Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

desszi
30. jan 2010

alex neboj sa nic si zle s tym nespravila, v podstate aj na plucnom to vytlacaju, ked ten hnis sam nevyjde, ide len o to, ze oni to vedia vytlacit vsetko a hned to dezinfikuju a povedia ti ako to osetrovat. ked si doma vytlacas, mozes nahodou rozniest infekciu. ale pokial samozrejme si dezinfikovala napr.liehom, tak sa nemas coho obavat 🙂
Inak na tom plucnom bola velmi zlata sestricka, hned som sa vsetko vypytovala, vytlacila vsetok hnis aj spodok, tzv.hniezdo hnisu, lebo keby to tam ostalo, tak sa hnis dalej tvori. Dufajme ze bude uz vse ok, nerada by som nechala dadula este raz trapit. Velmi plakal, mne trhalo srdce aj usi,esteze tam bol Peto, lebo ho bolo treba drzat a ja by som nemala taku silu. Sestra to robila rychlo a sikovne, ale aj tak sa mi to zdala cela vecnost. Mame to zasypavat framykoinovym zasypom a v stredu kontrola. Potom sa rozodne ci treba ist na chirurgiu, alebo sa to vyhoji uz pekne samo.

mirka907
30. jan 2010

Ivka keby som ju ukladala neskor, tak neviem ci by v klude zaspala. Ona je uz o 8mej unavena a zbytocne by bola nervna. A minule ked raz nahodou zaspala az o 21:45 tak aj tak o pol 7mej buntosila(teda dala necelych 9 hodin co je velmi malo).....Dnes vstala tiez o pol 7mej ale spat sla o 8mej. Mne vlastne tento cas aj celkom vyhuvuje, aspon stihnem kopec veci spravit🙂))
Ivka asi mate rastovy spurt teraz. Zvykne byt v tom 6tom mesiaci...Mne tak pri poslednom rastovom spurte v priebehu tyzdna narastla o 5 centy. Mozno aj preto su teraz tie nase deti take rozjedene a aj sa castejsie budia v noci. Vtedy rastu kosti a pri takom spurte mozu cez noc narast az o 1.5 cm (to mam z mudrej knizky, nie zvlastnej hlavy🙂)

desszi
30. jan 2010

to fakt miri? az 1,5 cm? teda to by som nikdy nepovedala, ale v prirode je vsetko mozne 🙂

alexandrah
30. jan 2010

desszi - nastastie som aspon tolko rozumu mala, ze som to hned dezinfikovala liehom, a aj kazdy den po kupani mu to dezinfikujem!!! tak snad sa nic zle nestalo, keby som ja vedela!!!!!!§ co mi to nik nepovedal????!!! (lekarka!!).
mirka - a malinka ti akoze spi v kuse aj viac ako 9 hodin??? no risko dneska spal 9 hodin, a sme si vraveli, uuuzasne!!! (akoze v kuse, bez papania!!). no ale risuldo spi aj cez den, takze aj by sme ho chceli kupat skorej, ale sa obcas podari tak okolo 9, potom zaspi do 10, a potom spi v noci ...ale napr. teraz mi spi uz cca 3 hodiny, zobudi sa na papanie ...
baby, spurt je ze vela narastie?? ja mam tiez knizky, ale ani ich nestiham citat ...

zdenkam
1. feb 2010

BAby, tak mate s tymto niektora skusenosti?
Isla som do postele o 23 a je 3 a uz pred hodinou som to vzdala, dala si hrozno a visim tuna, lebo sa mi vobec nechce spat, vobec nie som unavena a to mam za sebou rusny den,mali sme velikansku oslavu maleho 3 rokov /asi 2O deti/.
A teda este sa staram o synceka a este chodim do prace.
Som v 16 tt tehu a odkedy mi skoncil prvy trimester idem explodovat energiou.
Ale toto je uz extrem dnes. Ako standardne chodim spavat okolo polnoci /inak bolo bezne o 1O.3O/, ale dnes proste nespim. 😒

alexandrah
1. feb 2010

ahoj zdenka, tu s tym mame skusenosti asi vsetky, ja som zaspavala az o 7 rano, skoro cele tehu, a aj pred a aj teraz, kym neberiem lieky, je to peklo, snad je to u teba prechodne!! 😎 skus pivo, alebo mlieko teple s medom, alebo homeopatika z lekarne, alebo taketo zatial, kym to neni casto, mozno to zaberie!!

capy
1. feb 2010

zdenka to pozname. vitaj v klube 😉

ivkaivka
1. feb 2010

zdeni, vitaj v klube. Neboj to prejde a urcite tu nebudes sama.

alexandrah
2. feb 2010

cafte kocky? ako sa mate? co nove??

ivkaivka
2. feb 2010

my sme po rehabilitacii, mame cvicit Vojtovku, tak sa bojim co to bude, vraj to nie je zle, no lepsie podchytit skor. Neviem ci mam na to ist...

alexandrah
2. feb 2010

a co to je? na co sa to cvici? koli comu? to je na pohybova ustrojenstvo? a kto ta poslal na rehabilitaciu?? koli klbikom?

capy
2. feb 2010

ahoj alex. nove dokopy nic. od plienok sme sa uplne odnaucili, konecne sme zdravi, 10.2 ma vikino v skolke karneval a tak 🙂 🙂 🙂

zdenkam
2. feb 2010

Takze baby v tu noc som zaspala 4.3O, maly vstaval 7.3O, uzasne 3 hodiny spanku mi boli dopriane. 😖 Nastastie som sa zmohla ist spinkat na hodku s nim kym spal poobede a vecer parada, odkacla som v jeho posteli s nim o 21. a spala do 8 do rana a dnes uz zase nabehujem na polnoc.
Ale psycho, lebo pri prvom tehu, nespavost neznamy pojem. TAky si to budem mat tak ob den, raz dlha raz kratka noc. 😀 Ale este viem, ze nie som exot, ze v tom nelietam sama.

Ivka a co je malemu ze vojtovka? Ja mam kamosku, ta ma predcasne asi o 8 t narodeneho synceka, ale ako maly cvicili vojtovku a krasa, strasne mu to pomohlo. Uz je paradny. Ale ona vravela,ze to boli galeje, on to nemal rad, strasne plakal a ona plakala s nim. ☹

Alexandra a este mi povedz ako to panenky zvladas, mat mimino a tak malo v noci naspat?
Zena by mala dostat ocenenie zazrak v niektorych zivotnych etapach, nemyslite?

capy
2. feb 2010

zdenkam aj mne uz staci cca 4 hodinky spanku. organizmus si uz akosi zvykol 😅

zdenkam
3. feb 2010

capy akoze tak to verim, lebo odkedy som bola tehu s malym pred takmer 4 rokmi som este asi len 2x prespala celu noc, kedze on najprv tehotenske cikanie a potom kojenie v noci a teraz aj tak sa zobudi a vola mamu, staci aby som k nemu dosla a uz spi. Nastastie ma velku postel takmer ako manzelsku, takze zaspavam pri muzovi a budim sa pri synovi 😀 a ani si nepamatam kedy tam idem. Uz to robim tak automaticky hockedy. A ked sa nahodou nezobudi ako minule, tak som sa pre zmenu zobudila ja, proste organizmus si zvykol

capy
3. feb 2010

tak take varianty poznam tiez 😅

alexandrah
3. feb 2010

😀 zdenka - no zvladam to na h ... (prepac za vyraz, nastvala ma matka!!). dnes napr. risko spal ukazkovo, od 10 vecer do 7 do rana, a ja - od pol 1 v noci do pol 4 v noci, rano mrtva, doobeda by som aj spala, ale risko mal ine plany, a teraz by som mohla, je tu mama, ale mam z nej nervy, ani by mi nedovolila spat, mam robit to a hento!! ale mas super, ze aspon ob noc spis, o 9 zaspat, to sa mi stalo naposledy cca pred 25 rokmi?? inak, veru, capy tu bola ukaz 😀 😀 ani nebola tehu, a nespala aj tak, ja inak iba s liekmi, ale po nich som cez den este viac unavena ... tak neviem, ako to budem do buducna riesit!!

capy
3. feb 2010

alex dik ze som sa stala ukazom 😀 😀 😀

ivkaivka
3. feb 2010

alex, nie kvoli klbu, kvoli tomu, ze sa jej nepaci na brusku, vraj ma slabe svalstvo. Poslala nas obvodna, ze sa nechce pritiahnut, mrska v den rehabky sa pritiahla, no vraj kvoli svalom mame ist. tak som ze pojedem 1-2x a ukazu mi co s nou a tak s tym asi seknem.
Dnes sme preockovani, no nemozeme zrazit teplotu, stale je nad 38. Zacali sme aj prikrm, to ten ksichtik, ze akoby som jej davala jed.

zdenkam
4. feb 2010

alexandra, tak to mas fakt holka blbe. A neda sa tych liekoch byt zavisla.
Moja vcerajsia noc koncila spankom o pol noci, dnes uz zas nasluhujem. 😀

Ale ma lekar upokojl dnes, ze ked sa citim, ze nepotrebujem spat, tak to je ok, ze telo si povie co chce. A ozaj ma ani cez den ta unava nejako netrapi, /teda s vynimkou teho rano ked som zaspala o 4.3O/ ale ked idem o 24 tak pohodicka.

Len sa niekedy chytim za hlavu, ze boze zena ty si tak chcela dalsie babo a teraz ta zas cakaju aspon 2 roky bez suvisleho nocne spanku. Ale zvladli sme aj horsie, no nie?

TAkze som si urobila nocny plan, dosla vecer z prace o 21.45, vrhla sa do zehlenia a teraz surfujem. Az mi dojde zasoba nocnych domacich prac, zacnem konecne s dekorovanim "skatulky pokladov" tam mam vsetke prve veci Patricka. t. j. prvy scan, naramok z porodnice, prve vlasky ostrihane, blahozelanie k prvym narodeninam, za odev prve ponozticky, prvu hrkalku, vodu z krstu, prvu kresbu zo skolky, panacika drevena ako spomienku na prve vianoce. TAk nech to mam pekne dekorovane, skor ako zacnem chytat podobnu vec pre druhe miminko.

ivkaivka, to este nic nemusi znamenat,ze sa jej nepaci na brusku, nasmu sa tiez nepacilo. Tu a tam som ho dala, lebo inak nebol happy ale tu su menej tabulkovy lekari, nastastie, /moja skusenost v sr to sialene s tabulkami prehanaju/ a maly je v uplnej pohode. Prose aj nam velky sa niektore veci nepacia a tak ich nechceme robit.

ivkaivka
4. feb 2010

zdenkam, ja si tiez myslim, ze na to dozrie, no pojdem raz-dvakrat a uvidim. Mala vobec nechce zemiak. Place, no neskutocne, neviem co robit, az som z nej nervozna.

zdenkam
4. feb 2010

hlavne klidek, ak si ty nervozna, dietatko to chyti z teba, nechce skus ine, skus neskor. Neboj a nestresuje

capy
4. feb 2010

zdenka aj ja tak po veceroch zehlim, varim, upratujem a tak 😉

zdenkam
4. feb 2010

capy, ty musis mat ale inu zaberacku cez den, ked mas 2 deti.
🙂
Ako ja sa aj pri jednom jak diva hockedy tesim vecer do prace, ze nacerpam energiu do dni s malym drakom.

Ale hold, coskoro si vyskusam byt 2x vytuzena mamina. A viem od kamosky, ze to nie je med lizat niekedy. Len ta ma deti s 1,5 rocnym odstupom. Je to trosku lahsie pri odstupe 3,5 roka vsak? Povzbudte. Lebo zit v zahranici ma tu nevyhodu, ze za babkou a dedkom sa musi letiet. ☹ a to su este jedni v Cr druhy v Sr. ☹

Ivkaivka, nechce zemiak, skus ine, mrkvicku, a inu zeleninku a o tyzden zas zemiak. Alebo skus sladky zemiak, vies ten ruzovy, to je basta, to isto vezme. Zmixuj s obycanym. 😉 Prekabat ju.

capy
4. feb 2010

zdenka teraz je to uz lepsie. vikino chodi do skolky tak do tretej mam len tomina a potom to uz je zaujimavejsie 😀 ja mam rozdiel tri roky a pohodicka. aspon zo zaciatku. vikino mi zo vsetkym pomahal bol poradeny. ale ked bol uz tomino vacsi tak sa zacal boj o hracky a to je uz niekedy na psychyatriu 😀 😀 😀 ale nie, az take hrozne to nieje. su proste dni kedy o nich neviem a su dni kedy sa hasteria od rana 😉

alexandrah
4. feb 2010

zdeni, mas uplnu pravdu s tymi tabulkami, aj riska sa snazia nasackovat do tabulky, a nejde to, on na svoj vek papa strasne vela, no ale nedaj mu, ked reve, a ja uz rozoznam, kedy place, ze ma hlad, kedy chce prebalit, a tak, tak ich proste nepocuvam, ja som matka, a ma svoj zdravy rozum, mozu poradit, ale konecne rozhodnutie je na mne!!!
no a s tymi liekmi, asi niektore aj mozu urcite sposobit zavislost, beriem velmi male mnozstvo, 2/3 lieku, ani nie cely, a aj to neni liek na spanie, ale na take uvolnenie pred spanim, ozaj, neskusis magnezium? aj to moze pomoct ... no ja som mala taku nespavost, ze som bola sialene unavena, a aj tak som nevedela zaspat, ale ja nesdpavostou trpim uz cca 15-20 rokov, uz na VS sa mi pretocil rezim, som sa ucila v noci, aj tak som skor nocny typ, paradoxne najlepsie sa mi spi doobeda, v tehu som casto zaspala o 7-9 rano, a spala do 12, bohuzial, v noci sa mi nechcelo pracovat, tak som kukala telku, citala knihu, a brazdila po internete a koniku!! 😀
capy, veru, ale sranda super je, ako to zvladas, pamatam, ako sme si pisali o 2 v noci, a ty ze si zabudla muzovi ozehlit kosele, tak si sa na pol hodku vytratila, a zehlila, no sila, mna by k comusi takemu neprinutili, muz by siel v tricku asi, alebo by si zehlil sam rano!! 😎 😅 😕
ivus - tak som nevedela, zte vojtovka je na svalstvo, tak to ma nastastie risko velmi silne, uz v porodnici nam to lekari vraveli, uz tam dvihal a drzal hlavicku sam. aspon to, nastastie. jak teraz si sam otaca hlavicku, ked je na brusku, tak uz si ju otaca na obe strany, nie na tu jednu, comu som rada, aj mu to masirujem, aby sa ta jedna strana uvolnila, ale uz si to reguluje aj sam, nastastie!!

alexandrah
4. feb 2010

ivus - zdenka ma pravdu, ked nechce, nenut ju, skus o tyzden, minule o tom bola aj relacia v telke, co ked dieta nechce jest, alebo odmieta potraviny, nutenim nic nedosiahnes, poznam to na sebe, ani ja som ako mala moc veci nechcela zjest, a potom ma v skole nutili jest - preto som bola taka mala a chuda, a mam z toho traumu do teraz!!! daj olivke, co jej chuti, jej organizmus vie, co potrebuje, a ked zemiak, zmixuj s niecim, co jej chuti, alebo tak, drzim palec!! 😀

capy
4. feb 2010

alex ja som tu stale o druhej rano 😵 😵 😵 ,ale ked nepisete tak pisem do inych tem. nebudem si predsa pisat samo zo sebou 😀 😀 😀

ivkaivka
4. feb 2010

alex, no ja davam len zemiak, nejako sa musi naucit co s tou potravinou, no nakoniec popoludni zbodla asi 5 lyziciek, tak aspon nieco, v nedelu ideme na brokolicu. Este kojis, ci uz nie?
Capy a co by si nezvladla si sama pisat 😀 sak, Ty si sikulka, obdivujem kolko mas energie a to pri 2 deturencoch. Ja zamdlevam pri jednej. Musela som si kupit vapnik, pretoze mliecne teraz nemozem a mam pocit, ze sa uz rozpadam. Uz 2 noci som si nemohla najst miesto, kosti ma bolia neskutocne a hlavne krizove a tie v zadku, neviem ake su, no nemozem sa ani zohnut a ked vezmem malu na ruky, normalne vidim hviezdy.

capy
4. feb 2010

ivka tak to dnes vyskusam 😀 😀 😀 a dakujem 😉

a snad to nemas s tymi kostami moc vazne ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre