Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
6. jún 2010

ahoj ivka. u nas zacina byt veselo. v piatok ockovali vikina. tak mu to trochu opuchlo ale uz je dobre a dnes sa zobudil taky vysypany. a na obed mal teplotu. tak som citala reakcie tak ze sa moze vyhadzat a vtedy treba hned navstivit lekara. tak som s nim bezala na pohotovost kym mm bol este doma aby som nemusela so sebou tahat aj tomina, lebo uz siel do prace. tak mame kiahne. ma porazi. teraz ked je vonku konecne pekne tak my musime byt doma ☹ ☹ ☹ tak teraz cakam kedy sa to prejavy na tominovi ☹

to je super ze vas nezaplavilo, boze ja som to tiez sledovala. to je strasne ☹ ☹ ☹

ivkaivka
7. jún 2010

Joj, tak to mi je luto. Nech to rychlo prejde. Ja som kiahne nemala, no co viem je to hnus a velmi to svrbi-no to vam nezavidim a este aj horucavy-brrr, tak sa drzte. A aspon niekde v tieni pod slnecnikom by nemohol sediet? Jaj, tak ma to mrzi ☹

capy
7. jún 2010

ivka dakujem. boli sme dnes vecer po osmej vonku. len uz zacinali komare, tak sme dlho nevydrzali ☹

ivkaivka
8. jún 2010

no komare su aj u nas, vcera ma jeden ustipol, takze ani malu uz dlho nenechavam.
Ako sa ma Vikinko? Teploty nema? Viem, ze byvaju aj tie...ozaj, ty si uz mala kiahne? Ja nie a vraj cim neskor ich dostanes, tym je to nebezpecnejsie. Takze je super, ze drobec to ma teraz, aspon uz bude imunny, no mozno najlepsie by bolo, keby aj Tomasko to chytil

capy
9. jún 2010

ahoj ivka
vikino mal teplotu len prvy den, takze pohoda. a ani ho to nesvrbi tak ma to tesi,ze sa aspon neskriabe 😉
ja som kiahne mala a bola som vysypana od hlavy az po chodidla. mamina mi hovorila ze ma musela stetcom natierat 😀 kolko som ich mala. ze aj zospodu na chodidlach, v puse no proste vsade. dufam ze to chyti aj tomino. bola by som rada keby to uz mal za sebou. aj ja som pocula ze cim neskor ich clovek dostane tym je to nebezpecnejsie.

takze ked je mm doma tak chodim aspon s tominom von a inak chodime az ked idu vsetky deti domov. dnes som kupila v hyperke repelent na komare tak snad bude vecer vonku lepsie 😉

capy
11. jún 2010

chlebik upeceny, pokecala som s mm a pomaly by som mohla ist aj haji, ale co mam robit ked sa mi nechce 😅 mm uz odkvecol a ja tu este bludim.

a kde ste vsetky?

capy
12. jún 2010

zasa nikto? ☹ ☹ ☹

ivkaivka
13. jún 2010

ahoj, ja som tu, no mala teraz teplotovala a aj super nadcha, asi z tych vykyvov-raz zima- potom horuco...no uz sa to lepsi, tak hadam zajdem castejsie. Super, ze uz sa mate lepsie, U nas zatial komare v malom mnozstve,aj ked ma uz stihli stipnut, tak hadam sa to nepremnozi. Na oknach mame nastastie sietky, takze mozme mat otvorene okna celu noc aj den...

capy
14. jún 2010

ivka dufam ze ste uz ok. vikinko uz ma len chrasticky a dokina povedala ze zajtra uz moze ist do skolky 😉 tak sa teskam. tomino este stale nic, tak uvidime 😉

ivkaivka
20. jún 2010

ahoj, no opat teplotujeme, idu von horne jednotky, teplotu nemozeme zrazit, v noci mala stale okolo 38,4, rano 38,7...zajtra asi nakluseme k lekarke, ani cipky,ani sirup nezabera, uz ani neviem co je spanok a ked sa mi nad dranom podarilo trochu zaspat, zacal mi okolo ucha bzucat komar, takze sa zacala nahanacka a nasledne zabijacka...ach jaj, hadam to uz prejde a sa konecne vyspim. To je super, ze Vikinko sa ma lepsie, ne nevadi, ze Tomasko nic, mozno ani nedostane kiahne

capy
20. jún 2010

ivka skus studene zabaly ☹ aj my sme ich museli davat ked nic nezaberalo ☹ snad bude lepsie a sa aj vyspis ☹
vikinko uz pohodicka, tomino este nic, mame este tyzden inkubacnu dobu, tak uvidime 😉
zato ja ma pomliazdene vyzivo a slachy, uz tyzden sa neviem poriadne postavit na nohu 😒 bola som aj u dokiny lebo som sa bala ze to mam zlomene, ale nastastie nie. dala mi coxtral proti bolesti a mam si to fixovat a davat na to gely (flector,indobene a pod,) od kedy si davam tie lieky tak je lepsie. len mi kazala byt v klude, noha vylozena. tak nech mi povie ako sa to da pri dvoch detoch 😅 😅 😅

ivkaivka
21. jún 2010

no už lepšie, bez teploty, no nasadila nam ATB, vraj videla nejake zlte hlieny, tak pre kazdy pripad...ach jaj, aspon uz spime lepsie.
Ty co si robila, ze nemozes sa postavit na nohu? To urcite z toho ze malo spis 😅

capy
21. jún 2010

zeby to bolo z toho ze nespim? tak to by ma bolela asi stale 😀 😀 😀 nie, stupila som v deckej na auticko a takto som dopadla 😅

ivkaivka
22. jún 2010

ach, jaj...to poznam, ja nastastie teraz slapem len na velke a nafukovacie hracky, uvidime casom
No ale dufam, ze auticko ostalo cele... 😉

capy
22. jún 2010

auticko je cele, je predsa kovove 😀 😀 😀

tak tomasko ma uz tiez kiahne. dnes teplota 38,6. tak uvidime aka bude noc ☹

ivkaivka
23. jún 2010

o,o-tak to hadam rychlo prejde. AJ u nas v rodine su kiahne. al ich bratrancov syn, zmizli mu a teraz ich dostal brat a mamina 😒
Tak sa drzte

capy
23. jún 2010

ivka dakujeme 😵

desszi
23. jún 2010

ahojte, baby sto rokov som tu nebola, ani som vas teraz dozadu necitala.
capy dufam ze dietky posluchaju a tusim si tu nieco vypekala, sikula (ved ja si precitam)
ivka tebe dakujem za radu v IP, pozriem tie kvapky

nadalej bojujeme s ekzemom, raz lepsie raz horsie
rezim sa nam akosi obratil, mozno opat navstivim tieto stranky - Dado vstava okolo polnoci vyspaty a chce sa hrat - vcera tahal od 23 - 4 hod rano. je to na mrtvicu. dufam ze tento pokus znicit mamu nepotrva dlho. 😝

capy
23. jún 2010

ahoj desszi nech sa vam rezim rachlo upravi 😅
a aj ekzem nech sa uz umudri
a dakujem, ano poslednu dobu vypekam,kupila som si pekarnicku tak testujem. okrem chlebika som v nej uz robila mazanec, sacherku z jablk a teraz naposledy cesto na buchty. 😉
a deti posluchaju v ramci normy. s tominkom bojujeme teraz z kiahnami, ale celkom sa da. takto neako teraz vyzerame

desszi
24. jún 2010

Tominko je kraaaasne bodkaty 🙂 zlaty chlapcek, no kiahne nic moc, ale uz to budete mat za sebou a bude pokoj.
ach dnesna noc bola o nieco lepsia - Dado bol hore len dve hodiny 🙄 teraz este chrni, ale mne sa uz neda spat
konecne je dobre pocasie, aj vietor ustal, pojdeme von

ozaj dievcence, plany na dovolenku?

capy
24. jún 2010

desszi dakujem za tominka. v noci sme boli dva krat v sprche co mal zasa 39. ale prezili sme to ☹ snad uz bude lepsie
super ze uz aj u vas lepsia noc 😅

a dovolenku este nevieme. bud chytime neaky dobry last minute alebo pojdeme len niekam sem na moravu 😉

ivkaivka
27. jún 2010

O,o,o, staronova tvaricka. Vitaj, vitaj Desszi. Ja som myslela, ze uz sa na nas vsetci vykaslali,alebo vsetky tak super spinkate. Len my s capy to tu udrziavame. No som nesmierne rada, ze si zasla. NEvies co je s ALex?
Capy, jej, krasne kiahne. Ja dumam, ze sa zaockujem, este som nemala a teraz mame v rodine toho az -az. Bratrancova manzelka sa nemohla ani na nohy postavit, ale uz je dobre.
U nas dovolenka nehrozi, mozno ked muzovi sa podari ist na Cyprus, tak za nim pojdeme...no to je este daleko.

capy
28. jún 2010

ivka uz to mame lepsie, uz mame chrasticky. inak ak to maju dospeli tak je to ovela nebezpecnejsie ☹
a ani my sme neboli na dovolenke kym boli deti malinke 😉

neake novsie fotecky

ivkaivka
3. júl 2010

jej, nadhera, no nadherne kiahne a ta fotecka so slimacikom, proste krasa,no a plavecky...parada. My sme boli teraz 3 dni v Liptovskom Mikulasi. Zbalila som malu, kupila dialnicnu nalepku a vybrali sa na vylet, mame tam rodinu, maju velky bazen, tak bolo super...no ale doma je doma s malym babom je to tazke, 3 dni boli akurat

capy
3. júl 2010

ahoj ivka dakujem. kiahne su uz lepsie. boli sme kuki vystavu lega 😉

a vylet musel byt super, aj ja by som niekam vypadla 😵

desszi
4. júl 2010

ahojte,
capy tak este ste bodkaty, ale uz menej 🙂 fotka so slimacikom sa ja mne naramne paci 😉 velmi mila
joooj na tu vystavu lega by som sla aj ja, co som dusou fakt male dieta, kde to bolo? no parada....
s tymi ovcimi kiahnami je to pravda - dospeli to znasaju tazsie - asi by som sa dala zaockovat.

ivka ahoooj, tak ste vyletikovali. idem ti strucne referovat - ekzem na tvari odisiel, od narodenia nemal Davidko taku cistu tvaricku ako teraz, ale na telicku este pretrvava, klasicky problem je svrbenie, ked sa mu to uz krasne hoji, v nebadanej chvili sa tak rozskriabe, ze zaciname prakticky od zaciatku. zvyknem ho pretriet tou duzinou s aloe, nech sa to rychlejsie hoji, kremikujem exomegou od a-dermy, chodime na tie specialne vysetrenia (elektroakupunktura), kde nam povedia co smie a co nesmie papat, plus berieme bylinkove kvapky. predminuly tyzden bol velmi tvrdy - len ryza, kralicie masko a bezlaktozove mlieko, ale koncom tyzdna, ked som to uz takmer vzdala, sa ta tvaricka z vecere na rano krasne vycistila. teraz uz mozeme papat jablcko, hrozno, spenat, sparglu, baklazan, morcacie masko, zltok, ovsenu kasicku a este dve-tri veci, ma to nenapada, ale konecne je to pestrejsie. samozrejme velmi pomaly a postupne. ovocie som este nedala, lebo nie je sezony a postreky robili hotovu katastrofu. musim pockat na prve letne jablcka od starkej. boli sme na alergologii, zatial na krvicku nebrali, az niekedy na jesen, berieme zodac a fenistil kombinovane a ribomunyl na imunitu (to mu este nedavam). dr. ma ukludnil, povedal, ze ked nemal doteraz ziadne respiracne prejavy (ani sopliky, ani kasel, ani nic podobne), tak sa z toho bez naslekov dostane, nehrozia nam neskor dychacie problemy, ktroe s ekzemom casto idu ruka v ruke. verim, ze ma pravdu.
A pristupila som k tvrdym opatreniam - Dadusko ma aj v tychto horucavach pancuchy (vonku na mna pozeraju divne, ale nemusim sa nikomu spovedat), aby sa nedoskrabal. Ale je celkom trendy - pancuchy, kratasky, kratky rukav, letny ciapocka 🙂 ved hodim foto, len ho musim cvaknut, este nema taku modnu fotku 😀

ozaj ivka, ty das malu zaockovat MMR vakcinou? vraj tieto vakciny mozu velmi zhorsovat ekzem, najma u alergikov na vajecne bielko. nemas o tom info?

u nas dovolenka tiez moc nehrozi ☹ asi len u starkej na zahradke, ale my sme aj s tym spokojny. dufam ze na rok to uz bude lepsie (alebo mozno aj tuto jesen) - muzik robi v stavenictve v riadiacej funkcii a po krize sa to teraz rozbehlo, tak maju roboty na mraky, navyse sme chceli kupit second hand auticko, nech sme mobilni, ale museli sme investovat inam, no jednoducho akosi nam to toto leto nevychadza. Ale s malym je aj tak tazko pri vode - nemoze ist do klasickeho bazenika s chlorovou vodou, tak by sa len trapil, lebo sa miluje clapkat, ale doma mame prefiltrovanu bezchlorovu vodu, tam sa moze vysantit a elzemik sa nezhorsi...

nejako som sa rozpisala, pekny den vam zelam 🙂

capy
4. júl 2010

@desszi dakujem za tominka, a vystava je v auparku tusim do polky augusta 😉
super ze je ekzem z tvaricky prec a nech zmyznu aj ostatne 🙂

ivkaivka
7. júl 2010

ahojte, no super, ze ekzem je lepsi...drzim palce. U nas ekzem fuc, no my mame soplik od narodenia, no bude to asi tym,ze vdychla plodovu vodu, lekarka to neriesila, tak som poziadala vyter a vysiel Stafyloko...cize to bude tym. Teraz su vytery o.k. no soplik odsavam 1x denne, zvycajne rano. lebo v noci pije mlieko a zahlieni sa tym. Cez den soplik vobec nema, cize verim, ze ked prestane v noci pit, tak uz nebude potrebne odsavat. Z toho,ze davas pancusky si nic nerob, teda z pohladov...ved Ty vies svoje, ale nerobi dadkovi horsie, ked sa poti? Teda aspon Olivia to mala horsie... na mna pozeraju, ze v horucavach maljej nenapustim bazen, hra sa v prazdnom, nalozim don namiesto vody hracky a hotovo. No co budem vysvetlovat, ze radsej rok pockam, akoby sa to besnenie ekzemu malo opat vratit. Radsej skludnim pokozku, teda nevystavim tomu, co by mohlo poskodit a kaslem na reci. Tiez mame bezchlorovu vodu, no ja radsej este neriskujem, my sme to mali fakt desne...mala tiez miluje vodu, ked sa kupe, tak voda v celej kupelni,ale to je len taka rychlovka...ja fakt vydrzim a buduci rok urcite zacneme sa kupavat v bazene, ked sa to opat nevrati.Co je to ta vakcina MMR?
No aj ja som sa rozpisala, ale uz musim, Liluša sa zobudila, musim bežat...ineme cviciť Bobatha...ozaj, mala sa uz sama posadi. 1x to bolo 4.7, tiez vie ist na 4, no len sa pohojdava a hned sada, mam velku radost. Vojtovku nam zrusili, nemala efekt, no 2 dni sme cvicili Bobatha a vysledok je tu 😀

alexandrah
9. júl 2010

cafte, ivus ma pravom sprdla, ze uz nechodim, tak sa polepsim ... vcul len kratko, je noc, ako ste si vsimli, ja som nejak hore odpol 3, sa mi to zhorsilo cca uz 3 tyzdne, predtym som spala dobre, aj jak je leto ... inak Riško je uzasny, spinka celu noc, minule sme mali virozu so 6. chorobou, dostal 3 dni fakt ze 39,5,do toho zapalene hrdlo, hnacky ... ale uz je dobre ...
capy, nadherne fotky , ja sem radsej nedam, muz nechce davat na internet, jedine, ak by sme si vytvorili sukromnu skupinu ... no a co napisat, dovolenky nam skoro vsetky padli, ale buduci tyzden ideme na par dni do prahyx ... mozno este tatry poriesime ... a oitim tak, chodime k vode, mam tu hned za roho, do 10 min. pesi hned 2 jazera, tak je super!! jej, a zacala som korculovat, neviem, ci som pisala, ze robim kraso, tak mam treningy ... sa moc tesim ... a chceli by sme druhe babo, co najskorej, aj v auguste ... tak dofrcim zajtra ...
ivi - uz papas kukuricu? boze, to bolo fakt pred rokom? capy, ako spis? desszi, ako dadko?

capy
11. júl 2010

alex dakujem za foto 😉 a spavam tak vseliako ako vzdy 😅
ja teraz riesim kam na moravu, uz mi z toho sibka kolko tam maju ubytovania 😀
super ze zasa korculujes 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre