Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
1. mar 2010

zdenka gratulujem 😵 😵 😵 aj ja mam doma troch chlapov 😀

mirka prid si zobrat 😵 😵 😵

vlnka aj ja som davala zeleninku z obchodu a vlete od nasich zo zahradky 😉 a kupovane nam chutili len hami 😉 zacni z mrkvou, potom zemiak a potom postupne ostatnu zeleninku

my sme dnes boli z vikinom na logopedii. mame problem zo sikavkami (kde nerozlisuje s,š z,ž c,č). cize ked mu povedala aby povedal zúži tak on povedal žúži a podobne. ale najvac mu robi problem L,R. tak mame doma precvicovat jazyk. dostali sme neake cvicenia 😉

ivkaivka
2. mar 2010

chcem vas poprosit: poslala som fotku malej do casopisu dieta, prosim podporte nas sms, mozte vyhrat hracku: znenie sms: DIETA(medzera)SMIESKO(medzera) 6 (medzera) a adresa hlasujuceho.
Sms treba poslat na cislo 7005
Hlasovat treba do 14.3.2010 Vopred dakujeme
To cislo 6 je cislo nasej fotky.

ivkaivka
2. mar 2010

capy, mam aj ja doma nejake cvicenia, robila som si logopedicky kurz, ak chces napisem Ti.

alexandrah
2. mar 2010

zdenka, ja som to chcela dalsieho chlapceka!!! no mozno este budem mat, zatial staci jeden pokladik!!! MOC GRATULUJEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!§ tolko rytierikov budes mat okolo seba!!!!!!!!!! ja mam vlastne tiez troch, ked zaratam aj psa!! 😀 😀 😀
capy, to aby boli ukecanejsi, neboj, rozchodite!!! aj moja svegra chodila, a je ukecana jak slak!!!!!!! a do 6 rokov nevedela povedat rrr.
ivus, napis, nikdy nevieme, ci to este aj niektora z nas nebude potrebovat!!§
baby, hodila som dneska masaz, citim sa ako v raji!!!!!!!!!!!!§§ noc ma neboliiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!! (chrbat!!). vcera som uz ani stat nevladala od bolesti!!!

zdenkam
2. mar 2010

tak dakujem babenky, uz len to dotiahnut do zdravneho konca a zaciatku vlastne. 😉

Jasne budem jak princezna s 3 rytiermi ako Ty capy. 😀

alexandrah
2. mar 2010

to mas super zdeni!! tak uz len bud ok, zdrava, kludna, oddychuj, nech sa vsetko v poriadku vydari, a aby bolo babatko ok!!!

capy
2. mar 2010

ahojte

baby dakujem za vikina, ste zlate 😵

ja som dnes trosku vylepsovala kuchynu. kupila som novu pracovnu dosku a umyvadlo. tak sa vytesujem. este par uprav a uz sa mi ta kuchyna bude pacit 😅

alex aj ja sa chystam na masaz na buduci tyzden. je to super 😉

alexandrah
3. mar 2010

capy, sikulka, posli foto, alebo hod sem 😉
ja som sa prave "pohadala" s mamou, proste zase pindy, tak som vsetko riesila ja, byt, aj sa starala o riska, aj som upratovala, ona zase knizka a krizovky, co sa bude trhat, a potom navela ze zoberie riska, ja ze netreba, ja ho mam, a ona ze to tu nemusi byt, ja ze nemusis ...tak odisla, urazena, ofucana ... ja mam nervy, ona je scho´pna byt urazena pol roka za mensie veci, ale na 2. stranse obrovska ulava, ze je prec ... boze, to je hrozne!!! pre toto som chcela radsej chlapceka, ked som videla, aky mam ja vztah s mamou, amen, keby sa to malo opakovat s mojou dcerou!!!

capy
3. mar 2010

alex hodim neskor. teraz ideme von

ja mam taku svokru. naposledy som mala rok od nich pokoj a potom sa tvarila ze sa nic nestalo. drzim palce ☹

alexandrah
3. mar 2010

boze, ja to mam cele opacné, ja mam svokru milu zlatu, a mamu hentaku, no smola...

lili456
3. mar 2010

baby ja stale spim.som v druhom mesiaci.vstavam o druhej a pol osmej uz spim nedokazem nic varit vsetko mi smrdi.

alexandrah
3. mar 2010

lili, len sa pekne vyspi, bude to potrebovat!!!!!!!!!!!

vlnka
3. mar 2010

No dnes sme zacali s prikrmami,kupila som zatial Hipp hotovy prikrm mrkvovo-zemiakovy.Velmi to malej chutilo,ani ziaden kysly ksichtik nebol...normalne to v pohode spapala.Akurat,ze po prvej lyzicke si kychla a ja som mala pol kuchyne od mrkvy:D
Alex odkial vies,ze v Hipp-ku je cukor aj sol...na flasticke je napisane bez pridavku cukru a s velmi nizkym obsahom sodiku.A dokonca cuketovo-zemiakovy Hipp je bez soli aj bez cukru....tak neviem.
Co sa tyka dvihania hlavicky,my sme uz v 2 mesiacoch dvihali vcelku dobre...ale ved nic sa nedeje,pocvicite a o chvilku bude Risko dvihat hlavicku jedna radost.

vlnka
3. mar 2010

Mirka a kde kupujes zeleninu?Ta ryzova muka by mi ani tak nevadila,ale sol a cukor ano...tak pozriem na Hami.A to je super,ze mala uz tak lobzuje,moja sa este ani nepokusa dvihnut na styri...

mirka907
3. mar 2010

Vlnka najlepsia zelenina v KE je v Kauflande..Teda aspon podla mna. Poslala som ti IP, vsimla si si? Ta ryzova muka dost upchava, na to teraz davaj pozor...A hlavne nech ti Dianka vela pije. Ja do malej lejem stavu alebo caj. Dnes sa chuda natrapila kym nalozila do plienky ale ten stastny usmev po dobre vykonanej praci ste mali vidiet.
Lili spi kym mozes, ja som sa uz skoro rok nevyspala.

capy
3. mar 2010

😵 😵 😵 Dianke vsetko naj k polrociku 😵 😵 😵

alex keby bolo vsetko super, tak by sme sa od stastia zblaznili 😅

lili len si to uzivaj 😵 😵 😵

vlnka super ste zvladli prikrm 😵 😀

aj ja kupujem zeleninku v kauflande 😉

desszi
3. mar 2010

ahojte, huuu tu sa toho popisalo
my sme boli na predlzeny vikend u mamy (od stvrtku do utorka) bolo super, vela sme sa nasmiali aj si trochu oddychli a predebatili prikrmy - tak som zrusila postup, ktory by sa mal a robim postup, ktory pouzivali nase mamy - zacala som ovocim - jablckom a malemu nesmierne chuti, dnes sme uz zvladli jedno male jablcko rozdelene na dvakrat. neskor pridam mrkvicku, banan a v siedmom mesiaci uz krupicu, uvidime ako nam to pojde.

capy ja som robila opatrovatelku a chlapci mali tiez problem s tymi pismenkami - vela sme trenovali s jazyckom, boi zlati a v pohode sa naucili krasne vyslovovat. robili sme aj taku masaz tvare, ktoru robim doteraz drahemu ked ho boi hlava alebo je unaveny - pomaha odburavat stres a z hladiska logopedickeho uvolnuje svaly tvare.

vlnka ked sa bojis dusicnanov v mrkve - tie su koncentrovane v jej strede - ked ho odstranis (da sa to pomerne lahko) tak sa nemusis nicoho bat 🙂

zdeni gratulujem
lili len spi, spavost je uplne normalna a kym spis aspon ti nie je zle 😝 🙂

alex klud a predychavaj a rob si podla svojho, ja viem je to tazke, ale mamu uz nezmenis, tak sa musis naucit ignorovat

capy
3. mar 2010

desszi aj nam chutili ovocne skor ako zeleninkove. teda najprv sme mali mrkvicku a potom ovocie. a krupicu som davala asi od deviatich mesiacov 😉

a dakujem za vikina. ja si tiez myslim ze to zvladneme 😉

vlnka
4. mar 2010

Desszi stred po celej dlzke mrkvicky?Staci to urobit po uvareni,alebo este pred nim? 😖

desszi
4. mar 2010

ano vlnka ten stred, on je celkom pekne viditelny, robi sa to pred varenim - vlastne rozkrojis mrkvu po dlzke a vydlabes ten stred a nevadi ked tam trochu ostane maximum dusicnanov je koncentrovane pri vrchnej casti mrkvy 😉

mirka907
4. mar 2010

Vlnka ja mrkvu neriesim...Akurat sa pozriem kde je pestovana. No ale ked sa otepli, mamka mi bude pestovat mrkvu, kalerab a podobne na zahradke pri dome, tak to bude urcite lepsie.

alexandrah
4. mar 2010

vlnka - ak je napisane na flasticke, asi je to ok, ja som mala len informaciu z druhej ruky, sesternica, co ma malu mi to povedala, tak potom neviem, odkial to vzala, ja este prikrmy nekupujem, tak som to nekontrolovala ...a my dvihame hlavicku, ked je na brusku od 1. mesiaca, ale ked je na chrbatiku, a tak ho akoze dvihnes za ruky, vtedy mu pada dozadu, myslela si toto??
mirka - tu ulavu (hlavne nasu) po "dobre vykonanej praci" poznam velmi dobre!!!
kocky, na brusko, na kakanie a tak mi poradila kamoska lekarka z ciech kvapky biogaia probioticke, maju v lekarni, stoja cca 300 sk, ale dava ich len do 6 mesiacov, je tam ale napisane, ze od 3. mesiacov sa mozu davat babatku. ja som ich kupila, a risko mi zatial kaka ...
desszi - inak este raz diky za tip na krem bioderma, uz mu to uplne zmizlo, zase ma cistu krasnu hlavku!!! ( a ziadne sampony od lekarky nepomohli ...).
kocky, to ovocne asi chuti viac, lebo je sladkejsie, nie?, desszi - tAKZE zacnes ovocim? a az po otm zeleninu? a kazdy den kolko toho davate??
capy, veru ...

desszi
4. mar 2010

alex to som rada ze bioderma pomohla 🙂 ano zacnem ovocim, teda uz som zacala, nebudem maleho trapit ked mu mrkvy a zemiak nesmakuje, ved on si zvykne. tvrdia sice ze ked zacnes ovocim, tak mu nebude chutit zelenina, lebo ovocie je sladke, ale zy cias nasich mam vsetky deti zacinali ovocim a rovnako vsetky jedli aj zeleninu. a jablcko mu chuti, taky je zlaty, tak si spokojne hmka. prvy den som dala stvrtku takeho stredne velkeho jablcka, druhy den polku ale rozdelenu na dve davky (jedna na desiatu, druha na olovrant), treti den zase tak ako druhy a dnes je stvrty den - rano uz spapal necelu polku stredne velkeho jablcka. tak mu dam aj poobede. a daduso koniec koncov da vediet ked uz nechce - odtlaca lyzicku alebo zatvori pusku a neotvori, vtedy nesilim.

desszi
4. mar 2010

aj ja davam biogaia - mne to odporucali davat pred aj po ockovani 🙂 kakame kazdy den

capy
4. mar 2010

my pouzivame biogaju pri antibiotikach 😉

alexandrah
4. mar 2010

desszi, cize davas prikrm 2 krat denne, a zvysok mlieko?, alebo ako? inak, oki, ja suhlasim, naco cpat nasilu dietatu cosi, co nechce, tiez uvidim, ako mi bude na co reagovat, ale nutit ho urcite nebudem, par krat skusim, a potom ked nie, tak vyskusam inu potravinu. a to sa dava ze sa striedaju potraviny? alebo najprv ze tyzden jablko, potom tyzden ine ... ci ako???
inak, ideme 9.3 na ockovanie, takze to mam dat? je to aj proti tym zlym reakciam na ockovanie??

ivkaivka
4. mar 2010

no mojej zeleninka nesmierne chuti, po tom co sme sa natrapili...no papa jedna radost, dnes zbodla 120 ml, ja davam varenu, nekupujem tie flasticky, podla mna su sladke a potom by nechcela normalne varenu. Dnes som uz pridala karfiol, bez slova spapala mix-zemiak, brokolica a karfiol.
Len mame problem s cajom, odmieta, tak som musela dat troska hroznoveho cukru aby sa napila, pretoze mlada dama uz 4 dni nekakala, tak to bolo revu, kym nalozila. Hadam ju potom oducim od sladsieho caju.
Ja mrkvu vobec neriesim,nakrajam a uvarim, zatial problem nebol a uz ani alergicka reakcia nie je.
Ja uz davam prikrm 2x, na obed zeleninka a olovrant jablcko, dnes som jej dala aj na noc kasu Nestle - sladke sny, pretoze mi vstava na papanie 3x za noc, tak uvidime co sa bude diat.
Alex, to vyslovovanie napisem, len si musim k tomu sadnut na dlhsie.

mirka907
5. mar 2010

My zatial mame len jeden prikrm. Zeleninovy na obed. Zacalo som prikrmovat o 2 tyzdne skor, tak to nechcem z dalsimi prikrmami uponahlat. V utorok bude mesiac co davam zeleninku tak na desiatu pridavam ovocne vyzivky a k zelenine 2-3 krat do tyzdna masko. Kasu som dala asi 3krat, no nemala efekt, skor sa mala este viac budila, tak jej tym zatial brusko nezatazujem. Vcera prvykrat vydrzala 7 hodin bez mliecka, nedostala po zelenine a v pohode vydrzala. Uvidime ci to tak bude pokracovat.

alexandrah
5. mar 2010

kocky, diky za vsetky infosky, vidim, ze je okolo toho cela veda, ja to budem riesit tak o 2 mesiace cca ...tak uvidim, ale cajik mi zatial vypil v pohode nesladeny, comu som rada, ale inak ho nedavam, len ked ho asi 2 razy bolelo brusko ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre