Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
25. feb 2010

cP&, TY& SI FAKT UZASNA!!! taky fanusik velky!!! ja som tiez pozerala, kukala si aj hurajta?? faul na bartecka som zrovna nevidela, zapla som ked uz lezaĺ na lade ...no myslis, ze s kanadou vyhrame? to by bol prevrat ako hrom!! moj muz ale tipuje nasich na bronz, tak uvidime!!! ako vravi mirka, kanadania v kanade, to bude tazke!!! kukala si kraso??

capy
26. feb 2010

mirka ja dufam, ze nasich nerozbiju ale prehra je dost mozna. Netrufam si tipnut, ze vyhrame, kedze Kanada je ten najhorsi super, ktory nas na ceste nahor mohol stretnut, ale ak ich poraziiiiiiiiiiiiiiiiiiiime...

alex ja som do hokeja blazon. ja som ho aj hravala,ale na kolieskovych korculiach 😉
hej pozerala som aj hurajta a kraso len jednym ockom 😅

dnes asi ani nepojdem spat ked hrame o 3:30 😅 😅 😅

ivkaivka
26. feb 2010

capy, nemala by sediet, lebo sa este ani na brusko nepretoci, asi aby nieco nepresvihla, no neviem 6 mes. uz mala a dnes sa uz sama z kresla uplne v pohode posadila a sedi a kuka...tak neviem co si predstavuje rehabilitacna, ci ju mam nechat cely den lezat,alebo ju na kresielko priviazat, nech sa ani nepohne? A ked je na rukach, tak len sediet, to uz automaticky sa dviha, ked ju dam do polosedu, tak je neskutocny rev. Neviem co s nou a hlavne co s tym bruskom

capy
26. feb 2010

ivka vikino zasa vedel najprv chodit a az potom sa naucil stvornozkovat.(to ma po mne 😅 ) a tiez mi kazdy hovoril ze to nesmie. a co som ho mala priviazat? 😅 ja v tom nevidim ziadny problem.

ivkaivka
26. feb 2010

capy, sranda, tie nase deticky, su teda hlavate, robia si co chcu a my sa mozme aj zosalit a bude po ich... ja ju sadat davam, lebo reve jak pavian ked nedovolim, dufam, ze jej chrbticu neposkodim.

alexandrah
26. feb 2010

capy, aj moj muz si ide davat budik, porazi ma, minule susedia zhora revali jak tury, som sa na to zobudila, to im dakujem, ked som sa nevyspala pri riskovi, a ked mozem spat, tak ma zobudia!!! tak si dneska dam stuple do usi, a keby sme vyhrali, tak si pozriem reprizu!!! no aspon v noci nakrmi riska muz (teda rano, ked uz bude hore!!). tak to som nevedela, ze si robila hokej, ja zase tak trochu robim kraso, takze ja som kukala skor to 😀 😎 a raz som hrala aj hokej, hehe!!§ by si ma ale nabila!!!
ivus, ja suhlasim s capy, priste kazde dieta je ine, niektore vie skorej to, ine ono. prioste pokial neni problem - co si myslim ze neni, tak to nechat na prirodu. nas teraz poslala tiez neurologicka k rehabilitacnej, lebo podla nej by uz risko mal lepsie dvihat hlavu, ked lezi na chrbte, a pritiahnem ho za ruky (mu trochu visi hlava dole). no ale sak risko ma len 2 a pol mesiaca, jeden kolega muzov ma 7 mesacne dieta, co zase nechce nohy pritahovat k brusku, to boze na vsetko chcu rehabilitacie? sak tie deti budu vsetky v poriadku!!! podla mna, ked si sada, tak ju nechaj, sak ta porazi, keby mala furt plakat!!! a keby si nejak ublizovala alebo co, ale nie ... dokonca, jak sa tu pisalo, ze najprv sa ma pretacat z chrbatika na brusko, a treba zakazovat, ked opacne (co robi aj risko), tak u mojejel ekarky bola tabulka, kde je to opacne, tak si clovek moze vybrat asi!!!

capy
26. feb 2010

ivka pokial si sada sama tak jej nemozes niako ublizit 😉

alex ja som robila skor chalanske sporty 😅 este som hrala baseball a potom voleyball. 😉

no fini po prvej tretine prehravaju 6:0. dufam ze mi dopadneme lepsie 😅

capy
27. feb 2010

no mame po zapase bilancia 2:3 ☹ mali sme na viac, keby neprespali druhu tretinu. ale nevadi zajtra hrame o bronz 😵 dobruuu noc 😔 😔 😔

alexandrah
27. feb 2010

capy, tak snad aspon tych finov zdolame!!! ty si taka vysoka, ze basketbal?

capy
27. feb 2010

nie basketbal ale baseball 😉 a finov snad zvladneme

mirka907
27. feb 2010

Ja som hokej prespala...Mala aj ja sme chore, tak som teraz vdacna za kazdu minutu spanku..3:2 je celkom slusny vysledok, cakala som totiz nakladacku...
Finov zvladneme 😉

capy
27. feb 2010

mirka skore uzdravenie vam prajem ☹ ☹ ☹

ivkaivka
27. feb 2010

alex, moja sa za ruky zacala pritahovat az nedavno, tusim 3 tyzdne dozadu, tak neboj. Urcite vam daju lahke cviky, ublizit-neublizia akurat posilna svalstvo, no len ten plac pri cviceni. Ja mam cvicit 4x denne, no cvicime len 2x a snazim sa viac min. teraz som rozlietana tak nestiham a este rehabil.sestra povedala, ze posledne cvicenie najneskor o 15.30 a cvicenia robit s 2 a pol hod. odstupom, ale to sa stihnut neda, kedze moja vstava okolo 09.00 a o tej 13.00 uz spi vonku, to pred tretou vstava, a uz by mala mat vsetko za sebou. Takze cvicime rano, niekedy sa podari popoludni a vecer pred kupanim.
Miruska drte sa, rychlo sa vyliecte.
Baby obdivujem, ze tak sledujete TV, ja by som tiez chcela, no ja si len vypocujem vysledky, ako pise Mirka aj ja som vdacna za kazdu min.ktoru spim, mala totiz najnovsie v noci papa 3x a vela krat si da budicek okolo 04.30 a taku hodinku az hodinku a pol sa musime bavcat na posteli.

capy
28. feb 2010

ahojte tak ja som prave prisla domov. poobede ked sa tomino zobudil sme boli za tatinom, potom sme boli na navsteve u mojej kolegyne, odtial sme prisli o deviatej. tomino hned klopal susedovcom ze ide za havinkami tak sme im zaniesli kolacik a stvrdla som tam az do teraz 😅 😅 😅 bolo super. tomino spinka od desiatej tak pohodicka.

este dve hodinky a ide sa bojovat o bronz 😵 😵 😵

capy
28. feb 2010

5:3, no sme to ale...................... 😠 😠 😠 idem spat. dobruuu 😔 😔 😔

capy
28. feb 2010

tak mi uz od osmej hore. boli sme odviest tatina do roboty, potom sme boli v auparku a teraz sme prisli ideme sa naobedovat a asi si zdriemnem s malym 😅

ivkaivka
28. feb 2010

capy, pana beka, Ty si kedy spala? Pozeram o druhej si tu, o siestej mas dokukany hokej a o osmej budicek, dokelu kde beries energiu, posli z nej troska, ja uz padam na hubu. Kocka, klobuk dole pred Tebou.
Nasi do dokafrali poriadne, no co uz.

capy
28. feb 2010

ivka dneska sa vyspim 😀 😀 😀

ivkaivka
28. feb 2010

capy, sladke sny 😔

capy
28. feb 2010

ivka dakujem, az okolo polnoci pojdem 😅

alexandrah
28. feb 2010

capy, aj ja chcem energiu!!! a som vedela, ze sme asi prehrali, lebo susedia zhora boli ticho!!!!
ivus, diky, zajtra idem volat, no snad bude cvicenie ok, ale mi to tak povedala lekarka, ze to uz ma robit to a ono, a on nerobi, tak to snad neni zle, ved vela deti nerobi este to a ono ...a risko je v mnohom popredu, tak snad sa mu tie svaliky posilnia, inak je to silacik riadny!!! no dneska debakel, boli sme prvy krat na navsteve svokrovcov, a jak je on anjelik, doma je ticho, alebo spi, alebo sa uz sam hra s hrackami na hrazdicke, proste ani neplace, iba ked ma hlad, aj to chvilu, tak jak sme dosli, spustil rev jak tur, a reval v kuse hodinu a pol!!!!!!!! to som ho v zivote nevidela, ani jedlo nepomahalo, ani na ruky, proste nic, ani dudel!!!!!!!! potpom pol hodinu pospal, a potom zase. tak sme sa vykmasili, ze ideme domov, a jak sme zacali balit, kotuha jedna v tej cvhili stichol, a od vtedy bol zase nas stary znamy anjelik, ticho az domov, pohral sa s krazdickou, a zaspal, no chapete??? a to sme boli u svokrovcov, ktorych pozna, sak svokra je tu kazdu chvilu, a pomaha s nim, nechapem!!!!!! asi ine prostredie?? ale u lekarky, aj inde je ticho, tak neviem ...

capy
28. feb 2010

alex asi tam citil neaku zlu energiu 😅

capy
28. feb 2010

tak hokejove finale za mnou mozem ist haji 😔 😔 😔 drzala som americanom, skoda ze v predlzeni prehrali ☹ ☹ ☹

vlnka
1. mar 2010

Ahojte kamosky. 🙂 My sme dnes boli na neurologii a tiez nas poslala Dr. na rehabilitaciu.Mala taha rucicky dozadu,ked ju drzim na rukach,aj ked ju mam na predlakti bruskom dolu robi stihacku.Tak sme boli u neurologicky,ci je to ok.tak nam povedala,ze to je ok,ale ze ma tu pravu rucku trosku zaostalejsiu a mame ist na posudenie,ci treba zacat cvicit,alebo nie.Inak sa mi uz krasne toci,aj z chrbatika na brusko,aj naopak.Ked ju taham za rucky do sedu,tak super dviha hlavicku...ale sama od seba si este nesadne.Ivka,ked si mala dokaze sama sadnut,moze kludne sediet...ale asi nie v kresielku.
Alex presne to vystrajala moja mala v 3 mesiacoch.Ale teraz to uz je o.k.Treba k svokrovcom chodit castejsie,aby si Risko zvykol na ine prostredie.
Mirka vy uz prikrmujete?Ak ano,cim si zacala?Baby ja sa bojim davat malej mrkvu zo supermarketu...vraj treba davat pozor na dusicnany,ale ako sa v dnesnej dobe da tomu vyhnut?Co mam radsej kupovat hotove prikrmy?

alexandrah
1. mar 2010

vlnka - ako sa robi stihacka?? a prosim ta, kedy zacala davat tu hlavicku dopredu, ked ju dvihas do sedu? lebo risko toto este moc nerobi, hlavicka mu pada dozadu, a neurologicka ze v 2a pol mesiaci by uz mal, tak ideme cvicit!)!! ale neni to skoro? reku, ze sak sa mu to este spravy, este je malicky, nie? ci aj vase deturence zacali dvihat hlavu v polohe na chrbatiku ked ich dvihate uz takto skoro?
vlnka - ja budem davat urcite zeleninu aj ovocie zo supermarketu, odkial inak?? myslim, ze ho to nezabije ...na trh nechodim furt, aj to je bohvie ake - co do toho ti ludia davaju, sama nepestujem, tak co ine?? aj ine deti to papaju, urcite kupim aj hotovu stravu v kelimkoch, ale nie furt, budem mixovat. a v tych hotovych tiez byva vselico, napr. v zn. hipp aj sol a cukor, a podobne ... vraj hami je ok.

mirka907
1. mar 2010

Vlnka prikrmujem uz 3 tyzdne. Mala zje celu misku, zaleje to 50-100 ml caju a dorazi sa mliekom. No akoze koniec kolko zje. A v noci stale nespime. Dnes budicek o 4tej..Som myslela ze ma porazi...A ked konecne o 6tej zaspala dala 50 minut. Som uz z toho na nervy. Ale inac je kludna a zlata cez den...Plazi sa mi po izbe a pomaly zacina davat naznaky lozenia. Na 4roch sa jej strasne teraz paci.
No a ja kupovane nechcem velmi davat, lebo obsahuju ryzovu muku a ta paradne upchava..Zeleninu kupujem ale musi byt pestovana v Europe, teda by nemala byt pestovana nejak saleno......
Capy daj mi kusok tvojej energiu... 😝

alexandrah
1. mar 2010

mirka, a aj zaspis na tych 50 minut?, to ja by som pri mojej nespavosti ani nestihla zaspat, a uz by bol hore, galiba!! no titolinko nam teraz spi paradne, klop klop!! takych 8-10 hodin v kuse. a cez den sa uz trochu aj vie zabavit s krazdickou, a hrkajucimi hrackami na nej, tak pri nom ani nemusim stale sediet. jaj, tesim sa, az sa uz bude fakticky hrat, a lozit, a viac vnimat a podobne!!

mirka907
1. mar 2010

No ja som zaspala ale asi az po 20tich minutach....no co uz...
Nemozem chciet vsetko...mala je cez den uplne uzasna...sama sa vie pohrat aj 2-3 hodinky...staci ze ma pocuje alebo vidi.
Vecer tiez zaspava sama(teda ked akurat nerozbija postielku ako teraz 😀 )...takze kebyze este v noci poriadne spala a cez den zaspavala bez nosenia alebo kociara, tak mam ukazkove dieta...
Alex super ze sa vie zabavit aj sam, to je dobry znak toho, ze aj neskor tomu tak bude. Akurat blbe je, ze ked je dieta az tak velmi vnimave ako ta moja expertka, tak ho zaujima vsetko vsetko vsetko okrem spania. Preto ju cez den musim uspavat na rukach, lebo inac by sama nezaspala.

alexandrah
1. mar 2010

jaj, diky mirka, ja aj dufam, ze sa bude vediet zahrat aj sam, aj muz taky bol, a aj ja, tak snad po nas zdedilo to nase dieta toto!! 😎 😀 no risko najnovsie strasne miluje rybicky na kolotoci, co ma nad postielkou, dokaze na nich pozerat hodinu, samozrejme, ak sa krutia, a samozrejme, ze su na rucny pohon 😎 😀 😀

zdenkam
1. mar 2010

Babenky, ja len tak na chytro. Ktora z vas to chcela dalsieho chlapceka?

no tak my ho budeme mat 😀
Budem mat doma 2 drakov a jedina sukna co u nas v domacnosti bude bude ta moja.
😀 Dnes mi urobili scan v 2O t a ze je to chlapcek. TAkze sa mi ujde laska od 3 muzov 🙂

Sa tesiiiiiiiiiiim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre