Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

mirka907
1. jan 2010

Caute baby...Tak vidim ze polhodinove spanky to je uplne ze klasika pre drobcov🙂))..
Ako ste zvladli Silvester?Vlnka ostali ste u svokrovcov? My ano..mala bola uplne ze super...vcera cez den pospala 3 hodky (jasne ze 2 hodky v kociariku..v postielke len 2x po pol hodke)..tak u svokrovcov vobec nebola nervna...mrzuta zacala byt az pred 7mou ale to uz ma cas kupania...Okupala sa, napapala, polozila som ju do postielky a za 15 minut bola jasna🙂))tak sa tesim ze v pohode zvladla sama zaspat aj na novom mieste...V noci vstavala 3krat ale to je nasa klasika...Akurat ze prvykrat vstala uz o stvrt na 12 co u nej nie je bezne...asi nejaka petarda ci co ju zobudilo...zaujimave ze polnoc prespala uplne bez problemov...ohnostroje, rachot , osvetlenu izbu mala totalne niekde a vstala az okolo 3tej...no a potom este raz a budicek okolo pol 8mej...Tak sa tesim ze ma nechala tiez trosku viac si pospat, lebo inac vstava medzi 6-7.

mirka907
1. jan 2010

joj a aby som nezabudla vsetko dobre do Noveho roku vam aj vasim rodinkam🙂...a nech Vam drobcekovia robia len radost a polovicky nech pomahaju co najviac

alexandrah
1. jan 2010

cafte baby, no som tu par dni nebola, risko sa tááááák rozjedol, verite, ze zje na 1 sup aj 150 ml, a rekord bol 180, a po 150 je aj hladny, a to sme citali, ze babatko ma obsah zaludka 160 ml, tak mu vuiac nedame, ale reve, ze je hladny ... no ja musim prebalovat aj v noci, aj ked sa zobudi, lebo ked je pototo, tak nechce jest, az kym neni v suchom ... tak potom casto ze prebalim, dam jest, a zase prebalim, lebo pri mlieku sa pokaka ... 😝 ale uz pospi aj 6 hodin, nastastie ... ste ma prekvapili s tym vibrujucim lehatkom, my riska do neho davame uz teraz, ked nechce spat, ale tiez tam lezi, a mame taku rovnu zavinovacku, s takym tvrdym molitanom, ze je tam uplne rovno, a zapinam aj vibrovanie, to je iba take slabucke, ale ked uspavame aj 3 hodiny, tak sme radi, ze hocikde zaspi ... teraz sa chystame prvy krat von, tak drzte palce ... inak, silvester, risko bol hore od 10 do polnoci, asi chcel s nami oslavit novy rok, a o polnoci v case najväcsieho rachotu zalomil, a spal az do 03.00. muz bol v noci hore, a ja az rano ... ale mam nejaku laktacnu krizu - zeby tak skoro?? uz sa mi tak nenalievaju prsia, davame vla nutrilonu ... 😢 😲 a to pijem, jem, vsetko robim, jak treba, ale neviem, ci na mna nieco nelezie, mam zly nos, trochu hrdlo, je mi zima ... ale nechcem ochoriet, to by som asi musela prestat kojit, to by bolo blbe, keby som musela brat lieky ...
BABY, VSETKO DOBRE DO NOVEHO ROKU VSETKYM!!!!!!!!!!

celin
1. jan 2010

baby , stastny Novy rok vsetkym prajem. citala som si co tu pisete, kubko tez doma spi po pol hedke a vonku aj 2 az 3.
alex keby si nahodou ochorela nemusis prestat kojit, len si kupit v lekarni nieco co mozes uzivat pri kojeni. ja som bola tyzden pred vianocami chora a detska lekarka mi poradila homeopatikum oscilococcinum a pomohlo mi super. dokonca lespie ako panadol, nurofen, strpsils a vsetko co som bravala predtym . mala som teplotu a bolelo ma hrdlo, hlava a cele telo. dokonca je zevraj dobre ked si chora. kym kojis sa risko od teba nenakazi a zvysujes mu imunitu tym ze tvoje telo bojuje s chorobou.
aj my mame to kreslo, ale vibrovanie kubka vobec nebavi. 😒 a este nikdy v nom nezaspal.

vlnka
1. jan 2010

Mirka my sme sa vratili domov,aj napriek tomu,ze mala bola vcera zlata....vzala som ju von na hodku a tiez pospala 3 hodky.Polnoc sme tak isto zvladli bravurne,spinkala,nieco po polnoci sa zobudila,napapala a spala dalej.A tak som sa bala..deticky asi maju tvrdy spanok,ked nimi ten rachot nepohol.Zaujimave je,ze ked spinka,ja len nejako suchnem s niecim v izbe a uz sa pomrvi a prebera sa.A pri delobuchoch spala ako zarezana.
Alex to je normalne,ze sa ti uz tak nenalievaju prsia,uz si zvykli na kojenie.Dokonca ked su prsia makke ako handra vtedy je to dobre,mlieko sa tvori aj tak.Laktacnu krizu prekonas,len musis casto prikladat.Aj ked bude chvilku babatko nervozne trva to len par dni. 🙂

vlnka
1. jan 2010

Do roku 2010 Vám želám:-veľké oči,aby ste videli každodenné zázraky,-veľké uši,aby ste vedeli načúvať druhým,-veľké nosy,aby ste vyňuchali tie správne príležitosti,-veľké zuby,aby ste sa vládali prehrýzť cez problémy,-veľké nohy,aby ste pobehali všetky krásne miesta na svete,-veľké ruky,aby ste nimi podržali tých,ktorí to budú potrebovať,a veľké srdcia,aby sa do nich vošli všetci,ktorých ľúbite...Happy new year!!!

capy
1. jan 2010

🙂 🙂 🙂 ahojte zelam vam vsetkym stastny novy rok a nech je lepsi ako ten predchadzajuci. nech vas deticky posluchaju a robia len radost a pokroky 🙂 🙂 🙂

capy
2. jan 2010

vyzera to tak ze uz tu nikto neponocuje 😅 cim to bude?

ani3012
2. jan 2010

už som tu 😀 😀

ani3012
2. jan 2010

máš Tomáška hore? Ja mám staršie dieťa u starkých a Evička spinká.Začínajú jej ovčie kiahne 😝

capy
2. jan 2010

a co takto ponocujes?

ani3012
2. jan 2010

tmm robí neplechu,tak som nejaká nervózna.Tak že idem na koňa sa ukľudniť 😉

capy
2. jan 2010

kto je tmm?

ani3012
2. jan 2010

to bol preklep 😀
mm- môj muž

ani3012
2. jan 2010

ale môže byť aj ten môj muž( tmm ) 😀

capy
2. jan 2010

ked mm neposlucha treba mu vynadat 😅 alebo nebodaj este nieje doma?

ani3012
2. jan 2010

ne není 😀 ale preto,lebo je v práci 😉
a ty čo nespíš?

capy
2. jan 2010

ja som tu bezne o takomto case 😅 ked presvihnem polnoc tak sa mi uz potom nechce spat. a tiez vacsinou cakam na mm do polnoci 😒

a neplechu robi preto ze je v praci?

ani3012
2. jan 2010

a ráno nebudeme môcť rozlepiť oči 😀 😀 😀

ani3012
2. jan 2010

enem nech robí,aby som mala čo míňať

capy
2. jan 2010

tak tak aspon na nieco je to dobre 😀 😀 😀

ani3012
2. jan 2010

to nehovor nahlas 🤐 stačí,že som mu to ja povedala naposledy,že je dobrý len na peniaze 😀

ani3012
2. jan 2010

ale už mi slzia oči,tak asi už aj stačilo 🙂
Prajem dobrú noc !

capy
2. jan 2010

dobruuu nocku ti prajem 😔 😔 😔

ani3012
2. jan 2010

nezabudni zhasnúť....

capy
2. jan 2010

neboj sa 😉 😉 😉

capy
2. jan 2010

dobreee ranko 🙂 🙂 🙂

mirka907
2. jan 2010

Capy vidim ze aj ked uz niesi tehotna, stale trpis nespavostou🙂)))

capy
2. jan 2010

no vyzera to tak 😀 😀 😀

alexandrah
3. jan 2010

mirka - no sak capy tu bola sklalnejsia ako najskalnejsie tehulky ...celin, diky, snad neskoncim na antibiotikach, lebo ja ked ochoriem, mne to nerpejde nicim, iba sirokospaktralnymi antibiotikami, a to by bol koniec, tak sa snazim zatial cajikovat, cumlem salviove pastilky a tak ...
vlnka - diky, snad to bude ok, inak, risko tiez nema rad ticho, to sa preberie pri kazdom suchnuti, ale ked je "hluk" askoze ide telka, my sa rozpravame, a cosi robime v kuchyni, tak je spokojny, ze nas pocuje, ze neni take sterilne ticho, a pritom skor pospi ...
no mne sa to hrdlo nejak zhorsuje, a nos ani nevravim ... ale zatial to drzim pod poklickou ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre