Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
1. júl 2009

no optimista je vraj len zle informovany pesimista ,... 😠 😀 , ale snad to nebude take zle, je pravda, ze v poslednom trimestri sa pribera najviac? sestrernica ze aj kilo na tyzden ... ja som zatial este moc nepribrala, ale co neni moze byt ...

leri
1. júl 2009

idem si aj ja skusit lahnut, takze uz po druhykrat dnes ........dobru noc 🙂

alexandrah
1. júl 2009

dobru, aj ja za chvilu skusim, akurat zacal house (keby clovek vedel, co robit v noci ... 😖 😲 ), esteze sme si objednali fiber tv so 102 programami, inak by ma asi porazilo, no co uz sa da robit ...
tak zase mozno zajtra v noci 😉 ☹

capy
1. júl 2009

ahojte ja sice tehu niesom ale tiez nemozem spavat 😒 co uz neako som si zvykla 😅 😅 😅

alexandrah
1. júl 2009

ahoj capy, a to ides rano do roboty?? teda nic moc, .. ja by som uz tiez mala skusit ist do postele ... uvidim, ci sa postasti zaspat ...

capy
1. júl 2009

ahoj alex nechodim do prace som na materskej, ale rano vstavam o siedmej. idem so starsim synom do skolky. ale teraz su prazdniny tak vstavame o pol desiatej 😉

capy
1. júl 2009

no idem asi pomaly dohajan. papa a dobruuu noc 😔 😔 😔

alexandrah
1. júl 2009

nikto tu od vcera nebol?

vlnka
2. júl 2009

Ahojte,ja som vcera v noci celkom dobre spala,bola som hore asi len pol hodinku,tak som ani nesla k pc.Dufam,ze to dnes nezakriknem 🙂

alexandrah
2. júl 2009

ahoj, ja som vcera kukala telku, zaspala som cca o pol 4, ale dnes som vstala skorej, tak dufam ze aj zaspim skorej, peklo je ze aj mozem byt unavena, ale aj tak nezaspim ...

vlnka
2. júl 2009

alexandra ja mam to iste...niekedy som taka strasne unavena a predsa nemozem spat...des ☹
mozno teraz to bude tym teplom..aj ked mam otvorene okno v noci,mam doma saunu,musim urobit prievan az tak viem zaspat a potom sa bojim,aby som neprechladla,alebo aby ma neprefuklo.

vlnka
3. júl 2009

Hmm,vidim,ze sa vam dari spinkat...ked tu nikto v noci nestrasil...okrem mna 😠
Ale aj ja som bola iba na chvilku,posledne dni sa sice zobudim,ale do polhodinky lahnem a spim...nech nam to vydrzi 🙂

alexandrah
3. júl 2009

ahoj vlnka, ja som bola vcera hore, ale kukala som telku, nezaspala som ako som dufala, dnes som spala iba 6 hodin, tak snad ... no uz to nechcem zakriknut, uvidim, ci sa mi to neznormalizuje ... 🙄 😕
my sme sa prestahovali z maleho do velkeho bytu, ktory ma lepsiu izolaciu, tak doma je ok, cca 24 stupnov, co je super, lebo v starom byte to boli 30 a viac.

vlnka
3. júl 2009

Ja mam velmi teply byt,otoceny na vychod-zapad...takze mi raz z 1strany prazi slnko potom z 2...ale v zime mi to vyhovuje,akurat v lete by sa zisla nejaka ta klima 😝
Alex,ked sa mozem opytat v ktorej casti Blavy byvas?Ja mam v Blave krstnu,ale ona stale meni miesto pobytu,tak teraz uz ani neviem,kde byva. 🙂

majakuk
3. júl 2009

Ahojte tehuľky. 🙂 Dnes som v 28tt. Problem s nespavostou mi zacal cca v 17tt. Spavala som max. 2-3 hodiny v noci a cez den absolutne nic. Lekar mi poradil iba jednu vec a to pohar cierneho piva pred spanim. Nie vsak cele, iba pohar! Viete kolko chlapov mi zavidelo toto doporucenie?? 🙂 Lenze jedine na co mi to pomohlo je, ze sa mi vzdy dobre vygrgalo a dobre mi pretravilo, ale spanok vobec neprichadzal. 😢 Mozno vam to pomoze. Potom pozor - nesmie sa pit nealkoholicke pivo, pretoze je v nom velmi vela skodlivych latok (kto by to bol povedal, ze?). Ale odkedy som si kupila asi pred dvomi tyzdnami "tehotensky" vankus (140x40cm) a kazdu noc si nan vykladam vrchnu nohu, ked lezim na boku, zacala som spavat najskor 4-5 hod a po tyzdni uz spim niekedy az do 8 hodin. 🙂 Dnes som dokonca spala aj cez den, takze uvidime, co bude v noci...
Kupila som ho pred nedavnom v nemenovanom nakupnom retazci za cca 400,- Sk a neviem si ho vynachvalit. 🙂

alexandrah
3. júl 2009

ahoj majakuk, to je teda hrozne, 2-3 hodiny, to by ma asi viezli do nemocnice ... ako si to vydrzala?
ja som spala vcera 6 hod, co je na mna zalostne malo, potrebujem aspon 10 hod.. a vytesovala som sa ze zaspim, som sialene unavena, ale hodinu som nevedela zaspat, za pol hodinku to skusim ... drzte palce ... 😵

vlnka
3. júl 2009

ahojte,majakuk to pivo som skusila aj ja,ani mne nezabralo.Ja sice zatial vankus nemam,ale ja si pomaham paplonom a tiez si na neho jednu nohu vylozim.Je to pohodlne,ked uz mas brusko.No ja som spavala 8 hod. pred tehotenstvom,teraz o tom len snivam.Pri najlepsom je to 5-6 a ked sa narodi male,asi si nepospim ani tolko.
Je to asi predpriprava na to,conas caka. 🙂
Co budete inak baby porabat cez vikendik?Keby sme mohli aspon na kupko,ked je tak pekne.Ja zajtra cestujem asi 100km od Ke a uz teraz mam trosku strach,cestovanie autom mi nerobi dobre,ale sediet doma sa vecne neda.

majakuk
4. júl 2009

ahojte kocky, s tym spankom je to des. Nastastie mne sa to polepsilo, i ked sa obavam , ze len na cas... 😢 Pred tehu som nemala problem spat aj 10-12 hodin, ale teraz som rada, ze uz je to aspon tych 6-8. Dufam, ze nam to vydrzi. Inak vsade som citala, ze nespavost v tehu, hlavne v poslednom trimestri, ma vplyv na povahu babetka. Vraj je nepokojne a umrnkane... 😢 Ja dufam, ze to tak nebude a ze budeme mat cas aj oddychovat. I ked urcite nie prvy tyzden... 🙂 Ja som prvorodicka, takze pre mna bude vsetko nove. Co vy? Uz mate doma dietky??
Co sa tyka cestovania, donedavna ma muz braval von "vyvetrat" hlavne vecer, ked je v byte hrozne teplo. Jazdili sme po okoli - niekedy aj hodinu - hodinu a pol. Stuplickovi sa to pacilo, zo zaciatku sa tesil tak, ze mi kopal do bruska v rytme hudby a potom spinkal celu jazdu. Lenze teraz mam kludovy rezim, takze uz len lezim, lezim, lezim, obcas nieco uvarim, poprechadzam sa po byte a zase lezim. Zabudla som na to, ze medzi tym papam... 🙂 Ale to je asi jasne, no nie? 🙂
Kolky tt sa uz gulate?

celin
4. júl 2009

Ahojte, to ste na to dobre ze spite 6 hodin. Ja som spavala dobre a teraz posledne 2 tyzdne zaspim o jednej a uz o tretej som hore. Je to hrozne, aj ked som unavena a lahnem do postele nie a nie zaspat. Skusala som medovkovy caj na upokejenie, polohovaci vankus vhodny ako relaxacna pomocka v pre buduce mamicky a nic. Ani cez den neviem zaspat. dufam ze ta bespavost nema vplyv na povahu babetka, lebo to nase chudatko by bolo asi stale nepokojne

majakuk
5. júl 2009

ahoj celin,
ci to ma alebo nema vplyv na babetko je diskutabilne. V niektorych clankoch som citala, ze hej, ale kto vie... Skor si myslim, ze na babetko vplyva nervozita mamicky, ktora nemoze zaspat ako jej samotna unava... Ak si precitas aj historiu nasej diskusie, zistis, ze sme nemali spanok vzdy taky "vydatny" ako teraz. Snad nam to vydrzi dlhsie a nebudu sa vracat obdobia nespavosti... 😢 Viem ake to je byt tak velmi unavena a pritom nemoct zaspat - mne trvalo vyse dva mesiace pokym som dokazala zaspat na viac ako tri hodiny... 😢
Skusila si uz aj cierne pivo pred spanim? Mne to sice nezabralo, ale mozno tebe to pomoze.

celin
5. júl 2009

Ahoj majakuk,
cierne pivo som neskusala, ale vyskusam aj ked ja pivo vobec nemusim. Poradili mi aj teple mlieko ,ale nepomaha.
Vcera som zaspala, teda az dnes rano o 4. No co uz, nejako to vydrzime. Hlavne sa nebudeme stresovat. 😉

alexandrah
6. júl 2009

ahojte, ani mne nepomahaju ziadne babske lieky. vcera som zaspala o 5 rano... ☹ a to mam takto od zaciatku. tak neviem, co bude posledny mesiac. ale ja si dam predpisat diazepam, kamosky ho mali, aspon zaspali, a potom po porode neboli take vycerpane. uz som sa o tom bavila aj s neurologickou. tiez si nemyslim, zeby to vplyvalo na nervozitu babatka, skoro vsetky zeny posledne teh. tyzdne zle spia, nie? my sme boli cez vikend na chalupe, jazda v aute mi nerobi problemy, ale skor v elektricke alebo tak, hlavne ked je teplo, vela ludi, aj tak nesedim, lebo mi este ani nevidiet brucho, raz som skoro odpadla, musela som vystupit, ale odvtedy ok.

vlnka
7. júl 2009

Ja uz si zacinam na tu nespavost zvykat,posledny tyzden,nemam az take krce v nohach a mamka mi pomaha s chrbticou masazou.Sice sa budim asi kazde 2 hod.,ale rychlejsie zaspim a ked aj nie,tak mi to nevadi.Ked nie su bolesti je to vpohode.
alex ja by som dobrovolne lieky neuzivala...diazepam je dobre chemicke svinstvo-ako vsetky lieky,aj ked mozno tehotne mozu naco zbytocne babatko dopovat chemiou.Ja uzivam druhy krat antibiotika,tiez mi tvrdia,ze tehotne mozu,ale tak sa toho bojim,ak by sa dalo a bolo to v mojej moci vydrzala by som aj sibenicu,len aby babatko bolo zdrave.Teraz sa trasiem,ake nasledky tie lieky zanechaju na dietati. ☹

alexandrah
7. júl 2009

ahoj, ja chodim pravidelne na masaze uz 2 mesiace, tak sa mi to snad zuroci na konci ...
ja som trpela nespavostou dlhe roky, uz sme aj volali zachranku, ked som nespala 3 noci, aj ked som si dala liek, tak sa desiim ... nemam moc dobry zdravotny stav vseobecne ... ja ked mi povedia ze mozem, a bude velmi zle, tak si ho dam ... doteraz neuzivam nic ... ale kamoska ho brala posledne 2 tyzdne, ked bolo najhorsie, a babo je v pohode ... o diazepame mi povedali aj gynekologovia, aj neurologovia ze v poho, tak im verim ...
ale kazdy, ako sa citi ...
no snad ti to po porode prejde - aspon tie bolesti urcite 😉

vlnka
8. júl 2009

Caute baby,tak ja zasa v noci strasim...ale uz tu budem pomaly komunikovat sama so sebou 😀
Nevadi..
alex ani ja na tom zdravotne nie som najlepsie,stale nieco riesim,uz je zo mna riadny hypochonder ☹
tehotenstvo asi riadne oslabuje organizmus a ja by som uz najradsej bola v 40tt,lebo takto sa citim za babatko zodpovedna a bojim sa,aby vsetky moje zdravotne problemy zvladlo bez trvalych nasledkov.

alexandrah
13. júl 2009

ahoj vlnka, boli sme na predlzenom vikende vo vratnej, no akurat som riadne nachladla, kosa jak slak, tak k mojeje nespavosti sa pridalo kychanie do 4 rano, no vesele som to mala. dnes som musela ist k lekarke a hrozia mi antibiotika, ak mi to neprejde. inak, vcera bolo opacne garde, zaspala som cca o 23.00 hod, ale o 03 hore a kychala som do pol 7 rano ... takze tak. ALE TEBE SA TO UZ bLIZI ...

vlnka
14. júl 2009

Ja preto nikde nechodim,aby som babatko este viac neohrozovala.Chvala bohu,ze uz len 4-6tyzdnov.Aj to sa mi zda strasne dlho.Trochu sa bojim ako bude porod prebiehat a ci to zvladnem,ale musim.Buduci tyzden ideme kupit nejaku tu vybavicku a veci do porodnice.Uz by asi bolo rozumne mat radsej vsetko prichystane ak by sa nahodou vypytalo babo skor na svet.Dufam,ze nie..ale aj tak.
Ty si pekne var doma cajicky s medom,teraz je von teplo,tak sa snad z toho skoro dostanes. 🙂

alexandrah
14. júl 2009

ahoj vlnka, dnes to bolo lepsie, ani som v noci nekychala, sak by to aj bolo divne pri 30 stupnoch, ale aj taki som bola zakutrana do paplona v dlhom pyzame!!! ale snad teda neochoriem, aj ked rano ma trochu hrdlo pobolievalo, vyzera to ze to zvladnem. aky si si kupila kocik, my sa len teraz rozkukavame, a zbierame informacie.. no ja este chvilu mozem chodit, ale uz na dovolenku nepojdeme, ked aj tak nemozem poriadne chodit, dnes ma to brucho fakt bolelo, a to som nic nerobila, boli sme na chalupe, a sedela som iba na kofole ... posledne tyzdne sa asi tiez budem setrit, nastastie nebude leto, posledny 3 mester v takom horku, to musi byt peklo...

olalka
14. júl 2009

ahojte,
moj spanok tiez nic moc, ked aj zaspim, kazdu hodinu sa zobudim na wc a potom zasa bojujem aby som zaspala ☹ nikedy si aj poplacem od zufalstva, som priserne unavena a spat ani za svet. bezne o stvrtej rano upratujem byt, skladam pradlo a tak. potom sice okolo siestej este na chvilu zalomim, ale nic moc. a cez den, ked sa mi aj podari zaspat, tak max. 20 minut.
mne moj dr. odporucil pohar vinka pred spanim, je pravda, ze po nom skor zaspim, ale na to wc sa zobudim aj tak a zasa kolotoc
a k tym nervoznym detickam. moja kamoska spavala ku koncu tak 3 hodky denne a mala je super dieta, vobec neplace, je to taky smejo, ale... kamoska nespava dalej, mala sa budi v noci kazdu hodinu, cez den zaspi iba v kociku, alebo na rukach a to max. na polhodinku.
ale to je asi u kazdeho individualne, ja verim, ze mala bude nase zlato a bude spachtos, ako my (az na toto moje blbe obdobie)

alexandrah
14. júl 2009

ahoj olalka, to ma mrzi s tym spankom, vitaj v klube, ja tiez chodim milion krat na wc, aj kazdych 20 min, ta nespavost ti dosla az teraz, alebo cele tehotenstvo? ja sa najviac nudim v noci, kukam telku, citam, ale take denne cinnosti, varit upratovat mi pripadnu sialene, ale kolkokrat som na ne mala chut ...no co uz ma clovek robit v noci???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre