Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

deborah1
31. aug 2009

Ahojte,tak som sem nakukla-do obľúbenej nočnej témy 😀 Stále behám na WC,už mi to ide na nervy 😠,si tam môžem rovno periny zobrať.A som aj dobre nervózna,ako sa mi rapídne blíži termín 😖
Ivkaivka,gratulujééém 😎,tak to už máš za sebou,tebe je 😎,ale ako čítam,zase iné starosti prišli,neboj,to bude dobré 😉 Kedy to vlastne na teba došlo /pôrod/?

alexandrah
1. sep 2009

ahojte, som zase tu, sice neskoro, ale ako napoveda nasa tema, tak vlastne prave v spravny cas!!
capy - to je dobry napad, urcite mi poukazujes rozne miesta, kde sa mozu deti vyblbnut!!
ivka - som si myslela, ze ti prave nejde mlieko, ale ako si myslim, asi je to tym, ze ako mi vraveli, dojci sa cca kazde 2-3 hodiny, a pritom dojci clovek cca 1/2-34/ hodi, cize spi cca 20 min. v kuse? to ti ale vela povedala, mne väcsinou vravia, ze toto najhorsie je prvy mesiac. potom ze babo spi viac ... 1 detska lekarka vravela, aby sa na noc davalo babatku nesladeny caj (asi az po 3 mesiacoch??), ze potom sa nebude na noc budit, ze chce jest, ked nedostane az taku dobrotu ... na mojom muzovi to vraj fungovalo ... no drzim ti palce, aby sa to upravilo ...
vlnka - presne ako ty, snazim sa teraz si uzivat program s manzelom, ked je doma, ale nejak sa mi zase pohorsilo spanie, posledny tyzden zaspim tak okolo 3 v noci ... ☹ dneska som bola u lekarky pre listok na peniaze, trochu sme chodili po meste, a strasne ma bolelo brucho, skoro som ani nedosla k autu ... doma to istilo magnezium, teply kupel, 3 hodiny lezania, potom bolo dobre ... 😎
deborah, vitaj!!! ja beham na wc uz aj teraz, kolko krat, ked sa napijem, tak idem cca 5 krat v 5 minutovych intervaloch, potom 5 krat v 10 min, potom v 20 min., a tak ... tak viem, ze to neni moc zdrave, ale potom ani moc nepijem radsej ... 😲

capy
1. sep 2009

alex budeme sa tesit 😉 idem haji. dobruuu. 😔 😔 😔

capy
1. sep 2009

alex inak kazde dieta je uplne ine. mne vikino prespal od narodenia celu noc a pomaly cely den. my sme do sest mesiacov nevedeli ze mame dieta. on sa len napapal chvilinku bol hore a stale spal. a to spanie ma dodnes 😉 a tomino ma uz skoro rok a pol a celu noc este nespal ani raz. je tak tri razy hore. niekedy aj viac 😒

vlnka
1. sep 2009

Dobre ranko 🙂
Deborah ja mam to iste,v noci som zaspala o takej 2.00 a potom som sa asi 6x zobudila na wc a od 6.00 som zas hore.Tiez som plna ocakavania a preto aj nervozna.Ja mam dnes termin ale nevidim to ruzovo.Okrem striedavych bolesti v panve a podbrusku mi nic nie je.
Alex ja som zabudla,ze mas manzela doma,tak to ta ospravedlnuje 🙂
Mala by si sa uz trosku setrit a viac odpocivat,lebo babatko uz tlaci na vsetky organy a mamka musi vynakladat viac fyzickych sil a skor sa unavi.Ja som niekedy ani chodit nemohla,urobila som par krokov a podlamovali sa mi nohy.Mala musela tlacit na nejake nervy...teraz sa to trosku zlepsilo...ale aj tak len sedim doma,sem-tam nieco urobim a vsade sa vozim autom,lebo dlhsie chodit je uz problem.

capy
1. sep 2009

ahojte

ja to mam teraz trozku narocne. tomino vcera spadol a nevedel sa cely den postavit na nohu. tak som ho musela vsade nosit. dnes uz na nu stupil ale este pomrnkava a ma ju vytocenu von. aj teraz v noci sa uz zobudil na bolest. esteze mi to vie uz povedat. a viem mu pomoct. natrela som mu to mastickou a dala panadol proti bolesti. zajtra pojdeme asi dokine nech sa mu na to pozrie

alexandrah
1. sep 2009

cafte, som tu, capy, urcite s nim chod k lekarovi, ke´d na to nevie stupit, aby s tym nahodou nieco nemal ...
vlnka - no uz veru zajtra ide muz do prace, ale sme si trosku spolu oddychli, dneska sme vegetili, a boli aj na masazi ...
ty uz mas termin?? a este sa nic nehlasi?? my ideme na predlzeny vikend do prahy, mam tam sesternicu, ale asi nebudem velmi vela vladat chodit, cosi pozrieme, cosi nakupime ... a tak. vcera som zaspala pred 4 rano, nejak sa to zhorsuje, citam teraz kafku: proces 😎
to je super, ze si stihla tu kareninu, dost takze citanie 😀

capy
1. sep 2009

alex dnes uz chodil. miestami v poho ani nevedel ze ho boli, ale ma spicku vytocenu smerom von. a teraz odkedy zaspal bol uz pat krat hore ☹ ☹ ☹

dnes sme boli v hainburgu na vylete. bolo super hodim foto 😉

desszi
2. sep 2009

ahojte,
tak uz netrpim nespavostou, skor spavostou, Davidko sa nam narodil 21. augusta o 21.45. A zvykne strajkovat so zaspavanim, maminka skor odkvecne ako on 🙂

vlnka
2. sep 2009

Ahojte,aj ja som dnes v noci nejako dobre spala.Dsszi gratulujem,tak vam zavidim,ze uz to s ivkou mate za sebou.Ako to prebiehalo,zvladla si to vpohode,alebo ta maly potrapil?Ja dnes idem do nemocky,tak uvidim,co mi povie lekar.Uz som napnuta ako struna-v ocakavani.
Capy mozno ta tomiho nozicka je len vyklbena,ale aj tak s nim urcite chod k lekarovi.Aby ju nemal zlomenu,alebo nejake natrhnute slachy.
Alex ty sa mas.Praha to je moja srdcovka...tak si to uzi aj za mna.Karenina bola fakt dost zlozito pisana,na konci som mala pocit,ze ju nie a nie docitat.Ale podarilo sa.Teraz uz len oddychovky..este nemam docitany augustovy casopis Mama a ja...este musim nejake info ziskat,kym sa mala narodi. 🙂
Po obede dam vediet,ako som dopadla v nemocnici.Drzte mi palce.

desszi
2. sep 2009

vlnka dakujem, zvladli sme to, ale bol to tazky porod, malinkeho sme nevedeli vytlacit, mala som velmi tuhu hradzu, musela si na mna porodna asistentka 4 krat lahnut a pomahat, ale potom uz drobec vykukol a bolo vse ok 🙂 drzim ti vsetkych desat

vlnka
2. sep 2009

Desszi a pichli ti nakoniec vyvolavacku,alebo sa porod spustil prirodzene.A co epidural...davala si si?Kolko hodin to trvalo.Mala si niekoho pri sebe?

desszi
2. sep 2009

Vlnka nepichli, mne sa to spustilo same, zacali mi bolesti nad ranom o pol piatej, o pol jedenastej som sla do nemocnice a tam som uz len cakala kedy budem otvorena na 10 cm, aby sme mohli rodit. Dadko sa narodil o 21.45 tak si vies vypocitat kolko to trvalo. Najhorsie boli posledne tri hodiny - to predtym sa dalo v pohode zvladnut. Epidural v Zamkoch nedavaju, tak som si ani nemohla pytat. Pri porode bol Petko, velmi mi pomohol, bola som rada ze tam bol, celu tu silu a energiu, ktora pri bolestiach vznikala som mohla davat do jeho ruk. Chudak cely bol doskriabany. A potom aj vela povzbudzoval.

alexandrah
2. sep 2009

fuha, desszi - ale uz to mas aspon za sebou. sranda, niekto porodi za 2-3 hodiny - moja sesternica, a niekto - ivka aj ty rodite okolo 15 hodin!! to je fakt vela!! tak si vravim, sak na to nebudem sama, aj risko bude mat perny den!!!
vlnka - aj ja sa tesim do prahy, ja ju tiez milujem, krasne mesto, a mam tam aj kamosky, aj 2 sesternice a 1 bratranca, s rodinou vsetci, teraz sme neboli cca rok, uz mam abstak, tak par krat do roka sme tam zavitali, sesternici sa narodila dcera pred pol rokom, tak sme sa smiali, ze budeme udrziavat vztahy praha-bratislava, a vymienat si deti na prazdniny, raz nelly k nam, raz risko k nim 😎
capy - veru chod aj tak, nech aspon zrentgenuje, ja som mala pred 3/4 rokom zlomenu kosticku na narte, a chodila som, ani mi to neopuchlo, ale bolelo, az na rentgene lekarka videla, ale nechcem strasit, ale istota je istota

desszi
2. sep 2009

veru alex, niekto ako sa hovori dieta vyprdne a ini sa trapia, ale ten cas ide dost rychlo, len tie posledne hodiny su akoby spomalene....

capy
2. sep 2009

desszi gratulujeme 🙂 🙂 🙂 a ake mal davidko miery? 😉

tak som bola u dokiny. poslala nas na chirurgiu tak sme isli. prisli sme tam a ujo doky ma dovolenku a zastupuje ho na kramaroch ale to sme uz nestihli. tak zajtra zastupuje na strecnianskej tak ideme hned rano. cely den dnes chodi v poho len tu nozicku ma stale tak vytocenu. tak uvidime co zajtra a aka bude dnesna noc. vcera som bola koli tomimu hore do siestej do rana, dnes len do stvrtej tak uvidime. a zajtra nas cakaju aj kramare urologia tak to budeme mat vesele 😒

inak normalne som si zabudla dat budika a skoro sme zaspali do skolky 😅 😅 😅 esteze bol tatino doma a zobudil nas o tristvrte na osem 😀 to bolo rychle vstavanie

vlnka tak ako? co nove? snad si ta tam uz nechali a uz budes aj ty drzat dianku v naruci. drzim palceky

aj moj prvy porod od prvej pravidelnej kontrakcie trval 17 hodin a druhy len 9 😉 ale ked som uz musela tlacit tak bol tomi vonku na dva krat 😉

vlnka
2. sep 2009

Tak som dosla z nemocnice.Mala vazi 3145g.Je v spravnej polohe,ale vraj ma miernu tachykardiu-zrychlenu cinnost srdca.Takze idem naspat do nemocky o 18.00 na nejaky zatazovy test.Jooj ma doktor trochu vystrasil,ze to moze byt aj kvoli tomu streptococovi...dufam,ze mala sa nestihla nakazit infekciou.Ked ma doky vysetril,tak mi povedal,ze uz sa to chysta,takze sa zacinam otvarat.

desszi
2. sep 2009

dakujem capy, Davidko mal 3200 g a 51 cm, takze babatko ako podla ucebnice 🙂
vlnka klud, vsetko bude dobre, len sa nestresuj, drzim drzim prstiky, nech to mas coskoro stastne za sebou

capy
3. sep 2009

desszi skoro ako my. pekne miery 🙂

vlnka nestresuj sa, vsetko bude ok. tak drzim palceky 🙂

no idem ja do postele. este som vymyslala kamosovy logo tak dufam ze sa mu aspon jeden navrh bude pacit 😅

dobruuu nocku 😔 😔 😔

capy
3. sep 2009

ahojte

tak uz sme doma od doktorov. urologiu mame vybavenu. vsetko v poriadku a kontrolu mame az ked bude mat tri roky.

no a chirurgia je na dlhsie. prisli sme tam, boli sme druhy na rade tak som sa celkom potesila. prisli sme dnu. pan doktor velmi mily, tak sme mu porozpravali co sa nam prihodilo. skontroloval mu rucicky aj obe nozicky. klbiky aj kazdu kosticku. jedna sa mu nezdala tak nas poslal na rontgen. to bol des a hroza ale nakoniec sa podarilo. vratili sme sa naspat a pan doktor si pozrel snimky. tento v poriadku, tento tiez,ale tento sa mi nepozdava. zobral si okuliare a pozrel si to pod lampickou. tak tato kosticka je zlomena. a mna oblial studeny pot a bola som jasna. hned som si predstavila nasledujuce dva tyzdne ☹ . tak nam dali dlahu a ak nam to neopuchne tak v podelok mu daju sadru ☹ chudatko moje. do pondelka sa nesmie na tu nohu postavit a ked mu daju sadru tak potom uz moze. tak toto budu najdlhsie styri dni 😅

a u vas co nove? idem si vas precitat.

ivkaivka
3. sep 2009

Vlnka, este nic???
Ja uz mam malo mliecka, co som doma som z tych nervov schudla 4kg ☹ . Musim dokrmovat - tak aspon v noci je to trochu lepsie so spankom. Mala sa mi chce prisat len na jednu stranu, tak sa aspon snazim odsavat a kupila som si aj homeopatika na podporu mlieka, tak dufam, ze to bude lepsie. Uz som sa zmierila s tym, ze budem len odsavat a davat jej na flasu, len nech aspon co-to dostanem zo svojho mlieka do nej. Je mi z toho na nic. Hlavne ked pocuvam, kto ako dlho dojcil a mne sa to nepodarilo ani 2 cele tyzdne a uz musim prikrmovat. No hlavne je, ze mala nam trosku pribrala. Zajtra ideme opat na vazenie tak som zvedava. Alex, ako sa inac citis?
Desszi asi som este neblahozelala, tak z celeho srdca blahozelaaaaaam 😀 . Vam ako ide dojcenie??? Rodila si normalne a mala si epi???
Capy, pozeram, ze to mate perne. Drzim palce, drzte sa

desszi
3. sep 2009

ivka dakujeme aj v mene Davidka. A z coho si nervozna moja, ze ti az odislo mliecko? Rodili sme normalne, hoci velmi tazko, ale statocne sme to zvladli aj za pomoci nasho ocinka 🙂 este aj teraz som ubolena, hlavne poobede citim, akoby mi chcela maternica a cely spodok vypadnut, brrr neprijemny pocit. Epi som nemala, v Zamkoch epi nedavaju. Dojcenie? No dojcime, ale sa trapime, ani nie tak s nedostatkom mliecka ako s tym, ze Davidko nam visi na ceciku niekedy aj dve hodiny a potom place a zaspinka zase na ceciku, tak od vcera skusame rezim - kojenie kazde 2-3 hodiny (podla toho kolko vydrzi Dado) a kojime len 10-15 minut, maximum ak este velmi hlada tak 5 minut pridame, odgrgneme a supito postielka. Lenze velakrat tie dve hodinky medzi kojenim preplackame - tak maminka musi nosit na rukach a vymyslat ako tie dve hodiny ukludnit Dadka. Dnes nam napriklad od 11 doobeda nespal - zaspal az po kupkani o siedmej vecer,uplne vycerpany. Kamaratka mi vravela, ze to trva 5-7 dni kym si na to zvykne a potom uz by malo by vse ok, len musime vydrzat. Oni mali tento isty problem a lekarka im to poradila, zabralo to nielen jej ale aj inym. Tak dufam ze to zaberie aj nam.

capy
3. sep 2009

ivka nebud nervozna vtedy prides o mlieko. to mas len laktacnu krizu. aj my sme ju mali. prekonali sme ju a kojili sme dva roky. neboj sa. len si ju casto prikladaj a uvidis ze sa to rozbehne. hlavne musis vela pit a najlepsia je vinea 😉

ak prezijem dnesny den tak uz cokolvek ☹ ani si neviete predstavit ake je narocne udrzat tomina v kludovom rezime. on by stale len behal a behal a nemoze. ja som z neho dnes skoro zosedivela 😅

desszi aj vam drzim palceky

alexandrah
3. sep 2009

capy - to ma mrzi s tou nozickou, ale dobre, ze sme ta nahnali, jak som ti pisala, ja som mala raz zlomenu kost, a ani mi to neopuchlo, nic, som 5 tyzdnov nemohla korculovat, bolelo to jak slak, aj som bola 2 tyzdne pn, lebo mi napuchalo cele lytko, ked som nemala nohu vylozenu ... 😒 ; skus ho niecim zamestnat - nieco malovat, lego, alebo cokolvek ... no ale ked je to len mala kosticka, tak ked mu das pevne topanky, tak po tych 2 tyzdnoch bude moct chodit!! 😀
ivka - ozaj, kolko mas teraz kil? aspon ked dokrmujes, tak maly neni hladny, a lepsie ti spi, nie? sak sme pisali na tu temu o dojceni, tak to neni o mlieku, nemaj z toho nervy, mala bude zdrava aj tak!!! a tie co nedojcili skor nepisu, neboj!!! neni si sama ani jedina!! najdi si z toho to pozitivne, mala sa vyspi, neni hladna, a ty mozes vsetko papat, aj ty sa lepsie vyspis!!! 🙂 ziadne nervy!!!
inak baby, mna cim dalej tym viac boli hrozne brucho, staci ze idem do obchodu, a uz ma picha, ak dlhsie chodim, tak mi aj tvrdne ... no je to skoro, nie? davam si aj magne ...
vlnka - ty ako? uz len cakam, ked napises, ze si uz cerstva mamina!!!
ja teraz idem na 3 dni do prahy, tak sa ohlasim az v pondelok!!! pekny vikend prajem!!
inak, spanok sa mi stale horsi a horsi, vcera som zaspala o 5 rano!!! 😖 😲

ivkaivka
4. sep 2009

desszi, takto isto vyzeralo nase kojenie prve 3 dni. Ja som nespala, bola na nervy a z toho som zacala stracat mliecko. Teraz beriem homeopatika, tak sa to rozbieha (odsajem nejakych 75ml), no mala sa uz nechce prisat a ked sa prisaje, mam pocit, ze mi rezu bradavky britvou, tak jej mliecko davam na flasu a vytesujem sa, ze aspon takouto formou do nej dostanem moje mlieko, no aj tak stale musim dokrmovat - hlavne v noci aby sme sa vyspali. Mne zas doktorka povedala, ze treba vydrzat, vraj to trva len do 3.mesiaca 😀 😀 😀 - este podotkla len 😀 no to uz budem suca na psychiatriu.
alex, po porode som schudla 4 kg a co som doma od min.stredy dalsie 4kg ale to prikladam nervom. Poviem Ti, ze tak ako som nechcela dojcit, tak by som teraz aj... asi sa mi to vypomstilo ☹
(inac, mala sa mi prisava len na jednu stranu a ja zacinam pozorovat, ze ten jeden prsnik mam vacsi, normalne mi je z toho zle, ak to takto pojde dalej asi s "dojcenim" prestanem). Do Prahy ides na nakupy, ci len tak po pamiatkach resp.navstevu, musi to byt super, Praha je iste nadherna. Zabav sa a zacni spat, potom nebudes

capy
4. sep 2009

dobre ranko. tomino konecne haji. chudatko stale mi v noci hovoril ze ho boli nozicka dokonca aj zubok a este sme dostali aj teplotu. ☹ ☹ ☹ idem si k nemu nachvilku lahnut a pospat. papa

capy
4. sep 2009

no moc somtoho rano nepospala. teda vobec isli sme na kramare. tak uz nema dlahu uz ma na nozicke ortezu. som rada ze nemusi mat sadru 🙂

a kde ste vsetky? 🙂 🙂 🙂

capy
5. sep 2009

kam ste sa vsetky vytratili? to si tu mam pisat sama? ☹ ☹ ☹

bobacik_29
6. sep 2009

alexandrah mne tvrdne brucho od 16 tyzdna tiez som sa divila ze nejako skoro pri predchadzajucich tehu som to vobec nemala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre