Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

mirka907
12. jan 2010

Vlnka mali sme IIb-c a teraz mame IIa...Ja som si inac povodne myslela ze IIa je zle ale trosku som sondovala co to znamena...Jedna z tych hodnot znamena uhol ulozenia bedroveho klbu a druha vyvinutie jadierok. My sme mali zle uhly na oboch stranach a tie uz su v poriadku..Jadierka este nie su uplne vyvinute ale siroke balenie jadierka neovlyvnuje...Plus tie sa mozu vyvijat az do 9teho mesiaca..Takze ak sa dava perinka tak len kvoli uhlom.
Nam ta Hukova teoria presne sedela...
A perinku som dole velmi nedavala...Kazdy den na chvilku pred kupanim(15-20min) a ked sme niekde sli autom lebo sa nezmestila do autosedacky...no a akurat na Vianoce ju mala dole asi 5 hodin.
Vlnka drzim palce...potom daj vediet cim skor ze ako ste dopadli!!!!

alexandrah
12. jan 2010

no vlnka, ja zase som schudla po porode na 47 kg, a teraz mam 49 😒 a to jem ovela menej, ako v tehotenstve ... no korculujem, a urcite to neni pravda, kopec ludi cvici, ked koji, to je blbost, necvicila som 9 mesiacov, koli tehu, nikto mi uz nezakaze, aby som necvicila teraz!!!!!!!!
mirka - ked ta vidim na fotke, aka si chuducka, tak jasne 😀 no ja by som neriesila, ale nemozem sa vystát, tak aspon trochu ... cele tehu som sa tesila, ze to potom zhodim, aj ked som vyzerala normalne, ale teraz jem ovela menej, a priberam, tak aspon nech mi neni to mna zle ... proste kolkokrat staci nezrat tie sladkosti, co som jedla v tehu ävtedy som z nich ale cuduj sa svete nepriberala ...). ale uz idu tie kola trochu dole, dobra sprava!!! schudla som kilo!!!!
no my sme v poradni riska vazili, mal 3680 g, cize pribral 800g!!! ale nemerali ho, tak som ho odmerala sama, a mal cca 55 cm (cize + 5 cm). inak sa mame ok, risko uz ma aky taky rezim, ked je napapany, a prebaleny, tak je ok, a ked ma dudel (casto mu ho musim drzat pri puse, lebo ho tak silno dudle, ze ho az vyflusne, a potom su to revy, kde ho ma, hehe 😎 😀 ). ale co, lezime pri sebe na gauci, zapnuta telka, ja drzim dudel, on zaspi, a je ok 😀 aj v noci pospi 6 hodin, akurat ze ja som verna teme, a neviem spat, az nad ranom, ked vstava ... ale byva tu aj svokra par dni v tyzdni, tak pomaha, fakt vela!!!!!!! tak nechcem zakriknut, ale zatial sa drzime!!!! a to ani koliky uz nemame, ten sab simplex zabera!!!!!! 😀 😀

vlnka
13. jan 2010

Tak Ivka,Mirka mame za sebou ortopediu.Perinku uz mame nosit iba cez noc,vo dne nemusime.Kontrola opat o mesiac.Uz mame len IIa-b.Doktor nam povedal presne to co Mirke,takze cvicime dalej...no rozhodla som sa perinku malej este cely mesiac davat,aj pocas dna-pre istotu.Uz ju ale budeme davat castejsie dole 😉
Som taka stastna,ze sme uz len krocik od ciela. 😉 Ivka teraz ste na rade vy,daj vediet ked pojdes.Inak vcera sme stihli aj 1. DiTePer-ku.V noci sme mali 38,4,ale dali sme Nurofen a teplotka klesla.Pocas dna ma stale zvysenu teplotu,ale zatial to znasa statocne.Problem ale mame v papani,vobec mi nechce jest.Na prsniku je take 2-3 min,aj to po 7-8 hodinach.Som z toho na nervy.Papat predsa musi. 😒
Alex len pekne papkaj,ved si chuducka ako trieska.Nemas preco chudnut.Ked nejes,tvori sa menej mliecka.A s tym cvicenim,to som citala jeden clanok o Cobejovej,ze jej hrozi,ze pride o mlieko,lebo cvici.Tak neviem.A super,ze ste si uz nasli svoj rezim,potom je vsetko jednoduchsie.Ale to ma mrzi,ze nevies stale spat,mne sa to po porode upravilo.

mirka907
13. jan 2010

Vlnka super🙂))Tesim sa s Vami...Kazdu chvilu som chodila kontrolovat, ze ci si uz napisala....
Teraz uz len nech to Ivke vyjde...
Alex nevidela som tvoju fotku, neviem ci si nizka alebo vysoka ale vaha 49 je pri kazdej vyske super....🙂
Ja som mala naposledy ked som sa vazila 51 a myslim ze stale je to tak nejak...
Alex presne ako pise Vlnka, len pekne jedz, ked kojis urcite poriadne jest potrebujes....

ivkaivka
13. jan 2010

vlnka, super, tesim sa s Tebou. To je super, ze sa vam to tak zlepsilo. No ja som zvedava ako pochodime, ak nie dobre, tak asi skusim ineho ortopeda? Co poviete? Nam sa to totiz taha uz dlho, vlastne uz 3 mesiace, stale len zlepsenie, no stale sirsia perinka, alebo ta ista. Ten co ste chodili vy k nemu sa ako vola? Berie len na zaklade vymenneho listka? Mna uz brutalne boli zaludok. Neviem ci uz nepojdeme v piatok, lebo mam zaobstarany odvoz a v pondelok by som musela ist s malou sama a cesta z parkoviska na ambulanciu je poriadny zaberak.
Jaj, vlnka, tesim sa velmi.
To ste boli ockovat ta DiTePer-ka, to je ockovanie, asi som blba.
Alex, jedz, malemu sa tak dostavaju vitaminy, teraz treba pozerat na Riska.

ivkaivka
13. jan 2010

no moja mala po porode klb II-d, to je asi horsie ako vase? Neviete? teraz vsak ortoped pise len jadierka vizualizovane-nevizualizovane....uz som z toho na nervy.

vlnka
13. jan 2010

Ano Ivka DiTePer je ockovacia latka,ale uz sa nou neockuje,mne len ostal nazov v hlave.Ta nova vakcinka je omnoho setrnejsia.
Co sa tyka klbikov chodime k Dr.Hukovi a my sme mali po porode az IIIb-c,takze neboj o chvilku mate aj vy nozicky vporiadku.Len ja mam pocit,ze by ste asi mali mat sirsiu perinku,ved mala rastie.My mame o 5cm vacsiu,to je dost velky rozdiel...ale to snad lekar musi vediet.Nam to merali tak,ze malej roztiahli pokrcene nozicky az na zem a merali od kolienka ku kolienku z vnutornej strany.A podla toho nam davali velkost perinky.
Kludne mozes zajst aj k inemu ortopedovi,niekedy je to dobre,lebo spoznas viac nazorov na vec.

vlnka
13. jan 2010

Ozaj a dakujem baby,ze ste na nas mysleli. 🙂

ivkaivka
14. jan 2010

no ten nas, len jej s dvoma prstami roztiahol kolienka, prilozil meter a povedal 16cm, po dvoch mesiacoch, tak dame 17,5cm, len to sa nevyraba, tak som si dadsivala, tak dva tyzdne ma 18cm + gate na spevnenie. No uvidime, zajtra ideme. Drzte palce.

vlnka
14. jan 2010

Budeme na teba mysliet Ivus,zajtra chceme pocut same dobre spravy.My sme zo 17-tky skocili hnedna 20-tku.Bol to dost velky rozdiel,ale mala si celkom zvykla....
Vsetkym prajem pekny den. 🙂

mirka907
14. jan 2010

Ivka my sme mali v 5tich tyzdnoch na oboch nozkach IIc...IId je o trosku horsie ale este mas IIIju aj IVrku. Podla mna mate problem uz len s jadierkami ked to tak pise v sprave a graf uz nespomina...a co ja viem na to perinka vplyv nema, tak sa ho pekne popytaj a ked su to len jadierka a da vam vacsiu perinku tak by som skusila ineho ortopeda...Joj budem na Vas mysliet...

ivkaivka
14. jan 2010

mirka, mne ziaden graf nespomina. On urobi sono, pokruti hlavou, povie bud ostava perinka, alebo vacsia. No uvidime, ak tak skusim ineho.

alexandrah
14. jan 2010

baby, sak ja jem, nebojte, aj kopec polievky ... ale zla sprava, som riadne ochorela ☹ dneska ma lekarka nestihla objednat, tak idem zajtra ... no ale sila, uz druhu noc po sebe som nespala, pritom risko predvcerom 9 hodin, a vcera 7 hodin, ja nic, rano ked som zaspavala, a on zacal plakat som si myslela, ze si podrezem zily ... a do toho este ta choroba, som prechladnuta strasne, v noci zimnica - 35.6 teplota, potom do toho zapalene hrdlo a dutiny ... no ide to so mnou od 9 k 5!!! 😒
mirka - ja meriam 158 cm, ale pri mojej vyske je takych 44-45 aspon treba... 49 som mala naposledy na strednej, od vtedy nikdy nie tolko vela, a to uz je hooodne davno!!!
baby, nam vcera na ORL s rikom prestrihavali uzdicku (pod jazykom), risko je ok, ale jak sme sli k tej lekarke, pritiom len ku autu a spät, tak asi tam som tak nachladla?? neviem ...teraz je tu svokra, tak sa dnesnu noc vyspim, ale potom neviem, ako to zvladnem, snad vstane muz ... 😝

capy
15. jan 2010

vlnka super ze mate perinku uz len na noc 🙂 🙂 🙂

alex zelam skore uzdravenie ☹ ☹ ☹

ivkaivka
15. jan 2010

No vlnka, my sme dopadli ako vy. Tak aspon tak. Budem jej davat perinku aj na denne spanie, t.j.na take 3 hodky. O mesiac mame kontrolu. Dufam,ze potom to uz bude dobre.
Alex, nic nepodrezuj 😀
Tu uzdicku vam zistila lekarka? Neplakal? Joj,ked si to predstavim...ble, podla mna to boli. Ja som tiez chora, kaslem jak tuberak. Asi mozem len kalciovy sirup, ine sa pocas dojcenia asi neodporuca.
Mala ma v hrdle stafylokoka, v nose nieco na mi... sa z toho zblaznim, furt daco..

mirka907
15. jan 2010

Ivka gratulujem...urcite si stastna a mala tiez...Perinku na noc vam nechal tu istu? A napisal vam tam nejaky graf ci zas len tie jadierka?
Alex pekne sa liec.....vies co mne v taky cas dobre padne?pohar cerveneho vareneho vina s medom....ja som si minule dala, nie vela kedze kojim, no a hned mi bolo lepsie🙂))

capy
15. jan 2010

ivka super tak aj vy mate uz perinku len na spanie 🙂 🙂 🙂

celin
15. jan 2010

Baby gratulujem ze ste dopadli tak dobre s perinkami. To musi byt super vidiet drobcekov ako sa mozu slobodne hybat cez den 🙂
Ked tu citam kolko vazite tak ma z toho chyta depka. Ja mam 72 a to kojim, nejem tolko ako cez tehotentsvo a skoro cely den som na nohach. A tie kila nie a nie dolu. Ale zatial nechcem dietovat, aj tak sa mi zda ze mam malo mlieka. Ked som otehotnela mala som 62 a aj to sa mi zdalo dost.

vlnka
15. jan 2010

Tesim sa Ivka,ze sa to asim detickam lepsi.Mne doktor sice perinku dovolil davat na den dole,ale ja jej ju este nechavam aj cez den,akurat castejsie davame dole.Pre istotu.Nech sa tie klbiky upravia uplne.
Alex aj ja mam 158 a vazim 52kg a to si vravela,ze som stihla.Tak vidis,nemas co riesit,45kg to je uz pomaly anorekticka vaha 😉

ivkaivka
15. jan 2010

dakujeme, dnes som jej cely den nedala perinku-no hotove peklo, mala nevedela zaspat, bola umrncana, ked sa jej pred vecerom podarilo zaspat,normalne nou trhalo. Asi to je pre nu sok, ved ju mala takmer od narodenia, tak som sa rozhodla jej ju davat aj cez den, len predlzovat casove intervaly bez nej. Teraz som jej ju dala a bola vysmiata, ukecana...
Baby pozeram, ze som tu najnizsia. Ja meriam len 156cm a momentalne vazim 48 kg-vdaka za stres 😀 ale brusko este mi ostalo, neviem odkial to odchadza.

capy
16. jan 2010

ahojte ja mam 160cm a 67kg. a to som uz mala 63 a ked som prestala kojit tak som nabrala 4. to iste bolo pri vikinovi. a to som tiez cely den v pohybe. ☹

celin
16. jan 2010

Capy ja kojim a pribrala som 3 kg od porodu. Mam 168 cm a 72 kg. To som este v zivote nemala. Ked prestanem kojit chcela by som schudnut aspon na 65kg. Tych mojich 58 co som mala dlhe roky uz nedosiahnem. ☹

alexandrah
16. jan 2010

baby, ja ked kojim, tak aj priberam ... no napokon som skoncila na antibiotikach, dali mi penicilin, ze je najbezpecnejsi, zapal hornych dychacich ciet a vsetkych prinosnych dutin, az k usiam mi to islo ... 😢 no ale mlieko zatial ide, mirka - a mozes si dat vino?? ja neni som nejaky alkoholik, ale poroku by som si uz aj ja strásne dala, aspon deci, ale nam primar v nemocnici vravel, ze alkohol ide cely do mlieka, a ze ked chceme ozrat svoje dieta, a podobne reci, tak muz by mi alkohol nedal ani za svet, a veru by som si dala, aspon na vianoce, silvester, a nic 😲
ivka - veru, tu uzdicku zistili uz v nemocnici, ale potom mi povedali, ze to ma polka deti, a teraz som sa dozvedela, ze aj mne aj muzovi to robili, tak mame obaja podrezany jazyk, aj synator 😎 no chudacik, najprv nepúlakal, potom mu to ani velmi nekrvacalo, ale potom plakal, ze bol uz hladny, a museli sme tam este byt ... doma sa ukludnil, este tam ma ranku, ideme za tyzdne na kontrolu, trochu viac slintal, a chytil z toho hnacky, ale to vravela, ze moze byt, tak inak je ok. inak, uz su mu male veci - a to ma necelych tyzdnov ... to musel narast 6-7 centi ...
celin, neboj, to urcite thodis, aj mne vraveli, ze pri kojeni idu kila dolu, no mne zase hore!!!!!!!!
a vlnka - ja mam asi taku utlu konstrukciu, ze ked mam viac ako 45, tak vyzeram pribrata (podla mna 😀 ), na VS som mala stabilne 41-42 kg 😀

mirka907
16. jan 2010

Alex ja si raz za cas vino dam...alebo pohar (2 deci) tmaveho piva...Samozrejme nie casto a nie vela....Do mlieka vraj ide desatina z toho co vypijes...

ivkaivka
16. jan 2010

myslite, ze ked obvodna pozera do pusy, ze by si vsimla tu uzdicku?
Mne absolutne neide na chut ani vino, ani nic...keby som si dala, hned odkvecnem pod stolom... 😀

ivkaivka
16. jan 2010

a vraj cierne pivo zvysuje produkciu mlieka, aspon som tak pocula

celin
17. jan 2010

ja by som si dala v zime varene vino, ale radsej si nedam. neviem ako by zaucinkovala skorica a klinceky.

alexandrah
17. jan 2010

ivka - ked kuka do pusy, urcite by si uzdicku vsimla, mne ju - teda riskovi - nasli uz v nemocnici, to je tak pod jazykom, taka blanka, jak keby viac prirasteny jazycek ...
no kocky, uz mama svoju poporodnu vahu, 47 kg, dneska som sa vazila, a to aj jem, aj vsetko ... to prechladnutie sa mi nejak zase spustilo, ale mam tu mamu, vraj riska uspavala az do 3 (nam sa to stalo raz), tak uz ju asi chut na akukolvek pomoc presla, ona najprv, ze sak co, ved dieta sa prebali, napapa, a spi, no teraz videla, ze asi nie, no mozno pri nej risko proste nezaspal, teraz, on byva po obede hore, ale som ho mala polozeneeho na sebe, a spinkal 4 hodiny, tak asi som ho ukludnovala, teraz prebral stafetu muz, strasne jew rad, ked risko na nom lezi (ja tiez, take prijemne bremienko!!!!!!!§§), len uz ma zadol a krk boleli po 4 hodinach 😀 😀

capy
17. jan 2010

ahojte

alex ja keby som mala 41 tak som asi len kost a koza 😅 mne by stacilo mojich 58 😒

inak cervene vinko alebo cierne pivko kludne raz zacas mozte. mne to aj dokina odporucila 😉

desszi
17. jan 2010

ahojte dievcence, davno som tu nebola, chodim viac do regionov, ale v poslednom case sa mi ani nechce pisat.
ja suhlasim ze deci cerveneho alebo pivka sa moze - ja si zvyknem dat raz za tyzden poharik cerveneho, sladkeho, vacsinou ma hned polozi, lebo nie som zvyknuta, ale chuti 😀
joj vy riesite vysku a vahu - celin netrap sa vahou, dolezite je ze si zdrava a ze mas mliecko pre Jakubka, niekedy ked sa tym clovek nezaobera, tak kila zidu ani nevie ako - a jest treba, lebo ked obmedzis jedlo, telo si aj to malo, co zjes zacne ukladat, ked jes viac, tak si telo dovoli plytvat a premeni nadbytok na teplo 🙂
ja mam 168 cm a 50 kg, pred tehotenstvom som mala 48, ale to uz nechcem, takto sa citim lepsie a zenskejsie. som oblejsia nie taka kostrbata 😖
ivka aj mne ostalo trosku este brusko, ale to vraj odide - zober si ze 9 mesiacov sa natahovalo, tak nemozeme chciet aby sa stiahlo za par tyzdnov, chce to asi cas. myslim ze robis dobre s tym postupnym predlizovan intervalov bez perinky, aby si Oli zvykla.
Dievcence uz sa vam drobci otacaju z chrbta na brusko? alebo naopak? Nas Dado len z bruska na chrbat, neviem ci by uz mal vediet aj z chrbta na brucho. Nato este nejako neprisiel 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre