Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
7. aug 2009

Alex nad dulou som vazne rozmyslala,lebo manzel je bojko a nechcel byt pri porode...a ja budem urcite potrebovat nejaku psychicku podporu.Ale nakoniec pripustil,ze mozno na tu 1.fazu bude so mnou.Ta dula viedla predporodny kurz,tak mam moznost si ju zavolat,ale tiez to stoji peniaze,takze asi to zvladnem aj bez nej.
Ivka aj mne coraz castejsie tvrdne brusko,aj dnes v noci som sa na to zobudila.Krize momentalne necitim.No niet sa co cudovat...ved babo sa uz nevie dockat,kedy uvidi maminku 🙂
Chodis teraz do poradne kazdy tyzden?Kedy si bola naposledy?Lekar musi vediet zhodnotit,ci sa babo uz pyta,alebo to potiahnes tak ako mas,ci dlhsie.

alexandrah
7. aug 2009

aha, diky vlnka - ja som tiez pozerala duly, vravelo sa, ze su drahe, ale to som sa nedopatrala, ale tiez chcem v 1. rade manzela, tak snad sa podari, popytam sa v nemocnici, ked uz budem chodit ...
baby, chodite aj na predporodne kurzy?
skusim ist spat, manzel uz spinka, aj psik, risko len teraz zacne kopkat, ako ho poznam ... tak ho obcas pred spanim "pozorujem", a potom ak nekope moc silno (este nie, iba obcas), tak idem spat.
co cez vikend? ja som chcela ist do kina na 1 cesky film, ale hrali ho u nas len tyzden, a stiahli ho, verili by ste tomu? volal sa v mene krala, historicky.... no blbci, ale tusim to ide este v inom kine cca o 2 tyzdne, ako mse kukali ... tak musime vymysliet iny film 😎
co robite vy cez vikend?
vlnka - urcite bude aj babatko zvedave na maminku, ako sme my na neho ... ja sa furt pytam manzela, ci ma bude risko lubit, a take blbosti ... on ze jasne ... (az do puberty?? hehe)

capy
7. aug 2009

alex urcite ti doporucujem predporodnu pripravu. cvicenia su super, hlavne tie dychacie. 🙂 mne dost pomohli pri porode😉

my ideme cez vikend k nasim a do kina 😉

capy
8. aug 2009

no idem haji. papa a dobruuu nocku 😔 😔 😔

alexandrah
8. aug 2009

no prave, ze hlavne to dychanie chcem ist ... aby som aspon trochu vedela, co a ako ...
na co idete do kina?
ja som sa dneska nejak zobudila o 6, a zaspala som o 1, no hroza, zase budem cely den mrtva ... mozno este pred obedom zalomim ... 🙄

vlnka
8. aug 2009

Alex dula to je fakt super vec,ak nemas nikoho blizkeho,kto by s tebou siel a podporil ta.Sice velmi nezasahuje do praktik lekarov,ale pozna uvolnovacie triky a masaze,pomaha ti do sprchy,poda ti co treba,ale hlavne s tebou predychava spravne kontrakcie a robi ti spolocnost...ked je psychicka podpora,porody tak trvaju kratsie.
Dnes inak budem mat perny den,uz som stihla vyprevadit manzela do prace,nakupit,vyvencit psa,caka ma tu kopa zehlenia a treba nieco na obed navarit...neviem ako to vsetko doobedu zvladnem. A doobedu musim,lebo este nie je tak horuco.Chceli by sme zajtra ist k svokre na navstevu,ale byva 50km od Ke. Neviem,ci mam ist,uz mam strach cestovat,ale zasa stale sediet sama doma sa mi tiez nepaci ☹

alexandrah
8. aug 2009

ahoj vlnka - ja som to citala o tych dulach, a keby nemal ist manzel, tak by som o nej vazne uvazovala ... predsa len, prvorodicka, neviem co ma caka ... a baba ... no ale manzel pojde, comu som velmi rada ... on si toho este viac nastuduje ako ja, ako mam dychat, ako ma ma masirovat, a on ma urcite bude super podporovat, preto hladam nemocnicu, kde by mohol ist aj on na 1. porodnu dobu. pri nom budem v dobrych rukach, a keby sa mu nieco nepacilo ad lekarov ci sestier, tak na nich aj nahuci. tak sa budem menej bat.
asi trosku vypadnut z domu je lepsie, potrebujes sa nejak rozptylit, ked zvladnes cestu ... najhorsie na cestovanie je to teplo ...
ja som este pred obedom zaspala, takze nemame navarene nic, teraz som vstala ... zehlit budem asi v pondelok, uz je moc teplo ... ale dala som prat 2 krat, a manzel cosi upratuje ...
co si navarila? nejak sa mi nechce mysliet v tomto teple - zase je, ale v pondelok a utorok ma byt fakt kosa a dazd, cca 21-22 stupnov ... tak zehlit budem potom 😎

ivkaivka
8. aug 2009

ahojte, konecne som sa dostala k pocitacu. Od rana som na nohach. Bolesti ako tak presli, len brusko tvrdne kazdu chvilu, tak mi manzel aspon utrel prach a uz utekal po svojom. Konecne som teraz dovysavala, zotrela podlahy... 😅 uz sa citim ako polo-mrtvola. Konecne si asi idem trocha lahnut. Mam pocit, ze vonku je cez 30 stupnov.
Vlnka, manzel preco nechce ist k porodu? Moj je zatial odvazny, no uvidime ked na to pride. Ja sa vzdy smejem, ze ja ostanem doma a on pojde namiesto mna 😀 Ta dula je super, mas v nej uplnu doveru? Ja som sa rozhodla tento vikend oddychovat, teda az teraz po upratovani az do zajtrajsieho vecera. Buduci tyzden (v sobotu) by som chcela ist este na nejake mini nakupy do Polska - totiz ak este stale budem 2v1 😀 a v nedelu mame s manzelom 1. vyrocie sobasa, tak by som chcela si urobit nejaky vylet -niekde na Sivu bradu - na salas - na halusky-ja som taka haluskova. Dufam, ze budem este v celku. A potom, nech sa deje co chce 😀
U nas je dnes tiez neskutocne horuce peklo, mozno to citim na zaklade upratovania, ale leje sa zo mna, akokeby som vysla zo sprchy.
Vlnka, kludne k tej svokre chod, my sme min.tyzden boli v Lipt.Mikul. a odniesli si to akurat opuchnute nohy. Este to vyuzij, kym sa da 😀

vlnka
8. aug 2009

Alex ty si si ale vybrala dobre,tu tvoju polovicku..vzdelany,dobre zarabajuci a este k tomu aj chapajuci manzel...co chces viac.Nie ze by som sa stazovala 🙂 Ja mam doma tiez anjela,ale s rozkami 😉
Dnes som varila sosovicovu polievku a na rychlo spagetti.Uz som nezvladala nic zlozitejsie.
Ivka ty mas teda odvahu,co ak ta to chyti v Polsku,kde budes hladat porodnicu?
Manzel sa neciti na to,aby bol pri porode.On aj ked posobi dost tvrdo,je pod povrchom citlivy...asi by nezvladol to,ze trpim a nevie mi pomoct.Ale uvidime,mozno ho nakoniec zlomim 😀

ivkaivka
8. aug 2009

Vlnka, no predsa v Polsku budem hladat porodnicu. A nie, Polsko je na skok od nas, tak by sme to hadam stihli do Presova. Moj manzel tvrdi, ze pojde, no mozno vsetko dopadne naopak, moj sa zlakne a Tvoj pojde 😀 . Este prosim, prosim, poradte mi darcek pre manzela k 1.vyrociu sobasa. Ak by sa mala narodila bud.nedelu tak to by bol suprovy darcek a do roka a do dna by sa podaril 😀 , no ak nie, tak neviem. Poradte, co set davali?

vlnka
8. aug 2009

Ivka to je sranda,my mame s manzelom vyrocie v stredu 🙂 Ale my sme mazelmi uz 3roky.Tiez som si hovorila,ze by bol krasny darcek keby sa mala narodila presne 12.8.-na nase vyrocie.Ale to by sa mi len zacal 38tt,tak nech si este aspon jeden tyzden navyse pobudne v brusku,pre istotu.
My si nejake velke dary na vyrocie nedavame,ked tak mi manzel kupi rzicku a pozve ma na veceru,alebo do kina.Ja som tento krat bez prijmu,takze som povodne myslela,ze mu upeciem Marlenku,tu ma rad(aj ja 😀 )Inak kolace nemusi,takze to mam tazke 🙂
Myslim,ze pre nasich manzelov bude najkrajsim darcekom,ked im porodime,krasne zdrave dcery a ked predsa len nieco chces kupit,tak mu kup nieco co ma rad.Urcite ma nejaky konicek,tak nieco co s nim suvisi.

vlnka
8. aug 2009

A kde mame dnes Capy a Alex? 🙂

ivkaivka
9. aug 2009

Ahojte, ja som dnes bola cely den mimo - a to som planovala oddych na gauci s dialkovym v ruke 😀 . Moj manzel je najnovsie dobrovolnym poziarnikom v obci, venuje sa mladezi a chodi s nimi po sutaziach, tak som ich bola podporit. Teraz som sa vratila, nohy opuchnute a unavena som jak pes. To bude super spanok-dufam, len asi kratky, rano ma caka poradna a ctg.
Vlnka, ja ani neviem, aka mala blbôstka by ho potesila. Najnovsie mi povedal, ze chce vlajku Slovenka 😀 . Uz mu asi harasi z tych sutazi. Ty si mala aky den? Fakt kde su Capy a Alex????

alexandrah
9. aug 2009

ahojte, uz som zasa tu, my sme sa vcera neskutocne nudili, poupratovali sme, a ze co potom, tak sme sa vybrali na chalupu k svokrovcom, aj svagra sme zgrajfli ... aj sme tam prespali. dosli sme dnes po obede, a teraz sme dosli z kina ... romanticka komedia, a ja som tam (asi vdaka teho hormonom) skoro bulila jak mala. ..
vlnka - no ja svojho manzela neskutocne milujem, dufam, ze aj on mna 😎 , aj ked mame svoje dni, a vieme sa pohadat, asi ako kazdy, lebo chlapec zase dobry je, ale je skorpion, a nenecha si po hlave skakat, (no to by som ani nechcela taku backoru), ale inak sme spolu stastni ...
vlnka - ivka - my si tiez nedavame moc darceky na vyrocie, tiez kvet a vecera, dokonca oslavujeme den, ked sme spolu zacali chodit, a nie svadbu ... ale svagrovi som minule na narodky kupila kozene puzdro na okuliare ... kup bud knihu (ja som taka knihova), alebo kozmetiku ... alebo nekau kapsicku do ruky ... ani neviem ... ja by som mozno aj nejake oblecenie ... tazko povedat ...
inak - moja mama je na prazdninach, a bola aj na den v polsku, a vravela, ze tam maju krasne a lacne veci ...
ozaj, neviete, kde by pripadne v polsku predavali teutoniu? lebo co ona bola, tak to nemali, ale zato kociky za 6 tisic ...
som este pred kinom obiehala obchody, lebo nemam nic teho s dlhym rukavom, dalal som si moje normalne tricko, a vyliezalo mi brucho, tak som bola nestastna ... (ine nemam, len male cisla), ani nic nemali, kedze teraz su letne vypredaje, tak som akurat v kenvele kupila väcsie cislo cerveneho (to rada, ale nehodilo sa ku gatiam ...len inu farbu velke nemali) tricka s dlhym rukavom ... hned som si to aj obliekal ,no vyzerala som jak klaun ...idem si prehrabat skrinu, prinajhorsom zoberiem muzovi ... ale on je vysoky, a ja mala, tak na brucho sice ok, ale asi rukavy, sa utopim ... no neviem ... co ste vy robili cez vikend?
vlnka - bola si u tej svokry?

ivkaivka
9. aug 2009

alex, pozeram ze perny vikend. Tak, Ti rozmyslam, ze uz som v kine nebola mozno aj 3 roky. Ja radsej divadlo, ale mozno nahovorim polovicku na kino. Inac moj je baran a ja lev, tak si vies predstavit tie hadky. Aj ked teraz sa velmi nehadame, radsej ustupim, nech nesposobim malej traumu. Co sa tyka kociarikov my sme tiez kupili za 6000 v Ľeľuchove-to je taka mini dedinka, chodieva sa tam na mäso, no nam sa podaril utrafit kočiar. Viem, že obrovské trhy sú: Krosno a Nowy Targ, moj bratranec kupil v Krosne. Treba tam ist, ale hned z rana. Aj ja vyzeram v manzelovych tričkách ako "potápkarka" 😀 , som mu totiž po plecia 🙂

alexandrah
9. aug 2009

hehe, aj ja!!! my mame radi oboje, aj kino, aj divadlo, uz sa neviem dockat septembra, ked zacne sezona, chcem este stihnut nejake predstavenia do porodu!! nieco skusime v tom polsku, to krosno a nowy targ je kde? az na vychode, alebo aj blizsie?

ivkaivka
9. aug 2009

Tusim az na vychode. Manzel teraz spi, zajtra taha 24hod.sluzbu, takze v utorok by Ti to mohol podrobne rozpisat. Alebo skus zadat do googlu. Pocuj my sa nejako na tom konikovi nahaname. Nezalozime novu temu: Alexivka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alexandrah
9. aug 2009

hej, akurat sa smejem, ze si piseme len my dve, akurat na roznych temach, mali by sme to zjednotit, asi na tejto 😀
moze mi kuknut tvoj manzel, ak nevadi, pockam ... lebo koli kociku by sa tam oplatilo ist ... oblecenie uz v podstate mame ...
nemame vela, napr, z 56 - mam 3 pyzamka, 2 overaly, 2 dupacky, 2 kosielky, 1 body ... myslis, ze malo?

alexandrah
9. aug 2009

😎 chcem si pre dobry pocit ist prevetrat skrinu, co este mozem nosit ... pripadne aj manzelovu 😀 😎

ivkaivka
9. aug 2009

Ja neviem, či málo. Babätko rýchlo rastie. Ja mám toho strašne veľa, no podedené - napr. košielok mám asi 20 a dupačiek možno aj 50. No keby som nededila, určite by som viac nekupovala. Ale dupačky by si ešte mala dokúpiť, vieš, keď povracia, počúra... 😀

alexandrah
9. aug 2009

ty kokso ... to si ma dostala!!! 50????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
no uz sa mi nechce vypisovat otazniky ... dupacky, alebo aj pyzamka su najpraktickejsie, v tom moze byt aj cez den ... este som zabudla 1 take gate ... este asi par veci dokupime ... ale moc ne. potom mam zhruba to iste mnozstvo aj velkosti 62. manzel vravi, ze uz je to dost ... no mozno uvidime, ked sa narodi, ako rychlo sa to bude spinit ... mama vravi, ze to len vecer aj v rukach preperiem ... tak mozem aj striedat ... ale neviem, ci je to malo, alebo dost ... fakt ... ja by som aj nakupovala o 106, lebo su take krasne veci!!! bohuzial, nepodedim nic, nemam od koho (kamoska mi chce predat ... no to je kamoska ... mozno potrebuje peniaze, ale ja si neviem predstavit, ze by som kamoske nedarovala ...) sesternica ma dceru, pol rocnu, ale je to prve babo, urcite si odlozi ... a ja cakam chlapceka ...

ivkaivka
9. aug 2009

ved u babatiek je v celku jedno ci chlapček, či dievčatko. Určite má sesternica aj neutrálne farby. Po po polročnej už možeš mať kopec vecičiek a potom jej vrátiš. A od kamošky kúpiť, podľa toho aká cena, to už by som asi nové a Ti to ostane pre druhé babätko.
Ja som ešte kúpila také vyplnené gate na suchý zips, tie sa dávaju na plienku, aby malo malé nožky na široko. Nemusíš ho baliť do 2-3 plienok, stačí nasadiť tie gate a dajú sa aj prať a predstav si normálne made in Slovensko 😲

alexandrah
9. aug 2009

to su asi tie postolky??? no ale to by asi sesternica nechcela, radsej si to nepouzite necha. ... to chapem ,... to aj ja ... no kamoska uz po 2 detoch, tiez uz radsej kupim nove, ostane aj na 2. babatko ...

ivkaivka
9. aug 2009

ja už som písala skor, že ja mám aj po sebe dupačky a to ich nosilo ešte zo 6 detí a sú super zachovalé. Niekde tu na koníkovi som čítala, že chodia kupovať do sekáča, vraj je to ako nové a lacné. Ale určite Ti po narodení ešte rodina či kamarati nanosia kopec vecí. Fakt nekupuj veľa, pretože babätko bude každým týždňov väčšie a vlastne ani nevieme, aké veľké babätka sa nám narodia, či im to nebude hneď malé 😒

alexandrah
9. aug 2009

sak to, preto kupujem az od 56, lebo snad viac mat nebude, ja mam 160 cm ... do sekaca by som asi nesla ... zase, kupim nove, a poviem si, ze ostane aj pre dalsie deti, pripadne ja niekomu dam ...take male moze mat aj po bracekovi ... to ked uz pojdu do skoly, a budu chciet kazdy nove, tak asi nebudem moct povedat, ze daj si po starsom bratovi ,... tak vyuzuijem aspon teraz ... tiez vraj babo narastie kazde 3 mesiace 10 cm, to je dost ... a ked sa chce, da sa kupit aj za normalne ceny ...

capy
9. aug 2009

ahojte

my sme boli cez vikend u nasich. bolo super vikino tam ostal. mama ma narodky tak sme jej boli gratulovat.

idem si vas pocitat 🙂

alexandrah
9. aug 2009

dneska som inak spala od pol 2 do pol 1 po obede!!!!!!!§§ na tej chalupe!!!!! zadebnili sme okan, manzel sa vytratil aj so psom, aby ma nebudili ... no parada ... ale uvidim, dokedy budem dneska strasit ... 😖

capy
9. aug 2009

alex boli sme na bratislavafilm

a malinkych veciciek urcite nekupuj vela. rychlo ti z 56 vyrastie 😉 vlastna skosenost 😉

capy
9. aug 2009

chybala som vam? to je mile 🙂 🙂 🙂

capy
9. aug 2009

ja este dopozeram Vykupenie z vaznice Shawshank a potom pojdem asi haji ak sa mi bude chciet. snad mate pekne snicky 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre