Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

celin
14. dec 2009

ja nechavam kubka sameho, pohladkam ho, pustim hracieho medvedika a odchadzam. on v postielke neblaboce a neusmieva sa, on do 5 min. zaspi
ani rano ked sa zobudi tak neblaboce, hned mrnci a vyzaduje si pozornost. snazim sa ho naucit samostatnosti, ale nehrozi. hned ako otvori oci treba sa s nim rozpravat. tak by som chcela keby vydrzal rano aspon pol hod v postielke sam. cez den trochu vydrzi aj sam ale radsej vo svojom kresielku, v postielke v spalni nevydrzi vobec, v obyvacke mame cestovnu postielku a tam trochu vydrzi ked vidi a pocuje dianie okolo seba.
kubko ked zaklana hlavicku tak ako keby si obzeral vrch postielky. ja ho necham ved ako mu to mam vysvetlit ?
ale je cim dalej zvedavejsi a nechce byt v postielke. vsetko obzera , komentuje a stale vyzaduje nejaku cinnost.

vlnka
14. dec 2009

Ivka ja malu tiez nechavam v zavinovacke.Inak tazko zaspava,uz si tak isto na nu zvykla.A okrem toho mimame zvihnuty madrac,kvoli grckaniu a ked ju nemam v zavinovacke tak sa smyka dolu a potom ju vzdy najdem strasne pokrutenu.Horsie je,ze ta zavinovacka je nam uz mala.Dnes sme boli na ortopedii.Tak na mna doktor vybehol,asi mal zly den.Som sa ho po vysetreni 2x opytala,ze dokedy tu perinku este budeme nosit,prvy krat mi neodpovedal a druhy na mna tak vybehol,ze som ostala ako vylieskana.Ze ci on je vseved a ze nech si idem k inemu doktorovi a jemu mam dat sv.pokoj a ze mozem byt rada,ze to ide ako ide.Povedal mi,ze je to lepsie a to je vsetko.Chcela som vediet viac informacii,ale nejak som nepochodila ☹
Takze o mesiac mame prist zas a chceli nam dat novu perinku,az 24-ku.No nakoniec ked jej ju skusili prilozit k nozickam zistili,ze je na nu este siroka,tak nam ponechali 22-ku.
Ja uz som z tohonestastna,Dianka mi v nej nevojde do vajicka,aj s oblecenim mame problem.Uz aj do vanicky od kociarika sa pomaly nezmestime.No hroza.Ivi vonku chodime len tak pomenej,asi jej musim kupit fusak,lebo v deke mi uz teraz zamrzne.Ale vezmem ju tak na polhodku hodku kazdy druhy den.

ivkaivka
14. dec 2009

celin, moja rano ked vstane,tak sama vydrzi v postielke aj hodinku, len pocujem ako sa natahuje, stona, cuca rucku...no sranda, len ja chcem este spat...ale co sa da robit, hodinku vydrzi, no snazim sa rychlo prebrat a zobrat ju prebalit, nakrmit, kym nerobi poplach.
Vlnka, na tvojom mieste ortopedovie poviem: prostim si zdravotnu kartu malej, odchadzam... to by som si urcite nedala, hajzel jeden, to co si dovoluje, ved nie si male decko. Ale je super, ze je to lepsie, nam nechal 17-tku, este sa v pohode vojdeme do vajicka aj do kociara. Ten fusak si rozhodne zaobstaraj, ja ho mam este po mne-ma 26 rokov, no hreje super. My chodime kazdy den, dnes bolo vonku -5,tak som ju nechala len hodinku, potom este dve pospala vo verande.
Dnes idem kupat a mam neskutocny strach z toho ako sa cela vyhadze. Tie kortikoidy jej nechcem davat, neviem co robit. Uz ju natieram otrubami,hadam aspon to trochu zaberie.

mirka907
14. dec 2009

Ahojte baby...skocim vam do diskusie🙂...Vlnka kde chodis na ortopediu?Do Novej?Zda sa mi ze si pisala aj do fora "Pôrod : Nová nemocnica v Košiciach"...Pytam sa preto, lebo aj moja mala ma perinku a chodime do Novej k dr. Hukovi. Tiez mame 22jku a tiez som z toho na nervy....mala je furt len v pancuskach...nic pekne co ma nakupene jej ani poriadne obliect nemozem...

evazvarikova
14. dec 2009

Ahojte ja idem zajtra do nemocnice na príjem. Babule držte mi palce,dúfam,že do vianoc už budeme domka. Ja som dnes pre istotu spravila stromček a už aj vianočnú výzdobu aby mal drahý všetko pripravené. závidim Vám,že už mate deti pri sebe a idú vianoce. ked sa vrátim ozvem sa držte sa ahojte!!§ 😉

capy
14. dec 2009

alex GRATULUJEM. aj ked trosku oneskorene. chvilu som vas zanedbavala ☹ ☹ ☹

desszi
15. dec 2009

este nie sme zaockovani, stale je u lekarky vela ludi, nechcela riskovat zeby sa maly nakazil, takze zajtra uz na beton v ramci poradne.
ivka aj Dadko zaklana hlavicku, v podstate sa tak snazi sledovat okolie, vzdy ked odchadzam, alebo idem okolo neho, alebo ma za sebou televizor, tak sa vykruti a pozera 🙂
evka drz sa 🙂
My tiez Dada moc nezakryvame, neznasa teplo, place, mrnci a odkopava sa - takze len nejake to body, tenke nohavice, ponozky a dekou prikryjeme.

alexandrah
15. dec 2009

ahojte kocky, diky moc za gratulacie, mam chvilku, aj ked teraz tak prerusovane spi + mrnci, on normalne potrebuje hluk, tak spi v kociku, v obyvacke, pri telke, a ked volam, tak este lepsie, ma k tomu aj moj hlas ... aspon nemusime byt sterilne ticho ... o chvilu ma dojst lekarka, tak som zvedava ...
chcem sa opytat, ivka - ja mam dost mlieka, aj sa prisal, v poho, ale kojila som casto aj hodinu, potom odgrgnut, a potom prebalit, a zaspal na 5 min, doslova, a kojit z 2. prsa, cize spolu aj 2 hodiny, co je najmä v noci peklo, tak som skusila odsavat, a je to ovela lepsie, lebo sa zobudi, prebalime, dame papat, naje sa za 10 min, aj viac mlieka vypije - inak on pije tak max. 40-50 mm za davku, staci to? vraj by mal viac ... no otazka, ze mleiko sa tvori, aj ked by som iba odsavala, a vela pila, alebo tak? ci musi ist aj k prsniku?? ako to robis ty?? a je to v poho? inak vie pospat aj 3 hod, ked je dobre, ale ja casto nezaspim s nim, a ked zaspim, po hodine, 2-3, tak sa budi, cize peklo noci!!!!! aj muz skusal pomoct, ale rano bol hotovy, a do roboty ... tak spi v pracovni, aj bol chory, chudak .......inak svokrovci ok, mozno zavolam svokru na noc, ked bude moc zle, lebo aspon prebali, a ked budem mat vo flaske MM, tak aj da jest ... no bola tu moja mama, 1 den a noc, a len buzerovala, s nicim nepomohla, kukla si telku, zozrala na toasty, precitala casopisy, rano vstala o 10, urobila si kavicku, a ked som v noci 2 hod. lietala, este ze co behas?? no aby som ju nebodaj nezobudila ... takze mam stastie na pomoc v rodine ... no muz pomoze cez vikend, a od cca 22 ma volno, tak sa tesim, lebo inak budem hotova ...inak moj ockovania v nemocnici prespal, inak je dobre babo ... ked je v suchu, a napapany, tak spi fakt aj 3 hod, a rad sa kupe, potom bol taky kludny, ze spal 4 hodiny!!!!!!

celin
15. dec 2009

alex ja by som asi skusila vydzrat kojit ked sa vie pekne prisat. zacuiatky su tazke, ale podla mna potom ti bude jednoduchsie nakojit ho ako mu ist zohriat mlieko a takisto ked ideme na navstevu tak ho nakojim a nemusim nosit mlieko so sebou.my sme mali zo zaciatku vela problemov s kojenim a kojila som aj 2 hod a 3x som to skoro vzdala, ale teraz som rada ze kojim. v noci ho nakojim za 10 min. a spime dalej a nemusim ist zohriat mliecko.

capy
15. dec 2009

alex suhlasim so celin. je to jednoduchsie a praktickejsie ked kojis. a hlavne ked sa vie pekne pricucnut 😉

a tvoju maminu nechapem 😠 😠 😠 naco prisla ked ti nepomohla 😅 😅 😅

vlnka
16. dec 2009

Ahojte,no ivka doktori su proste taki,dovolia si vela lebo su si isti,ze ich potrebujeme.Ja mam aspon na takych stastie,mozno je to aj tym,ze vyzeram mladsie a potom ma vela ludi neberie vazne.Inak ten doktor vyzeral byt mily,len mal asi zly den.Nechce sa mi kvoli par krat co tam este pojdem menit doktora,aj ked sa ma to dost dotklo.Kvoli malej vydrzim...ale chcela som sa mu na konci podakovat nejakou drobnostou,tak nic nedostane za ten pristp.
Mirka ano chodim k Hukovi-o nom cela ta debata.Tak to ti verim,ze mas toho dost.Ja to prezivam rovnako.A dokonca uz nam chceli dat 24-ku,tak to je cisty padak.To ju uz urcite ani do kocika nevopcham.
Desszi moja mala je zas naopak zimomriava,aj ked ma 2 vrtvy na sebe,nozicky a rucicky ma stale ladove.Potom musim vyzliekat a obliekat vela veci.Ty to mas jednoduchsie.
Evka budeme na teba mysliet,nech ti to dobre dopadne a malu mas co najskor pri sebe.
Alex no vidis nakoniec sa ta tvoja svokra predsa len zide 😉
Tiez by som nevzdavala kojenie,je to omnoho praktickejsie.Nielen v noci,ale aj ked niekam ides nemusis chystat celu vybavu lebo mliekaren mas so sebou 😀
A ked jej budes davat flasu prestane ti chciet prsnik...radsej sa teraz potrap.Tak vsetkym pekny den.

vlnka
16. dec 2009

Mirka aky stupen dysplazie ma tvoja mala?A do coho ju davas ked idete von?Ja som snad skusala vsetky mozne strihy overalov a vsetko male na sirku. ☹

mirka907
16. dec 2009

Ahoj Vlnka...Mala ma dvojku...A ma blbe oba klbiky na jednom ma IIa-b(raz pisal acko raz becko tak neviem ktore je teraz aktualne) a na druhom IIb-c...Vlnka on mal asi len zly den, lebo inak je naozaj mily. Svokra robi v nemocnici a povedala ze sa o nom hovori ako o dobrom odbornikovi. Ja som napr. bola na kontrole v piatok a musela som dost cakat lebo prave operoval...Inac on mi pokroky stale vysvetluje na grafoch...vzdy sa ho popytam nech mi ukaze rozdiel oproti minulej kontrole, tak vytiahne vsetky ultrazvuky a porovnavame..Tak ho skus najblizsie poprosit...
No ja jej obliekam puncosky, na nich tenke nohavice..na vrch body a kosielku a na tom ma perinku...ak je velka zima tak na vrch ide este overal a potom ide mala do fusaku..Ak nie je az taka kosa tak davam uz len do fusaku...Overal som zdedila, je od firmy BabyKap (netusim kde bol kupeny ) je o cislo vacsi teda 68cka...Inac sa mi velmi osvedcilo obliekat jej na perinku o cislo vacsie veci...No ale ked budeme mat 24ku tak to uz asi tak lahko nepojde:(..Fusak mame 3v1 od emitexu a je uplne super...ked mala bude mat 24rku a do ziadneho overalu nevojde tak jej do fusaku budem davat bud len deku alebo vetrovku(podla pocasia)

alexandrah
16. dec 2009

kocky, mne zatial prislo praveze jednoduchsie odsat, to mam zohriate za 2 min, mam taku ohrievacku, a napapany je za 5 min, a spi, kdezto kojila som aj tie 2 hod ... ale to kojenie nevzdavam, ale takto ho moze v noci nakrmit aj muz, alebo niekto, kto by dosiel pomahat - svokra?? vyjde to na jedno ... no uvidime, ako bude, ale nic neni stratene 😎 😀 len som bola v noci 2 krat moc unavena, tym ze ja proste nezaspim na sup, a zaspavala som akurat co sa risko budil, bola to sila, ta nespavost pokracuje, bohuzial... 😲 😢
BABY, AKO SA PRIDAVAJU FOTKY?? MAM IST DO TEMY ZE ALBUMY??
vlnka - veru aj risko ma stale studene nozicky, ze niektore deti to maju, aj ja aj muz sme taki, davam mu ponozky, a na to oblecenie, aby mal 2 vrstvy. inak, aj ja mam ten isty problem, ze vyzeram strasne mlado, tusim aj ivka, a to si potom hocikto dovoluje, minule, este pred porodom sme boli v obchode, a tam na mna hned ze slecna, pritom som sla zavesena do manzela, a brucho jak svet ... potom ked zbadali brucho, ze mlada pani, ale kukali, ze nejaka 20 tka a uz tehotna ... no co uz ... podla mna uz vekovo za chvilu nebudem ani ta MLADA pani, ale zase v 40 tke vyzerat na 28 sa zide, nie?? ale to som si vravela o vyhodach 30 tky ...
ivka .- uz som sa pytala lekarky vcera, ze mleiko sa tvori este viac, ked odsavam, tak aspon to. aspon na noc.
inak, nam lekarka vravela, ze navstevy az po sestonedeli, co sa niekomu (svagor) nepaci, ze ale jeho frajerka ho este nevidela, a chcu nam dat darceky osobne, a kazdy den vola, zovna mame fofry, prebalujeme, alebo kupeme, alebo kojime, neviem, nejak nechape, ze to neni babika vo vyklade, mysli si, ze mile zlate, no uvidi, ked bufde mat sam dieta, ale ma stve ... no moja mama po tej navsteve tak skoro nepride, ale je mi to jedno!!! veru, svokra sa mozno zide, je mila, aj pomoze, to co jej poviem, ziadne pindy, ze vysavat neptreba, zehlit netreba, a podobne ...

vlnka
16. dec 2009

Mirka,aj moja mala ma IIb-c,asi na oboch nozickach,lebo posledny raz napisal len tento jeden udaj.Skusim sa ho najblizsie opytat na rozdiel od poslednej kontroly.Aj vy povine cvicite?Jooj,ja sa tak neviem dockat az ju budeme moct dat dole.Inak aj ja som dnes kupila ten isty fusak..zajtra vyskusam. 🙂

ivkaivka
16. dec 2009

Evus, neboj do Vianoc urcite budete doma. Je to od Teba mile, ako si odbremenila polovicku od vyzdoby. U nas to robi manzel.
Desszi, moja je normalny TV maniak, ja neviem co robit, nech ju otocim akokolvek,stale sa vykruti, uz som z nej chora a tie rucky v puse, vsetko je doslintane....kolko stupnov mate v spalni? Moja je neskutocna zmrzlina a kvoli ekzemu sa snazim ju velmi neobliekat, nech sa neprehreje, no dnes rano mala rucky ako lad, nostek to iste a na obed uz bola cela soplava.
alex, ja malu neprikladam vobec a mlieko sa tvori, kazdemu vyhovuje ine, ja uz som si zvykla, no morduje ma umyvanie flias, sterilizovanie, prihrievanie mliecka. Myslim, ze vypije dost. Ako casto pije -teda za 24 hod? Moja za cely den vypije nejakych 600ml, niekedy len 500ml, podla toho ako sa den pred prepapa. Mas rucnu odsavacku? Hlavne vela tekutin a horuce caje a polievky, to velmi pomaha, uvolnuje aj mliecko a to potom ide rychlejsie. Cim viac prsniky vyprazdnis, tym viac sa tvori. Normalne som sa nasmiala, tak zlato si opisala mamku 😀 ,nevadi, vsetko sklbis a pojde to. Prebalujes aj v noci? Ja posledny x okolo 23.00 a potom az rano, niekedy mi spi aj do desiatej, tak prebalim potom. Nemusis stale. Cez den sa snazim tak kazde 4 hod. a v noci nie, to by som ju uplne prebrala.
Vlnka, Mirka, mozno lepsie,ze mate sirsie perinky, mojej zvysuje po 1cm, stavim sa, ze v januari nam natrepe 20-tku, ale uz nanho vybehnem, uz sa s tym serieme 3 mesiace a stale, ze lepsie, lepsie....a perinku furt sirsiu a sirsiu, keby dal na zaciatku,mozno by sme uz mali pokoj.
Vlnka, moja uz z kopy dupaciek vyrastla a vobec ich nemala, vadili mi traky na dupkach, na perinke, takze nosi len poldupky ☹

ivkaivka
16. dec 2009

Alex, Risko je naaaaaaaaaadherny a ta fotecka s tym mackom, alebo ta posledna, ako vegeti na boku, krasa. To ste fotili este v porodnici? Nadherne fotky. Na koho sa podoba? Pridaj aj fotecku s Tebou a manzelom.
Este k tomu, ze vyzerame mlado, uz som pisala, mna este min.rok dedulo v obchode pustal pred seba, vraj aby som stihla do skoly 😀 ja som sa do skoly veru ponahlala, ale za katedru. Kazdopadne mi to pride velmi mile, no ak by si niekto dovoloval, tak to teda nie...aj ked som krpata, vyzeram mladsie,to neznamena, ze si moze niekto dovolovat.

mirka907
16. dec 2009

Vlnka aj my povinne cvicime...aj ked niekedy to cvicenim nemozem nazvat lebo mala zapiera nozky a brani sa...Ja sa tiez neviem dockat kedy perinka pojde dole...tak je mi luto toho vsetkeho krasneho oblecenia na ktore sme sa tak akurat mohli pozerat...rifle, mencestraky...
Alex...Risko je fesak🙂)) ...sa mi hrozne paci na 7mej fotke...🙂
Ivka ja tiez vraj vyzeram velmi mlado...tiez som pocas tehotenstva postrehla tie zvlastne pohlady, ze chudera taka mlada a uz tehotna...no ale najvacsia sranda bola ked som si v letnej zahrade dala capovane nealko pivo ...este len vtedy som vyzerala ze mlada tehotna a nezodpovedna lebo pije...

vlnka
16. dec 2009

Jeej Alex,krasne fotky..maly je rozkosny s tym medvedikom.
Mirka aj my tak cvicime,ze sa vlastne s malou natahujeme,kto ma vacsiu silu...viditelne ona,lebo ja mam pretazene zapestia 🙂

alexandrah
17. dec 2009

cafte kocky, no tesim sa, ze sa vam paci, sme teda hrdi rodicia, nech by bol akykolvek ... my sme nestihali kupit fotak, a v porodnici bola taka fotografka, tak ta ponukala taketo foto, myslim, ze sa oplati, je to pamiatka, dame zaramovat 😎
ivka - moj pil najprv malo, ale teraz sa rozpapal, aspon bude vysoky, dufam, po muzovi, no zje aj 70 ml, a potom o hod. a pol aj 40 ml, este som to neratala za den, ale dajme tomu ...papa tak 6-9 krat za den, tych 40-70 ml?? tak nejak ... mam rucnu odsavacku, a pijem vela, aj vodu, dzusy jablkovy je vraj super, aj vineu riedim, a tak, neni som moc na tehu caje, ale mala som normalne, ovocne, aj caro som si kupila, a ja neznasam kavu a kakao, ale 1 za den si dam, vraj aj to je na mlieko, ale mlieka mam zatial dost ...inak ja musim prebalit aj v noci, uz mi vraveli, ze nepreba, ale ked je pocikany, tak jest nechce, az kym neni v suchom, potom papa, a pritom sa po ... sere ... vzdy!!! 😀 😀 tak po papani prebalujem znova 😎 😅 😕 ale nevadi, aspon uz viem, preco reve ... inak zaspi, ale posledne dni mam pocit, ze tak tlaci, som sa pytala lekarky, ze ako zistim, ze ho cosi boli, koliky alebo tak, ja pijem aj mierne sytenu mineralku, asi by som ju mala vysadit, tak ona ze ked tak akoby tlaci, a reve, to robi, a place, tak zeby ho bolelo brusko? skusim dat ten espumisan do mlieka?? nejakych 5 kvapiek? ten sab simplex je az od 3 tyzdnov ... tak neviem ...jaj, a nase foto, muz nechce, aby som davala nase foto na internet do takychto tem, ale posli mi prip. na IP tvoj mail, a poslem, aby som sa "odtajnila" 😀 mam iba jednu fotku s riskom zatial, od tej fotografky, ale mozem poslat inu s muzom, inak je mix nas oboch, vraj bude casanova, mam blond vlasy a velke modre oci po muzovi, a maly nostek a vykrojene pery ma po mne ... dlhe nohy po nas oboch 😀 (ma fakt dlhe nohy aj chodidla, rpitom babatka maju skor väcsiu hlavu a brusko, nie?? asi ako krote ... no uvidime, co z neho vyrastie 😀 😅 ).
OZAJ, KOCKY, CO VSETKO TREBA VYBAVIT PO PORODE, RODNY LIST UZ MAME, POTOM OZNAM ZAMESTNAVATELOVI, POTOM DO POISTOVNE, POTOM NA TRVALY POBYT, A ESTE?? DIK MOC, STUDUJEME, ALE JE TOHO NEJAK MOC ...

ivkaivka
17. dec 2009

mirka, no toto, zasrana a este pivo, este si si mohol k ustam prilozit cigaretku. Na mna tiez dve dievciny v obchode pozerali tak cudne, aj si nieco sepkali a pozerali na mna, ze tlacim pred sebou take brusko, urcite si mysleli, hroza, urcite este nema asi skolu skoncenu a uz si tak dokafrala zivot-tie kocky mohli mat tak 15 rokov.
Alex, ja som sab simplex davala skor kym mala 3 tyzdne, po troch mozes dat tusim uz 15 kv. a ja som jej davala 5. Moja ked ju bolelo brusko, sa az akoby vzpierala, natiahla nozicky, opat ich skrcila... bolo to hrozne.
a preuzkaz poistenca mate? Vybavit pridavky este treba a viac asi nic, neviem u nas to robil manzel, tak sa ho popytam a vecer skusim napisat.
Mala je opat cela cervena, rano som sa uz aj zrevala, okrem tvaricky ma ekzem uplne vsade, musela som ju celu natriet kortikoidmy,som z toho taka nestastna, mama ma utesuje, ze co by dali maminky za to keby ich dieta malo ekzem a nie nejaku vaznu chorobu...len je to hrozny pohlad, uplne cervena, akoby krupica po tele, vsetko zapalene

vlnka
17. dec 2009

Alex aj mne posli foto,som tiez zvedava. 🙂
Ivka to je fakt hrozne,ze ma Lilinka ekzemik...to more by jej urcite prospelo.Len nebojis sa s nou ist tak skoro?Buduce leto bude mat rok.Ja by som tiez chcela ist,ale ma strasia,ze s takym malym babatkom by som nemala.
Mirka ty si z ktorej casti Ke?Ja len ci nebyvas niekde blizko,nemam partacku na kocikovanie. 🙂

mirka907
17. dec 2009

Vlnka ja byvam na Terase.Ty kde?Ak niekde blizko tak mozme dat kocikove rande a poohovarame Huka🙂)))
My sa k moru tiez urcite chystame...Chcela by som ist na 2 tyzdne do Talianska autom...Tak ze by isli s nami aj nasi a mozno svokrovci...samozrejme vsetci budeme byvat samostatne🙂...Taliansko je velmi baby friendly krajina, takze preto tam.

alexandrah
17. dec 2009

vlnka, napis mi este raz do IP tvoju adresu, ozaj, aj ty posli foto 😎
ivka, poslala som ti, snad ti to dojde 😀
veru baby, asi sme tu vsetky vecne mlade!!!!!!!!!
ivka - no presne, risko sa tak prehyba, a puci do tvare, davam dneska espumisan, do mlieka, tak snad ... teraz muz uspaval iba pol hodiny, cez den sa aj najedol a spal hned, ale cez obed sa budil kazdu hodinu skoro ... skusim ist rychlo spat, teraz zaspal, ale bohvie,m na ako dlho, lebo jedol tak o 7, a potom uz len trosku, tak je asi o 2 hod. hore, no to budem akurat mrtva ...
zajtra dojde mama, rano, velice akcna ze mi navari fasirku, ok, a po obede svokra, aj na prespatie, na pomoc s riskom,l boze aspon ten pocit, ze na to neni som sama, muz dosiel dnes o 9 domov ...
ivka - drz sa s tym ekzemikom, uz jej to nahodou nerpechadzalo?? a vedia, z coho to je? baby, po mesiaci uz spi babatko dlhsie?? poteste ma!!!!!!!!!!

ivkaivka
18. dec 2009

alex,fotecky dosli, krasne, si kocka. Nam espumisan velmi nezaberal, skor sab simplex, potom som uz davala len do kazdej druhej flasky...az nakoniec to preslo. Musite si to odbojovat, ono to do 3mes.prejde, chce to trpezlivost. Ekzemik prechadzal, no opat prisiel a 100x horsi, neskutocne ma boli pohlad na nu, je to hrozne. Nepoculi ste niekto o urinoterapii? Je to nechutne, ale myslela som, ze aspon potierat ekzem, pit urcite nie!!! Len malej je velmi tazke moc odchytit, tak davame na plienku vreckovku, nech nasiakne a zatial skusam len na 1 nozicke. Ja uz som zufala, uz neviem co skusat.
Moja tiez na zaciatku velmi malo spala, mama bola az zdesena, ze babatko musi spat viac, no teraz je to v pohode. Neboj zvyknes.

alexandrah
18. dec 2009

no moja mama je zdesena, ked chce risko jest kazdu hodinu, darmo jej vysvetlujem, ze place, lebo chce prebalit, alebo je hladny, alebo ho cosi boli ... tak skusim sab simplex?, ten mi doporucovala aj pediatricka, ked tu bola, uz bude mat risko 2 tyzdne, tak snad par kvapiek .. aj masirujeme brusko, s takym olejcekom liecivym od saloos, prirodna kozmetika, je tam fenikel, a rasca a tak ... ma to mrzi s tym ekzemom ... ozaj, uz mozem strihat nechty?, sa furt doskriabe, a da si furt dole rukavicky, je hrozne zivy ... ale asi len v spanku, inak mu asi strihnem do ruky ...
dik ivka!!! teraz vyzeram skor ako upiria nevesta, dlhsie vlasy, pod plecia, trochu tmavsie, chuda tvar, biela plet, a casto aj cervene oci z unavy... 😀 😅 😝

desszi
18. dec 2009

ahojte 🙂
tak zase som tu.
alex, Risko je fesacik 😉 s tym kojenim vydrz, dievcata maju pravdu, je to velmi pohodlne. My sme boli na zaciatku rovnako - papal aj hodinu a stale a furt dokola, uz som nevedela co, lebo vlastne on visel na ceciku, driemkal si, sem tam potiahol, zase driemkal atd. tak sme tyzden tvrdo sledovali cas - kojila som cca 10 minut, potom odgrgnut, ked plakal, tak este 5 minut a staci - dve hodiny pauza - ten cas sme sa snazili ho vselijako zabavit aby to nevnimal a potom zase 15 minut a dve hodiny pauza. Bolo to tazke, ale po tyzdni super, hned tahal, napapal sa za ten nauceny cas a bol v pohode.
Nechtiky uz mozes strihat, my sme hned ako sme prisli domov, lebo bol cely doskrabany.
my sme tiez davali sab simplex a potom od piateho tyzdna davame babycalm - prirodne kvapky proti kolike, nam tie pomohli, ale este stale ich davam, lebo sem tam tazsie prdkame.
alex do IP ti poslem co este vse musite vybavit, ake papiere.

ivka, zase sa trapite s ekzemikom ☹ no mame za sebou ockovanie, zvladol to celkom dobre, cakala som horsi plac, ale v ten den poobede bol umrncany. zaspal v pohode, na vpichy som dala octovy obklad a vecer panadol sirupcek, na druhy den rano mal len zvysenu teplotu a vecer tiez, takze sme este dali panadol. Dnes uz bol v pohode, bez teploty, vysmiaty, miesta vpichu su len bodky, bez opuchu, ale este som mu dala obklad na noc.

vlnka
18. dec 2009

Ahoj vsetci.Mirka ja som na Furci,takze z kocikovania nic nebude.Skoda. ☹
Alex moja mala spala na zaciatku aj cez den po 3 hodiny a po mesiaci sa to zacalo skracovat.Teraz mi pospi tak 2-3x po polhodinky.Ale to vobec nevadi,lebo spinka pekne v noci.Ale uz som ju zacala budit kvoli tomu,ze malo priberala.Ona mi prespala aj 6-8 hodin a prichadzala tak o davky mliecka...takze teraz ju len vyberiem z postielky napapame,ani neprebalujeme a spime dalej.
Ivka je to hrozne ten ekzem...viem o com hovoris,lebo moja sesternica sa tym trapi cely zivot.Nezaberaju ziadne maste,bylinky ani lieky.Jedine co jej pomaha zmiernit to je more.Preto tam zije a ma krasnu plet.Akonahle pride domov je cela vysypana.Dufam,ze sa mala Lilinka z neho vylieci.
Desszi super,ze mate po ockovani,nas to este len caka.Mam z toho strach,ona totiz dost precitlivelo na vsetko reaguje.Ani neviem,ci mi ju zaockuju,uz 2 mesiace je zahlienena.Davali sme Sinupret a vobec sa to nezlepsilo.
Alex v IP mas moju mailovu adresu.
Tak dobru noc vsekym. 😔

ivkaivka
18. dec 2009

No nejako s tym bojujeme, hadam z toho vyrastie. Alex, skus ten sab simplex. Desszi, super, ze uz mate po ockovani, mali ste vysoke teploty? Moja mala 38.
Vlnka, neboj zvladnete to. Aj moja malo pribera. Mam odsledovane, ze denne vypije od tych 500-600 ml, dnes stiahla 700ml, vraj ak babo ma viac ako 5kg je normalne ze pribera pomalsie, vraj ma dost zasob. Neskusala si prikrmin UM, je to hnus, ak mas svoje, no ja som musela pred ockovanim-davala som len 4 dni na noc a v pohode. Teraz ani neviem kolko vazi, ale je vysmiata, buclata, tak hadam sa ma dobre a vsetko je o.k.
Moja je zahlienena od narodenia. Fachcime na vysavacovej odsavacke a nosnom spreji, teraz sme mali na 2 tyzdne pokoj, no teraz je nachladena, pokasliava. Davam jej tak 2 vstreky do kazdej dierky, nech to zriedi hlieny a asi po 15sek.vysajem. Dnes som jej aj nasadila Ambrobene, nech ulahci odtekanie hlienov, pretoze mam strach z kaslu. Aj ja prajem dobru noc, este asi idem zehlit, najnovsie zehlim vsetko z oboch stran,nech poriadne zjemnim vlakno kvoli ekzemu.

capy
18. dec 2009

ahojte. ja vas zasa akosi nestiham

predvcerom som bola s maminou na nakupoch, potom doviezli novy sporak, prisiel plynar ho zapojit, potom ujo co si prisiel po ten stary a nakoniec sme ho museli otestovat 😉 vcera som si bola pozriet darcek ale nemali moje cislo, poobede sme piekli s vikinkom vanilkove rozteky a potom spratavala ten vybuch v kuchyni 😅 😅 😅

tak dnes som si uz konecne kupila aj ja moj vianocny darcek, poobede som trosku poupratovala, odviezla vikina k dedkovi, boli sme u susedov na pokeci, a este som bola predat fisher price kresielko, pozehlila a konecne si vas idem precitat. este si chcem kuki panelak a tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre