Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

mirka907
18. jan 2010

Desszi my sa uz pretacame....Uz davnejsie ale teraz odkedy nema perinku tak dost intenzivne...Sranda ale ze sa vzdy teraz toci do lava...Predtym sa tocila stale doprava...🙂))...A z bruska na chrbat sa jej malokedy chce...teraz sa jej totiz cim dalej tym viac paci byt na brusku a ked nevladze tak sa stazuje ale nepojde na chrbat ani keby neviem co...Dam ju na chrbat, v momente je na brusku a stazuje sa zas...
Ja mam cca 170 a tych 51 kg a presne ako Desszi menej mat nechcem. Uz som mala aj 46 a to som vyzerala uplne ze hrozne...A brusko mam ale len ked sa velmi najem, inac uz nie...🙂)

desszi
18. jan 2010

Mirka tak to my sme presne naopak - z chrbta na brusko sa mu nechce a z bruska na chrbat sa len tak prevaluje. A tiez len do jednej strany. Na druhu vie, ale sa mu nechce. Prvykrat sa nam prevalil presne na Vianoce. A presne ako vravis, ked sa mu nechce, tak sa jedujeeee, az je cely cerveny.

alexandrah
18. jan 2010

capy, tak diky, aj desszi, tak poviem muzovi, a kupim si nejake dobre cervene vinko, aj tak mam malo zeleza a cervenych krviniek, tak aj zdravotne, nie?? 😀
desszi - tak to si este väcsi slizik ako ja, vidis, tak na tvoju vysku 48-50 kg, to je ako na mna tych 41 kg 🙂 veru, teraz citam aj mirku, to je presne ako desszi 🙂 inak, risko sa pretaca, ale tiez len z bruska na chrbatik, ale mne ktosi povedal, ze najprv sa ma z chrbta na brusko (co je ale aj tazsie). no ale risulo sa stale este moc neusmieva, len ked sa mu sniva, tak mimovolne, ale uz sa rehoce, ja ho drzim, a zrazu sa trasie, ja ze place, a on sa vyskeri, hodi take divne zvuky, no chachoce sa zlatusik!!! 😀 😎
inak, ja mam brucho mozno aj mensie, ako pred tehu, mne nejak slaslo hned v porodnici, tam som ale nemala cas jest, lebo ca 2 dni mi risko furt plakal...

vlnka
18. jan 2010

Ahojte baby,fiiha vy mate take sikovne deticky.Mojej malej sa len raz podarilo pretocit z bruska na chrbatik a odvtedy nie.Na brusko davame casto,ale kvoli tej perinke nam to asi bude trvat dlhsie.Ona sa vzdy zacne zlostit a dviha zadocek do vysky,ale este neprisla na to ako sa otocit.Mirka vy uz perinku vobec pocas dna nedavate?Ja ju este malej nechavam,aspon do najblizsej kontroly...a ked potom povie,ze este ju musime mat,tak ju budem davat len na noc.
Boze vy ste vsetky take stihlunke,ja sa teraz citim dobre s 52kg...ale obavam sa,ze ked nebudem dojcit pojde to hore.Malej uz moje mliecko nestaci,prsia sa mi nalievaju uz len raz za 7-8 odin,takze prechadzame na Nutrilon.Hoci mi je to strasne luto,neda sa ic robit.Este odstriekavam v noci po kojeni a to jej davam v priebehu dna,kedy sa mi mliecko uz netvori. ☹

desszi
18. jan 2010

alex jasne, zdravotne dovody na pitie su prvorade 😀
dnes nam nasnezilo a moj drahy cestou do prace dostal smyk, prekoprcol sa a skoncil v jarku. nastastie sa mu nic vazne nestalo, ale bola som samy nerv, kym prisiel domov. boli ho prava strana chrbta a krku a udrel sa aj do hlavy. samozrejme lekarovi nechcel ist, ale slubil, ze ked ho do zajtra bude nieco boliet pojdeme. vsetkym anjelickom dakujem.

mirka907
18. jan 2010

Vlnka uz perinku nedavam vobec....Povedal ze uz ju netreba tak nedavam...
Baby v noci mi niekto vymenil dieta....mala je ako cert!!!!doteraz plakala iba ked chcela spat...Dnes je protivna cele popoludnie....
Desszi ked sa mu do zajtra nepolepsi, pekne ho nazen k lekarovi...No ale stastie ze to neskoncilo horsie...

desszi
18. jan 2010

mirka mozno je to pocasim alebo nie je nahodou spln? Dadko dnes pre zmenu skoro cely den prespal. Nieco je vo vzduchu.... 🙂
vlnka netrap sa tym, urobila si a robis maximum co sa da a dalo, ine maminky nekoja ani den. a neboj za chvilu sa vam bude gulat jedna radost. zo zaciatku jej skuste pomoct - nastavte rucicky, nozicky tak aby sa jej lahsie pretocilo a ona si to potom raz-dva zapamata. nam uz staci povedat len guli, guli a Dadko sa otaca 😀

vlnka
18. jan 2010

Jooj Desszi...smola s tym smykom,ale hlavne je,ze sa manzelovi nic nestalo.Netreba to ale podcenovat,aj ked ho nic neboli,nech radsej ide k lekarovi.Mirka moja mala tiez dnes spi hodiny a hodiny,co nechapem.Pred hodinkou sa zobudila po 2,5 hodinach spanku,okupali sme,napapali a spi zas.Dufam,ze uz do rana. 🙂
Viki mala proste zly den,zajtra bude ako slniecko,uvidis. 🙂
Alex to som prekvapena,ze Risko sa uz tak skoro otaca,je to asi riadny silak....alebo bude sportovec po maminke 😉

ivkaivka
18. jan 2010

desszi, moja sa neotaca nijak. Je leniva. Sem-tam sa jej podarilo z bruska na chrbat, no uz ani to sa jej nechce. Ach, jaj, neviem co s tym.
desszi,mrzi ma ten smyk. No len pekne manzela sleduj a ak sa nebude nieco pozdavat, hned k lekarovi.

desszi
19. jan 2010

ivka neboj, ona sa vam zacne otacat, uz ked to raz-dvakrat spravila tak to uz pojde. Dadulo sa prvykrat pretocil na vianoce a potom asi tyzden a pol nic, velmi sa mu nechcelo, museli sme mu pomahat. a jedneho rana sa gulal ako cestny valec 😀 netreba to silit, vsetko ma svoj cas, este ste nic nezmeskali.
manzelik siel do prace, on k ziadnemu dr neide, tvri ze ho nic neboli, len ma trosku natiahnuty sval na chrbate. modriny nema, ani hlava ho neboli, nie je mu zle, tak snad to bude ok. chlapa neprsvedcis. skusala som dve hodiny ani za nic. 😒

alexandrah
19. jan 2010

vlnka - aj ja som bola vyburana, ale o riskovi uz aj v porodnici lekarky vraveli, ze je strasne silny, lebo hned v 1. den dvihal hlavicku, aj ju otacal, aj na brusku dvihol hlavu, aj mi cestuje po prebalovaku, odtlaca sa nozkami, a sup, je pri stene, no sportovec bude po nas oboch 😀
inak, risulko chudacik vcera prvy krat chytil zapchu, boze, plakal, pomohol az teplomer do zadocku, odvtedy tlaci a kaka poctivo!!! no do 1 v noci sme ho potom este krmili, aj sa potom ukludnil, a to bola aj svokra doma, ze ved takyto nebol, no ale nastastie, ze som to spravne a vcas diagnostikovala, lebo on nikdy neplace, ked je prebaleny a napapany, a jedol pred hodinou, tak ani nepomahalo dvihat nozicky, ani cajik proti kolikam, ani nasaz bruska, ani lahnut na brusko, az ten teplomer hned zabral, nastastie!!! tak snad sa nam to uz neprihodi.
desszi - muz vcera hned doniesol cervene 😎 (dufal, ze budu aj nezne chvilky, ale risko nam to prekazil 😀 a furt sa inak rehni, a uz sa aj otaca za mojim hlasom, a pozoruje, co robim, no je uzasny!!!!!! inak, vlnka - mne ten zapal spośobil galibu v mlieku, uz sa mi netvori skoro vobec!!!!!!

desszi
19. jan 2010

jaaaj alex, to aj moj mm si mysli, ze po vinecku bude tutu-mutu, ale ja vacsinou zaspim 😀 to je vyborne ze vam Risko takto sportuje 😉 len ho nabadajte. Dadko tiez v tretom tyzdni pasol konicky, vsetci sme sa vytesovali a potom sme s nim menej cvicili a zlenivel 😅 ale nateraz uz vsetko dohnal 🙂

alexandrah
19. jan 2010

no aj moj, ale dneska mi ide na eurosporte od 8 do 10 ME v kraso, takze som pred telkou, tak mozno potom, ak nebudem mrtva, lebo v noci vstavam k riskovi 2 krat teraz ja 😉 no risko pasol konicky uz v porodnici, veru, vsetci sa cuduju, ake silne babo je to, tak my uz s muzom, ze krasokorculiar, alebo futbalista?? (no ale jasne, ze ho nebudeme nutit na nic, to len v ramci srandy 😀 ), ale kope riadne, veru 😎

ivkaivka
19. jan 2010

desszi ,ako ste cvicili? Ja som moju dnes mordovala na brusku asi 3x po 10 min. No normalne slzy jak hrachy, potom sa chcela len mojkat, cela zrevana...bolo mi jej luto, no nemala by som polavit. Mam strach, ci nie je nejaka zaostala. Ved oproti vasim je.
U vas sa hovori,pasol konicky? U nas pasie ovecky 😅 Moja sa tiez nozkami odraza a rickou vrti, jak diva a to hlavne, ked chcem natiahnut vankusik 😅
Alex, kolko len odsajes? Neskusala si castejsie?

desszi
19. jan 2010

Ivka davali sme ho na brusko, nech drzi hlavicku a potom sme mu pomahali sa prevalit na chrbatik - vlastne sme mu nastavili rucky ako maju byt (jednu narovnat popri hlavicke a druhu mierne pokrcit k hrudnicku - o tu sa zaprie a prevali), ale musi prist aj nato, ako s nozikami. Ked ti velmi place, tak to nerob. Radsej skus len 2-3 krat, kym ma naladu a daj pauzu a povedzme skus o pol hodinku.
Nam este velmi pomohlo, aby sa naucil riadne drzat hlavku, ze Peto s nim lietal - drzal ho zo spodu a tak s nim chodil a hybal celym telickom raz hore raz dolu a vlastne tym prirodzene hlavinku dvihal. Pridam do albumu fotky aby si si to vedela predstavit.
Ivka, Oli vobec nie je zaostala, neporovnavaj s nasimi, vobec neporovnavaj. Nic ste nezmeskali.

desszi
19. jan 2010

Ivka - na predposlednej fotke v albume lietame - ocinko mu dviha spodnu cast tela raz hore, potom spusta dole a on vlastne hlavicku udrziava v jednej linii a na fotke predtym - rucicku co ma pod hrudnickom mu zvykneme vyrovnat pozdlz hlavicky (on sa uz prevali aj takto, ale potom je ten dopad na hlavu tvrdsi) a druhu rucku, ktoru ma upazenu, mierne pokrcime blizsie k telu a vlastne tou rucickou sa potom odraza.

vlnka
20. jan 2010

Ivka,aj my mame rovnaky problem.Moja mala sa tiez este neotaca.To ta abdukcna perinka nas zbrzdila,ale neboj nase dievky to dobehnu.Dianka tiez place na brusku...snazim sa jej aj pomahat,ale jej sa to vobec nepaci. ☹
Desszi v tehotenstve ti to velmi seklo,pozrela som fotky...aj teraz je z teba velmi pekna mamicka.

ivkaivka
20. jan 2010

vlnka, moja sa ani nepritahuje, ked lezi na chrbte a dam je do ruk prsty tak hlavicku nedvihne, nevie co robit, len sa skeri. Obvodna povedala, ze ma slabsi tonus, ze musime to sledovat. Ja ju radsej doma vytrapim, akoby sme mali chodit po rehabilitaciach a trapili by ju tam 100x viac.

ivkaivka
20. jan 2010

desszi, pozrela som fotecky, od dnes praktizujeme. Maly je rozkosny. Mamina bola pozriet tiez, vraj maju s Oliviou spolocne crty. Boze, jake meno som jej dala, furt mi tam ide napisat j 😅
Ešte aj keď sme krstili, kmotra volala, že ako ma napisať zdrobneninu, či s dvoma i, alebo s j. Normalne som ostala mimo, tak som volala kolegyni slovenčinarke, no nenakopem sa za to meno??? CHuďa moje male a ešte keď ma naštve, tak ju volam Oliva 😅 . Druha bude Alexandra.... Kedy planujete druhe babo? Ja by som chcela mat aspon 5 deti, kedze ja som jedinacik, no moja polovica ani pocut. Vraj jedno a dost. Ja chcem veeeeelku rodinu, kopu detureniec, ktore sa na vas vrhnu, ked dojdete domov, ze ani dychat vam nedaju. NO uvidime. Druhe by som chcela tak asi do dvoch rokov. Sesterka ma odstup medzi detmi 7 rokov a vravi, ze to nie je velmi dobre, ze sa nevedia zahrat. Starsia sa chce hrat na ucitelky a ta mala sa chce blaznit. Bratranec ma rozdiel 2 roky a vravel,ze hoci kedy ani nevie, ze ma deti, ze sa zavru do izby a pekne sa vedia vyhrat aj pol dna.

mirka907
20. jan 2010

Vlnka, Ivka uvidite ako sa Dianke a Olivijke bude pacit na brusku, ked zistia ze sa tam vedia dostat same...Ja sa uz citim ako Vikinkina osobna otacacka na chrbat...Furt sa supne na brusko a ked nevladze tak protestuje....Samej sa jej otocit na chrbat nechce...Vcera ked sa konecne odhodlala tak skoncila hlavou v stene..bol to len taky jemny tuk, ale myslim ze ju to presvedcilo ze sa otacat na chrbat proste nebude🙂))
Ja chcem najviac dve deti a urcite to druhe nie tak skoro...

desszi
20. jan 2010

dakujem dievcence za pochvalu Dadula a aj seba 🙂
ivka, kedze som mala velmi tazky porod, tak zatial o druhom neuvazujem, este je to pomerne certsve, ale mozno o rok zmenim nazor. nejak cielene sa tomu nebranim 🙂 tiez som jedinacik
idem kuk dadove a olinkine crty....a vobec si nevybrala blbe meno, ta prezyvka Oliva je perfektna ale Oli je super

desszi
20. jan 2010

ivka aj ja tam vidim crty - ocka, uska, usmev 😉

ivkaivka
20. jan 2010

Ty pocuj, nebudeme familly? Alebo, kto je tatikom nasich detureniec???? 😀 😀 😀

desszi
21. jan 2010

ooooo ivi, zeby az tak podobne crty? 😀 hahaha

ivkaivka
21. jan 2010

desszi 😀

alexandrah
21. jan 2010

kocky, vy ste srandistky!!!! no moja mama, ked je nastvata na muza - mojho, tak vravi, ze otec teda neni isty, no neviem neviem ... 😀 no riskuldo mal 2 krat bolenie bruska, ale sme mu dali teplomer do zadocku, vykakal sa, a bolo super. mne dneska zaspal po obede v kociku, na 4 hodiny, a na brusku, skoro som spadla z noh!!! a na 1 sup vypil 180 ml!!! ked sme mu davali cca 120, tak bol hore, a nie a nie zaspat, uspavali sme ho 6!!! (dobre pocujete!!) hodin, od 21 do 03 v noci!!!!!!§ no hroza!!! proste bol napapany, ze nerevel, ale nie tak, aby zaspal!!! tak to vzdavame, risko proste neni tabulkove babatko, a ked je hladny, tak mu dam. uz sa vytvara aj rezim, papame naskor kazde 3-4 hodiny, a v noci spime takych 6-7 hodin (no uvidime, ako sa bude darit dalej), vsetko si zapisujeme do zosita, kedy a kolko zjedol, kedy a kolko spal, a jak mal tu koliku, tak piseme uz aj kedy kakal, no sranda!!! 😉
dasszi - to si take cvicenia citala niekde? alebo ktosi vam povedal? to su dobre napady!!! no sisulko sa uz rehoce, aj usmieva, aj na mna kuka, a otaca sa za mojim hlasom, minule ma isiel zjest, kmasol ma za lice, a pusinkou uz papal moju tvar, bol hladny, a skusal, ci neni som na jedenie 😀 no svokra pomaha, zacala aj mama, ale tam su trenice... 😝 ale je z riska namäkko, a to vravela, ze nebude...

desszi
21. jan 2010

alex to sme nikde nestudovali, to tak nejako prirozene prislo, ked sme sa nim hrali na letajiciho cestmira 😀 a pri prevalovani sme si povedali, ze ved on sa to musi naucit, tak mu rucky, nozky parkrat nastavime, aby vedel co a ako, a on si to zapamatal 🙂

ivkaivka
21. jan 2010

alex, len aby si na ten teplomer nezvykol-pozor na to. Skus si Ty dat slivky, mozno pomoze, alebo ho nemze zapekat z UM, mozno staci zmenit znacku.
ja tiez znacim do zosita, ale len kolko vypije za 24 hod. kolko x denne papa a kedy kaka.
Desszi, moja brusko bojkotuje. Len ju tam otocim a neskutocny rev, akoby som ju drala z koze. Hlavku polozi na bok a koniec. Uz neviem co s nou. Vcera ani dnes vecer po kupani som nepolavila a trapila som ju asi 20 min. 1x sa jej podarilo uz z tych nervov prevalit aspon z boka na chrbat. No ale vcera aj dnes sa zrevala jak diva, nemohli sme ju utisit, chudatko az hykala, no nema teraz problem vecer zaspat. O 21.15 polozim do postielky, chyti si do rucky rybycku (to je knizocka, taka umela) pozera na nu a spinka. NO neviem co budem s tym bruskom robit. Zajtra ideme na kontrolu k obvodnej, asi sa popytam na nejake rehabilitacie.

alexandrah
23. jan 2010

ivka - nastastie ta kolika sa uz neopakovala, teraz sa vzdy ukazkovo po ... se ...e ...ludia dobri, risuldo mi fakt zaspi na brusku, a hned, uspavanie je posledne 2 dni 15 minut!!!!!!!! - ze som na to neprisla skor, mame v postielke monitor dychu, a je to uuuzasne!!!!!
ivus - preco malinka tak place? boli ju nieco?? ja zistujem, ze risko ma uplne iny plac, ked je hladny, a ked ho cosi boli, ked je hladny, tak je to riadne uuuéééééééééé!!!, a inak neplace, len pri tychto 2 veciach, aj ked je sam, napr, polozeny, tak kuka do okna, alebo na plafon, a podobne spoznava svet ... spokojne bABATKO. no dneska som bola na nakupoch s mamou a segrou, muz strazil, tak som na chvilu vypadla. uvidin, ako bude v noci, risuldo nam spi od pol 9, tak to vyzera tak do 03-04 bude chrniet ...no a ja nespim, klasika, a asi tak skoro nezaspim ... (ako ho poznam, tak sa zobudi presne vo chvili, ked budem ja unavena, a bohvie kedy ho uspim ...

capy
24. jan 2010

ahojte ja som vas teraz akosi zanedbala. ale v noci tu uz skoro nikdy nejste.

my sme mali tazky tyzden, tak sa mi ani nechcelo pisat ☹ ☹ ☹

alex moji chalani na brusku spavali od narodenia. uz v porodnici 😉 inak nevedeli spat. na boku a chrbte mi spali prvy krat asi tak v siestich mesiacoch ked sa omylom prevratili 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre