Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

corasone
11. aug 2009

ahojte baby a dakujem za privitanie. no ak mam byt uprimna aj ja som sa spociatku do toho mlieka nutila, nemusela som mlieko ale teraz ho pijem velmi rada lebo viem ze mi pomoze no ale kazdy organizmus je iny. ja som napr. zacala mat znovu nevolnosti posledne 2-3 tyzdne zvracam, lekar mi povedal ze sa to stava lebo maternica tlaci na zaludok, no co uz. uz to nejako dobojujem, moj poklad mi za to stoji 🙂

ivkaivka tu teplotu v izbe ti v dobrom zavidim, ja mam v spalni od 25 do 29 stupnov, nieco hrozne.

macalc
11. aug 2009

ivkaivka ani cez den sa mi neda spat ale uz dnes hadam budem lepsie spat uz teraz sa mi riadne drieme ale skusim vydrzat cim dlhsie a uvidime vysledok

ivkaivka
11. aug 2009

corasone, aj ja mavam horuco, len teraz prechadza vychodom chladnejsia vlna, tak preto take ochladenie + byvame nejakych 15m od vody, tak sa to znasobuje. Ked pridu teplejsie dni, opat sauna. Macalc, ak sa Ti chce spat, tak hned si lahni, aby si to neprechodila. Drzim palce a prajem krasne sny 🙂

vlnka
11. aug 2009

Alex nemam to este v pohode,ale je to lepsie ako to bolo v na zaciatku 3.trimestra.Stale ked zaspavam citim krce,ale nie su tak intenzivne.a co sa tyka porodu,som sa nejako neinformovala...ale dufam,ze problem nebude.
Dnes som mala hrozny vecer,moj porodnik ma od piatku dovolenku,takze som momentalne ostala bez.Este k tomu mi tak brutalne povedal,ze pochybuje,ze ja zvladnem normalny porod,lebo som precitlivela a psychicky labilna.Kvoli tomu som nervozna,cely cas a ani neviem zaspat.Vkuse mi tvrdne brucho.A este k tomu ma nejako zacina boliet hrdlo dokelu...uz doho vsetkeho mam fakt po krk 😠

macalc
11. aug 2009

ivkaivka skusila sopm si lahnut a zaspat ale ani po hodine som nezaspala tak som sa bola prejst a zase som tu pred pc

ivkaivka
11. aug 2009

vlnka, nic si z toho nerob. Urcite nie si o nic viac labilna ako ja, alebo hociktora pred porodom. Cely den ma sprevadzaju myslienky, ze co ak zomriem pri porode. Manzel uz je zo mna na nervy. Dokonca som sa ho pytala, koho by si vybral ci mna, alebo malu. Uz mi fakt sibe. Uz nech to mame za sebou. Potom sa urcite nad tym vsetkym len zasmejeme 🙂
Macalc, urcite by si mala ist k lekarovi. Ved Ty takmer nespis. Moze Ta to uplne vycerpat. Ja by som to len tak nenechavala.

capy
12. aug 2009

uz sa mi zatvaraju ocka tak idem haji. papa a a dobruuu 😔 😔 😔

corasone
12. aug 2009

ahojte baby, patri Vam moj obdiv ked tu travite tak dlhy cas do noci, to ja uz o 22:00 snivam prvy sen xixixi od zaciatku tehu ma to tak skoro kosi. pravdou je za milujem spanok 🙂 dufam len ze aj moje dieta bude aspon s polovice.
ivkaivka kedy mas termin?

alexandrah
12. aug 2009

ivka - s tym mliekom ma napadlo, ci na neho neni si alergicka, alebo nemas neznasanlivost laktozy, ja som totiz mala tento problem cely zivot, ked som si - z donuitenia dala pohar mlieka, bolo mi na vracanie, ale vsetci, ze zdrave ... no peklo ... a potom mi alergologicka v 30 tke zistila, ze som na neho alergicka ... ze mam 4 nasobne zvysene hodnoty, a urcite si ho nemam davat ... inak si myslim, ze neni zdrave ... aj zvierata piju mlieko, iba ked su mlade ... vela ludi ho neznasa ... inak super, ze uz je aj u vas chladno, ja som taky vas barometer 😀 , najprv dojde pocasie do blavy, a potom ide k vam ... ja som vcera strasne zmokla, jak prsalo, manzel musel po mna dojst do mesta 😎 ja mam v spalni tak 23 stupnov, co je super!!!
vlnka - ten lekar je blbec, co ti hovori take veci, nie aby ta povzbudil ... zvladnes aj ty, ovela lepsie, ako si mysli ... myslim, ze kazda z nas pred porodom trochu panikari ... ale urcite to super zvladnes, mozno budes mat aj lahky porod .. 😎
corasone - zavidim, ze vies zaspat!!!! uzivaj si to aj za nas, co nemozeme ... v ktorom si tyzdni??
macalc - presne to poznam, to je najviac na porazenie, ze si lahnes, a potom sa prevalujes jak blazon, a nic ... aj ked si unavena ... hrozne ...
capy - zase po tretej?
ja som vcera tiez horsie spala, len manzel sa rozlozil s laptopom v pracovni, kde mam ja pc, a mame tam zatial iba jeden stol, a pracoval chudak do 4 rano, ... no ani ja som nespala ... chudacik ... rano do roboty ... ale teraz som ok, mam kopu planov na dnes, tak uvidim, ci po 2 hodinach nebudem mrtva ...

vlnka
12. aug 2009

Ja si tiez myslim,ze vacsina prvorodiciek ma strach ci uz o babatko,alebo sa boji porodu.Ale nevadi...ten lekar je sice velky odbornik,ale po ludskej stranke 0 bodov.Je velmi arogantny a drzy,proste je si vedomy svojej ceny a patricne to dava na javo.Ja sice takych ludi nechapem,ale co uz.
Ivka,to aj mna napadaju take morbidne myslienky o smrti,ale radsej ich nevyslovujem nahlas.
Alex co mas dnes v plane?

alexandrah
12. aug 2009

vlnka - no ja na lekaroch ocenujem asi tak na rovnako odbornost a ludskost ... inak je o nicom, ... mne neludsky pristup strasne vadi, som po nom mimo, asi by som sa prehlasila, nech je aky chce odbornik ... poznam kopec super odbornikov, a z nosa im neubudne, ked povzbudia, usmeju sa, no co uz, vselijaki su ludia ... ale takych si vobec nevazim ...
vlnka - tak klasika - ze zehlit (capy, uz som ako ty 😀 ), potom povysavat, umyt dlazku, chcem navarit zivansku - mam od vcera nalozene maso - len tak ako spizy, v alobale, so zemiakmi, a zeleninou upiect ...), no a potom mam 1 spis, co mi dal robit manzel, som sa do toho pustila, ma to fakt bavi, jak som mimo z roboty, tak aspon daco, tak to chcem nejak s tym pohnut, je to velmi zaujimave ... jak som vravela, ze sa nechcem potom vratit do roboty, ale robit s manzelom v jeho kancelarii, to som chcela ist este do obchodu, dokupit si nejaky zakon v celku ... mame sice v pc, ale v papierovej forme je to lepsie ... vcera som si kupila kratase, ked budem po porode, no a kukat telkiu, a oddychovat, ak stihnem ...ist von so psikom ... on je aj tak furt na balkone, a kuka na okoloiducich, je zlaty

ivkaivka
12. aug 2009

corasone, termin mam 25.8. Alex, alergia - iba ak psychicka, neznasam jeho vonu, chut... fuj. Vlnka, nic si z lekara nerob, nepocuvaj ho, dolezite je, ze je odbornik a vie pomoct aj tak teraz ho menit uz asi nema zmysel. Na psychicku pomoc sme tu predsa my 😀 😀 😅

corasone
12. aug 2009

alexandrah som v 34tt a ty?

ivkaivka tak to som 4 tyzdne po tebe 🙂

vlnka
12. aug 2009

No to hej baby,este ze mam vas,inak neviem 😉
Ivka tiez som si povedala,ze nech si rozprava co chce,hlavne ze budem v dobrych rukach,aj ked tiez takych ludi nechapem.
Mnam Alex zasa robis chutky,ja zivansku milujem...ale dost si si toho naplanovala na dnes.Ja uz nic nevladzem,aj navarit je mi zatazko.A je tobre,ze ta bavi robit a pomahat manzelovi.Hned to v rodine lepsie slape,ked on pomoze tebe s domacimi pracami a ty jemu s jeho robotou.

alexandrah
12. aug 2009

ahojte, musela som si vypnut PC, lebo by som nic neurobila, teraz som ho potrebovala koli robote ... napokon som iba povysavala, manzel ze on vecer umyje dlazku 😀 , este som nestihla ani zehlit, ani to navarit ... ale muz dojde az po 8, tak mam este cas ... robila som ten spis, tak som sa do toho zazrala ... uvidim, co stihnem, mozno zehlenie odlozim na zajtra ... ale zase som poutierala prach v celom byte, co je dost, lebo vsetko podavat dole a tak ... to najviac nemam rada ... zabija cas ... je pravda, ako vravi ivka - teraz uz nema zmysel menit lekara, ja si od zaciatku hladam takych, ktori su aj fajn ludia, lebo inak by som sa k nim snad bala chodit ...
corasone - ja som v 24 t, ked kuknes k nasmu menu, tam je vzdy uvedene, v ktorom tyzdni sme 😎
dneska som stihla jest iba kukuricu, a (instantnu) paradajkovu polievku a jablko ... uz by som mala ist aj varit ...
ivka - aj ja som to mala ze psychicky, z vone a chuti sa mi robilo zle, a potom mi alergologicka spravila testy, som bola prekvapena ... tebe nerobili testy?
vlnka - no to je fakt dobre s tym pomahanim ... po tom vsetkom vareni a upratovani aj rada urobim nejaku intelektuaalsku robotu, hehe 😎 😀

alexandrah
12. aug 2009

idem este trosku porobit ... aby som stihala ... potom este dojdem ... baby, budete sem chodit, aj ked porodite??? vlnka - ivka - budete mi chyyybat!!!! ak nie!!!

macalc
12. aug 2009

ahojte babenky...........
Noo uz som spala dlhsie od pol jednej v noci do pol stvrtej som vstala na wecko a potom som vstala o pol 10-tej do obeda celkomsa mi darilo pomohlo mi asi mlieko z medikom dala som si za dva velke hrnceky a asi aj dnes to budem aplikovt. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

alexandrah
12. aug 2009

ahoj macalc - tak len aplikuj, ked pomaha, mas stastie ...
ja som dovarila, som mrtva, asi este aj budeme mat navstevu, mna tak bolia nohy, ja to kaslem, idem pred telku aj s kukuricou ...

ivkaivka
12. aug 2009

Alex, testy mi nerobili. Mama vravela, ze to mam od malicka, vraj ked som raz pri piti mlieka natrafila na supu, tak som s mlieckom tym dnom skoncila. Takze mi to ostalao. Alex, neboj, urcite dojdeme popisat, povzbudit Ta aj ostatne. Inac teraz som akurat dojedla vyprazany syr s hranolkami. Mam pocit, ze prasknem. Nemohla som odolat. Na obed som robila ryzovy nakyp. Dnes som mala super pazravy den. Alex, tu je cesta do Polska:
Nowy Targ: - pojdete smerom na Poprad, dalej na Kezmarok a Staru Lubovnu. Pred Starou Lubovnou je odbocka na hranicny prechod Cerveny klastor. Dalej Vas budu navigovat tabule na Nowy Targ. Vraj podla tabul nemozte zabludit.
Krosno: cesta na Presov, dalej na Svidnik a hranicny prechod Dukla. Dalej opat podla navesnych tabul na Krosno.
Manzel povedal, ze je este jedna moznost a to ta, ze pridete do Presova, my vezmeme auto a pojdeme spolu nakupovat 😀 .
Maclac, som rada, ze nieco zabralo. Drz sa a radsej poklop po dreve, nech to funguje aj dalej.
Alex, myslim, ze nejaka ta kukurica by este do mna vosla 😀 😀 😀 , ale asi si skocim do zahrady na paradajky 🙂

vlnka
12. aug 2009

Alex,neviem ako to bude,ked ma bude zamestnavat babatko,ale urcite sa budem snazit raz za cas nieco napisat.
Inak ja mlieko mozem,ale nanajvys 2 pohare denne,ak dam viac,hned ma prezenie.Aj mne asi chyba ten enzym na spracovanie laktozy...preto sa snazim kombinovat s jogurtami a syrmi.
Dnes mala vystraja v bruchu jedna radost....asi ani nezaspim.Cely den som dnes polihovala a podriemkavala.V noci robim mejdan na konikovi 😀

ivkaivka
12. aug 2009

Vlnka, mna tiez prehana po mlieku, staci mi aj jedna salka, v tehu som si na to uz zvykla. Takze asi aj mne bude chybat enzym. (Pardon za temu: ale myslim, ze radseh hnacky, ako zapchy 😀 )
Mozno sa na mejdan pridam aj ja...

alexandrah
12. aug 2009

ivka - ty pazravec 😎 😀 , som rovnaka 😎 kukurica bola mnam!!! mala som taku mladucku, tusim som ich dneska spraskala asi 5!!! ale skoro nic ine ... diky moc za popis cesty!! uvidime, ci skocime, furt neviem, ci a kde maju tie kociky ... ja sa budem este v decembri trapit, a vy uz budete hrdo kocikovat 3 mesacne babatka ...
ja som nejaka mrtva, manzel dosiel, a jedlo este nebolo, tak sa napraskal melonu, a uz je plny, tak ani neochutnal ...!!! a mna tak bolia nohy a krize, jek som nad tym stala 2 hodiny!!! no co uz ... nejak som to moc neochutila (to sa na mna nepodoba, inokedy kopec korenin), teraz len take light, malo soli (aj zdrave 😀 ), ale je to dobree. skusim si ist lahnut ... uvidime ... vcera som sa prehadzovala ...

ivkaivka
12. aug 2009

Ja som pazravec? Teraz si mi narobila chutky s melonom. Idem si dat a za nim si dam keksik Mila. Ja som taka rozozrata. Ked uvazim, ze som mala pred tym 45 kg a teraz taham na 60 😠 No neviem si pomoct. Zajtra urcite pojdem na pole nazbierat kukuricu, uz sa teraz tesim. Vari ides spat???

alexandrah
12. aug 2009

no ivka - ja som rovnaky "pazravec", tiez som v tvojej vahovej kategorii, od 42,3-po 46 kg sa to pohybovalo. mam este 2 sladke kokosove tycinky, kym pojdem do postele, asi padne jedna z nich za vlast 😎
daj si aj melonik, ked mas chut. inak, aspon sa budem vediet porovnat, takze mas cca 60 kg? ty si mi narobila chutky s tou milou ... musim ist zajtra do potravin narobit si zasoby ... idem si skusit lahnut, uvidime, ma nejak zmorila ta praca ... asi budem citat ... no ja si aj lahnem, a po hodine jak cililing som zase naspat ...

vlnka
12. aug 2009

Ja by som si tiez dala kukuricku,ale takym nafukovacim jedlam sa teraz vyhybam.Chvalyhodne alex,ze sa snazis jest a varit zdravo.Ja sa tiez snazim,len dusene a varene,nie velmi solene...mam totiz straaasne vysoky cholesterol a aj napriek tomu,ze som napr.chipsy nemala rok stale stupa.Ani neviete ako by som si dala vyprazany rezen s hranolkami. 😝
Mna to tiez vie napalit,ked ja varim ako blbec a manzel sa naje niekde vonku a ja to potom musim jest tyzden sama.
Ivka si vitana🙂

ivkaivka
12. aug 2009

ja som si narobila zasoby min.tyzden. Nechala som v obchode nejakych 20 eur. Vsteko som to musela poskryvat, pretoze aj moj manzel je velky maskrtnik 😀 . Nikdy by ma nenapadlo, ze budem schovavat sladke pred vlastnym manzelom, zo strachu, ze mi to zje 😀 😀 😀 . Asi by som sa mala nad sebou trosilinku zamysliet 😖

alexandrah
12. aug 2009

hehe, to je fakt na zamyslenie ... no som tu zase, som akurat kecala s manzelom, ktory uz mohol hodinu spat, po vcerajsej pracovne prebdenej noci, aj som sa kurat prebrala, a co teraz ... ja mam zatial cholesterol a take veci ok, skor ho mam malo, ako vela. inokedy strasne rada korenim, ale teraz, ani neviem, preco ...
no manzel si to da zajtra, lebo to do neho nacpem 😎 😉 my s muzom oblubujeme tiez obaja sladke, ale väcsinou mame kazdy ine oblubene, tak si moc nelezieme do kapusty ... ale stane sa ... 😀

alexandrah
12. aug 2009

kocky, snad sa objavite, ivka aj so spapanou milou, alebo melonom? vlnka s niecim zdravsim ... capy bude zase zehlit ... necham si zapnuty pc, idem zapnut telku ... a co som to vravela o tej kokosovej tycinke?? uz ma cakaaaaaaaaaaaaaaaaaa

alexandrah
12. aug 2009

ok, kedze si uz ocividne pisem iba sama so sebou, 😉 idem skusit spat ... 😒

alexandrah
13. aug 2009

to som tu dneska sama? dnes peklo - zaspala som pred 2 a hore uz pred 5 ... ☹ 😒 😖 😲 😢 😔 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre