Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
26. sep 2009

ahojte, ja som uz podokupovala veci pre riska, este musim pre seba a tak. dneska som bola nejaka unavena, v -noci som spala s pauzou cca hodin (pauza cca hod), ale este som zalomila cca od 17-19 hod, nejaka som mrtva, asi zase vsetko naopak, zeby som ja mala posledne mesiace spave???

alexandrah
26. sep 2009

vlnka - slava, navela sa mi dnes podarilo poslat ti AK, snad ti dojde v poriadku, mala by si ju dostat normalne do schranky, isla 1. triedou, tak za par dni cakaj!!!!!!!§ snad budes mat cas pozerat, krasny film!!!!!!!! smutnyyyyyyyyyyy (a moji oblubeni herci s. marceau, a sean bean).

desszi
27. sep 2009

My sme kanavit nebrali. Dadkovi pichli v nemocnici injekciu vitaminu K a tym sa to vybavilo. Ale Vigantol berieme, len dufam ze nevadi, ze ho neberieme v ten isty cas kazdy den 😕 raz ho dam rano, raz na obed...

alex ja som brala v tehu homeopatika ked som bola chora (tiez som mala nadchu este v prvom trimestri) - coryzalia je na nadchu a moze sa aj v tehotenstve.

ivka aj mne radili na prsia mliecko, aj som si ch natierala, ked som mala trhlinky, velmi rychlo sa mi to zahojilo. Nas Dadko je tiez taky papkac - rychlo rychlo, lebo je hladny a potom sa preje mliecka a vygrcka alebo si taku riadnu odgrgne aj s davkou mliecka. Ale snazim sa ho akoby trosku obmedzovat, lebo velakrat on len vymysla a potom je preplneny. Hladom urcite netrpi, lebo nam krasne pribera a gulatie 🙂, hlavne v tvaricke to vidiet.
Ivka ja chcem tiez co najdlhsie kojit, vydrzime to 🙂

alexandrah
27. sep 2009

desszi - mne ziadne homeo na nic nezaberaju, ani na nadchu, ani na bolest hlavy ... ja mam proste stale spuchnutu sliznicu, uz cez 10 rokov ... a inak prechladnem vzdy ked ma ofukne ... dufam, ze risko bude zdravsi ...
desszi - a maly ti pekne spi? a v noci? a neplace moc, ze chce napr. na ruky?

ivkaivka
27. sep 2009

Alex, tak ako pisala Capy o tych vitaminoch, no este dopisem z pribaloveho letacika:
Vigantol- ako prevencia vzniku krivice.
Kanavit- na predchadzanie vzniku aporúch krvnej zražanlivosti, na liečbu novorodeneckych krvácavých stavom.
Desszi, ja tiez davam vigantol-ako-kedy. Mam to ako pripomienku v mobile, no mala hocikedy v tom case spi, tak podam neskor. Podla mna by to vadit nemalo, hlavne je, ze sa poda. Olívia je stale zahlienená, uz som z toho na nervy, dnes jej mama zacala prikladat na hrdielko obklad z oleja, tak dufam, ze jej to uvolni tie hlieny. Celu noc nespala, len chrcala. Uvidime ako dnes a zajtra asi skusime ineho krciara, pretoze pridem o nervy z toho ako sa to dieta trapi. Vcera mi tiez vracala, uz som jej skoro nemala co obliect, tak som sa nastvala, malu nechala mame a isla som do Tesca kupovat body. Teraz maju akcie-3 kusy za 150sk. To prezliekanie ma neskutocne vycerpava. Ked papa ma podbradnik na podbradniku platenu plienku, no ked odgrgne, este ju chvilu podrzim hore, no ked ju polozim... ide ma rozhodit. Mala tiez pekne pribera. Desszi po akej dobe Davidko vyhladne po Tvojom mliecku. Moja po 2 hodinach a po Nutrilone az po 4. Minule vydrzala spat 6 hodin. Tak som sa rozhodla, ze na noc jedine Nutrilon, nech si pospi.
Neviete nieco, na tie hlieny? Uz mam pocit, ze ma v nosteku strasne sucho, tak namacam vatove spilky do oleja pretieram jej nosne dierky. Capy, nevies neexistuju nejake detske kvapky s obsahom oleja?
Uvidime ako dnes a zajtra asi ku krcnemu. Ja mam z toho lekara hrozu, ked vidim same spilky, lieviky... krcny je horsi ako zubar.

vlnka
27. sep 2009

Ahojky,alex dakujem,ze si poslala Ak.Budem cakat.Potom ti poviem,aky som mala z filmu dojem.Ja zboznujem filmy na ten sposob.Vcera islo na Prime Pycha a predsudok,tak som to pozerala asi 170x. 🙂
Ivka,Desszi vidim,ze sa s babatkami trapite,aj my sa trapime.V piatok sme boli zaockovat malu proti TBC a tu noc som oka nezazmurila..mala dostala hnacky-kazdych 5 min. sme menili plienky a davali bananikove diety a trieskali do nej kopec tekutin...tak som sa o nu bala...po tolkych tekutinach sa mi zacala dusit a ja som potom celu noc sledovala,ci vobec dycha.Bolo to hrozne.Hnacky mame nadalej,ale uz nie tak casto a nevieme sa z toho dostat.Vyter ma mala vporiadku,tak uz neviem,co to moze byt.Takze vsetky mame nejaky problem,ale asi to tak bude,kym babatka trosku nevyrastu.

capy
27. sep 2009

ivka toto som nasla na nete http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=ak...

my sme vzdy dostali Pamycon.

drzim detickam palceky nech su cim skor zdravucke

u nas zasa vikino mal v noci teplotu. cez den nic tak uvidime aka bude tato noc. zatial je bez teploty ☹

alexandrah
27. sep 2009

ivka / ked ma ten reflux, tak treba vraj podkladat hlavicku vyssie, jednej babe to potom preslo. opytaj sa pripadne, a este mozno zahustovat mlieko, asi nejake aj dostat, take zahustenejsie, potom by to malo prestat, aspon co som pocula.
vlnka - aj ja som vcera pozerala, som to prepisnala s poslednym mohykanom (daniel day lawis - jáááááj!!!!§§), aj ked to mam na dvd, ked to ide v telke, je to ine 😎 ako si davala babanovu dietu? si to rozmixovala a tak?
kocky - vidim ze sa trapite, snad to vsetko prejde tie prve 3 mesiace!!!!!!!!!!!!!
capy - bola v telke jedna lekarka, a vravela, ze u deti neni teplota taka hrozna, ze ich 38 je dospelych 37, ale ak uz ma vyssiu, treba podat liek na znizenie - najlepsie paralenove cipky a vela tekutin, aby nebolo dietatko dehydratovane, a az tak ist k lekarke. uz aj ja zbieram mudrosti, snad sa zidu (alebo este lepsie, snad ich nebude treba).

ivkaivka
27. sep 2009

vlnka, no mali ste veselo, Olivia pre istotu uz 4.den nema stolicu,tak zastinam byt nervozna. Capy dakujem za info, pamycon som davala no nic, ja som jej nim vytierala nosne dierky. Dnes som si bola kupit uz 3. odsavacku a ta konecne poriadne odsava-kupila som taku na vysavac, je fakt super, malej uz vytahala tolko hlienov, ze des, no stale to je v nej. Nasivin sa jej bojim dat, pretoze este nevie dychat pusou a bojim sa, ze ked ucinok pominie tak sa jej nostek zapcha uplne, no dala som jej jednu kvapku, ale len do jednej dierky. Dufam, ze jej neposkodim. Ja sa teploty velmi desim, tak sa vsetky drzte, nech mate pokojnu noc.

alexandrah
27. sep 2009

ja nebudem moct dat odsavacku na vysavac, lebo mame taky hlucny, ze ako zbijacka, tak budem musiet kupit elektricku za 51 eur!!!!!!! 😖 🤐

capy
27. sep 2009

alex vikino mal teplotu 39,1 tak som mu dala polku paralenu a v noci vypil 1,5 litra tekutin. vsak uvidime 😒

alexandrah
27. sep 2009

jaj, jaj, to uz je fakt vela, tak ten paralen, aj to pitie je super, skus ze keby nepreslo, vlazny zabal na srdiecko, pricom nohy a ruky by mal mat v teple, lebo tadial odchadza najviac tepla, takze aj dlhy rukav kludne ... a ja davam take babske ze cibulu, alebo zemiak na dlane a na chodidla ( po platku), zaviazem, to by vraj malo vytiahnut teplotu. daj mu aj tu druhu polku paralenu 😔 ked neprejde, chodte na pohotovost, alebo zavolajte lekara domov, alebo chodte k lekarovi ...drzim palce!!!!!!!!

capy
27. sep 2009

alex dik. my uz s teplotami mame skusenosti. a boli uz aj take stavy ked mal 40-tky a nic nezaberalo a nevedeli si s tym rady ani lekary ☹ ☹ ☹ a po tyzdni v nemocnici mu zistili ze ma zapalene uska (pneumokoka) 😒

ivkaivka
27. sep 2009

alex, aj my mame hlucny, nevadi a keby som byvala v byte, tak by som vsetkych kaslala-ak by som pomohla malej-vysavacova stoji 13eur. Dost rozdiel.
Capy, mrizi ma ta teplota, hlavne vela tekutin. Moja teta dava pri vysokych horuckach synovi do ruk vajicka-studene priamo z chladnicky a ono to fakt stiahne a vajicka su potom uplne horuce. A syna vobec nezakryva, vraj ho treba chladit. Vyskusaj. Nedavas obklady, alebo studenu sprchu? Drzim palce, drzte sa a daj vediet.

capy
27. sep 2009

baby dakujem ale tuto noc teplotu zatial nemame. klopy klop. uvidime co bude dalej. ale snad to uz preslo a nebude to nic vazne. ivka vajicka som neskusala, ale nabuduce vyskusam. sprchu davam az ked to nejde dole ani obkladmi ani nicim. a viki je zakryty len dekou na nohach. oni obydvaja nevedia spat zakryty, akonahle som ich prikrila tak sa hned odkopali. 😅 😅 😅

alexandrah
27. sep 2009

no hej, ivka, ale mna napadalo, ci to prave maleho nebude rusit, ked bude mat zbijacku pri uchu ... nie koli susedom, kaslat na nich ...a ta do vysavaca ma dlhu snuru, alebo tak? ze by som aspon dvere zavrela ...
capy - tak nech to vydrzi, mozno to bolo iba tak na chvilu ... snad sa to uz nevrati!!!!!!!

capy
28. sep 2009

alex dakujem. zatial vsetko v poriadku. idem do hajan. dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
28. sep 2009

hello girls,s hnackami mame problem stale,mala nie je vporiadku.Uz sme vyskusali asi vsetko.Male 3 tyzdnove babatko som nadopovala najprv ryzovym odvarom,potom rozmixovanym bananom v cierom cajiku,davali sme aj Kulisek a to neovorim ze je stale na Sab Simplexe.Teraz pre zmenu skusame probiotika Dophilus.Moje chudatko,vcera mala 6 stolic za sebou a dnes rano uz 3.Som nestastna,ako ju z toho dostat?
Alex ta banana dieta je rozmixovana 1/4 bananika v 100 ml cierneho cajiku.Cajik sa robi tak,ze sa otvori cajove vrecusko a zopar cajovych zrniecok sa zaleje vriacou vodou.Potom sa to samozrejme precedi.A taku zbrndu musi Dianka papat,ale vraj bananiky su elmi vyzivne a babatko tak dostava vsetko co potrebuje.A ukludnuje to crievka.

ivkaivka
28. sep 2009

capy, super. drzte sa aj nadalej. Alex, Olivia pri vysavaci spi. V sobotu som vysavala, tak spala, ked som vysavac vypla, tak sa zacala mrvit. Zapla som ho a ona spala 😀 , takto sme mala zapnuty vysavac 3 hodiny a ona spala. Pocula som, ze babatka radi spia pri pracke, umyvacke, vysavaci-pretoze im to vraj pripomina zvuky, ktore poculi ked boli v brusku-vies srdiecko, krv, plodova voda...
Vlnka, ja uz sab simplex nedavam a ani espumisan, pretoze som si vsimla, ze z toho viac vracka. To ma fakt mrzi, ze hnackuje. Vcera som hovorila s kamoskou, jej mala tiez hnackovala, mala zelene stolice, tak jej musela prestavat davat svoje mliecko a vsetko sa napravilo. Nechcem strasit, dufam, ze to nie je vas pripad. No ja by som uz na Tvojom mieste isla k lekarke. Je dost nebezpecne takto hnackovat, aby sa uplne neodvodnila. V telke davali, ze nestacia len tekutiny, pretoze telo straca aj soli, mineralne latky... ja by som isla, mozno jej daju nejaky sirupcek, alebo infuziu na zavodnenie a pojdete domov. Netrapte sa, radsej to nechajte na odbornikov. Budem drzat palce a daj vediet.
Inac mala dnes uz mala stolicu-po 5.dnoch, no doslova sa dokakala, tak som taka rada. Vysavacova odsavacka je fakt super, tolko hlienov-fuj, ona vobec neplace, pozera co sa robi. Ked si spomeniem na tu hadickovu, ja som sa pucila jak blba a nevitiahla som takmer nic, ona revala, akokeby ju drali z koze, mama utekala z izby, manzel na mna krical, ze ju tyram a vyzivam sa v odsavani. No teraz je pokoj. Este mi v lekarni dali na zvlhcenie sliznice Hypomer isotonic, je to vhodne aj pre dojcata a moze sa to pouzivat kazdy den ako kazdodenna hygiena nosteka, na zvlhcenie nosovej sliznice a ako podborna liecba a prevencia ušno-nosno-krcnych infekcii. Dufam, ze uz bude dobre. Vcera sme neboli vonku, no dnes je krasne, tak dufam, ze sa uz malej konecne zapaci v kociariku.

alexandrah
28. sep 2009

pane boze, baby, to su teda veci!!!!!!!! vlonka - ivka ma pravdu, hnacka, co trva viac ako 3 dni aj u dospeleho je nebezpecna, a treba ist k lekarovi, lebo presne, dieta je dehydratovane, a chybaju aj mineraly, nielen voda. daj potom vediet. ivka - no ten nas vysavac je fakt sila, aj mne lezie na nezvy, a ma silu odsavania 450, co je maximum, to mu asi aj creva vytiahne. ale nejaku kupime, ked nie na vysavac, tak tu elektricku, uz kaslat na peniaze!!!!!!!! baby, strasne vam drzim palce, aby vam vsetky chorobky presli, potom sa narodi mne risko, a vy to uz budete mat za sebou, a budem k vam chodit po rady!!!!!!!!! tak nech nas uz vsetkych tie chorobky obchadzaju!!!!!!

ivkaivka
29. sep 2009

alex, ta odsavacka sa dava na vysavac s vykonom 800-1800. Nas ma 1200, ja si ju neviem vynachvalit. Mala uz tak nechrapti, este som jej dala vcera do nosteka kvapku mojho mliecka, tak dufam, ze dnes uz budeme odsavat max.3x. Opat sme na sab simplexe, Olivia mala vecer hrozne bolesti bruska, chudatko, uz ani nevladala plakat. Zaspala okolo 23.00 a z toho vyslilenia sa zobudila az o 04.30, napapala sa a spala dalej. Tak dnes jej do kazdeho jedenie budem davat kvapky.

vlnka
29. sep 2009

Baby moj pediater je moja mamka,viem o strate mineralov,preto sme jej davali ten pripravok Kulisek...on doplnuje stratene mineraly.Uz ho ale nedavam,teraz berieme probiotika a banany.Ivka dufam,ze ja kvoli tomu kojit nebudem musiet prestat,ved musi byt nejaky sposob ako tie hnacky zastavit.Este k tomu aj manzel ochorol,ma teploty,boli ho hrdlo a smokli...snazime sa izolovat,tak dufam,ze mala to nechyti.Strasne ako sa tie choroby lepia.
Alex dosla Karenina...dakujem.Uvidim,kedy sa k nej dostanem,lebo ked mi pomahal s malou manzel,aspon som si na chvilku sadla,ale teraz okolo nej musim sama,aby neochorela,tak som taka vycerpana....uz by som potrebovala aspon pol dna volno...neda sa zobrat na materskej dovolenke dovolenka? 😉

alexandrah
29. sep 2009

baby, vy si to teda vyzeriete 😒 chudatka moje, naozaj, snad uz vam babatka vyzdraveju. ja som vraj ako rocna dostala zapal pluc, to si neviem predstavit tie horory nasich, v 40 tkach do nemocnice a tak. sa bali ze umrem, a tu som 😎 urcite vam to prejde!!!!!!!!! asi naozaj prve 3 mesiace su najhorsie.
ivkA - NEVIEM, AKY MA NAS VYKON, MUSELA BY SOM KUKNUT DO PAPIEROV, ALE SILU SANIA MA 450, a to je najviac, ako sa vobec vyraba, normalne maju tak 300, a uz to je vela. ja som maniak na cistu dlazku, preto som kupovala ten naj, co mi povysava vsetko (vlastne mi ho dala mama ako darcek pod stromcek 😖 😲 ). tak uvidim ... ale urcite kupime, ked vidim, ake su s tym problemy, a naozaj to babatko si nevie samo vysmrkat, tak uz vam to snad pomoze!!!!!!!!
vlnka - dufamn, ze ti vsetci vyzdraveju, aj manzel, nech trochu pomaha ... a ty si kuknes kareninu, som sa bala, aby ju niekde na poste neroztrepali, ale teda dosla v celku 😀 som rada. kocky, my budeme mat v sobotu namontovanu celu kniznicu v pracovni!!!!!!! sme to zadavali jednemu stolarovi asi pred 3 tyzdnami, ze aby to do konca novembra bolo, a uz to je hotove, a pritom to je cez celu izbu, na vsetky steny, + stol dvojity na mieru, sufliky, no komplikovane, ale je sikovny ,ani nie drahy, a potrebovali sme to, aby sme mohli obaja pracovat, lebo muz bude od januara 2 dni v tyzdni pracovat doma, a nemal by kde ...tak sa vytesujeme, vikend bude pracovny, snad to bude pekne!!!!!!!! ked kupim fotak, vsetko pofotim, od riska az po kniznicu!!!!!!!§

alexandrah
30. sep 2009

ahojte, tak po 2 dnoch, co som spala ok 10 hod., dneska zase 4 - od 1 v noci do 5... a som neskutocne unavena. dufam, ze este zalomim, inak ma asi porazi ... vcera sme boli na chrobakovi v hlave, super divadlo, len ma strasne bolel chrbat, som myslela, ze to uz nevydrzim. ale zase na kazde spestrenie sa tesim, aspon to ubieha. akurat mam depky zo svojej rozrastajucej sa velkosti ... brucho ma priberat, ale ked uz priberaju aj stehna, ktore boli vysportovane, a ruky, tak peklo ... viem ze je to od veci, asi ma len chytaju hormony, ale ivka, kolko teraz cca vazis, ak mas vobec cas sa odvazit? kila idu dole? z porodnice si isla - 8 kg?cize 50??

ivkaivka
30. sep 2009

Alex, to divadlo v dobrom zavidim, isla by som, no nechcem stale obtazovat mamu a este teraz co ma take bolesti bruska... rano opat sa zobudila s placom, skusala som jej dat mliecko no nechcela, tak sme prisli na to, ze je to brusko. Dala som jej kvapky, pohojdala na fit lopte a teraz chvalabohu spinka-som zvedava ako dlho.
S kilami som isla dole, no teraz som jedno pribrala, takze 51kg, ale to kvoli dojcenu-teda v mojom pripade odsavaniu, uz som si na to zvykla, odsajem za 15-20 min, mam na 2-3 davky a dojcenie u niekoho trva aj hodinku. Tak je spokojna mala a trosku aj ja.
Z priberania si nic nerob, ja som tiez nabrala na stehnach a ramenach, no mam pocit, ze to odislo ako prve. Hlavne nech je maly v poriadku, kila Ta trapit nemusia a po porode, zacnes trocha cvicit a uvidis-Tebe radim cvicit a sama sa neviem dokopat 😀 , brucho mam ovisnute, uplne sa mi hojda 😠 , hadam to nejakymi brusacikmi spevnim. Vcera vecer som si po dlhej dobe tak super pospala, zaspala som o siedmej a zobudila sa o desiatej, nemala som sajnu o svete a case. Bol to taky super tvrdy spanok. Mala sa zobudila pol hodinku za mnou, tak som sa stihla ako-tak prebrat, no bol to zazitok tak zaspat. Alex, snaz sa spat vela, nejako sa cez den "umorduj" a vecer hadam zaspis.
Vlnka, super, ze mate v rodine pediatra. Vas koliky urcite netrapia.
Desszi, ako maly? Capy, co deturence, su zdrave?

capy
30. sep 2009

ahojte

tak my sme dnes boli u dokiny. uz su obaja chory. ☹ ☹ ☹ vyfasovali sme kopu liekov tak sa z toho snad rychlo dostaneme.

a vo vedlajsom byte zbyjaju od rana tak mam nervy 😠 😠 😠 ale tomino nastastie haja

alexandrah
30. sep 2009

ivka - diky moc za povzbudenie, vies, ze sa mi dneska o nas snivalo, aj o vlnke, akurat ta merala cca 180 cm, hehe. ale nejak sme boli u teba na navsteve a rozpravali sa. ostatne si uz klasika nepamatam. mozno o chlapoch?? 😎 to si mala super, ze ti tak dobre zaspala! asi z UM babatka su sytejsie a lepsie spia, nie? ty odsavas 15-20 min. v kuse, ci dokopy za cely den? lebo riesim odsavacku, ci elektricku, alebo normalnu, ak mam 20 min. v kuse, tak asi radsej elektricku, ale ktosi mi vravel, ze to tak 5 min. na 1. krat ...ja som este zaspala o 10 rano do 14, ale teda nic moc, lebo bohvie kedy zaspim v noci (lepsie povedane nad ranom). nic nepomaha, lekarka mi sice predpisala diazepam, ale tak ze 1 ks za tyzden, takze 6 dni som aj tak mimo ... 🙄 tak neviem ...
jaj, capy, vy si to tiez vyzeriete. aspon sa naraz vyzdraveju??? dufam, ze mne dneska nebude blbo, vcera som bola nejak psychicky rozhodena, aj ten chrbat ma sialene bolel v divadle, ale inak super. este ideme v stredu do snd na amadeus. 😀

allinka79
30. sep 2009

nehovorte mi o spani... ☹ uz dve noci som vela nenaspala... uz ani kava nepomaha... fnuk. K tomu sa pridruzuje herpes, boli ma hrbat a jedno s druhym... fnuk

allinka79
30. sep 2009

a to som len prvy krat tehotna...

alexandrah
30. sep 2009

allinka - aj my vsetkjy prvy krat tehotneeee 😒 ja ani kavu nepijem, nelubim, obcas colu, a je to fakt peklo, mozno sa tu niektoru noc stretneme, a budeme sa povzbudzovat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre