Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

ivkaivka
24. jan 2010

alex, super, ze je lepsie. Moja place, lebo sa jej nepaci na brusku. Bola zvyknuta, ze len co zamrncala, otacali sme na chrbat, svaly nema poriadne posilnene. Ja som tiez kuvikovala na konikovi-bola som na teme Nechavate babatka obcas vyplakat a z tych nervov som nemohla ani zaspat. Popoludni sa pridala ku mne MIrka, tak si mozes precitat, ako sa do nas pustili.
Capy, preco tazky tyzden? Dufam, ze ste zdravi.
Mala spi v kociari a medzitym mi mrnci. Moze to byt z toho,ze som doobedu s nou troska viac blbla? Smiala sa, vyskala...proste mala divoska a teraz nevie kludne spat...ach, jaj...

ivkaivka
24. jan 2010

Vlnka, davas vankusik aj na den? Ja uz nie, zakladam ho presne o 20.00 a ma ho do rana t.j. tak do 08.00-hadam 12-hod.staci.
Ozaj, dnes som ju super-mordovala na brusku, slzy ako hrachy a mlada dama z tych nervov sa prevratila z bruska na chrbat. Brala som to ako nahodu, no urobila to este 2x za sebou-(samozrejme s placom)....no len dufam, ze do rana to nezabudne. Len neviem co s tou hlavickou, vobec ju nepritahuje. No ked si lahnem na chrbat, ju polozim na chrbatik na mna, tak sa takmer cela dvihne do sedu...nechapem, no len co jej niekto poda ruky, ze pomoze-hra mrtveho chrobaka a nebude sa dvihat....je to normalne???

capy
25. jan 2010

ivka vyzera to ze uz sme ok.
vikino minulu sobotu celu noc vracal, v nedelu bol uz ok (na diete) v pondelok vecer som to chytila ja s tominom, moja mama a otec. a aby sme boli komplet tak v stredu to chytil tatino a moja segra. bol to asi neaky virus a priniesol ho pravdepodobne zo skolky 😒 s tominom sam bola aj u dokiny a zajtra budu vysledky tak uvidime co to bolo. tomino je este na diete a sem tam sa mi stazuje ze ho boli brusko. ☹ ☹ ☹

a inak sme uz bez plienok, tak sa tesim 🙂 🙂 🙂

desszi
25. jan 2010

capy to ste mali teda neprijemne dni, hlavne ze ste uz ok. a gratulujem k ukonceniu plienkoveho obdobia 😀 😉
ivka aj Dadovi sa niekedy nechce a ked sa riadne rozcerti tak sa otoci, myslim ze im trosku certenia a slz neublizi, inak budu velmi lenivi ti nasi drobci 🙂 neboj nezabudne co sa naucila 🙂 no neviem co sa tyka toho dvihania - tak trenujte tak ako sa ti dviha - nech lezi na tebe. Inak este nam velmi pomohlo, ked bol mensi, tak sme ho vo vanicke kupali otoceneho a automaticky musel dvihnut hlavicku nad vodu (samozrejme jej nebolo vela). Ale ved vy vlastne tusim plavate, takze tam sa tie svaly posilnia. Neboj moja, este nic nezmeskala, podla mna je to otazka par tyzdnov. Ved este ma len 5 mesiacov.

capy
25. jan 2010

desszi dakujem 🙂 🙂 🙂 uvidim co poobede povie dokina

ivkaivka
25. jan 2010

capy, tak to bolo rušne, nech uz ste o.k.
Desszi, moja vo vanicke, super, hlavicku drzi statocne a este sa jej aj dari spliechat rucickami, no kvoli ekzemu ju dlho vo vanicke nedrzim, len kym umyjem. Dnes je opat lenivec, len revala, no este ju zmordujem vecer pred spanim - som si vsimla, ze potom v priebehu niekolkych min. spinka...

capy
25. jan 2010

tak ked sme sa o tretej zobudili, isli sme pre vikina do skolky. tak som mala sokovu terapiu. vikino vyzeral ako keby ho presiel parny valec. z nosa mu tecie ako z vodovodu, taka prisvitna tekutina a ocka mal ako po neakom zure ☹

tomino ma vysledky ako tak v poriadku. este ma oslabenu brusnu dutinu, tak z toho ho este boli brusko ☹

vlnka
25. jan 2010

Ahojte,ja som sa tiez dlhsie neukazala...presli sme na UM,kojim uz len 2x za 24 hodin...a to vsetko sterilizovanie flias a cumlov je dost narocne na cas.Neviete do kedy je potrebne sterilizovat flase a cumle pred kazdym pouzitim?Najhorsie je to v noci....mala sa mi akosi pokazila.Budi sa aj 4x za noc a predtym tak nadherne spinkala.Dala som ju na prsnik a ona hned zaspala a takto kym nachystam flasu tak sa uplne preberie a buntosi.Som z toho hotova....baby niet nad bezproblemove kojenie.
Ivka davam jej vankusim aj pocas dna,ale uz ju nechavam aj par hodin bez neho.My sa stale neprevalujeme a na brusku sa trochu pohrame a potom uz len plac. ☹
Mirka vy kedy mate u Huka dalsiu kontrolu?
Capy neprijemne su crevne problemy..nezavidim.
Alex uz aj ja som vcera vybehla trosku na nakupy s manzelom.Moja mamka robila au-pair-ku.Aspon nieco pozitivneho na tom,ked sa uz prikrmuje.Nemusim byt neustale k dispozicii.Uz rozmyslam nad nejakym kinom,alebo divadlom,potrebujem sa trosku potesit. 🙂

ivkaivka
25. jan 2010

vlnka, preco uz UM? Neda sa aspon odsavat?
Ja uz nesterilizujem. NIekde pisali, ze do 4 mes. Ja ked dopije, opalchnem cistou horucou vodou a niekedy ked si varim caffe, tak to este zlejem vriacou-myslim, ze to staci. NO a ked si spomeniem, umyjem saponatom, potom poriadne oplachnem horoucou vodou a zlejem vriacou. CUmle to iste-horuca voda, resp.prevarena.
No brusko mame rovnako, neprevaluje sa tiez. Bojkot bruska, dnes som ju polozila,otocila hlavicku nabok a lezala tak 7 min. ked videla, ze hra na mrtveho chrobaka nezabera, chytila nervu, zacala revat a z tych nervov sa prevratila na chrbat, tak sme to opakovali este 3 x, no vzdy s obrovskym-nie placom--rycanim a krokodilimi slzamy, potom klasika mojkat asi 20 min. Robim to aj hodinu pred vecernym spankom a ona mi nadherne zaspava, joj len srdce ma boli, ked tak reve, no inac sa neda, prave pri tom placi sa svaly poriadne posilnuju a o 2 tyzdne mame rehabilitaciu. Vlnka, ked das malej ruky, dviha hlavicku za nimi? Moja nechce.
capy, rychlo sa dajte doporiadku, nadcha je hnus,dospelak ma co robit, nieto dietatko

capy
25. jan 2010

vlnka, ivka dakujem. ja len dufam ze sa z toho rychlo dostaneme.

mirka907
26. jan 2010

Vlnka k Hukovi ideme 22.2:)
K tomu spaniu cez noc...u nas tiez odveci...Vcera vstala 6x!!!som myslela ze ma porazi...dnes uz ale zas len 2krat..no ale vecer mala problem zaspat...zaspala no za 10 minut bola hore a tak dookola asi dve hodiny.
Uz som myslela ze ju budem musiet uspat na rukach a to mi vecer pekne zaspava uz 2 mesiace sama. Nakoniec ale odkvecla no ked som si lahla aj ja tak som pocula ako stona zo spanku... Fakt neviem co sa to deje.
Capy drzim palce aby ste cim skor boli ok.

desszi
26. jan 2010

ivka niekde tu na koniku som citala, ze na ekzem vynikajuco zaberaju kupele s odvarmi z otrub a solamyl do kupela. neviem ci si typ, ktory vyskusa aj babske recepty, ale ja myslim zeby to stalo zato, ked sa s tym ekzemikom tak trapite. ked budem mat chvilu pozriem ze kde to bolo. vsetky baby, zeny, mamicky, co to skusili, vraveli, ze to zabera.
vlnka aj ja by som uz tak rada niekam vypadla - medzi dospelych 🙂 ale este vydrzim, Dadko sa tiez zhorsil v papani v noci, uz vstava tri-styrikrat. no co uz, ja mam vyhodu, ze kojim, co mozem aj so zatvorenymi ocami.

vlnka
26. jan 2010

Ivka to UM preto,lebo svojho uz takmer nemam.Odsavanie nema zmysel,lebo len v noci sa mi prsia nalievaju,pocas dna odsajem bez kojenia len tak 3xpo 20ml.A to je nic.Mala mi vypije uz 200ml na 1 papanie.Ale prisla som na to,ze ked ju dam v noci na prsnik vtedy mi spinka aj celu noc,ak davam flasu prebera sa a buntosi castejsie.To je to,ze nie vzdy mam v noci mliecko.
Mirka vy este plne dojcite?My ideme na kontrolu 16.2.,dufam,ze uz perinku nebudeme musiet vobec nosit.Ivka este k tej hlavicke,moja dviha pekne,sranda je,ze sa snazi dvihat hlavu aj bez pomoci ruk. 🙂
Ale to otacanie ma mrzi,neviem ako ju mam donutit sa otocit,u nas nepomaha ani ked ju necham plakat.Mozno by som mala skusit zmenit povrch,na posteli mame taky polotvrdy madrac,ak by som ju dala na nieco uplne tvrde,mozno by sa lepsie dokazala zapriet a prevalit sa. 🙂

ivkaivka
26. jan 2010

dessi, skusala som aj otruby, bola cervena jak rak. Ja sa nebranim nicomu, najnovsie ju mastim raciolom, je ako nalecnik.
Vlnka, mne sa tiez pocas dna prsia nenalievaju, no ked zacnem odsavat, rozbehne sa to. To mi je luto, ze mas menej mliecka.
No dnes sa mi opat 3x prevalila, len tu hlavicku nedviha, akurat, ked lezi na mne na chrbte, tak ju sama dviha, no len co jej niekto ponukne ruky, koniec.
Inac, uz kasle...ide ma porazit, stale nieco, preockovanie posuvame z dna na denj...

mirka907
26. jan 2010

Vlnka, mala je stale len kojena...chcem vydrzat co najdlhsie... ked papa, az v "chlpoch na rukach" citim ako silno taha. Nemyslim, ze v noci vstava kvoli hladu...niekedy len pomrnci a zaspi ...a ked jej dam papat tak velmi tomu neublizi. Cez den papame tak kazde 3-4 hodky.
Co sa otacania tyka, tak mna hneva ze sa furt toci do lavej strany..Vie aj doprava ale to spravi tak raz-dvakrat za den....Furt ide len dolava. A z bruska na chrbat vobec....akoby to zabudla.

desszi
26. jan 2010

ivka tak si uz vyskusala, skoda ze nezabera, to mi je luto. este tak rozmyslam....niekde som videla letak na specialnu kozmetiku na ekzem....nejaky dr.neviem co (tak ako je napr.dr.scheller, tak toto bolo tiez nejake drivi j
mirka neboj nezabudla, len sa jej nechce. maly sa tiez prevaluje viac dolava, nechce sa mu doprava, len ked tam ma nejaku velmi motivujuci podnet - obvykle mna 🙂 ani hracky nezaberaju.
vlnka skus ten tvrdsi matrac, alebo zem, moze byt ze sa jej tazsie odraza na makkom podklade.

capy
26. jan 2010

mirka dakujem. dnes to s nami vyzera uz lepsie

tak zatial ziadna nehoda a ani v noci tak dufam ze uz bude ok a sme nadobro bez plienok 🙂

ivkaivka
28. jan 2010

kocky, kde ste? Desszi,boli ste uz na preockovani? MOju opat nepreockovala, vraj ma v puse afty po chorobe, alebo zacina choroba. SOm zvedava, ci nas niekedy preockuje. Alex, kde si?

alexandrah
28. jan 2010

vlnka - sme na tom podobne, ja som tiez na UM, lebo som bola vyse mesiaca v kuse chora, vcera som dobrala . antibiotika - som po nich strasne unavena!!! pocuj, a flase ani cumle uz nesterilizujem, bola to otrava, fakt, mala som kamosky, proste poriadne umyjem v horucej vode, aj v porodnici nam tak vraveli, ked sme dokrmovali... obcas vysterilizujeme vsetko, ale myslim, ze sa babu nic nestane, aj tak ma od naseho psika dost bakterii, tak si buduje imunitu riadne 😀 (vlnka - ja som odsala naposledy vobec pred cca tyzdnom?? mozno ml, viac uz nie, bohuzial, ten zapal blby, a este neni som uplne zdrava!!! ☹).
no boli sme vera konecne v . mesiacoch takmer u ortopeda, tak sa musim pochvalit (neni to blbe, ked sa vy tak trapite?? - mrzi ma to...), ze klbiky ma uplne v poriadku, nemusime ani na siroko balit, povedal, ze kedy tam bolo aspon minimum zle, tak povie, nech dalej balime, ale ze citujem: "mame tak dokonaleho syna, ze maloktoremu .tyzdnovemu babatku povie, ze netreba uz postolky". no ale zase mame inu mini galibu, risko väcsinou spinka na jednej strane, aj som polohovala, lebo na strane krku ma stuhnutejsie svaly, tak sa mu lepsie otaca hlavicka na tu jednu - to nam povedala lekarka na ORL dneska - boli sme na kontrole koli tej uzdicke, ktora je uplne zahojena, nastastie, tak mame masirovat, a podkladat hlavicku, snad sa mu to zlepsi, uz som bola zvyknuta, ze vsetci lekari, ze je ok, ale toto sme si aj my vsimli, tak mu to budem poctivo otacat a masirovat... to ma asi viac deti, nie?, neni na to ta ze vojtova metoda?? musim kuknut na internete ...no kocky, drzte sa!!!

capy
28. jan 2010

alex super ze uz namusite davat postolky. a cumliky som ani ja nie vzdy sterilizovala a v poho. tiez ich len umyjem pod horucou vodou 😉

ivka neboj nabuduce vas urcite preockuju 😉

desszi
29. jan 2010

ivka, v stredu som bola na poradni, vse ok, daduso vazi 7230 g, hlavicka 42 cm, svaly silne, pekne sa dvihal. Ale nepreockovali nas, lebo mu zacalo hnisat tbc. Poslala nas na chirurgiu, ale ja tam nechcem ist, nepochopila som preco nas poslala, ked Dadkovi ten vriedok praskol a hnis mu pekne vyteka. A ja tak viem, ze sa s tym ma ist na plucne. Tak som tam vcera zavolala, dnes ideme, pozru sa nato a povedia ako dalej. Nechcem ho dat rezat. Takze tiez neviem kedy nas budu ockovat druhou davkou. Ale poviem ti v tejto chvili ma to velmi netrapi, chcem aby sa mu to zahojilo. A co som brazdila po nete, tak som nadabila na vselico ohladne ockovania a som veru aj vystrasena aj napalena.

capy
29. jan 2010

desszi tak nech mate rucicku cim skor zahojenu ☹ ☹ ☹

mirka907
29. jan 2010

Desszi mi sme mali to ockovanie po TBC zapalene dlho...Hnis nam na plucnom vytlacali 4krat...Na chirurgiu sa posiela az ked je to nieco ine...teda ma zvacsena uzliny po ockovani a podobne. Ak je to hnis tak by ste mali ist len na plucne.Mozno vas tam posielaju len preventivne na kontrolu.
Alex to je super ze nemusite mat ani postolky🙂)tesim sa s vami...po tom co sme tu ja, vlnka a ivka pisali si si musela vydychnut ze mate vsetko ok.
Capy ako?Stale bez nehody???🙂U az ste zdravi?

capy
29. jan 2010

ahoj mirka. zatial bez nehody. 😵 😵 😵

tomasko je uz ok, od dnesneho rana. ma uz aj farbu kakanice v norme tak dufam, ze crievka su uz ok. doteraz strasne plakal pri kakani a farbu stolice mal taku zlatu. ale dnes rano ked kakal tak uz neplakal. tak sme z toho asi vonku.

a vikino ma este trosku sopliky.

ivkaivka
29. jan 2010

alex,super ze ste zdravucki. takze uz vobec neodsavas? No mas aspon nieco z krku.
Dessi, tak to je chlap jak hora. Nasa sestricka zabudla urobit poradnu, mna to nenapadlo, tak ju lekarka zbrdla, tak ideme do poradne bud.tyzden a mozno aj to ockovanie. Ja som tiez citala o ockovani, ale tak som si povedala, ze to ma kazde dieta...tak sa nemusim hadam obavat, aj ked vynimky su.... ☹ Nam tiez vytekla hnis, no nas neposlala nikde, samo sa to upravilo a ma tam uz len cierny kruzok.

vlnka
29. jan 2010

Alex perfektne!!!Nemusis sa trapit s postolkami ani s perinkou.Malicky si moze volne kopkat a nic ho nebude obmedzovat.To je taka radost.Hmm s tym mlieckom je to skoda,tak som chcela dojcit co najdhsie.Ale nesmut,aspon jednu dobru spravu som dostala od farmaceuticky,vraj mamicka nema sancu dat v materskom mliecku tolko zivin kolko je v UM.To by sa musela stravovat len zdravo a to sa neda,lebo kazda z nas obcas zhresi.Hoci sa hovori,ze dojcit co najdlhsie,asi je to skor kvoli tym protilatkam od mamicky,ktore dietatko chrania pred chorobami a alergiami.Ja uz sice neodsavam,ale 2xdenne este mala pije z prsika.Aspon nieco.
Ivka vy ste stale chorucke,to mi je luto.Nech uz je leto a bude nam vsetkym hej bez respiracnych ochoreni.
Dess Davidko je uz velky chlap...my nastastie mame ten vpich po tbc uz zhojeny a priebeh hojenia uple bezproblemovy.Drzte sa a daj vediet,ci ste boli na tej chirurgii,alebo nie.
Mirka vy co nove?Uz spinkate lepsie? 🙂

alexandrah
29. jan 2010

kocky, to ockovanie po tbc je to na pleci? aj riskovi to hnisalo, trochu som vytlacila, dala na to lieh ... ach jaj, preco na plucne?? som mu neurobila zle?????????!!!!!!!!! ja koza!!!!!!!! 😒 😲 😲 😕 🙄 😨
sak cprave mirka, som sa bala, ked som videla, kolko deticiek ma problemy, vraj aj moj muz rok nosil postolky, ale ja nie, tak som nevedela, ako bude risko, aj ked v nemocnici uz povedali ze je ok, ale tam nerobili sono.
vlnka - si ma trochu potesila, je pravda, ze risko ukazkovo rastie aj pribera, ja sice jem zdravo, ale samozrejme nejaka ta cokolada, pukance a malinovky padnu za vlast!!! no a veru som sa bala, ci odo mna neochorie, ale vyzera, ze nie, aj ja uz pomaly vyzdravievam.

mirka907
29. jan 2010

Alex ano na pleci...myslim ze si nic zle neurobila, ale nabuduce to radsej nechaj na pediatricku ze co ti povie🙂))
Vlnka my spime stale tak vselijak...Cez den 3 hodiny a v noci vstavame teraz tak 2-3 krat..Len sa mi expertka rozhodla vstavat medzi 5tou az 6tou, co ja teda za najlepsi napad nepovazujem. Sice ju statocne ignorujem do 6:45 ale ona uz nie vzdy zaspi. A pritom vecer zaspava okolo 8mej - pol 9tej.

vlnka
29. jan 2010

Alex vytlacat by sa to nemalo,lebo to obsahuje tie tuberkulozne bakterie,aby maly ziskal odolnost voci tbc.Ale radsej sa na to opytaj pediatra.
Mirka my mame presne to iste.Mala chodi spt okolo 20.00,ale predtym sa mi budila raz okol 1.30 a potom az okolo 6.30...a teraz aj 3x za noc a o 5.00 rano zacina hlasno rozpravat,akoze uz mam vstavat....tiez sa ju snazim ignorovat,aby zaspala,ale ona ma prehovara a prehovara,aby som uz vstavala 🙂

ivkaivka
29. jan 2010

no moja dnes vypila 980ml a neviem ci do polnoci este nebude. Ak to aj zajtra bude takto, tak asi v nedelu uz dame zemiacik. Myslite, ze by som mala?
Alex, to si nemala vytlacat, samo to ma vytiect,alebo na plucne. Radsej sa opytaj pediatricky. Uz s tym nerob nic.
Mirka neskusala si posunut vecerne zaspavanie. MOja chodi okolo 21.30, teda pred tym casom ju do postielky nedavam a vacsinou mi vydrzi do rana do osmej. NO dnes strajkovala uz o pol osmej, myslela som,ze ju zbijem, lebo som bola taaaaka unavena, ani neviem z coho, skusala som ju vziat k sebe na postel, tak ma len dohryzla, doskriabala, par vlasov vytrhla. To aj vase bambulky toto robia? NO najradsej ma kuse do nosa a brady, niekedy mi chyti vlasy, poriadne mi pritiahne tvar k ustam a uz sa snazi kusad do lica a normalne sa jeduje, ked sa neda-no je to zlate, taka mala potvorka, aj ked to dost boli (tie vlasy)
Vlnka, vy tiez vstavate skoro. Ja okolo 04.30 krmim a pospinka do osmej. Teda krmim v spanku, tak jej ani nedam sancu sa zobudit. No po dnesnom pijackom vykone by mohla vydrzat aspon 5 hodin, fakt dnes jedla kazdu hodinu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre