Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

e_z
14. apr 2015

Pridávam články z Wiki Modrý koník, ktoré sa týkajú spania-nespania počas tehotenstva: https://www.modrykonik.sk/nespavost-v-tehotenstve/ a https://www.modrykonik.sk/polohy-pri-spanku-v-t... a https://www.modrykonik.sk/sny-v-tehotenstve/ Tak sladké sníčky, nech už zaberie čokoľvek.

evicka547
15. apr 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@veselamirka2 no tak dufam ze pomoze co viem tak vela babam pomohol a konecne sa vyspali 🙂

ali223
16. apr 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@evicka547 ja by som uz dala hocico za to aby som sa vyspala a muz mi povedal nech uz vyskusam hocico ze nebudem vladat ani porodit ze som taka unavena

evicka547
17. apr 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@ali223 tak to verim a to pockaj ked budes po porode a tiez sa nebides vediet ulozit, vyskusaj ten paplon dost zenám pomohol viac ako hocico ine

ali223
22. apr 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@evicka547 vies co kamoska mi pozicala nech vyskusam ten paplon s dierou a celkom dobre som sa vyspala asi si ho objednam mám planovanú sekciu tak ze potom sa mi bude asi dost zle spat tak ze zase budem musiet spat na chrbte a na boku :/

evicka547
24. apr 2015
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@ali223 po sekcii budes rada ak zaspis :( poznám to :( ale mne aj vtedy ten paplon bodol veru aj rana sa lepsie vetrala ved sama uvidis

ali223
27. apr 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@evicka547 mala si pravdu este v piatok pred sekciou mi ho hol mazel kupit a doniesol mi ho aj s oblieckami a musim povedat ze sa mi lepsie spi a aj doktor povedal ze uz v porodnici videl vela ale paplon s dierou nie a hned sa pýtal kde sme to kupili 🙂

moonshine1
11. máj 2015
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

Baby poradte som síce len v 10tt ale nemozem spavat vkuse sa prevalujem a neviem si nájst nejaku vhodnu polohu ja uz brusko vidim hoci iní nie a asi mam blok alebo co lebo hoci mozem spavat este na bruchu akosi ma hlava nepusti

1veronika125
12. máj 2015
Používateľ 1veronika125 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 1veronika125.

@moonshine1 mozno máš zlý matrac alebo vankus aj to spravi vela

veselamirka2
14. máj 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@moonshine1 suhlasim vhodý paplon vankus a matrac uobia vela a ako prvé by som to skusila vymenit.

moonshine1
19. máj 2015
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

@veselamirka2 a co by si teda odporucila???

vierka74
25. máj 2015
Používateľ vierka74 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vierka74.

@moonshine1 ja by som zvolila zmenit hlavne paplon a vankus ja mam doma taky speci 🙂

veselamirka2
27. máj 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@moonshine1 ja mam asi 2 mesiave novy paplon s dierou najprv mi ho odporucila kamaratka a potom som sa docitala aj na nete ze je vhodny pre tehotne ktore nemozu spat 🙂 a mne pomohol

ali223
28. máj 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

@veselamirka2 @moonshine1 aj ja mam paplon s dierou a musim povedat ze po sekcii mi pomohol aby sa mi rana vetrala a nezapalila sa alebo nieco ine a musim povedat ze je to super pomocka mala som ho uz od 6 mesiaca tehotenstva ked som nemohla spat a s nim som si nasla pohodlnu polohu na spanie 🙂

denisamajko
28. máj 2015

Ja sa zbláznim prosím SPAŤ!!!!!!!! Som tehotná prvý trimester som prespala viaac menej bola som schopná zaspať kdekoľvek v akejkoľvek polohe. Druhý trimester som začala mať problém s uložením sa na brucho to už nešlo na ľavom boku ma bolel bedrový klb na chrbte sa mi dviha žalúdok. Od začiatku tetieho trrimetru priam trpím celé noci kukám do blba zaspím cca o 2-3 rano spim tak max 3-4 hodiny a to sa stihnem ešte 2 krát zobudiť na w.c. je to strašné pritom sa citim čo raz viac cez deň unavená no aj ked si lahnem že si ide podriemkať nikdy nezaspím a zazračne som v tom momente fit až kým sa nedvihnem. Už neviem čo s tým chodím skôr do postele večer nerobím nič čím by som sa dostala z kludu a furt nič nepomaha. Prosím nech to prejde .......................................

zanted
13. aug 2015

No dievcata ja tiez patrim ku vam.Netrpim len nespavostou ale tiez ako vlnka strasnym bolestami pod krizami a krcami.Ked stojim a chodim pohoda ale ako nahle si lahnem katastrofa nevydrzim v jednej polohe ani pol minuty.Spim asi tak 2 hodky v noci .Prechadzam sa kukam cez okno sijem....Uz mi z toho hrabe.Ked sa blizi vecer je mi do placu.este mam pred sebou 2 mesiace tehotenstva STRASNE!!!!!DUFAM ze to potom prejde....

amonda
13. aug 2015

@zanted neboj sa, prejde to, potom budes chciet veeelmi spat a nebude sa dat :D

zanted
13. aug 2015

amonda dakujem za povzbudenie dufam ze to tak bude .Vydrzim to .

zanted
14. aug 2015

Tak som zase tu spala som asi tak hodinu.zobudilo ma tvrdnutie brucha a krce v nohacha aby sa mi nemalilo
pali ma aj zaha.Tak ze parada ,boze co si musime vytrpiet pre ten malicky zazrak.

iskrickaa
14. aug 2015

Ahojte baby, ani ja nemozem spavat. Vobec sa mi nechce. V noci idem na zachod aj 5krat a som hodiny hore. Mam velke brusko, hoci som len teraz zacala 7. mesiac. Maly lezi stale napriec a nepaci sa mu, ked lezim na pravom boku, kde ma hlavicku, hned sa zacne metat. Tak lezim len na lavom a cela trpnem. Mam aj tehotensky vankus, no pri kazdom otacani ho musim prekladat, bucha mi do bruska, tak pouzivam jeden vankus medzi nohy a druhy si davam pod zadok, aby som si neprilahla brusko, ked lezim na boku. Aj mna palieva zaha, najma, ked lezim, tak ma strasne pali v krku az ma z toho napina. Cez den toho tiez vela nenaspim. Uz mam poriadne cierne kruhy pod ocami.

zanted
14. aug 2015

Iskriskaa no je to strasne .vie to pochopit len ten co tym prechadza.je tu tema aj o zahe ale poradim ti aj tu.pozuj zopar nelupanych mandli ja ich mam vzdy po ruke.aj citronova voda je dobra.

zanted
14. aug 2015

iskrickaa joj prepac trosku som ti zle napisala oslovenie ale uz je 5 hod.rano spala som asi tak 2hod a uz sa mi krizia oci ..

iskrickaa
14. aug 2015

@zanted Ahoj, u mna je teraz pol druhej rano, viac-menej som doteraz spala, aj ked na zachod som chodila, no teraz som uz totalne vyspata a len sa prevalujem. Ano, mandle jem aj ja, no nepomaha mi to velmi. Skusim tu citronovu vodu, dakujem za radu.

moonshine1
24. aug 2015
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

Baby ak Vám mozem poradit mne na nespavost pomohol paplon s dierou ale z alee vera ktory posobi aj upokojujuco ked ze obsahuje extrakt z aloe vera 🙂 Mam doma aj tehotensky vankus ale ten je hodený v kute lebo s nim som spat nevedela 🙂 ale s týmto paplonom sa mi ovela lepsie spi a vyuzijem ho aj po porode ked ze pojdem na 80% sekciou a rana sa bude aspon vetrat a naucila som sa konecne spávat na boku 🙂 ja ho vrelo odporucam naozaj je to super vecicka a kvalitný material 🙂

veselamirka2
3. sep 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@moonshine1 aj ja ho mám a tiež s ním mám pri tehu len a len dobrú skusenost 🙂

zanted
4. sep 2015

Ja neviem ci mi paplon pomoze .Ja budem mat asi male upirca 🙂 celu noc hore a cez den bude spat.Boze este mam pred sebou mesiac a pol prebdenych noci .....

muska_miruska
9. sep 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

@veselamirka2 a z coho sú tie paplony ked Vám tak pomohli?

veselamirka2
10. sep 2015
Používateľ veselamirka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veselamirka2.

@muska_miruska su z roznych materialov, bavlna, aloe vera, strieborne vlakna, carbonove vlákna su to zaujimave paplony hlavne su originalne a ked si o nich precitas pochopis preco nám tak vyhovuju 🙂

cailinevelyn
10. sep 2015

chcem povzbudit vsetky nespavajucu este buduce maminky - ja som si to uzila 3x, teda s kazdym tehotenstvom - prebdene noci, od 2-3. rana hore, fungovat potom v praci a postupne s detmi...
ALE - prvy syn prespal CELU noc, ked mal 8 tyzdnov (od 10 vecer do 6 rana), dcera ta takto spala od svojich 5 tyzdnov a najmensia uz 3 tyzdnova!!!! a spia celu noc stale (vynimky - rastuce zubky, choroba, ale v beznom rezime SPIA..) a ja spinkam sladko s nimi...
sesrernica bola hore Kazdu noc 2 hodiny so synom az do jeho 2,5 roka! takze tak... radsej vydrzat 9 mesiacov ako 2,5 roka!

muska_miruska
7. okt 2015
Používateľ muska_miruska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od muska_miruska.

a to by som kde nasla pozerala som v obchode ale nasla som len s tými karbonovými vlaknami ale zdal sa mi moc tenky a nie velmi kvalitny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre