Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
11. okt 2009

a detickam zelam skore uzdravenia ☹ ☹ ☹ nech vas uz koliky ani nic ine netrapi 😉

capy
11. okt 2009

ivka tu som nieco nasla o imikimi http://fototvorba.webnode.sk/products/download-...

vlnka
12. okt 2009

Caute kocky,my sa stale trapime...alex prvy krat v zivote ma seklo.Netusila som,ze to moze byt taka bolest.Prvy den som chodila na zachod po kolenacky a mamka mi pomahala sa vyzliekat a nejako vyskrabat na zachod.To ti poviem,krizova cesta.Dnes ma to stale neuveritelne boli,ale postavim sa s tazkymi bolestami sama.Malu len kojim a prebalujem...nosi a podava mi ju manzel.Aj odgrgnut ju davam jemu.Je to tazke,lebo manzel musi byt s nami hore aj v noci a musi aj pracovat.
Ivka-Dianku este stale kojim...chvalabohu,ale kvoli kojeniu nemozem brat ziadne lieky,ani maste na tu chrbticu,lebo vsetko sa vstrebava do mliecka.Cize moja rekonvalensencia sa dobre predlzi.Akurat sme boli v piatok na pohotovosti a dala som si pichnut mezokainovy obstrek na znecitlivenie.Ivi,uska sme prepichli v sobotu,takze nausnicky uz mame.Svokra je zdravotna sestra tak pichla. 🙂

alexandrah
12. okt 2009

vlnka - no ty toho teda mas!!!!!!!!! to je fakt, ked kojis, tak ani lieky prosti bolesti ... ani paralen? ten sa moze podavat aj malym detom od narodenia. no chudatko, snad sa ti coskoro polepsi!!!!!!!
capy - tebe tiez drzim palce!!!!!!! ti mali su riadne tornada, ze???????? no ked bude risko po mne, tak bude taky isty (ja som bola sice baba, ale riadne sidlo, to uz moj manzel bol lepsi), ale aj preto som si myslela, ze ked ich nechas vonku vylietat, je to super, no len potom hrozia urazy .... treba len dufat, ze si budu davat pozor, sak malym predsa clovek nezakaze ist von. no baby - vela sil!!!!!!!!! vlnka - nejak len vydrz!!!!!!!§ ozaj, keby si sla na masaz ke nejakemu dobremu maserovi?? ci to sa nemoze, ked ta seklo? (mna este nikdy neseklo, chvalabohu ...)

vlnka
12. okt 2009

Neviem alex,asi masaz nemozem,lebo ani na ortopedii so mnou nechceli velmi narabat,ked som sa pytala,ci sa to neda napravit manualne.A paralen je vraj pre deticky toxicky,aj ked sa jednorazovo moze.

evazvarikova
12. okt 2009

Ahoj alex už neviem či sa ečte pamätáš na mňa dhší čas som tu nebola. som v 31.tt a tiež trím nespavosťou ako aj ty, v noci je to des byť hore ale dospím poobede tak 1hod.1,5hod. Je to neuveritelné, ale mne sa tiež túto noc snívalo o mojej malej, videla som ju bola krásna. Hned ráno som volala kamáratke či to neprináša v snári niečo zlé ,nevedela,dúfam,že nie. Už nech t máme za sebou!! Koľko kíl si zatial pribrala??

alexandrah
12. okt 2009

no jedna lekarka v telke - pediatricka vravela, ze paralen sa aj pre kojencov moze, tak pol cipku, to bola dost renomovana lekarka ... ale ty mas mamu lekarku, asi ti to ona poradila, ze, kolko ludi, tolko nazorov ... ale tu masaz skus, ale chod iba k fakt dobremu maserovi, radsej si zaplat viac, ako potom ratovat chrbat este aj po masazi. ja by som bez toho mojho masera asi neprezila, chodim kazdy tyzden uz od 3. mesiaca, aj teraz som bola, dneska, inak by uz bolo peklo, sak vychadzky so psom, aj sedenie v aute (a pomaly akekolvek sedenie), divadlo sa pomaly meni na utrpenie ... tak skus, potom daj vediet!!!!!!!!! vlnka - ja si myslim, ze ty si vsetko zle proste vyberies teraz, a potom uz moze byt len lepsie, nie???????? 😀 😎 😅 myslim na teba!!!!!!!!!!!
eva - pamatam!!!!!! mne sa uz 2 krat snivalo o riskovi, raz mal cca 2 roky, raz bol babatko, bol krasny!!!!!!!! modrooke blondatko, ako bol manzel!!!!!!!! uz teraz ho milujem!!!!!!! len neviem, ci taky bude, ked sa narodi, alebo som ovplyvnena fotkami manzela, ale nech je akykolvek!!!!!!!! jaj, clovece, mne tie kila idu v poslednej dobe hore, mala som povodne 45-46 kg, a uz mam 55, cize 9-10 kil!!!!!!!!§ peklo!!!!!!! ale pritom nevyzeram, brucho male, gate XS, zadok maly, prsia riadne!!!!!!!! 😖 tak to snad potom zhodim, urobim si treningovy plan, hehe 😎

ivkaivka
12. okt 2009

alex, kopec otazok, ty sa fakt doma (po nociach)nudis, no o chvilu uz nebudes 😉 ja vlhke utierky pouzivam pampers s aloe vera a vobec nekremujem, absolutne ma ritku cistu. Na telo pouzivam nivea sensitiv-to ked sa pogrcka, tak jej utieram krk aj rucky-pretoze ich najnovsie pcha do pusy-a to obe naraz 😀, na pranie pouzivam vylucne Lovelu a som spokojna ako s vonou, tak s cenou. Ja olej pouzivam z oriflame, je hypoalergenny a stoji nejake 2-3 eura, je bez vone a mala ma po nom pekne jemnu pokozku. Do porodnice si kup z lekarne-proste poprosis na obdobie po porode-su take vacsie, ja som spotrebovala v nemocnici asi 4 bal.pretoze po kazdom wc som sa sprchovala, proste som nezniesla dat si spinavu vlozku. Po prichode domov som pouzivala obycajne always a asi po tyzdni uz len tenke intimky, pretoze som len trocha spinila. Pod matrac nedavam nic, pretoze my sme matrac nevybalili z igelitu, len sme na neho natiahli plachtu a tak mam istotu, ze nic neprecura a je to jednoduchsie, ako stale kupovat a menit podlozky-no mne sa nestalo aby precurala zavinovacku. Ja mam malu v zavinovacke stale, akurat ked zaspinka, tak ju rozviazem a zakryjem dekov.
Ortopedia dopadla na prd, uz aj my mame perinku, zrazu si ortoped vsimol, ze je tam nejaka dyspazia, co uz samozrejme tvrdili pred 7.tyzdnami v porodnici, islo ma roztrhnut, zajtra ideme pre perinku a vraj sa mam pripravit, ze take 2-3dni bude velmi nespokojna. Ked mi vysvetlili, ze nozka ma byt v pravom uhle s telickom, tak mi prislo zle, je to neskutocne brutalne, no nejako sa budeme musiet vytrapit. Ja som to nosila tiez a aj manzelova sestra. Asi je to podedene 😠 , no o mesiac mame ist na kontrolu, tak to nejako vydrzime-ale mam strach.
Capy, Ty mas doma hotovych kaskaderov 🙂, mate to fakt vesele. Dakujem za imikimi.
Alex, ani ja nemam filter na vodu, proste prevarim v kanvici a schladim s obycajnou z vodovodu.
Vlnka, drz sa. Ja som paralen brala, ked som teplotovala po prichode z porodnice, aj detska lekarka ho schvalila. Vraj najprv odsat (resp.nakojit)a potom si dat tabletku. Vraj po 1 hodine uz ucitnok tablety rapidne klesa.
Dnes sme boli v poradni, mala vazi 4570 a meria 53 cm. Zobrali jej vyteri, kvli stale pretrvavajucemu zahlieneniu (vraj z toho,ze sa nadychla plodovej vody), opat nam dala Ambrobene na uvolnenie hlienov, tak znova liecikujeme, no mna aj tak najviac trapi ta abdukacna perinka-ci ako sa vola, som z toho nestastna.

desszi
12. okt 2009

alex este ma napadlo, ja dost vyuzivam homeopatika, neviem ci ich aj ty pouzivas, ale velmi sa mi osvedcil krem cicaderma na jazvy (ci uz po cisarskom, alebo po nastrihnuti hradzy) - ja som to mala mierne zapalene a za dva dni krasne zabralo a na mliecko, ked sa mi malo tvori tak ricinus communis 5H alebo 9H (cize riedenie pat alebo devat, vacsie riedenia naopak zastavuju tvorbu mliecka).

desszi
12. okt 2009

alex ano, tak ako vravi ivka, staci ti prevarit vodu a hned bude vhodnejsia na kupanie 🙂 my vzdy pridavame aj trosku klasickej chlorovej vody, nech si pomalicky zvyka Dadko 🙂
ivka je mi luto ze ste na ortopedii nepochodili, zelam vela trpezlivosti, nech ste rychlo v poriadku.
idem nieco zjest a potom kuk tv. opatrujte sa zatial, pekny vecer.

alexandrah
12. okt 2009

cafte, ivka, diky za vycerpavajucu odpoved, vsetko som zapisala, tu lovelu odporucaju viaceri, tak kupim asi to. mrzi ma to s nozickou, ale je to akurat starost navyse, potom to zaberie, nie? keby tak ti lekari vedeli byt zajedno, uz si to mohla mesiac praktizovat!!!!!!!§ no co uz!!!!!!! kukate superstar? podla mna nemal vypadnut rene bosela (slovak chalan ... - asi bol nesympaticky, ale spievat vedel ...). no dneska som spala malo, cca 5 hod, cely den som mrtva, snad aspon zaspim skorej!!!!!!!! drzte palce!!!!!!!

evazvarikova
13. okt 2009

Alex tak to maš super 9-10kg. ja som zatial pribrala 16kg hlavne v zatku a v stehnách. Prsia nič moc ,ale ten zadok je hrozný popraskaný aj si ho natieram. Ale čo už to nejako vydržím. V noci najmenej 7- krát hore o 6.15 hod už rozlepené oči skúsime pospať poobede uvidíme.

alexandrah
13. okt 2009

no vidis, a ja stresujem aj z tych 9 kil!!!!!!!! ja som mala mini zadok aj nohy stihle, ale predsa aj na ne sa mi lepi tuk!!!!!!!!§ potom budem sportovat!!!!!§ strie nemam - klop klop, ale pre istotu som si kupila olej z welledy, ale moc poctivo teda nenatieram ... no ja som vcera zaspala o poznanie skor - o pol 4!!!!!!!! ("hura" - oproti poslednym dnom o 5!!!!) 😖 neviem, ci uz to takto bude furt, a potom kolotoc s malym, no mam sa na co tesit!!!!!!!!!!! neni si unavena cez den?? chodis do roboty? ja som doma na pn. ako vidim, si zo ziliny, uz pomaly aj riesis ze taska do porodnice a podobne?? ake tam mate nemocnice a lekarov??

ivkaivka
13. okt 2009

NO uz mame ten vankusik, no zatial o.k., myslela som ze to bude horsie, mame ten najmensi vankusik-teda dufam, ze ju dobre do toho balim, dokonca je taky oranzovo biely, celkom dobre vyzera a Olivia v nom je ako parasutistka, dufam, ze nebude velmi plakat. Desszi, mi chlorovanu vodu nemame, mame vlastnu studnu, voda je cista pramenita, no pre kazdy pripad prevaram a malej davam pit prevarenu Lucku.

desszi
13. okt 2009

alex, neboj tie kila odidu ani nebudes musiet cvicit - ja som predtym pravidelne cvicila, pocas tehu som pribrala 11 kg, a z tri tyzdne po porode som bola spat takmer na povodnej vahe, len 2 kg ostali plus, comu sa ja tesim, lebo som bola utla.
ivka, na pitie aj my kupujeme vodu, mavali sme Lucku, ale teraz kupujem aqua vita pre dojcata, zda sa nam cistejsia (ked som prevarila Lucku, vzdy tam na povrchu plaval taky povlak, teraz ked kupujeme tuto vodu, je krasne cira aj po prevareni, navyse je lacnejsia co je potesujuce 🙂 )

capy
13. okt 2009

alex no su to male tornada. hlavne tomino. vzdy so si myslela ze vikino je strasne zivy ale tomino ja este viac. mna uz asi nic neprekvapi. dnes si tomino dal konecne pozriet do pusy a zistila som ze mu chyba aj kusok z hornej dvojky 😅

ivka nenudim sa 😀 😀 😀 a nemas zaco. uz ti to ide?

desszi niekde som pozerala testy vody a lucka bola az na siestom mieste. dokonca voda z vodovodu bola na tom lepsie 😅

no dnes bola poriadna kosa. normalne som dala tominovi zimnu bundicku a cizmicky a to sme s kamoskou im museli ist este kupit rukavice co ich mali take ladove

alexandrah
13. okt 2009

ivka - aku prevarenu lucku? co je to? na co je to? davas to olivke pit?? to je ta mineralka? no snad sa ti parasutistka vystráábi 😀
desszi - tie kila mne bez cvicenia neodidu, uz teraz citim stehna a zadok, nehovoriac o ostatnom, len stehna a zadok som mala vzdy stihle, preto sa cudujem. ale uz to tak neriesim. dnes som aj ja menila letne za zimne bundy, a nasla som 2 velke kabaty, do ktorych sa vopcham, co ma potesilo, by som si inak musela zicnut od mamy ...
cca pred hod. a pol som si dala cely diazepam, a som tu ... no aspon som citala knihu o babatkach, musim este nejake dokupit, nemate nejake dobre tipy?

capy
13. okt 2009

alex my mame tuto http://www.martinus.sk/?uItem=3836

idem haji dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
14. okt 2009

capy - dobru noc!!!!!!!!
ja tu budem bohvie dokedy... ☹ kuknem tu knizku 😎
capy - ale aj tak sa mi paci, ze ich nechas vylietat, deti to fakt potrebuju, pamatam si este ako som ja bola mala a ziva teda riadne!!!!!!! pa

alexandrah
14. okt 2009

hm, skoda ze je vypredana, ale snad je na trhu dost knih, len natrafit na kvalitne ... aj tak sa clovek riadi nakoniec zdravym rozumom, ale zopar rad sa vzdy zide, hlavne prvorodickam 😀

ivkaivka
14. okt 2009

Dessi, tu vodu je dostat bezne v obchode? Este som si nevsimla taku zancku. Aj mne v Lucke cosi plava, ja to prelievam cez sito. Alex, z tej prevarenej vody - Lucky (dojcenecka voda) robim cajik pre malu. Capy, este som to neskusala. Asi sa k tomu dostanem v nedelu, vies popoludni nie je co robit, Oliviu zabavia rodicia, alebo jej krstna chodi pre nu (kocikovat), tak mam take 3 hodinky a mozem sa tomu povenovat.

desszi
14. okt 2009

dobre ranko,
alex to je ta mineralka lucka pre dojcata, ale vidis, aj capy pise ze bola az na siestom mieste, takze asi nie je az taka super ako ju reklamuju. a uvidis ze kilecka pojdu 😉
ivka aqua vitae mineralku pre babatka je dostat normalne v kauflande, obvykle byva niekde zasita, ved vies, nie je to reklamna znacka 🙂 a ja ju uz odvtedy kupujem, co som zistila ze je cistejsia. a stoji len 8 korun teda nejakych 23 centov. a este sa mi osvedcila korytnicka pre dojcata, tiez je velmi cista (minule sme nedostali tuto aqua tak som zobrala korytnicku).
capy este dobre ze su to mliecne zubky, ja som ako dieta prisla o zuby trvale a to navyse predne pri nehode, takze nie je to nic moc, to viem.

vlnka
14. okt 2009

Caute dievcata,aj ja kupujem Lucku,ale pre seba 🙂
Malej nedavam okrem mliecka nic a ked uz fakt treba,tak som jej prevarila obycajnu vodu,ale dam na vasu radu a pozriem ci maju Aqua vita 😉
Ivka to je super,ze ti mala znasa perinku,Dianka preplakala skoro tyzden,kym si zvykla.Aj my sme dostali oranzovu,ale mne sa nepaci...tazko si zvykam,ze sa nemozem kochat na malej ked je v krasnych dupackach...lebo ta perinka hrozne kazi dojem. ☹ Ale hlavne ze nam pomoze.
Alex kvoli kilam sa vobec netrap...ak si pribrala 9kg,skoro vsetko pojde dole hned po porode...a ked budes dojcit budes este stihlejsia ako pred tehotenstvom 😉

evazvarikova
14. okt 2009

Alex túto noc som vôbec nespala nedalo sami. Ja som tiež PN,ale od pondelka mám už MD konečne. Na pn len dodržiavať vychádzky lebo mala som už aj kontrolu. Ja som na pn kôli nohám strašne ma bolia inač všetko ok. Dnes idem na cievne tak uvidím. Cez deň som unavená hlavne ked niečo robím upratujem atd. ale poobede si vždy pospím 1-2 hod. Pomaly už riešim tašku máš pravdu vecičiek mám teda dosť už mi chýba len postielka a kozmetika.
Idem rodiť do Žiliny neriešim či martin alebo ZA. počula som dobré aj o ZA aj o Martine ale aj zlé tažko povedať. Už nech to máme hlavne za sebou a nech sme domka. Kedy máš termín? ja 14.12.2009 a kam ideš rodiť?

alexandrah
14. okt 2009

baby, vidite, ja by som robila cajik z normalnej vody z vodovodu - samozrejme prevarit ... som nevedela, ze treba specialnu ...
vlnka - diky, ale poznam babu, co pri kojeni este pribrala, lebo vela jedla ... ja len dufam, ze sa mi aj prsia zmensia, uz teraz mi nabrali na 4-ky, co je sila ... baby, musim balit nasiroko aj keby bol risko v poriadkU? prve mesiace radsej pre istotu? cize do postoliek??
eva - ja som na materskej od dneska!!!!!!!!!!!!!! ja som nastastie mala vychadzky neobmedzene, takze som mala kontrolu raz, a ked to zistili, uz nedosli. ja mam termin 9.12, idem na antolsku, ale je to vlastne jedno, jedna porodnica u nas horsia ako druha ... sukromnu maju otvorit az v marci, tak to uz nestiham, skoda ...
vlnka - cize malu ani neprikrmujes? a neni hladna? spinka dobre aj v noci? ja si pre istotu kupim nejake UM na doma, len kazdemu babatku asi chuti ine, tak to bude system pokus, omyl ...
vcera som zaspala po 3, a spala som cca do 12, konecne neni som taka unavena, aj ked v noci neviem. ideme este naposledy do divadla dneska, snad to vydrzim!!!!!!

desszi
15. okt 2009

alex nemozes robit z vodovodnej vody, pokial nevies jej hodnoty dusicnanov, babatka su velmi citlive na obsah dusitanov a dusicnanov (NO2, NO3) vo vode alebo v potrave a tie sa prevarenim nedaju odstranit - ak je ich obsah vysoky moze u nich vzniknut ochorenie methemoglobinemia, ktore je nebezpecne v tom zmysle, ze babatkove krvinky potom nevedia prenasat kyslik, takze sa babanko vnutorne dusi. nechcem ta strasit (keby k tomu doslo, da sa to liecit), len aby si vedela, ze preto sa musi pouzivat dojcenska voda v prvych mesiacoch zivota 🙂
alex ja by som balila na siroko aj keby bolo vse v poriadku - uz som pocula, ze povedali ze je to ok a o tri mesiace na kontrole povedali ze ortopedicka perinka 😲

vlnka
15. okt 2009

Alex malu neprikrmujem,zatial papa len materske mliecko..mam ho dost.Stale mi po papani grcka,az mam pocit,ze je prejedena. 🙂 V noci spinka krasne,dnes az 8 hod.,ale pocas dna pomaly oka nezazmuri.Len tak podriemkuje.Desszi podla mna,voda v mestach je dost kvalitna...niekedy lepsia ako balena.Za nasho detstva neexistovali ziadne Lucky a pod. a tu sme.Ale treba byt opatrny,co sa tyka babatiek...to je fakt.Ale dnesne mamicky(aj ja velakrat) to s tou opatrnostou prehanaju.Ale to je len moj nazor. 🙂

alexandrah
15. okt 2009

desszi - nesranduj, ale sak, ja neni som zastancom toho, ze co bolo kedysi, ale sak nase mamy urcite nemali k dospozicii ziadnu specialnu vodu, a dobre bolo, nie? neni to zase prehnany vydobytok nasej doby? ja fakt kupujem riskovi len to najlepsie, ale neviem ... o 50 rokov pridu zas na to, ze co sme im my davali babatkam strasne skodilo ... mozno ...ja mu to kupim, len sa musim ubezpecit, ci to neni fakt moc...este sa popytam..
vlnka - tak to mas super, ze ti spinka!!!!!!!! aspon nejake pozitivum, nie?? 8 hod, to by si vela mamiciek prialo!!!!!! to je skvele!!!!!!! a pocas dna ti neplace? nemusi byt furt na rukach??
baby, ja som pisala o tej svokre, ze tu chce furt byt, viem, ze mozno budem rada, ze pomoze - aj ked neviem, s cim? s cim vam pomahaju mamy, svokry? ked bude risko plakat, nebudem spat ani ja, na vychadzky ho ako tyzdnove babatko v decembri - januari este nepustim, ona neuprace ani nenavari - nerobi to ani doma, je spomalena, a trasu sa jej ruky, mam pocit - je to sila, ale ze o babatkach moc nevie, iba sa pohrat, tak sa tesili na vnuca, ale ako sa uz len hra mesacne tyzdnove babo? fakt, ked jej hovorim o prebalovani, kremoch a tak, tak len kuli oci, ze co? za jej cias s maly najedol, prebalila ho, dala do postielky (mala dobre neplakave deti) a bolo, ine nic, maximalne nejaky puder na zadok. takze neviem, s cim?? ale ok, mozno ma fakt napadne, budem rada aj tak, lenze som z nej nervozna, a oni, svokrovci, namiesto aby netlacili na pilu pri kazdej prilezitosti, co sme spolu vravia, ze tu budu furt a POMAHAT!!!!!!!!! vcera som bola uplne mimo, nespala som koli tomu do pol 5 rano, a pisala manzelovi odkaz, ze to bude musiet zarazit!!!!!! sak to ked uz, zavolam svoju mamu - ta je aspon akcna, vie co a ako, ako svokru, nie, obe su na dochodku, tak ... lenze svokrovci si z riska spravili novorocny program, furt vravia, ze sak na novy rok uz nikam nebudu chodit, budu mat ine starosti, riska, dopekla, to je moj syn, este ho ani nemam, a uz je spolovice ich!!!!!!!! ja viem, ze asi budem vycerpana, ale sak tak dlho som sa na neho tesila, budem chciet byt s nim. a navsteva mozno ked budem vediet, co a ako, aky ma rezim, ci spi, place, kedy papa a tak. vcera som spomenula, ze na vianoce, alebo po, sak to nemusi byt presne na vianoce, urobime oslavu u nas, pre vsetkych, vymena darcekov a tak, ked uz budem vediet s riskom co a ako, a svokor predhodil, ze sak my si mozme aj skorej dat darceky, ze ved svokra u nas aj tak bude kazdy den pomahat!!!!!!!! tak ja neviem, uz som im to topkokrat spominala, akoby som hrach na stenu hadzala!!!!! a verte tomu, ze ja nemam problemy povedat proste nie, ale su ako hluchi!!!!!!!!

ivkaivka
15. okt 2009

Vlnka, zahovorila som, ze dobre znasa perinku. Vcera to bolo hotove peklo, od 14.00-00.30 nespala, len revala. Uz som bola s nervami na konci a dnes rano zacal kolotoc nanovo, teraz sa nejako podarilo zaspat v kociku. Este nasli jej v nosteku zlateho stafylokoka-uz ma ide porazit, furt daco.
Alex, ja som tiez prv prevarala obycajnu, no ked zacali koliky tak na gastre povedala, ze prevarat detske vody. Vlnka, krasne spinka, joj, ja uz neviem co je spanok. Mam pocit, ze moj den je len: odsavanie, krmenie, nosenie na rukach, uspavanie, opat odsavanie, pranie, zehlenie, niekedy sa aj najem...kolotoc-magor, co vymyslel pojem materska dovolenka-100%chlap. Mne mamca pomaha s tym, ze ju nakrmi, necha odgrgnut a tak mi robi nervy s tym, ze ju stale hojda a potom sa stazuje, ze ju boli chrbat. No nervy vie urobit aj s tym,ze nema ciapocku, je prechladena, ako ju to Tvoj manzel drzi, mala je strasne nervozna aj v spanku so sebou naraba....bla,bla,bla, ale pomoct pomoze, len si treba vypocut vsetky negativa na moju a manzelovu osobu. Svokra sa od krstin u nas neukazala, tak neviem posudit, ci by pomohla. Alex, nerozculuj sa pre svokru, ju to prejde, tak ako moju, vies kolko bolo reci...a skutek-utek. Zbytocne sa nestresuj, pretoze budes mat nervozne babo. Aspon tak hovoria, ja som sa stresovala v robote (vies ucitelstvo, deti-k tomu cigancata), a mala je taka nervozna, zarevana. Ukludni sa a nestresuj.

capy
15. okt 2009

ahojte, ale mame krasne pocasie. normalne snezilo. esteze som vcera prezula gumy 😅

alex keby som ich nenehala vyblaznit, tak mi zburaaju cely dom 😀 😀 😀

deszi ved to. ale vyzera to tak ze sa uchytil. ale neneha si ho este pozriet 😒

alex mozes robit cajik z vody z vodovodu. pokial ju prevaris tak v pohode. aj ja som davala detom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre