Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
16. sep 2010

alex tomino ma dva a pol a skolka uplne super. uz som na nom videla ze ju potrebuje 😉 kazde dieta je ine, vsak uvidis. ale podla vlastnej skusenosti viem, ze vikina nebavilo chodit som mnou von a kocikovat tomina 😅 ovela radsej bol v skolke s detickami.

ivka olivia je aka velka herecka, boze ako to leti,ved len teraz ste pisali, ze uz mate ratolesti pri sebe a uz maju rok 😵 😵 😵
tu su neake foto z prveho dna zo skolky:

ivkaivka
16. sep 2010

capy, jej a ta fotka ranného vstavania nemá chybu. Chlapci sú velký fesáci,musíme nieco dohodnut... 😅 😅 😅

alexandrah
16. sep 2010

ivus, ahoj, no korculovat chodim, ale uz idem naposledy, lebo nevladzem, a robim len techniku, nie nejake vylomeniny, tak sa nebojim ... jaj, ja som tiez KO dneska ... nejak ma hlava boli ...

luuca - ahoj, ja som sedatif brala, a bol mi na figu ... asi mi uz nezabera nic ...

alexandrah
16. sep 2010

capy, krasne fotky!!! nejak mi neni dobre , napisem neskor ...

capy
16. sep 2010

@ivkaivka dakujem za foto. uz hladas frajerov pre olivinku? 😀 😀 😀
@alexandrah dakujem, drzkaj sa, nech ti je lepsie 😉 😉 😉

ivkaivka
16. sep 2010

capy, no jasné....a hlavne po takých fešákoch,ako máš Ty sa obzerám...no už nebudem, našla som 😅 😅 😀
alex, ja som dnes musela brat Ibalgin...možno to bude počasím. hlavne sa rýchlo daj dokopy

capy
16. sep 2010

ivka a ktoreho ti mam rezervovat 😀 😀 😀

monulik0209
16. sep 2010

No ja som v 22 tyzdni a 4 dni...no ja som uz vyskusala rozne recepty a nic...tiez nechcem brat ziadne lieky,aby babu neuskodili...

desszi
17. sep 2010

@capy super fotky, suhlasim s ivkou, ranne vstavanie je spicka 😉 tak tomi je asi zrelsi, inak urcite vacsia zabava v skolke ako doma s maminou 😀 😉
@alexandrah dufam, ze je vse ok a potrebovala si len oddych
monulik, luuca, asi len vydrzat aj ked so zatatymi zubami a fakt vyuzit kazdu chvilku na oddych a lezkanie, niekedy je to tazke, ja som trpela nespavostou az ku koncu, vy este mate pred sebou par mesiacov, ale mozno sa to casom trosku upravi, drzim palce.

Dado spi, idem zehlit, uz vcera som vyzehlila dve kopy, este dve ma cakaju, uf 😖 ten kos na pradlo je akoby bez dna, ked ho vyprazdnim, hned sa naplni, maly zazrak - bars by takto looove zazracne pribudali - hihi 😀 😉

desszi
17. sep 2010

@ivkaivka mala je naaadherna, cmuky jej posielame 🙂

alexandrah
17. sep 2010

desszi, s tym zehlenim mas uplnu ale uplnu pravdu!! je to ako hrncek var!! dokelu!!

holky, ja migrena - opat!!! ☹ pocasie na figu, boli ma strasne klrcna chrbtica, z toho aj hlava ... ked cvicim, je to lepsie, ale uz jaksi nevladzem korculovat ... minule som chodila na masaze az do porodu ... celu noc ma bolela, ja od bolesti neviem spat ...aj mi bolo blbo ... len nevraciam ...

capy, inak, teraz vazne, mas krasnych, ale krasnych synov, furt na nich cumakujem, aki su pekni!! jasan, ze aj risko!! 😀 ale kopec deti, co vidim, rastu do krasy, to je sranda, akoze ked maju 1-2 roky, este normalka, a potom !!!

ivus, a lili je uplna tvoja kopia, neviem, kde ti svokrovci oci poeli ... treba im kupit brejle ..
kocky, OD DNES SOM V 4. MESIACI!!! JUCHUUU!!! snad sa vsetko zlepsi - hlava, unava, blbo ... lebo ma po ... razi ... 😝 .

alexandrah
18. sep 2010

holky, tak hodim aspon 1 riskovu foto, nech ho trochu vidite ... 😀 😀 😀

zabkatt
18. sep 2010

ahojky babule mne zas nešiel net, dnes den D debil hrozne niečo, od rána som podráždena, svokor ma vytáča do nepríčetnosti, naši mi dali aj ich malu čiže moju sestru 8ročnú, čo je šidlo take že skoro som doobeda už prišla o hlasivky a aby toho nebolo dosť, tak som dnes mala na nohavičkách krv a mám taký hnedy výtok, nemáte s tým niektorá skusenosti? ☹ neviem v ktorom som tyždni nakolko som nemala menzes, mám s tým problemy, ale myslím okolo 8tt eštelen tak neviem čo mám ščul robiť pordte ak viete

alexandrah
18. sep 2010

zabka, upaluj hned k lekarovi, zajtra, mozno to nic neni, ale mozno len nasadia napr. utrogestan, alebo daco, na udrzanie plodu ... nevahaj ... nech ta pozru!! inak, svokor stve aj mna!!

holky, dneska strasna migrena, normalne som mala modro fialovu tvar, okolie oci, zle mi bolo ... ja neviem, jak mi to zacne, tak sa mi to furt vracia, aj 2 tyzdne ... vcera som mala, preslo to, a dneska poobede znova ... je to svinstvo ... 😒 ale inak som nakecala muza na prechadzku, este ked mi bolo dobre, sme sa prechadzali pri dunaji, porozpravali sme sa, slniecko svietilo, no dobre bolo!!! 😎

capy, pojdes na ruzinovske hody?? su buduci vikend, ja sa chystam oba dni!! moc sa tesim!! 😀

capy
20. sep 2010

ahojte. tak dnes prvy den v praci, tatinko isiel prvy krat s detmi do skolky a tomasko prvy krat v skolke spinkal. a najlepsie na tom je, ze vsetko dopadlo na jednicku :o)

alex mozem s detmi dobehnut, ak bude pekne. 😉

alexandrah
20. sep 2010

tak super!! no my ideme s celou family, aj s rodicmi, aj so svokrovcami asi ...

ozaj, co vravite na fotku?? nikto sa k nej nevyjadril ... ☹

capy
20. sep 2010

@alexandrah prepac. maly je zlaty skerko 😵 😵 😵

desszi
21. sep 2010

@capy tak uz zarezavas 🙂 dufam, ze v praci budes spokojna
@alexandrah risko je kraaasny a akysi velikyyyy 😕 😉

u nas strasne noci, neviem co sa deje - ci vsetky faktory posobia naraz - mesiac, zmeny pocasie a dalsie zuby - ale David celu noc pochoduje po posteli, sada si, sem tam nieco kecne (asi zo spanku), potom sa prelozi na bok jeden, potom druhy.....ach mame bezsenne noci 🙄 😖 hadam sa to coskoro upravi.
mam taku otazku - uz vam prespia drobci celu noc? respektive kedy prespali prvykrat?

alexandrah
21. sep 2010

ahojte, capy, desszi, moc dakujem!!! risko je na svoj vek vysoky riadne!! a je prekraasny!!

inak, nechcem provokovat, ale mne risko prespi celu noc tak od polky 2. mesiaca, spi tak 12-13 hodin v kuse, ale v noci tiez pochoduje, kolkokrat ho najdem dole hlavou, on ma ale strasne lahky spanok, aj ja, tak spi od cca 3. mesiaca sam v izbicke, a vyspi sa aj on, aj my, lebo ked tu bola navsteva, a spal s nami, tak ked som sla v noci na wc, alebo si fukala nos, furt sa zobudil, chudacik ... ☹

alexandrah
21. sep 2010

capy, uz pracujes? a kde??
inak, som bola dneska na poradni, a male je uplne v poriadku, robili mi aj NT ultrazvuk, a okis, sija ma 1 mm, co je super, inak ma aj nosnu prepazku, vsetky prstiky, a zacelenu chrbticu!! 😀 hybe sa jak slak, srdiecko bije!! a ma uz asi 8-9 cm 😀

ivkaivka
21. sep 2010

alex, risko je krasny

My sme mali hrozne dni. Olivia teplotovala. To sme este nemali 40st horucky. Davala som zabyly, celu noc hore...po zabaloch teplota zacala stupat, uz som nevedela co s nou, tak hajde na pohotovost. Isli sme rano o 2, samozrejme doktorku sme zobudili. Ani ju poriadne nepozrela a skonstatovala,ze to su uska a dala ATB. neskutocne som sa nasrala, pretoze sa mi to nevidelo na uska prislo mi zbytocne davat ATB. Cize som ich ani nenasadila. Vcera sme boli u nasej lekarky, urobila jej CRP a bolo to o.k. hodnoty idealne, uska v poriadku...ale prerezal sa zubok + sa pripojili sopliky, tak to bola pricina. Ide ma rozhodit, ked si predstavim, ze ta stara ropucha chcela do mojej dcery natrepat ATB a to bez poriadneho vysetrenia a este ani diagnozu nevedela spravne urcit, mozno stacilo poriadne pozried do hrdielka a prezriet dasienka...je to hrozne. Na pohotovost uz nikdy viac, radsej si to pretrpime doma, budem davat zabaly, kupele....ale takto uz nikdy viac.

ivkaivka
21. sep 2010

@desszi Olivia tiez neprespi celu noc. Niekedy papame aj 3-4 x, co je dost narocne a neviem ju oducit. Hadam sa to spravi samo.
Alex, blahozelam k idealnym mieram

alexandrah
21. sep 2010

fiha holky, tak to vam drzim palce, aby uz coskoro spinkali viac, ja si to uz neviem predstavit!! s mojim spankovym problemom, ked sa ja zobudim, tak dalsie 2 hodiny nevie zaspat, a toto v noci, tak nespim vobec!!

mamka mi prave oznamila, ze s druhym babom mi pomahat nebude, lebo nevladze, je uz stara, takze risko zacne akurat chodit, to toho mimino, svokra tiez tak max. 2 krat, ak vobec, asi si najmeme au pairku!!! 😖

alexandrah
21. sep 2010

ivus, ja fakt nechapem, sak ja uz ani nepocuvam nic dobre na lekarov, len zle veci ... to su vsetci taki blbi???!!! ja nemam slov ... inak, my sme uz raz tiez mali 40.5 horucky, ale s jednym cipkom sa to zrazilo, na pohotovosti tiez nic moc, ale zase nasa bola ok ... bola to 6. choroba, + hnacky, + hrdielko ... nastastie mu to rychlo preslo ... 😀

capy
21. sep 2010

ahojte, ano uz pracujem a konecne uz neponocujem 😀 😀 😀 v praci super, zatial pohodicka, zvykam si na novych ludi a tak. a som v i+i printe.

vikinko spaval od narodenia celu noc, a tomino prespal celu noc az ked som ho prestala kojit 😅

ivka aj ja mam na lekarov svoj nazor 😠 😠 😠 snad uz je olivinke lepsie ☹

ivkaivka
21. sep 2010

ahojte, capy parada...ja by tiež išla do prace, ale len na chvíľočku. Moja je na UM a potrebuje aj v noci, nechápem tomu. Vela mamičiek pisalo,že ked prešli na UM dieťa spalo celu noc...moja je asi iná.
Olivijka sa ma už lepsie, dnes sme bez teploty, akurat soplikujeme a zachrípla chudatko moje.

Alex, ta 6. choroba, to sa Ti Risko aj vyhádzal, ze? Po celom tele? Olivijka ma dnes taky mierny výsyp ale len v plienkovej časti, tak neviem či je to len následok silnejsieho mocu po sirupoch a čípkoch, alebo ta 6. choroba

bambulkabambulkova
21. sep 2010

🙂 🙂 🙂 ako kedy aj ja vstavam v nociiii 3 az 4 aj 5krat dam si mlieko o 20 00 a potom cikam do 21 00---a potom idem spinkat raz sa vyspinkam raz nie som v32tt ale da sa nooo ale tie sny stoja zato jedne blbsi od druheho :DD

alexandrah
22. sep 2010

ahojte, capy, to sa ti aj upravil psanok?? to je uzasne!! mne sa ani pocas roboty neupravil, musela som brat lieky, a to som bola doobeda uplne jak na drogach, lebo este ucinkovali ... ale bez nich by som zaspala tak hodinu nad ranom ... aj teraz som nejaka unavena, a pritom risuldo sa zobudil az o pol 9, spal od pol 8 vecer, a este potiahol do pol 10 ... a ja som mrtva ... boze, kedyy to uz prejde?, sa vravi, ze v 2. trimestri mas najviac energie, kde jeeee???!!! 😝

ivka - a co davas olivke na noc?, neni hladna?, risko mi zje aj 300 g jogurtu, alebo 250 g kase s bielym jogurtom, alebo daco ine ,... ono to ze ked sa prejde na UM, dieta lepsie spi je preto, ze to UM je vyzivnejsie, a dieta lepsie zasyti, tak deti sa v noci budia bud ze su hladne, alebo sa chcu ukludnit na prsniku, ale ked je na UM, tak je asi hladna ...hm, no len asi ti moc vecer nezje?? 😒

jaj, a vysyp, mas pravdu, tak konci 6 ta choroba, ze ked to prejde, dieta sa vysype po celom tele, take malinke cervene bodky, ani ziadna hrbolceky, len jak pomalovane ... za par dni to preslo ... zeby ste to prekonali, a ani o tom nevedeli?? hm, ale ked to ma iba v plienke, tak to asi neni ono, to skus vymenit plienky, iny druh, lebo to by sa inak vysypala po celom telicku...

bambulka, si asi v inej teme?? 🙂

kocky, som nepisala, vcera nam vyliezol prvy zub!!!!!!!! uz sme selma zubataa!!!!! 😀 😀

desszi
22. sep 2010

@ivkaivka aj ja som si myslela, ze ked bude UM, bude nocny klud a figu, tiez vstava a papa. u nas to moze byt aj tym ekzemom - v noci ho to viacej svrbi a spi nepokojne a aj my dospeli, ked sme v noci hore, skor citime hlad. aspon ja si to tam vysvetlujem.

@alexandrah ja si myslim ze spapa dost - na vecer ma bud celu davku kase alebo zemiaciky, zeleninu, masko a na to este stiahne v priemere 1,5 dcl mlieka. Aste okolo 22 - 23.00 mu zvyknem v polospanku dat plnu davku mlieka a predsa sa budi. U nas to moze byt aj smadom - Dadko nechce pit, len mlieko, vodu do neho prakticky tlacime. Ale skusala som triky, ze riedke mlieko, cista voda, cajicek - dufajuc ze v polospanku si to nevsimne - tak vyplul flasu ako nic. Takze musim pockat, kym z toho vyrastie. Druha vec je aj to, ze Dado je ako ja - papa casto, ale menej.
Gratulujem zubacikovi - aj Dadovi vysiel prvy zub v 9.mesiacoch a potom sa to tak rozbehlo, ze teraz sa mu uz prerezava 9. zubok. Takze sa priprav....🙂
Na fotke mozete vidiet niekolko zubkov 😀

No o lekaroch pomlcim, moj nazor iste viete 😠

desszi
22. sep 2010

No asi ich moc nevidite, mylsim tie zuby, skusim este jednu vacsiu foto....
aj tak je to take iste, takze zuby si tak trosku domyslite :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre