Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

capy
19. nov 2010

desszi super fotecky

a tu su ako deti pisu jeziskovi

desszi
19. nov 2010

@capy dakujemeee 🙂 to je krasne ako usilovne vyberaju, vystrihuju, lepia....a ten Jezisko je ale rychly 😉 a kde to mate poschovavane?

capy
19. nov 2010

@desszi ano strasne ich to bavilo. a darceky su schovane vsade kde nedociahnu 😀 😀 😀

desszi
19. nov 2010

@capy ja sa este takymito schovavackami nemusim zapodievat, darceky mam poukladane kade tade, Daduso ich samozrejme nedociahne, ale este nevie, o co ide. myslim, ze na rok uz budem musiet hladat skryse. 🙂

capy
19. nov 2010

@desszi no o rok uz budes aj ty schovavat 😀 😀 😀

alexandrah
20. nov 2010

@capy, aj ja jazdim kazdy den po blave, tiez viem ... hm, blava je fakt specificka ...
jej, s tymi schovavankami je to fakt sranda, ja asi ked budu väcsie deti, vyuzijem susedov, lebo ja sa pamatam, ze aj my sme so segrou hladali darceky, aj sme nasli ... len sme boli sklamane, ze som si myslela, ze je to moje, a bolo to sestrine, a tak ... inak vyzeraju uzasne!!! ja fakt riesim, ako to poviem s dedom mrazom a darcekmi, lebo potom ked sa to dozvedia, ze to rodicia, budu sklamane ... ach jaj, ale to mam este casuuuu

@desszi - jak som sa usmievala, ked som to citala, jak ti vypinal pracku, uplne si viem predstavit riska, on teda este nechodi, ale tiez ma rad gombiky, vypinace, ked to svieti, hrka, jak bol urcite dadko cely hrdy, ze ti postlacal gombiky, hehe!! no a hnevaj sa potom, ze??? to sa fakt neda ... ale ked je clovek v strese, ponahla sa, to toho spusti dieta, tak ma clovek co robit ...hlavne ked este nerozprava, nevyslvetlis mu ...

ale desszi, jak si tak o tebe vytvaram mienku, fakt si podla mna uzasna mamina, aj to, ze ta to trapi, ak si daco nespravodlivo odnesie dadko, proste ine matky aj zbiju, aj kricia, a neriesia, poznam take, mame susedov, mam sesternicu, co bije pravidelne dieta co ma rok a pol, lebo jej uz lezie na nervy, a este sa mi tym pochvalila, ze jej "ujde ruka", tak som mala 100 chuti povedat, ze ujst ti moze vlak do prahy, ale ruka ... no neviem, hlavne take malicke, co fakt este nevie ...

jaj, holky, aj my sme zatial chudacikovi riskovi kupili take ze koberec, a oblecenie, a hracky, co akoze koberec by mi ako darcek oplieskal o hlavu, ale zatial ... no zneuzivam, ze je este prcek ... on ma narodky 7.12, tak pred vianocami ... ale zase sme mu kupili aj super trojkolku, ta je v pivnici, sa bude tesit, tak to je taky poriadny darcek 😀

ivkaivka
20. nov 2010

ahojte, tak zacnem chválit

desszi, maly je nádherny, taky elegantný, ako má nôžku nalapnutu dopredu, no krasa, taky jemnulinky chlapcek,
capy, krasne foto a dohoda hádam este platí, ze jedného syna pre moju Olíviu a druhého Miške. S tým autom to je fakt smola a hlavne ked rodina potrebuje kazdu korunu, ja teraz sporim na nejake, no hadam sa podari buduci rok.
alex, blahoželám, super mat dievčatko a chlapčeka- sen mnohých maminiek.
Akože ujde ruka pri 18 mes. babatku...no toto, nepoviem aj Olivijku capnem po rucke, ted ich pchá do zastrcky, ale aby som ju bila...tak to je uz fakt silné caffé

Dnes máme za sebou prvý krvaví úraz. Trochu viac sme s malou blbli, hrali nahánacky a ona sa smykla na podlahe a spadla tak nestastne, ze ma rozbitú hormú peru a aj z nosteka jej tiekla krv. Na pocudovanie plakala asi 1 min. a opat veselo santila, ale ta horna pera nemá chybu, uz zacinala opuchat, tak som zvedava co bude do rana.

Na Vianoce Lilka dostane trojkolku a nasi jej kúpili hojdacieho koníka, kedze z konov saleje...na co sa da sadnut tak hned hijóóó, este aj ked vysávam a klaknem si k nejakej spinke, tak pribehne a uz mi lezie na chrbát a hijo...

Ja mám dilemu, či kupovat nieco svokrovcom, kedze urcite malej nieco donesu a ja neviem ci kúpit- aj ked si nezasluzia nic. Teda muz nedostane nic, max. vidlickou do oka, svagrinám tiez nic nekupujem okaslali Olivijkine meniny, tak ja uz na nich kaslem úplne...len neviem co s mojimi blbymi svokrovcami...

Prihodím aj ja nejaké fotecky z posledných dní

alexandrah
20. nov 2010

ahojte, ivuska, ja by som im nekupila nic, oni tebe kupia?, to ze kupia malej je ina vec!!! nekupuj im nic!!!

jaj, a vidite, vsetci mi vravia, ake super, chalan, dievca, este aj taketo poradie, chlapec ochranca, asi sa nam to "podarilo" aj preto, ze ja som sranda chcela 2 chlapcov, hehe!!! ale budeme to mat pestre, co mam rada, a na to sa tesim!!! a nasa dcerka bude urcite uzasna!!! len si myslim, ze s chlapcami je to jednoduchsie, a aj oni su menej komplikovani ... a proste som aj vzdy mala viac kamaratov, ako kamaratiek, to uz museli byt fakt dobre kamosky ...ale Mišička bude urcite skvela!!! moc sa na nu tesime!!! 🙂

ivus, fakt mala cela ty, uzasne fotecky!!!!!

capy
20. nov 2010

ahojte, my sme dnes boli poobede na vianocnych trhoch. bolo super. aj u tatinka sme boli, dali sme si horucu cokoladku a kavicku.

ivka dakujem. a olivku nech puska neboli ☹ a co sa tyka svokrovcov, tak ani ja im nekupujem nic 😅 a nadherne fotecky. mala je podarena 😵 😵 😵

alex s tymi darcekmi, to je ina sranda. 😀 😀 😀

ivkaivka
20. nov 2010

kočky vďaka. Tak asi im nekúpim, aj tak si nezaslúžia.
Nemáte niečo dobré na kašeľ? Nemôžem spať a keď začnem kašľať, budím Lilku. Dnes som uz mala asi 5x stoptusin a teraz som sa nasrala azapila ho Kalciovým sirupom, normalne ma už od kašľania bolí hrudník a to začala som ešte len dnes s tým kašľom.

kwetinnka
21. nov 2010

Ivi skus tussin alebo pleumolisin,a ten calciovy tiež alebo sumive kalcium..a davaj si na ten hrudnik teply olejovy zabal, alebo nemas nejaky mentolovy krem....aby sa ti to tam trosku uvolnilo...

desszi
21. nov 2010

@alexandrah dakujem za pochvalu, no snazim sa byt dobra mamina, aj ked niekedy mi to neide. vela mi dalo 5 rokov opatrovania deti - chyby, ktore som robila vtedy sa snazim na svojom dietati nerobit, ale to som sa mohla naucit jedine pri detoch - Davidkoje ako keby moje sieste dieta, takze niektore chyby uz snad neurobim 🙂

@ivkaivka kraaasne fotky, Oli je aka sikovna pomocnicka a krasne pije so slamkou. O Dadovi sa to neda povedat , my sa stale trapime s pitim, pretoze mi nechce pit a ked chcem do neho dostat vodicku (nie mlieko, lebo to mi z flase stiahne) tak musim pouzit striekacku a tak mu davat. ziadne zazracne pohariky nepomahaju. dufam ze z toho vyrastie, uz si posledne tyzdne sem tam pytal poharik, ked nas videl pit, ale zatial ziadna slava. Davidko je inak skutocne velmi citlivy - ked som smutna alebo unavena, pride, nakloni ku mne hlavicku a jemne ma pohladka po ramene alebo po ruke, je to krasne.
Svokrovcom ziadne darceky - ved su to dospeli ludia, hadam len necakaju vianocne prekvapenia! Vianoce su pre deti.
Na kasel mne vyborne zabral Stodal a @kwetinnka ti dala velmi dobru radu - teply olejovy zabal.

@capy jeej tak vy ste si uz vychutnali atmosku trhov, dufam, ze si si aj nejake hriato dala do jednej aj druhej nohy 🙂 inak mam pocit, ze pomaly vianocne trhy zacnu v septembri stale sa to akosi posuva, nie?

ivkaivka
21. nov 2010

@kwetinnka, no nasadila som uz stoptusin a zapijam ho kalciovym sirupom a des aj Hedelixom-proste uz ma boli cely hrudnik, som zachripnuta jak pes, ved si mozno dnes pocula po hlase, ale nejako to musim zvladnut, k lekarovi sa nemam ako dostat, teda na buse, ale nemam kde nechat Oliviu. Cize musim to zvladnut po domacky.

@desszi, my uz s pitim nemame problem na slamku stiahne cely pohar, vyziva sa v tom a pije uz aj z normalneho to sa jej tiez paci, akurat je trosku mokra, ale hlavne ze pije.

No darceky im nekupim, dnes moj muz odchadza a v pondelok leti do Afganistanu, auto mi nenechal, ani ho nepredal,aby ma vyplatil, vraj sa mam zariadit sama a nemal ani potrebu mi oznamit, ze niekam cestuje. To ze leti som si zistovala cez uja.
Nema potrebu sa rozlucit, ved keby nieco...moze sa stat cokolvek aj mne, nielen jemu, nema potrebu ma informovat o financiach, ak by sa mu nieco stalo, ako a z coho mam vyplatit dlhy...proste uz to vidim, ze kartu od uctu nechal rodicom a keby nieco oni to urcite stihnu vybrat...len dufam, ze dal trvaly prikaz a bude mi posielt na Olivijku,lebo z materskej to neutiahneme a idu sviatky. (Je mi strasne,ze jej nemôzem kupit co by som chcela, dostane odo mna max. trojkolku a nejake oblecenie a to je vsetko a pritom ked vojdem do hrackarstva, by som brala vsetko za radom, aby jej nic nechybalo, no prvorade je teraz setrit na auto, aby som ju bud. rok nemusela tahat po autobusoch, ked budeme chodit do skôlky.)
Ale uz na nich vsetkych ludovo povedane seriem - pardon za vyraz, ale uz fakt nevladzem. Akurat tento tyzden je mi nejako fajn, mam pocit, ze uz sa od neho odpútavam a prestava mina nom zalezat, no dufam, ze to nie je kratkodobé.

A ten zabal asi skusim, lebo uz je to neznesitelne, ani som poriadne nespala a Olivije to asi nevysvetlim, ze som unavena...to je neskutočne, to dieta je niekedy fakt neunavitelne...

alexandrah
21. nov 2010

ahoj ivus, a nemozes ju vziat so sebou aj do autobusu?, ja riska beriem, ak nemam auto ... no s manzelom blbe ...hm, vidis, aky je, aspon ti casom bude menej luto, ze neni si s takym debilom ... a jaki ludia ho asi vychovali, a cely cas stoja pri nom, ked ma male dieta, ja neviem, ja by som sa tak nasrala, ze by som ich k olivke ani nepustala, ked je muz prec, nic nemozu ... nech su s nou, ked olivku bude mat muz u seba, v ramci vychadzok, alebo tak ...
desszi - to je super, ze si si to odskusala, hehe!!! a svoje babo je svoje, tam sa clovek aj tak chova inak!! 😀 neboj, si urcite uuzasnaa!! ja si to tak nejak o tebe myslim, ani neviem, pocitovo ...

boze, ja som teraz uplne KO, unavena, sama som bola na riska, muz pracuje, cely den, ja po darcekoch, dojdem unavena, risko reve, kym nejde sa kupat, reve aj vo vani, co nikdy nerobil, ja mrtva, mrtva, unavenaaa, potom mi vyraza jedlo z ruky, ja nervy, no dali sme ho spat ... muz nervozny, nestiha, klasika ...dojde si kamarat pre nejake veci, co pre neho robi, ja si chcem uz zasadnut k blbej telke, ale nie, lebo muz to este nema hotove, ci budem kamarata zabavat, ja ze nie, idem pozerat!!! 😖 žtak ze super!!! (hm, blbe ale je, aby som sa priznala, ze je to skor moj kamarat ...ale aj tak, varim muzovi obed, robim veceru, lietam okolo riska, darcekov ... - jej, inak, my davame aj svokrovcom, oni nam vzdy daju velmi vela, tak si davame navzajom, aj nasi nam kupili barove stolicky, a tak ...). no nic, idem robit veceru, a sadnut si uz konecne!!!

ivkaivka
21. nov 2010

no my sme z dediny, musim ist najprv do Prešova to asi 11 km, potom presadat do Velkého Šariša - tam mam lekara dalších 10 km autobus chodí len každú hodinu, cize ak nestihneme, smola a k nam chodí MHD len rano a tak az na obed, cie to by bolo o drzku a moje nervy a este aby mi nieco chytila u môjho lekara, tak to radsej nejako zvladnem na domacich receptoch.
No ta nervozita mozno je zo zubkov. Jaj musim bezat

alexandrah
21. nov 2010

veru, len tie zuby nam uz idu 3 mesiace, a furt nic!! ja som raz takto cestovala na opacny koniec blavy, som 3 krat prestupovala, a sla som cca 2 hodiny!!! autom som tam za 20 min ... peklo ... fakt, nemat auto, neviem neviem ...no skoda, alebo chod, ked vasi postrazia?? lebo ak by to malo byt vaznejsie, este aj ju nakazis ... ja som takto asi riska nakazila, aj ked som uz brala penicilin, kym zabral, aj on ochorel, chudacik ... nasstastie, jemu to rychlejsie prechadza, ako mne, tak bola trochu ohrozena iba mišicka ...ale uz je lepsie ...

dneska som straasne unavenaa ... zajtra mame ukazkovu hodinu plavania s riskom, este sme neboli, som moc zvedava ... capy, chodili ste plavat?, ci chodite niekam??

ivkaivka
21. nov 2010

no vieš, nema ju kto strazit, mama teraz zacala pracovat a otec...no neviem ako by to dopadlo a tiez by musel brat volno.
Ono pred dvoma tyzdnami boli chori nasi, teraz ja, hadam to malu uplne obide. Davam jej probiotika, tak hadam maju fakt taky super vplyv na imunitu, ze sa kočka drží...no dúfam, že som to nezahovorila.

alexandrah
22. nov 2010

tak sa drzte ivuska!!!

desszi
22. nov 2010

@alexandrah dnes uz bolo lepsie? myslim ci si toho nemala az tak vela a vedela si si aj oddychnut? a risko este nema ani jeden zubok?
@ivkaivka ako sa citis? myslim, ze ked doteraz to Oli nedostala, tak uz nedostane.

Dadovi idu zadne stolicky, to je des, nespi dobre, cely den je len ufnukany, ine nepocujem len mama, mama a na to som tusim zospodu prechladla, zacala ma boliest oblast obliciek, uz som si naordinovala urologicky caj 😝 zatial nechodim castejsie na WC, dufam, ze som to este vcas zachytila a ze to rychlo prejde, lebo nemozem velmi ani krpca dvihat, boli to 😒

ivkaivka
23. nov 2010

ahojte, no v noci som dostala taky zachvat kasla, az som sa z toho fajne zrevala. Cize vo stvrtok ideme ockovat, mamina slubila ze si vybavi volno, tak potom vezme Lilku domov a ja naklusem k svojmu lekarovi. Uz asi fakt musim, v hrudi ma az stipe, strasne sa zadychavam...tak sa bojim aby to uz nebol nejaky zapl pluc.

@desszi, no dufam, ze Olivijka nic nechyti a hlavne sa chystame vo stvrtok ockovat, tak pevne verim. Akurat ma zo mna srandu ked kaslem. Zacne si davat rucku na pusinu a napodobnovat ma a pritom sa este nahlas smeje...no aspon, ze ona ma z mojej choroby potesenie, kedze uz tym hnusnym kaslom terorizujem cely dom.
Na prechladnutie si neskusala Urinal? Ja som to mala 2x, ale to som skoncila az na pohotovosti, pretoze som mala krv v moci, ale poviem ze pôrod je oproti tymto bolestiam prechadzka ruzovou zahradou. Ja som myslela, ze zbesnim a pri prvom raze som aj odpadla od bolesti. Od vtedy sa obliekam ako sa da. Vraj sa to zvykne vratit, tak treba davat sakramentsky pozor.

desszi
23. nov 2010

@ivkaivka nie urinal som neskusala zatial, nestras 😕 dufam, ze to zvladnem po domacky, ja to mam teraz prvykrat, ked ideme von, tak sa obliekam riadne, to som sa aj vzdy - tielko, a vrstvy podla pocasia, ale doma som kvazi polonaha - len tricenko a gatulky, lebo mi je velmi teplo a neznasam papuce, tak len ponozky alebo bez a asi to bola chyba, bo v kuchyni je dlazba a tam sa dost zdrzujem....

alexandrah
23. nov 2010

desszi - aj ja doma iba ponozky, tiez neznasam papuce 🙂

holky, hlavne sa vyzdravzte!!

my sme boli dneska prvy krat na kurze masazi pre babatka, risko to zvladol super, moc sa tesime, boli sme pri nas v takom materskom centre, je tam kopec herni s hrackami, a smyklavkami, na zimu super!! tak tam budem s risulkom chodit🙂))) 😀

jaj, a mame 2 zuby, dolne, ale lezu mu horne, a tie mu lezu uz 3 mesiace, ma to navrete, furt si strka ruku do pusy, slinta, aj horucky chytil, a furt zuby nikde!! potvory!!!

kwetinnka
23. nov 2010

Ivi a aj ta boli ked dychas? nieze by som bola doktor..ale ja takto kaslem vzdy ked som chora a jedine co na to zabera je sumive calcium a teplo.Kedze vacsinou to byva(aspon u mna virusove/ATB nemaju vyznam...skus solux,alebo biolampu...co mas.

ivkaivka
23. nov 2010

@kwetinnka no to nebolí, len ma stípe hrudník, ale ja som naposledy kaslala este na strednej skole a to som mala zapal plúc, tak a aj preto obávam. Ale cez den je to este tak..ale ked príde vecer, no mam pocit, ze vykaslem vnútornosti. Este zajtra vydrzat a uvidim co bude vo stvrtok.
A to teplo, no udrz tú moju dracicu dnu, ci chcem ci nie, musi sa ist von, lebo by som sa z nej zblaznila. A opat ma zacalo boliet hrdlo a uz zacinajú aj usi, som fakt zvedava, len nech to nechytí Olívijka, to by ma fakt mrzelo. Inác, zahlasované.

desszi, ja som papuce tiez nenosila, no tie zapaly ma naucili a nosím aj v lete po dome ponozky a papuce, proste tie bolesti sú nezabudnutelené.

alex, blahozelam k zúbkom

desszi
24. nov 2010

@ivkaivka kym mas kasel, spi v polosede - podloz sa vankusami. Viem ze to nie je super poloha na spanie, ale mala by pomoct - mala by si menej kaslat.

alexandrah
24. nov 2010

@kwetinnka - super rukaviky, co mas na fotke, pre lili ... ich dostat niekde v sportovom obchode?, ci v hrackarstve?? aj ja musim Riškovi kupit ...

@ivkaivka - ivuska, fakt to nepodcenuj, zapal priedusiek neni sranda ... u mna aj virusove ochorenie musi ist cez ATB, na pocudovanie mi zaberaju, bez toho sa mi to stale zhorsuje .... ked budes velmi chora, sa vobec nebudes vladat starat o malu, nieto chodit von... radsej to podchyt,kym to neni su tie pluca, co ked budes musiet do nemocnice?? (nechcem strasit, urcite ti to prejde ...), ale fakt bud v teple, vela vela tekutin, vitaminy ... no a lieky, co ti predpise lekar ...

jaj, a tie dolne zuby mame uz davno, len tie horne zatial nikde, a pritom uz pred 3 mesiacmi lekarka vravela, ze do tyzdna vylezu, take to ma navrete ... no on je nepokojny, my sme KO, ked nechce vecer zaspat ... ach jaj ...

inak, desszi ma pravdu, aj ja ked som tak sialene kaslala, tak je najlepsi polosed, kasles menej, zakonite ... 🙂 drz sa!!!

kwetinnka
24. nov 2010

Baby ,maju pravdu s tou fowlwrovou,resp so zvysenou polohou..ja davam aj malej matrac vyssie ked kasle..aby jej bolo lepsie.
@alexandrah tie rukavniky som kupila v Alve...nikde inde ich nepredavaju..a stoja 20E.A baby mozem aj vas poprosit zahlasujte za Titu a Mimu,pripadne poslite dalej priatelom,dakujem
http://www.hracky-fisher-price.sk/archiv/4-kolo...

ivkaivka
24. nov 2010

no tak dnes mam musela teta zavies k lekarovi, o druhej rano som sa uz nemohla ani nadychnut od kaslu, hrdlo ma strasne bolelo a rozbolel ma aj cely jazyk, tak som isla. Samozrejme dal mi ATB, nejake kvapky, tak hadam sa to uz napravi.

alexandrah
24. nov 2010

ivus, a vies, ze si zasluzis pätadvadsat na zadok???!!! takto daleko to nechat zajst!!! sak musis mysliet aj na seba!! kocka!! no snad uz to zaberie, a vyliecis sa!!!

alexandrah
24. nov 2010

kweti, diky, som tam bola minule, aspon viem, kde to je, tak si kupim, dik, pa!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre