riska v naruci. teda ak uz to na teba prislo 😉

capy
26. nov 2009

asi uz vsetky hajkate. dobruuu noc vam vsetkym 😔 😔 😔

desszi
26. nov 2009

ahojte,
vcera sa mi nechcelo pisat 😅 boli sme na kontrole s klbami, mame Ia-, uz nemusime balit nasirokio, o dva mesiace ale este mame ist na kontrolu, co sa tyka ockovania proti tbc, to ma uz Davidko zahojene 🙂 tak sa vytesujem ze vse bolo ok.
ivka ja davam vigantol, dve kvapky denne, ale my nedavame kanavit, nam ho dr nepredpisala ani nekazala davat. drzim palceky nech ockovanie dobre dopadne a nemate ziadne vedlajsie ucinky 🙂 daj potom vediet ako ste dopadli.
celin ja si myslim, ze aj ked nic neberies, babatko dostane co potrebuje, ale vsetko si zoberie od teba, takze je mozno dobre nieco z casu na cas brat. ja beriem pripravok na klby, ale musim, lebo ma priserne bolia, a zaroven obsahuje nejake vitaminy a mineraly. tak zabijam dve muchy jednou ranou, aspon dufam 😅 ja totiz zeleninu velmi nelubim a s ovocim som este opatrna, kvoli kolikam.
aleeeeex? kde si? zeby uz boli traja 😕 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre