Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

alexandrah
31. júl 2009

ahoj kwetinka - do toho madarska idem urcite, poctivo som si prepisala vsetky instrukcie, tak snad trafime, aked nie, urobime si vylet 😎 😀 , ale urcite to tam najdeme, nemoze to byt take velke, ked nie, tak sa opytame, snad tam niekto hovori po anglicky. potom ked to bude dobre, tam budeme aj tak chodit pravidelne, ked sa da lepsie nakupit pre babo, tu su ceny, ze za dupacky cca 13 eur a viac, no blava ... aj som kupila, ale zase vsetko sa neda ... aj tak z toho za par mesiacov vyrastie.
dneska sa mi snival hnusny sen, o porode, ze sa to nejak poblblo, vsetky okolo mna porodili, ale ja som mala zlu lekarku, tak sa to nepodarilo,l a babo nezilo, no hroza ... radsej som sa rychlo zobudila. 😒

kwetinnka
31. júl 2009

ja som mala podobny sen dnes....vobec som nespala dobre...ked uz tam budete zbehnite do tesca,kuknut plienky a aj detske veci tam vydu lacjesie...a orpti je ten kuk co som ti vcera spominala...detske obchody som minule nejak nesledovala..vtedy som bola nakupovat tehu veci

alexandrah
31. júl 2009

no ja si moc veci nechcem kupit, mozno 2 gate, pripada mi to vyhodenie penazi, za veci, co budem nosit 2 mesiace, a mam zatial kopec, co mozem nosit. takze zatial ideme kupovat pre babo. aj na plienky je este cas, ale kukneme ceny a tak. dik za typ 😉

vlnka
31. júl 2009

Ivka to mas odvahu este cestovat?A tak daleko?Mne cesta autom nerobi velmi dobre,potom ma boli brucho..hlavne tie nase cesty su strasne,sama jama a vymol.Alex aj na vychode su take drahe dupacky,cakala by som fakt,ze blava je drahsia.Ale z druhej stranytam mate sirsi sortiment ako tu.Aspon mne sa zda.Bola som v blave v zime v shopping palace a detske vecicky som tam videla fakt krasne.Len vtedy som este nemala odvahu kupovat.
Joooj dievcata to su sny...vraj je to normalne v tehotenstve,lebo podvedome mas strach o babatko.Ja som nastastie take sny este nemala...tiez sa bojim,ale snazim sa mysliet na to,ze bude vsetko vporiadku.

capy
31. júl 2009

ahojte

alex kam idete na nakup do gyoru do arkady? alebo niekam inam? a na kupalisko do lipotu nechodite? tam ti nehrozi ze ti bude zima. je tam prijemna voda skoro ako vo vani 😉

baby dufam ze uz nebudete mat take sny ☹ ☹ ☹

capy
31. júl 2009

my sme prisli o deviatej domov okupali sme sa, napapali, a tomi uz spinka od pol desiatej. boli sme vonku na ihrisku. bolo super 😉

alexandrah
31. júl 2009

ahojte, my ideme do madarska prvy krat, skor chodime do rakuska, tak nevieme, kde zapadneme, dostali sme nejake tipy, tiez arkad, potom nejake ze interspar, a potom moson ...
ja som teraz dosla od jazera, stretli sme tam nejakych znamych, bolo super. ale straaaaaaasne ma bolia krize, musim si lahnut, lebo umriem!!!!!!!!!
dufa, ze tie sny uz nebudu...
vlnka - to je pravda, veci su tu krasne, teraz otvorili novy obchod v avione, hned som 4 veci kupila, to je peklo, ze nemozes odolat, aj ked predsavzatia boli ... no uvidim, co v madarsku ... idem lahnut ... zajtra vstavame, tak by som aj mohla zaspat, no ale ci sa podari ...

capy
31. júl 2009

alex tak prijemne snicky. 😔 😔 😔
a zajtra vesele nakupovanie 😉

ivkaivka
31. júl 2009

a mame po grilovacke, hostia ma lutovali, ze som tak dlho hore, ze vraj som urcite uz unavena, no nevysvetlite im, ze ja nemozem spavat. Ja truba, este som si dala o 19.00 cafco, tak sa tesim na veselu noc. Vlnka, na vylet v pohode, sak porodnicu niekde po ceste najdeme. Uz mi doma sibe, tak som nahovorila manzela, nech si urobime mensi vylet k rodine. Inac brusko v aute pobolievalo aj mna, no najnovsie si operadlo sklopim, takze skoro lezim a to je pohoda. Chcela by som si aj zasoferovat, no muz odmieta. Ale na cestu sa tesim, urcite bude veeeeeeeeeeelmi veeeeeeeela prestavok kvoli wc, ale nevadi. Alex, s tym kupanim na kupku by som ani ja neriskovala, no nasa family ma velky kryty bazen doma, okrem nich tam nik nechodi, tak sa nebojim-sa tesim. Zajtra, alebo v nedelu sa ozvem ako bolo. Rano vstavame skoro, no mne sa teraz absolutne nechce spat, by som sa nakopala za tu kavu 😠

ivkaivka
31. júl 2009

Este, skusali ste stranku www.bocianbaby.sk-maju tam pekne veci, predajna je v KE a da sa s nimi dohodnut, aby vam v obchode predali vecicky za internetove ceny.

capy
31. júl 2009

ivka stastnu cestu vam prajem 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
31. júl 2009

capy, vdaka. Co nespis???

capy
31. júl 2009

mala by som ist. 😅 😅 😅

capy
1. aug 2009

no idem haji. mangela sa uz asi nedockam. papa a dobruuu noc 😔 😔 😔

capy
1. aug 2009

tak mangel domov ani neprisiel. bola som pronho dnes poobede o tretej 😒 a o pol osmej siel znova. som zvedava kedy pride ☹

kde ste dnes vsetky?

ivkaivka
1. aug 2009

Takze, ja som uz doma z vyletu, bolo super, len mam trocha opuchnute nohy a som unavena jak pes. Totiz po tej kave vcera som spala spolu 2 hodiny za celu noc a cestou domov som si zdriemla, tak asi 20 min. a teraz na mna dosla taka brutalna unava. No neviem ci zaspim, pretoze z vyletu sme si doniesli domov steniatko a to teraz tak zavyja, akoby ho drali z koze, uz len cakame, kedy dojdu susedia nas vykricat. Vraj to potrva take 2-3 noci, kym si zvykne. Uz sa tesim. Teraz si idem skusit lahnut a uvidim ci sa mi podari vdaka nasej Eme zaspat. Ak nie, tak dojdem spat. Capy, manzel isiel do prace? Ozaj Vlnka, Alex, kde ste???
Alex, hadam si nezabludila v Madarsku, alebo ste tak vela nakupili, ze sa nemozte zaniest domov? 😀

capy
1. aug 2009

ivka a ake mate steniatko?

capy
2. aug 2009

dnes v noci som tu zasa sama?

mali sme s mangelom balkonovu seansu. 🙂 🙂 🙂 ale uz haji. ☹

capy
2. aug 2009

idem asi haji. tak dobruuu nocku 😔 😔 😔

vlnka
2. aug 2009

Ivka ja vas stale sledujem,ale niekedy sa snazim v noci zabavit aj niecim inym ako pc a preto som asi noc,dve nepisala.Fiiha,steniatko?Budete to stihat sa starat o male psica pri babatku?
Capy nie si sama,ja som tu tiez. 🙂
Dnes ma zobudil komar,som uz cela dostipana a neviem ho najst-potvoru.Alex bola urcite z cesty taka zmordovana,ze pekne spinka.Tiez som zvedava ako v madarsku dopadla.

capy
2. aug 2009

zeby alex este spala? 🙂 🙂 🙂

alexandrah
2. aug 2009

cafte baby, zijemmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!! vcera v madarsku super - az na to teplo, nakupovali sme cca 6 hodin v kuse, v mosoni aj v gyori - taky obchod ze KIK (ked som sa pytala na cestu, som si myslela, ze sa to vola KUK, a jedna pani mi zakontrovala, ze KUK-KUK, no sranda ... ale nasli sme to pri tescu), uplne super, mali tam aj totalne vypredaje na letne veci, tak som odhadla, ze v lete bude mat risko cca 68-74 cm, tak som kupila tricka ze v prepocte za 40-80 sk. aj ideme na navstevu do prahy k sesternici, co ma cca 6 mes. dceru, tak aj jej sme cosi kupili), ale aj inak sme super nakupili, fakt krasne veci, a za lacnejsie, ako u nas v blave, boli sme uuuuuplne vycerpani!!!!! zavrsili sme to v gyori v arkade, a tam to sa "vyřádila" ja a kupila si nejake veci na oblecenie a bizu. no stalo to za to, super vylet, bolelo ma uplne vsetko, uz toho mame skoro dost, aj taky nádherny fusak na zimu do kociku, kedze sa narodi v decembri!!!! a na zaver sme este skocili uz v blave do ikey, tam su za super cenu prebalovacie pulty, postielky, a perinky a tak. dneska som upratovala skrine a vyclenovala riskovi policky, aby sme vedeli, co este dokupit, a mali v tom prehlad. No vcera som bola hotova, vecer som sice zaspala o 12, ale nevladala som ist za pocitac. dneska je horuuuuco, manzel umyva dlazku (robi dnes gazdinku 😀 ), a ja som robila tie skrine (no a este obed ma chysta - my kedze vstavame neskoro, aj obed mame posunuty).

alexandrah
2. aug 2009

jaj, este ivka, to je smola s tou grilovackou, ale super, ze mate steniatko, aj ja mam psika, asi ho mate vonku? to vytie ho prejde, keby ste ho dali dnu, tak si zvykne, a nechce ist von. ale ja milujem psikov!!!!! urcite to zvladnes, babatko bude mat hned spolocnost 😉

ivkaivka
2. aug 2009

Mame 2.mesacneho Bavorskeho farbiara-je to polovnicky pes. Otec je polovnik a kedze este byvame s nasimi, tak ja si to steniatko len uzivam a staraju sa ostatni. Mame ho vonku, tak dnes som takmer cely den presedela na dvore. Kocky, od vcerajska mi opuchaju nohy, vobec to neustava a teta ma postrasila, ze mi kvoli tomu mozu vyvolat porod-na jednej strane chcem, no na druhej sa bojim. Uvidim, co mi zajtra povie doktor.
Alex, ten nakup Ti zavidim. To fakt je tak lacno v Madarsku? Myslela som, ze na take nakupy sa chodi do Polska. Ja som tiez bola vcera hotova, spala som ako male babo. Dnes to uz asi nepojde.
Vlnka, nechcem zahovorit, ale od kedy beriem vitaminy Calibrum, tak komare na mna absolutne neidu, stipu len manzela 😀,

capy
2. aug 2009

alex tak ste super nakupili, aj my tam chodime 😉

alexandrah
2. aug 2009

ahojte, no je tam lacno relativne, oproti blave, ale tie akcie, co boli v KIK/u boli fakt super. do polska ja mam daleko, tam nechodime. tak aspon madarsko a rakusko - vsade je lacnejsie, ako v blave, aj väcsi vyber. ale zase aj v blave su fakt pekne veci.
ivka - sak v teple skoro kazdej teh. a hlavne na konci opuchaju nohy, to teta asi len nieco trepla. podla mna neboj, ale aj tak sa zajtra vsetko lekara povypytuj. uvidis, bude vsetko dobre. my sme dosli od jazera, mali sme dobry pestry vikend, teraz tak strasne fuka, ze ani nemozem vetrat, lebo mi roztrepe okna. ale potrebovala by som schladit byt. este raz gratulujem k steniatku.
uvidime, ako bude dnes v noci, snad pekne zaspime vsetky 🙂

lul
2. aug 2009

ahojte nespavky 🙂

alex kukali ste aj kocik? my sme boli v SCS v rakusku vo viedni a az tak ma to veru neohurilo... 😝

alexandrah
2. aug 2009

ahoj, kukali, ale tak pomenej, - skor v arkade - obchod Brandon, inde nebojli, chceme tiez ist do SCS, ale napr. aj na postielky a prebalovacie pulty, kocik asi kupime peg perego, teutonia stoji u nas 30 tis., a peg perego neni horsi ... a ten je tu za 18-22 tis., len mam radsej plnu rucku, nie golfac .. uvidim ... v SCS nic neni? ci iba kociky nic moc? my tam chceme kuknut aj do ikey na tie postielky a pulty. a boli sme v tom arkade, tam mali aj postielky, a krasne perinky a obliecky, tak to sa mama vyhrazala, ze nam kupi, je to obchod ze Brandon, ten bol dost drahy, ale kupili sme tam krasny fusak, a za lepsiu cenu ako u nas (aspon myslim).

capy
2. aug 2009

tak prajem este prijemne nakpovanie 😉 😉 😉

vlnka
3. aug 2009

Ahojte kocky,ja som dnes spala bez zobudenia,teda okrem wc..ale som aj tak prekvapena.Alex u nas bol vcera hic,aj v noci,vobec sa nedalo dychat.Aspon v noci by mohlo byt chladnejsie.Inak sa tesim s tebou,ze ste dobre nakupili a viem si predstavit aka si bola unavena.My kocik a aj autosedacku pojdeme objednat tento tyzden.Este nejake veci do postielky a budeme mat prichystane.
Ivka,to je ina vec,ked mate dom a byvas s rodicmi.To sa z niekto o psika postara.A s tymi nohami,mne zatial nepuchnu,ale vraj posledne tyzdne puchnu nohy pomaly kazdej tehotnej zene...teta asi myslela,ci nemas vysoky krvny tlak,vtedy poro vyvolavaju,je to nebezpecne pre babo.
A calibrum uzivam aj ja a tym otravnym komarom to vobec neprekaza. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre