Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
1. dec 2009

alex tak pekne oddychuj. neboj budes vediet ked to pride 😉

desszi
1. dec 2009

ivka zajtra ideme ockovat, tak ti dam vediet, ako to dopadlo. rano mu dam viburcol a potom vecer po ockovani, na vpich studeny obklad. takze by sme mali byt ok. 🙂

alexandrah
1. dec 2009

ivka / no sak prave, aj ja budem cakat na pravidelne, to pocujem prvy krat, ze ma niekto nepravidelne, a nijake ine priznaky, a ze rodi ... to praveze uuuplne vsetci vravia, ze to su potom falosne ... ale ked ti ta sprcha nepomohla, tak to bolo asi ono, lebo praveze tie falosne ma sprcha zastavit, a tie prave sa maju zintenzivnit, nie zmiernit bolesti, to je len akoze na rozlisenie, ci clovek rodi, alebo plany poplach ...inak dneska ok, len som malo porobila, ale zatial ma nic nejak neboli 🙂 aj muz by uz mal kazdu chvilu dojst 😀 aj psik je ocividne ok 😀 tak sme aspon vsetci spolu 😅

celin
1. dec 2009

desszi nas kubko sa tiez narodil 21.8. 🙂
ivka, desszi mame rovnako stare deticky. je uz vasim drobcom vidiet zuby ? my sme boli ockovat a lekarka sa cudovala ze mu idu zuby. presvitaju mu cez dasna horne aj dolne, ale nezda sa mi ze by sa mu prerezavali.
alex drzim palce aby sa uz risko vybral na svet. 🙂 nech uz ho mate v naruci.
dufam ze tvoj psik ho prijme lepsie ako nasi kubka. nasi psici ho straasne ignoruju.

desszi
2. dec 2009

celin tak kubko je dalsi levik v partii 😉 ano aj dadkovi presvitaju zubky, aj ma rad ked mu tam dasienko hladkam, tak drzi pusinku, ale este sa neprerezavaju. vasi psici sa citia asi dotknuti, ze sa tam objavil niekto dolezitejsi, to vraj psici vycitia, nie?

celin
2. dec 2009

ano, chudatka vidia ze skoro vsetok cas venujeme Kubkovi a na to neboli zvyknuti. vzdy ich berieme na prechadzku s kocikom, ale to im nestaci. ked bude kubko vacsi bude to lepsie. chce to cas.
Davidko sa uz otaca z bruska na chrbatik a opacne ? nas lenivec to zatial nema v plane. on radsej kope nozickami a rozprava. 🙂

alexandrah
2. dec 2009

ahojte, veru, na toho psika som sa pytala aj primara neonatologa, vraj, havo je ako druhe dieta, jednou rukou prebalovat riska, a druhou hladkat psika /druhe babo ... proste tak, aby sa necitil odstrceny ... tak dufam, ze nejak zvladnem, havovi casto o riskovi hovorim (co uz clovek, ked je sam doma, sa aj so psom porozprava 😀 ). ale uz u nas boli par krat babatka, aj tak ze na par dni, tak som pozorovala, aky bude, a bol uplna pohodicka, onuchal, lahol si, skor tie babatka robili väcsi brajgel jak on, tak aspon viem, ze neni na ne agresivny 😎 on je taka stastna povaha, mysli si, ze ho vsetci lubia - mojho hava ... a v podstate aj hej, kazdemu sa paci, aj vo vytahu, vonku, ma uspechy 😎 😀 jaj, kocky, dneska v noci ma vsetko bolelo, krize, bok, ucho, krcna chrbtica, k rano trosku lepsie, ale preboha ako ste prezili tie posledne dni?? ved je to strasne, vcera mi tak opuchli lytka, ze aj 1 cm nad normal, ked som si ich stlacila, normalne taka preliacina, jak zlomena noha, a to aj ked sedim, nie ze iba ked stojim ...ja neviem ... mam pocit, ze nikdy neporodim, aj vy ste sa takto citili??

ivkaivka
2. dec 2009

nasi psici, chodia stale zakukovat ku kociaru. Maleho musime zatvarat, pretoze je schopny vyskocit do kociara. Velky, ked mala place zacne brechat, aby nas upozornil, ze treba ist pre malu. Nasi su nastastie na dvore, tak to az tak nevnimaju, len ja teraz nemam takmer ziaden cas ist k nim ☹
Mojej asi zubky neidu, no neviem, nepozerala som, len ked jej davam flasku, tak do nej kuse, ale skor so zadnymi dasienkami, no mam pocit, ze najprv idu predne. Kupila som si aj taku silikonovu kefku na masaz dasien, ked sa budu tlacit zubky a vraj je dobry Cal-gel, vraj to pekne znecitlivie dasienko a babatka to tak neboli.

desszi
2. dec 2009

no boli sme na poradni, Dadko vazi 6070g, vse ok, ale nas nezaockovali, kvoli tomu ze je vela chripok, a keby mu to nahodou oslabilo telicko, aby nieco neschytal. takze ockujeme az o dva tyzdne.
ivka ani Dadkovi este neidu zubky, len je vidno tie lozka zubne, dnes mi aj detska hovorila, ze aj preto ma mozno tolko prstiky v ustach (stale si ich totiz cucka).o cal geli som pocula, vraj je to dobre.
celin este sa neprevracia, ale to ma este cas, ja tak viem ze az okolo piateho mesiaca by sa mali prevratit. ale otaca sa nam z chrbatika nabok, viac este nevie, len ked mu pomozeme.

alexandrah
2. dec 2009

ivka - to je pekne od toho psika, ze zasteka, aby vas zavolal 😀 aj ja dufam, ze mi bude havo trochu "pomahat", lahne si k nemu, ukludni ho, risko ho aspon bude moct pozorovat, nebude sa nudit, dufam ... 😎

ivkaivka
2. dec 2009

Desszi, super, budeme asi ockovat naraz. Pocuj, davas este UM, ci len svoje? Ja mam koopec mojho, no kazala davat na noc Nutrilon. Tak este vydrzim. Zatial zberam do mrazaka. Moja ma tiez rucku v puse, najnovsie sa durdi, ze jej tam nechce vojst duda a obe ruky naraz, normalne je z toho az fialova 😀 a ked tam natrieska rucky, je taka zoslintana...hruza. Ten cal-gel si chcem kupit, ja uz mam aj tu kefku na dasienka, tak sa chystam jej dnes troska pomasirovat.
Alex, Ty si este kinderko? Este stale doma....ma urve, sa uz daco so sebou rob...zabudla si na moje recepty????

desszi
3. dec 2009

ivka, nedavam UM, teraz mam hodne svojho mliecka, sice do zasoby nie je, ale Dadkovi bohate staci. posledny tyzden sa mi nejako rozozral 🙂 a su dni ked sa aj v noci castejsie budi. jaaaj to slintanie, veru vsetky tricka ma hore okolo krku vzdy mokre 🙂 a tiez si zvykne ruku az tak napchat, ze ho napne. nerozumiem preco mas davat UM, ked mas dost svojho, ved pri ekzeme by to bolo naj. 😕

ivkaivka
3. dec 2009

kvoli tomu, aby do ockovania nieco pribrala, ma nad 5kg, no neviem co sa jej nezdalo. Ale dnes rano som dala posledny x, pretoze dnes sme mali ist ockovat a do dnes som ho mala davat. Ideme asi v utorok, tak uz nedavam. Mna moja neslinta, len seba. Teba asi preto, ze citi mliecko, moja ma mliecko z flase, tak sa za mnou netrha ☹
Alex, uz si isla????

celin
3. dec 2009

nas doktorka zaockovala a vobec sa nepozastavila nad tym ze su chripky. nastastie to zvladol. aj kubko strasne slinta a este k tomu si vsetko oblecenie co ma na sebe dava do ust, ked mu dam podbradnik tak ho napcha do ust. po 2 tyzdnoch presviedcania sme vcera mali uspech, spapal mlieko z flasky. ale len moje. ked mu tam dam umele, tak sa ksichti, napina ho a potom sfialovie a zacne sa jedovat.nastastie sme to zvladli aspon s materskym,lebo v sobotu a nedelu chcem ist na pol dna prec.
kubko sa tiez velmi rozjedol, budi ma v noci kazde 3 hodiny ☹ uz ma vyse 7 kg.
ja sa snazim venovat aj psikom, berieme ich na prechadzky s kocikom, ale aj tak kubka ignoruju. teraz som malym dovolila lezat na gauci, to doteraz nemohli a s velkym sa chodime hravat na zahradu este okrem prechadzky aby si konecne zvykli. prve tyzdne sme ich totizto dost odstavili, nemala som vobec cas na nich, mala som malo mlieka, kubko nechcel jest , bola som dost nervozna. musim im to vynahradit.
alex mne neopuchali nohy , ani som nemala nejake problemy okrem tej hroznej nespavosti a aj tak som mala pocit ze asi neporodim. bola som vycerpana lebo 7 tyzdnov som nemohla spavat a to tak ze pred 4tou rano som uz ani nechodila do spalne. a este ma hrozne palila zaha. drzim ti palce nech to mas co najrychlejsie za sebou a nach mas rychly a bezproblemovy porod.

alexandrah
3. dec 2009

ivka - ja som este stale pred terminom, termin mam az 9.12 ... ☹ dneska som bola rano zase na kontrole, lekar vravel, ze uz je to na spadnutie ... nejak nerobim nic, caje pit nechcem, by som sa z nich po ... (malinik), a nejak to nechavam tak ... ked si predstavim ten kolotoc potom, a ten porod, tak sa mi do toho nejak nechce ... aj ked vecne takto asi neostanem ... tak to nechavam na prirodu, a na lekara 😎 potom som dneska spala az do teraz prakticky, nacerpavam sily 😀 mam ist do nemocky v nedelu, sluzi moj porodnik, da ma na monitor a tak ...ale vraj sa uz vsetko pripravuje, krcok mäkkne, otvaram sa pomalinky ...

alexandrah
3. dec 2009

celin, tak to si mala tiez perne ... ja som nespala prakticky 9 mesiacov, tak mi nastastie posledne 2 tyzdne dali lieky, a je to uuuuuuuuuuuuzasnéééééééé, spat!!!!!!!!!!!!!!!!! boze, ako malo clovek potrebuje!!!!!!!! tak som uplne happy, inak by som uz asi odpadla, ja som uz mala stavy, ze som spala hodinu za 2 dni, cca od 7-8 rano ... peklo!!!!!!!! vies si predstavit, aka som bola ja vycerpana!!!!!§ uz som ani nevedela, ako sa volam!!!!! to uz boli kolapsove stavy, tak to nejak teda riesili, volili mensie zlo ... su slabe, ale zaberaju, kedze som 9 mesiacov nic nebrala. no neviem si predstavit, ze by som uplne odstavila psika, furt mu vravim, ze cakame jeho nechlpateho braceka, ze bude pomahat 😎 (nas psik je take ukludnovadielko, ked si lahne vedla teba, hned sa ti chce spat 😀 - zeby to zafungovalo aj na riska??). inak, sranda, zaha ma palila par tyzdnov, a nejak presla, nejak mi nechuti jest posledny mesiac, aj som trochu schudla ...ale risko je ok 😎

celin
3. dec 2009

mne stacilo nespat tych par tyzdnov. dali mi mahnezium na ukludnenie, ze potom zaspim, nepomohlo, potom dithiaden, to bolo este horsie, tocila sa mi hlava, bola som otapena a zaspat ani za svet, potom som bola v nemocnici a pichli mi diazepam a tiez nepomohlo. ja som mala na zaciatku tej nespavosti problemy s dychanim, mala som pocit ze sa neviem nadychnut a odvtedy som nemohla spavat a vzdy ked som si lahla spat tak som znervoznela a muselo som zasvietit. a tak som nespavala az do porodu.
potom mi v pondelok zacali vyvolavat porod, v stredu zacali bolesti a porodila som piatok. vycerpana som isla uz do porodnice. to je super ze ti dali lieky a spis. aspon nedopadnes ako ja. snaz sa oddychovat a spat ako sa len da.
nasi psi su tiez zlaticka. kokrik teraz spi pri mne na gauci. dnes bol v narkoze a cistili mu zuby. tak je spokojna ze moze byt pri mne.
aj som lutovala ze ich zanedbavam ale bola som taka vycerpana a maly ma zamestnaval stale. mali sme problemy s kojenim a stale plakal. teraz uz je to super.

alexandrah
4. dec 2009

jaj, veru, aj mne vsetci vraveli, ze si mam oddychnut, kym to ide, ze sa potom nevyspim, no ale jaksi to neslo ... kocky, dneska som bola u internistky, a merala mi tlak, baby, ja som vzdy mala nizky tlak, maximalne 100/60, dokonca vcera na poradni mi lekar meral, a mala som 120/70, co sa este da, aj moc ok, aj opuchy, a dneska ze 160/100!!! tak ja neviem ...mi to merala 3 krat ... som sa trochu zlakla ... ked sa to nezlepsi - ze bude hucanie v hlave, alebo tak, tak pojdem asi do nemocnice ... nejak sa to vsetko sype ...aj sa mi vcera pred spanim fest zle dychalo, tak to uz som mala ten tlak asi blby ... pritom vonku hrozne pocasie, vcera som po obede spala 4 hodiny, vyslovene kludovy rezim, a teraz takto!!!

ivkaivka
4. dec 2009

alex, je normalne schudnut pred koncom tehu. A ked pali zaha, babo bude mat vlasky. Mna palila trocha a Olivia bola vlasata. Alex, len davaj na seba pozor, ten tlak je horzny. Spi kolko sa da. Ja po porode som nespala viac ako 24.hod. Teda na bolesti som vstala 04.40, cely den bez spanku, Olivia sa narodila 00.20, po porode som mala v sebe asi vela endorfinu, tak som nespala celu noc, pisala som sms, kecala so svojou spolurodickou, rano o 06.00 doniesli na kojenie, to som vobec nespala, tak kazde 3 hod.nosili babatka, navsteva.... okolo 14.00 som ze uz idem spat, no len co som zavrela oci, celym telom mi strasne trhalo, proste mozog vedel, ze potrebude spat, ale telo sa branilo, tak som zaspala o polnoci, takze bez nejakych 4 hod. som nespala takmer 48hod. Takze fakt, spi kolko sa da, potom je to uz jeden kolotoc, no mozno bude Risko velky spac a pospis si aj Ty.
Celin, akych mate psikov a kolko?

vlnka
4. dec 2009

Ahojte kočky...uff konecne som si na chvilku sadla.Dianku vzala sestra na prechadzku.Nemame teraz dobre obdobie.Tiez mame problemys kojenim.Celin ked sa smiem spytat aky ste mali vy problem?Moja mala skoro vobec nepapa,aj ked mam mliecka dost.3 min. potaha a potom len place.Neviem v com moze byt problem.Davam jej 2xdenne Sabsimplex,tak je to trosku lepsie.Uz vydrzi aj 5 min obcas.Som z toho zufala,lebo z prijemnej chvilky kojenia je len boj a plac. ☹
Alex na teba strasne myslim,uz ten tyzden nejako vydrz.Co sa tyka psikov,aj mne je luto,ze som toho svojho musela odstavit na 2.kolaj.Stale na nu len kricim a potom mi je z toho smutno.Ona je taky šaľo,ked niekto pride tak sa tak tesi,ze od radosti steka a pišti a robi pritom taky ramus.Ked mi mala spi tak sa tak vzdy zlakne a ja to psovi nedokazem vysvetlit,ze nesmie stekat.Je to dost zle,lebo manzel pracuje aj doma aj v terene a chodi hore dole,mozno aj 20x do dna.Dianka ma teda vzdy sokove terapie. ☹

celin
4. dec 2009

vlnka maly ked sa narodil tak sa nevedel alebo nechcel prisat , sestricky mi chodili pomahat, bojovali sme s nim, muslei sme mu zviazat ruky do perinky, potom nevedel vytiahnut mliecko, cucal aj hodinu a spapal 10 ml a tak som mala malo mlieka. kym sa to upravilo tak to trvalo 6 tyzdnov.
vlnka a netecie ti mlieko velmi rychlo ? aj to niekedy detom vadi.
mame 3 psikov. kokerspaniela, jorksira a irskeho vlkodava. male fenky su starsie 9 a 5 rokov a tak su pokojne, ale vlkodav mal 9 mesiacov ked sa Kubko narodil. je to este blaznive stena takze to bolo horsie. ona by sa hrala a behala a tiez nas vitala s krikom tak sme ju museli krotit aby nelakala maleho.
aj mna palila zaha a kubko je vlasaty. ja som zas po porode spala ako drevo. ani si nepamatam kedy mi nosili maleho. narodil sa o 5 rano a o 17 dosla sestrecka ci dnes nepojdem ani na WC. ja som bola z tej nespavosti a 2 dnovych bolesti taka vycerpana.

vlnka
4. dec 2009

Celin ked ja ani neviem,raz tecie prilis rychlo a inokedy mam zas pocit,ze uz mlieko nemam.Kazdopadne vzdy nieco po kojeni vytlacim.Ale ked som skusila po kojeni odsavacku,tak som nazbierala uz len par ml.Tak teraz neviem,ci jej vadi ze mliecko tecie rychlo,alebo to,ze tam po chvilke nic nemam.Kazdopadne mi vzdy place ako najata a ja si s tym neviem poradit.Aj ja mam kokerspaniela,Kora ma uz 11 rokov,takze ju uz velmi neprevychovam.Ale ty toho 9 mesacneho betara este mozes. 🙂

celin
4. dec 2009

Inak aj Kubko teraz papa horsie . Niekedy papa 5 min a zacne kopat a natahovat sa a mrncat. Mam pocit ze to robi ked tecie pomaly a prehodim ho na druhy prsnik a papa dalej a nieked sa jeduje ked uz nechce. Ked mi tecie rychlo vtedy mu vzdy zabehne, tak viem ze tecie rychlo. Niekedy je najedeny za 5 min a niekedy papa aj 15 min.

ivkaivka
4. dec 2009

celin, tak to mate veselo, tolko psikov. POzerala som na nete, ako vyzera vlkodav-uf, pani, ten teda narastie, len mi nepovedz, ze byvate v bytovke 😀
Vlnka, moja svojho casu tiez vystrajala pri flasi, no bola prekrmena z predchadzajucich dni, potom vyhladla a opat pekne papala. Teraz je cez den skor ako po 3hod.nedam jest. Nemas nahodou odsate v mrazaku? Ak ano, mohla by si jej skusit dat, ak by nechcela, tak vies, ze je prepapana. Kolko mliecka si odsala predtym, po kojeni? Ovela viac, ako teraz?

evazvarikova
4. dec 2009

alex, čo je s tebou? už si zase asi v nemocnici asi s tým tlakom

rybka13
4. dec 2009

ahojte, poslala som alex sms, ale zatial neodpovedala, tak dufam, ze iba spi a nie je v nemocke 😒

vlnka
4. dec 2009

Baby ja ju krmim 3 min. na jednom a 3 min. na druhom prsniku,lebo ten prvy po 3 min. odmieta a place.Tym padom malo pribera,lebo pije len to predne mliecko,ktore je malo syte.Co sa tyka toku mliecka,je to rozne.Po noci sa mi prsia naleju a ked pije tak sa zakuckava tak viem,ze sa velmi nahlta a potom po 3 min.nechce.To jej mozno staci.Ale pocas dna uz nemam take naliate prsniky a mam pocit,ze place preto,lebo tam mliecko uz nie je.Ivka predtym som neodsavala,raz som to skusila a zistila som,ze po kojeni odstriekam velmi malo.Tak som si zacala odsavat mlieko,aby sa viac tvorilo.Ale po rozhovore s laktacnou sestrou som to zas stopla,lebo podla nej mam nadprodukciu mliecka a treba ho zredukovat,aby tak nesriekalo.Ja taky pocit nemam,ze mam nadprodukciu.Kazdopadne mala place aj ked mlieko strieka prudom,aj ked jej netecie.Tak uz neviem co mam robit.Niekedy mi dokonca po 3 hodinach pije iba 2 min. a potom place.Viac nechce.Pochybujem,ze by bola najedena za 2 min. 😖

rybka13
4. dec 2009

aha, tak alex uz klesol tlak, fajn 🙂

ivkaivka
5. dec 2009

vlnka, tak skus odsat a uvidis kolko. Mozno mas fakt menej mliecka, potom by nebolo na skodu odsavat castejsie, nech sa opat rozbehne, bola by velka skoda, keby si o mliecko prisla, alebo musela dokrmovat, alebo nebodaj ako ja odsavat a na flasu. Fakt urob aj nemozne, aby ste nadalej pokracovali v dojceni.
Alex, uz si v nemocnici? Dufam, ze sa mas fajn.
Rybka, Tebe sa to uz tiez krati. Hadam porodite s Alex v jeden den.

celin
5. dec 2009

ivka, byvame s nasim verincom v rod dome ale prveho vlkodava sme mali v 2garsonke a poviem ti je o ovela skladnejsie a kludnejsie ako jork a koker. vlkodav sa vybeha vonku a doma len lezi v pelechu, obcas sa dojde pohladkat a zas lezi.
vlnka je tu tema dakujeme annaq a tam ti asi budu vediet poradit ohladne kojenia. ja som to skoro vzdala a tam som nasla problem aky som mala ja a vyskusala rady a pomohlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre