Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
15. aug 2009

Dievcence ja idem skusit lahut,trosku dosla unava.Tak dobru. 😔

capy
15. aug 2009

vlnka to poznam ja som bola s vikim pre krcok doma od stvrteho mesiaca a nic som nesmela len lezat. a to si ma chceli nechat v nemocnici ale odmietla som.

a k poradniam je to jedno co ti povie doki. teda v tom zmysle ze: ja som bola na poradni v 38tt a doki ze zatvorena vidime sa o tyzden a ja som o dva dni porodila. a pri druhom podobne. v 39tt v stredu na kontrole som sa pytala ze ako to so mnou vypada a doki ze tento tzzden to este nebude a maly sa narodil zo stvrtka na piatok 😉 takze ak si dnes zatvorena tak zajtra mozes kludne rodit 😅 😅 😅

ivkaivka
15. aug 2009

desszi, aj moja sa hned stiahne, ked manzel polozi ruku.
capy, kiez by som aj ja len tak zo dna na den porodila. Co vy uz dnes spite??? Alex, kde dnes behas???

vlnka
16. aug 2009

Dobre ranko,ja som sice spala,ale celu noc ma boleli krize...uz som myslela,ze sa zacinaju porodne bolesti.Ale ked som vstala zrazu ta bolest trochu polavila.
Capy este do utorka musim vydrzat a potom nech sa deje co sa deje 🙂
Zajtra ideme po kocik,tak sa na neho tesim....to je posledna vec do vybavy.Desszi ty uz mas vsetko nachystane?

capy
16. aug 2009

ivka nespala som, len som nebola pri laptope. neboj porodis 😉

tak este dva dni a mozes ist 😀 😀 😀

desszi
16. aug 2009

vlnka, ja som uz nachystana asi tri tyzdne, ale stale mam pocit ze mi nieco chyba a to ostatne co mam nebude potrebne, ale uz sa do kufrika ani nepozeram, lebo stale len vymyslam. ked nieco tam mi to Peto alebo mama donesie. Vlnka a ty? Ozaj s kocikom spokojna? Aky ste kupili?

alexandrah
16. aug 2009

ahojte, u nas sa vracaju horucavy, ako pocuvam, aj k vam, je to peklo, sice nemame v byte az tak horuco, ale straaasne zle sa mi dycha ... musim sa objednat k neurologicke, a nejak to s nou prebrat + s gynekologom, mam to stale castejsie, a nejak sa mi to nepaci. dufam, ze je to len z tepla ...vlnka - to mas super, ze uz je tetania lepsia, ja neviem, ked vysadim magne - tiez mam strach, teraz sa to zhorsuje, co potom??!! vcera sme sa s manzelom rozpravali do noci v posteli, spominali na skolu - sme boli spoluziaci, bolo super. dneska sme behali doobeda po meste, lebo tu bola navsteva, a chceli ist po pamiatkach, ale v tom teple ... ked zahlasili na hrad, tak som kapitulovala ... tam som este dosla - milion schodov, ale potom som sa rozvalila na zem pod strom, a nepohla sa odtial, nech kukaju ... potom sme este behali po meste, a vysledok - strasne ma bolela noha, tvrdne mi brucho - aj vcera - ale to som behala po obchodoch, ale dost bolestivo, a to dychanie ... trochu ma boli hlava ... no sama si za to mozem, mohla som ostat doma, ale ako vlnka - aj ja som furt doma na pn, tak som chcela nejaku akciu ... no tam to mam ...
ivka - diky za ponuku, ale nejak to zvladnem, hento vratim - manzel ze teta si o mne pomysli, ze som pánča - no nech ... to mi dost nevadi ... a mama vraj nakupila riskovi v polsku - to som vyburana, som zvedava, co to bude ... dneska fakt teplo, ja ze pracovat budem zajtra, lebo dneska som cela ubolena ... ale zajtra este teplejsie!!!! 😖
desszi - vitaj, bud rada, ze ta nespavost kmasla az takto neskoro ... ja cele tehotenstvo ...

alexandrah
16. aug 2009

jeej, este aj diana je krasne meno, take vznesene!!! nam by sa asi nehodila k priezvisku, ale poznam len super diany!! a olivia je take nevsedne, kasli na ostatnych, je fakt kraasne!!! ako ju budes volat? liv? 😀

ivkaivka
16. aug 2009

Baby, pozerali ste pocasie. Cely tyzden horuco, doslova peklo. Ak by som mala ist rodit, tak chcem v noci. My sme dnes boli na salasi a neodolala som bryndzovym haluskam-dufam, ze nevadi, ze nic nechytim. Som unavena ako pes. Ta horucava ma zmohla, no dufam, ze budem dobre spat.
Alex, pozeram, ze si mala tiez perny den. A teta nech si mysli co chce. Je to Tvoje babo a mozes si ho obliekat do coho chces, nepotrebujes povolenie 😀

alexandrah
16. aug 2009

no sak prave!!! ja kukam pocasie kazdy den - nikdy inokedy, iba v lete, inokedy v zime zakurim, a tak, ale co v horku?? ja som uz aj spraskala tu studentsku (pomohol mi aj manzel). neboj - tie halusky budu ok, ja som si vcera chcela dat s nivou, ale manzel ma ukecal na francuzske ... okrem toho, tu jeho tetu som videla par krat v zivote ...

ivkaivka
16. aug 2009

Tak, to pre tu tetu nemusis mat vycitky. Studentska-hmmm. My mame vyrocie a dostla som velky dezert -Mojito - tak ho spraskam, ale sama 😀

alexandrah
16. aug 2009

mnam, daj si pekne!!! dnes som vstala rano o pol 9, tak snad lepsie zaspim, aj ked to teplo ... to co je za nova tema - ze cirkev a moralka??

ivkaivka
16. aug 2009

teraz som Ti tam napisala. Nema to zmysel. Ja som tiez veriacia-nie katolicka, ale co ti fanatici tam pisu, normalne clovek musi zrusit nervy. No vies, pisu tam taki, ktori v pohode splodili babo a teraz su vysmiati, ako leca. Proste fanatici 😠

alexandrah
16. aug 2009

presne tak!!!!!!!!!!!! to sa im to keca, a co nemam mat dieta? bola by som horsi rodic, ako nejaky fanatik, co sa pred kazdym jedlom prekrizuje?? ale na taketo citlive temy sa asi neda pisat, lebo ja sa vzdy rozcertim, a tym zadubenym hlavam to aj tak nikto nevytlcie - tie ich rozumy:::...

ivkaivka
16. aug 2009

mas pravdu, ja som tam vcera trocha popisala, no nema to zmysel. Tak ak nikoho tu nevidim, tak si nieco precitam, len tak pre usmev na tvari. No ja tvrdim, ze najlepsi ludia su ti, ktori do kostola nechodia. Najdolezitejsie je mat vieru v srdci, nie je potrebne ju hladat medzi fanatikmi v kostole...

alexandrah
16. aug 2009

presne moja rec, si väcsinou myslia, ze sa vyspovedali, tak je vsetko ok, a pritom sa chovaju jak hulvat, podla mna treba byt dobry clovek, a hotovo ... to je casto viac - ako ti "veriaci" robia ... vola ma muz ...idem na chvilu za nim ... potom sa este asi vrATIM ... podla programu ... ty uz buduci tyzden??

vlnka
16. aug 2009

Ajooj,dess mam zhruba nachystane,ale vsetko co treba sa mi do 1 tasky ani nezmesti.Tiez mi asi postupne bude nosit manzel.Pre kocik ideme zajtra,dufam,ze je pekny,lebo farbu som nazivo nevidela.Vybrali sme si Atlantic Espiro 2009,cerveno-cierny.
Alex musis sa setrit,ja tiez sedim doma a najradsej by som niekde sla,ale viem,ze teraz by to nebolo vhodne..ja uz nevladzem v tom teple prejst ani okolo bloku.Psa mi uz venci manzel.A obdivujem ivku,ze v tomto stadiu tehotenstva este vladze lobzovat hore dole.
Alex aj mne sa okolo 25tt vsetky zdravotne problemy zhorsovali.Takze sa naozaj radsej porad s lekarom.dufam,ze ta to prejde.Musi to byt hrozne neprijemne,ked sacloveku tazko dycha.

alexandrah
16. aug 2009

ahoj vlnka - no to mi hovor ...to je peklo, uz som sa vytesovala dopredu, ze tetania ok, a tu mas toto!!! uvidime zajtra, nikam neplanujem ist, tak budem doma, zadebnim zaluzie, aby nepreniklo teplo ... a uvidime ... magne si davam hned rano, a potom cez den. ale zase za ten dnesok a vcerajsok som si kupila 1 krasnu bluzku!!! 😀 male cislo, ale este ju obleciem, je taka volnejsia, + riskovi take krasne namornicke tricko ... tak to snad stalo za to. nemozes si vziat 2 tasky, ci povolena je iba jedna? inak, ked je mi blbo, aj moj manzel ide so psom - ovela castejsie ako ja. dnes som nahanala po byte osu, potom som kamsla gate a chytila ju do nich, a potom ked som ju chcela vytirast z balkona sa mi ju podarilo vyhodit aj s gatami ... 😢 tak som upalovala pod balkon po ne ... uz sa teda chystas?
no ivka je nezmar ...
capy, ako ty dneska?

miumia
16. aug 2009

ahojte ja som tehu ledva par tyzdov, mam krce a je mi zle vecer a hlavne v noci a miesto klasickej tehu unavy neviem zaspat, budim sa celu noc a nakoniec vstavam o 6 rano ...
vy ste tiez tieto stavy prezivali hned od zaciatku??

alexandrah
16. aug 2009

miumia - ja som mala nespavost najhorsiu v 1. trimestri, som si vravela, ze som cela opacna, ine to prespia, ja nie ... to som zaspala aj o 7 rano ... no des ... potom sa to trosku ukludnilo, ale najskor aj tak zaspim okolo 12 v noci, najskor ... ked mas krce, povedz lekarovi, mozno ti da magne ...

kika29
16. aug 2009

miumia: ahoj čítam tvoj stlpček a zachitila som že aj tebe je večer zle. Ja som asi tehotná 3 týždne a ku večeru mi je strašne zle. Kolko týždňou si ty? Je to normálne že mi je zle už tak skoro? Mám už 3 ročnú dcérku a pri nej som ani nevedela že som tehotná zle mi začalo byť v 3 mesiaci tak preto sa pýtam. Ešte som nebola u lekára.

mirip
16. aug 2009

Može byť že je zle, niektorým je zle od začiatku niktorým od nejakého 6tt ked sa krvný obeh dieťaťa prepojí z matkou, nektorám je zle celé tehotenstvo a niektorým nie je zle vobec, je to indoviduálne.....mne pri prvom tehotenstve nebolo zle vobec aj ked to skončilo v 11tt a teraz mi bolo od 6tt tak zle a hlavne večer alebo ked som bola hladná že som bola akurát rada že som negrcala a sa mi podarilo jedlo udržať

kika29
16. aug 2009

a ako si to tlmila alebo čo ti pomohlo aby ti nebolo zle? ked to na mňa príde tak len na wc kľačím a nič len ma stále veľmi napína. potom to kus prejde ale o chvílu som tam opäť.

mirip
16. aug 2009

nijako ak sa pýtaš mna, ja som jedla ale častejšie a pomenej.......lebo ked som sa najedla tak mi bolo zle a ked som bola hladná tak mi bolo ešte horšie........a velmi často som pila obyč. minerálku...........sladké vobec jednak mi nechutilo a jednak sladké dráždi záhu a aj na grc ťahá

desszi
16. aug 2009

vlnka mne sa veci tiez nezmestili do jednej tasky - v takom mensom kufriku mam veci a v igelitke hygienicke potreby, vlozky a nejaku tu mineralku a veci na chrumanie.
mne byvalo zle od 5 tt - cely den mi byvalo na vracanie, jedla som malo a co mi zabralo, bolo jablcko- tomi poradila mamina, pretoze na sladke som sa ani nemohla pozriet, takze piskoty a suche keksiky som ani nejedla - ale to jablcko mi zabralo. mala som nachystane mesiaciky pri posteli a ked mi prislo nevolno, tak som jedno dve schrumala a bolo fajn. a su aj nejake homeopatika, ktore si dievcata chvalili, ale neviem ako sa volaju.
a prvy trimester som prespala skoro cely 😔

capy
16. aug 2009

no ale ste toho dnes popisali 😀 😀 😀 aj nove tvare nam pribudli. vitajte. nebojte nevolnosti prejdu a kazde tehu je uplne ine 😉

my sme dnes poli len na ihriskach pri dome a zajtra ideme na kupalisko do lipotu. taaak sa tesim 🙂 🙂 🙂

corasone
17. aug 2009

ahojte alex a ivka - videla som ze ste boli na teme o tom UO, ja som tiez povodne chcela prispiet ale potom som si povedala ze je to uplne zbytocne. kto to nezazil nikdy nepochopi aku radost prinesie do rodiny vytuzene dieta. ako sa mate po vikende?

vlnka
17. aug 2009

Krasny den vsetkym,ja sa teraz vytesujem,lebo este nie je tak teplo,ale prijemne.O chvilku mam doma kociarik a som z toho taka vzrusena 🙂
Dnes v noci som skoro celu prespala,az na raz ked som sa zobudila na chrbte a obe ruky som mala strpnute,bolo to dost neprijemne.Vraj sa na chrbte v poslednom trimestri lezat nesmie,ale ked to clovek ani nevie,ked spi.
Ja som nespavostou trpela tiez od zaciatku,ale takym sposobom,ze som sa najprv castejsie budila a casom sa to zhorsovalo.Ked som zaspala ak na hodinku a pol a potom som sa prebrala a nevedela som zaspat do rana,alebo ak som aj zaspala,budila som sa kazde 2 hodiy.Teraz je to uz lepsie.Co sa tyka nauzei v zaciatkoch,na stastie som nesedela nad zachodom,ale zle mi bolo poriadne...na odpadnutie,na zvracanie.Niekedy som to predychavala ako pri porode 😀
Ale nastastie som ani jediny raz nezvracala.Ja som si kupovala celozrne tycinky a tie som chrumkala,ked mi bolo zle.
Alex s tymi nohavicami to bolo dobre 😀 Tiez som teraz dost nesikovna a vsetko mi pada z ruk.
Desszi vidis na to som ani nemyslela,myslela som,ze si vsetko na mlsanie a pitie kupim v bufete v nemocnici.Alebo manzel donesie.

vivia7
17. aug 2009

Ahojte tak toto poznam aj ja cez noc prespim 1 az 2 hodiny sa zobudim a do ranna som hore.Mam s toho dost nervy lebo potom cez den zo mna nic neni.Ja si myslim ze telo sa uz pripravuje na cas po porode.

alexandrah
17. aug 2009

ahojte, dobreee ranko ... teda ja som hore tak asi hodinu a pol ... zaspala som okolo tej 1 - lebo vcera som skoro vstavala. aj dnes som si dala budik, potrebujem pracovat, a bude teplooo, ale nechala som to tak. tie tepla ma znicia!!!! kym som pozatvarala okan, tak uz tu bolo 25.5 stupna!! 😒
ja som mala stastie, ze mne vobec nebolo zle ... ale uvidim, pri druhom tehotenstve ... ale zase som si uzila s migrenami, hlavne 1. trimester ...
corasone - vikend ok, skor taky, ze behanie po obchodoch, potom po blave - navsteva ... ale dobry ... no moc som si neoddychla.
vlnka - som si myslela, ze ma ta tehotenska "demencia"?? sa to vola?? vazne sa ohradzujem proti nazvu!! 😀 obide, ale kdeze ... najprv manzel ze ideme k tomu a tomu jazeru - mame pri dome 2 blizko, ja ze ok, a potom vyjdeme, ja ze to je naopacnej strane, on ze ale hento ... ja ze si myslel to druhe ... potom si objednavam velku kofolu (vzdy chcem malu), este sa ma pyta - velku? ja ze hej ... a ked ideme k stolu, ze ... nevies, preco som si objednala velku, ked chcem malu?? tak ju po mne dopil ... ale uz ma aspon trpezlivost .. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre