Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

veselamirka2
8. okt 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@muska_miruska tak dobry paplon neznamena ze je hruby skor zalezi z akeho je materialu a ako je sity

ali223
9. okt 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

skus si pozriet tuto stranku ja mam z tadial paplony aj obliecky a som spokojna http://www.holeyquilt.com/sk/

1tatiana137
26. nov 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

poradte mi v poslednej dobe vobec nemozem spavat, neviem ci to je uz so stresov alebo co moze byt pricinou.. som z toho uz nervozna lebo som sa poriadne nevyspala ani nepamatam.. co mam robit?

veselamirka2
4. dec 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@1tatiana137 urcite znacnu cast nespavosti tvoria mozno stresy.. ale tak vzdy sa da problem riesit ked sa chce.. mojej kamaratke pomohol na nespavost paplon s dierou ale s aloe vera ktory ma upokojujuce ucinky.. mozno na tvojom mieste by som vyskusala vymenit paplon a mozno by ti to pomohlo..

1tatiana137
7. dec 2015
Používateľ 1tatiana137 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1tatiana137.

ja viem ze su to aj stresy ale ja vobec neviem ako sa ich zbavit :( to aj take nieco existuje? o takom paplone som este ani nepocula..

petulik1991
18. dec 2015

Myslela som si, ze mi iba sibe 🙂 Ale od prvych dvoch ciarok na teste nemozem v noci spavat. Konecne cca o polnoci zaspim, o 2 sa zobudim, prevalujem sa a trva asi hodinu kym znova zaspim a takto sa to opakuje asi 3x do rana..no hroza. Ja som estelen v 5 tyzdni a mam problem so spankom 😖 Dufam, ze to coskoro prejde

veselamirka2
4. jan 2016
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@1tatiana137 hej existuje... vidis uz si zase o nieco mudrejsia🙂 je to paplon a v strede je diera, su nato aj obliecky lebo tie musis mat tiez take ze v strede musi byt diera..a dobre je ze je to slovensky vyrobok..stresov sa asi nezbavis, to je pri tehotenstve normalne ale nemusis ich mat urcite to vsetko zvladnes 🙂

agiagi
11. feb 2016
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

Mam ten isty problem, zo zaciatku som spavala dobre ale v poslednej dobe sa stale v noci budim. Uz ma to nebavi lebo som potom rano velmi unavena. Poradte mi nieco, co funguje aby som spala lepsie.

zabkazelena007
19. feb 2016
Používateľ zabkazelena007 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od zabkazelena007.

@agiagi To ti uplne verim ze ta to nebavi, koho by to bavilo cely den sa napr. usmievat ked sa uz rano zobudis nevyspata. Ake mas doma paplony a matrac? Mozno aj to moze sposobovat tvoju nespavost. hm?

mirka96
20. feb 2016

@vlnka na svalové krče v nohách mi pomáha chladivý gaštanový krém.Ale so spaním si neviem dať rady ani ja. Teraz druhý den pijem večer medovkový čaj a myslím že ako tak pomáha

kika243
8. apr 2016

Ahojte maminy ja som na tom takisto som v 36tt a uz dva tizdne som nespala ked tak hodinku kazdy den strašne niečo už som s toho zufala a aj ked ležim na jednom boku aj druhom malinka tak kope ako i život najhorše je že ešte akoby to bolo malo tlači sa mi zub mudrosti 😣😣😣

iskrickaa
8. apr 2016

@kika243 Ja som sem pisala par stranok dozadu. Nespala som posledne dva mesiace tehotenstva, strasne ma palila zaha v polohe lezmo, aj ked som pod sebou dala x vankusov. Tak som teda nespavala. Spala som hodinu denne, pred obedom. Teraz ma maly 4 mesiace a zase nespime, lebo mame chronickeho nespavca. Takze som nespala uz pol roka.

kika243
11. apr 2016

😯😯😯😯to fakt ??? Bože to byde katastrofa keby tak mam aj ja dopadnuť šak ja mam toho dosť teraz 😢😢😢

anetanellka
2. sep 2016

Ahoj ja som v 5tt a jeden tizden ties nespím asi tak 3 mesiace vôbec ani v noci ani cez den . Hovorí sa ze keď nespime mi tak budú i dedičky keď budú už na svete môžete mi poradiť ci to je tak alebo nie lebo pri prvom dieťati som spala deň moc a mala ties keď sa narodila 🙂

sisinger
14. jan 2017

Ahojte dievcata. Tak ja som tiez taky netopier. Tiez neviem spavat. Je pravda ze uz o 20tej zalezem do postele a nikedy zaspim hned a niekedy az okolo 22 ale potom od jednej do 5tej strasim. Nejake rady damy? A ako som citala vyssie ak to plati ze ak mama nespi tak nebude ani stupel... fuuu tak sa mam naco tesit 😂

karin69
14. jan 2017

Neboj niesi sama hovorí sa že v druhom trimestri je najlepší spánok no ale ja furt budím.. väčšinou a nvm prečo :(držím palce nech to máš vpohode 🙂

verunqha23
14. jan 2017

Baby aj ja trpim nespavostou no cez noc :D. ... A to uz asi mesiac skoro 2 mesiace som cele noci hore zaspim az okolo 8-9 rano spim do 3 zobudim sa a okolo 5 zaspim zase do tej 8 a potom som zase celu noc hore :D .... Som zvedava ako to bude pri malej ked sa narodi a to idem za cca 3 dni na cisarsky :/

karin69
14. jan 2017

No ja som raz sa zobudila o 2 a do 4hodiny hore a to furt tak mám 😂😂😂 Že dlho hore 😂,newa som si zvykla 🙂😂😂😂

limetka55
14. jan 2017

Ja tiez byvam pravidelne hore.. Dnes nespim od 11tej 🙄 Ja to mam asi z rychleho tepu. Namerala som si 121 uderov za minutu.. Predpokladam, ze telo nie je v klude, tak sa mi neda spat.. Pred tehu som na to brala magnezium, ale teraz beriem kvoli stahom maternice 6 tabliet denne, takze uz neviem, ci mi to uz na tep nezabera alebo co.. 😕

iskrickaa
14. jan 2017

Nas maly ma takmer 14 mesiacov, nespala som uz 16 mesiacov vratane dvoch poslednych mesiacov tehotenstva, nadalej mame nespavca, tak ako bol stale hore v brusku, tak je aj teraz.

martinkatobiasko
7. feb 2017

Ahojte maminky 🙂 nespavosť v tehotenstve je normálne to dieťa vas tak pripravuje na to ze ked sa narodí budete vnoci hore hovorí sa ze ono sa to potom casom da do normálu

sisinger
19. feb 2017

@martinkatobiasko kedy je to do normalu??? 😂 som 2trimester zacala som 16tt a stale nespavam. Snad sa este pocad tehu vyspim 😂

lucyy1312
23. feb 2017

Ja by som sa vas rada spytala, ak sa tu nejaka este k tejto teme najde, ci po narodeni bolo babatko v noci hore a vy ste sa nevyspali. Citala som, neviem ci to pravda, ze nespavost v tehotenstve je priprava na nespave babo. Tak ako to je v praxi??? Moc dakujem

sisinger
23. feb 2017

@lucyy1312 tiez som toto pocula. Tiez v noci nespavas?

lucyy1312
23. feb 2017

@sisinger no joo, 2x do tyzdna som hore od 2-hej a do rana uz nespim. Som uz aj pocula, ze vtedy sa mozno babo narodi, no bohvie

sisinger
23. feb 2017

Noo ja pravidelne odkedy som tehu zle spim. Zaspim okolo 21.00hod a potom od 3-5 kukam do stropu. A mam to kaxdu noc.... Casy sa niekedy lisia ked zaspim o 20tej tak som hote aj o pol noci... Take tri hodky potom neviem zaspat.

lucyy1312
23. feb 2017

@sisinger ja zacnem byt unavena o 18-nastej, zaspavam cca o 21:30hod. a spavam tak do 7-mej (ak zrovna nevstavam do prace), ale 2x do tyzna o tej 2-hej vstavam, idem cikat a konec, uz som hore a len sa prevalujem

maryah
23. feb 2017

@lucyy1312 ja som pri prvom tehotenstve tiež nespávala, budila som sa a synček spinkaval dobre tak to asi s tým nesúvisí. Aj teraz zle spávam no skôr pre upchatý nos no keď sa zobudím tak mám problém zaspať.

lucyy1312
23. feb 2017

@maryah tak potom je fajn, asi zasa len taka fama, ako aj s pohlavim, vsetko je vzdy 50:50

maryah
23. feb 2017

@lucyy1312 určite, neboj sa. Skoro každá maminka trpela počas tehotenstva nespavosťou. Skôr nervozita a stres sa na bábätko prenáša.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre