Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

zdenkam
11. feb 2010

¨Baby, tak neviem, ci som tu este vitana, sa zda, ze sa mi to upravilo a zas som pred pol nocou v posteli. 🙂 Asi to bol len nejaky vykyv.

Tiez snivame o chate, len muz hovori ze najprv dom. Sa nam pacia nejake sedliacke usadlosti ako mavaju v Cr. Len to sa tazko hlada. Uvidime. Zatial mame byt v Prahe, ale zit v nom sa nechystame.

ivkaivka
11. feb 2010

zdenka, ja tiez uz moc neponocujem, no su tu super baby, tak tu zajdem ak sa da aj kazdy den.

alexandrah
11. feb 2010

zdenka, pred polnocou - to som snad bola naposledy na strednej skole, ZáVIDíííííííM!!!!!!!!! ale vitana tu si, klidek!! 😵 ja ale dneska sa chystam skoro ist spat, snad to muz so svokrou zvladnu, uspavam vzdy ja, tak som zvedava, ci maleho skor nerozhasia, ako ze ukludnia ... dala som pokyny, uvidim rano, musim sa vyspat, 3 noci som nespala (nie koli riskovi, ten spat po 8 hodin, ale ja nie!! ☹ 😒 ).

zdenkam
11. feb 2010

Tak som kludnejsia, ze este mozem 🙂
'Som si pridala fotku do albumu, dnes som zacala 18 tt a dala som si do poriadku vlasy, tak sa vytesujem. Mrknite a chvalte.

Alexandra, no dufam, ze sa podari pekne spat. Ja dnes idem po 22, musim sa naparit nad harmancekom a do postele, boli ma v nose a krku. Som nejaka cintlavka toto tehu. Pri malom zdrava jak ryba, len v 9 mesiaci atb a tu uz 2x to hrdlo a medzi tym aj 24 hodinovy zaludocny virus brutal - zvracanie uplne vsetkeho aj vody. 😠

Capy, zelam skore uzdravenie mladsiemu syncekovi a nech sa starsi nenakazi. Pozname tie story s nocnym kaslom a naslednym budenim. Vtedy spavam vacsinu noci v jeho posteli, lebo nic nie je lepsie ako maminka, ked je dietatko chore.

capy
11. feb 2010

ivka spim asi tak 4-6 hodin 😉

zdenka dakujem za tomina. vyzera ze uz je lepsie. a presne ako hovoris, nieje nic lepsie ked je chory ako mamina 😅 len potom moj chrbat musi napravat maserka 😅

zdenkam
12. feb 2010

to som rada. Nas ma velku postel takmer ako manzelsku, tak je to sice dobre. Ale aj nie, lebo uz ma netankuje od neho odijst, lebo sa dobre vyspim aj tam.

alexandrah
12. feb 2010

kocky, uuuzas, spala som od polnoci do cca 10, som vyspata na 10 dní!!!!!!!!!!§ supeeeeeeer!!!!!!!! mohla by som skaly posuvat*!!!!!!!!! od rana pobehujem, upratujem, varim, + risko, okupala som sa, vsetko stiham, je mi uuuuuuuuuuuuuuuzasne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zdeni, tak mrknem na foto, a chvalit budem, neboj kocka!!!!!!!
capy, ty si super, aspon potom postihas tolko veci, a neni si ani unavena, ze?: no to je ideal!!! moja sesternica spi tak 2-3 hodky uz roky ... vravi, ze si zvykla ... no neviem, je to sila!!! som zabudla, syncek bol chory?? skore uzdravenie!!!!!!!!

capy
12. feb 2010

alex aj moj organizmus si uz asi zvykol 😅 😅 😅

alex, zdenka dakujem za tomina. ael vyzera to ze sme este neskoncili. dnes som volala dokine koli vysledkov z vyterou a neprisli. vsetky prisli len tie nase nie. tak mi vysvetlila ze tam moze byt neaky nalez a vtedy to trva dlhsie lebo sa robia este dalsie testy. tak sa teraz modlim aby boli ok. tomino stale sopli a kasle ako tuberak, tak uvidime.

alex mozes prist aj k nam poupratovat 😀 😀 😀 pozehlene uz mam to som stihla v noci 😉

alexandrah
12. feb 2010

hehe, srandicky srandicky!!!!! 😀 vies, ze ja teraz vobec nezehlim??? jak mi chodi svokra pomahat, tak ked risko spi, vzdy pozehli, a to vcera mala riadnu kopu, lebo som kupila veci pre riska od kamosky, tak som ich hned aj oprala, a hora na zehlenie, no vsetko to zmakla!!! klobuk dolu!!! 😀 no uz som asi na dnes doupratovala, ked som upratovala detsku, som si dala riska na postel, aby bol so mnou, no moc sa mu nepacilo, som svihala jak s kudolom v zadku, potom proste chcel jest a jest, tak som dokoncila v rekordnom case, a rychlo papat, a teraz zaspinkal!!! 😀 capy, nech ste co najskor v poriadku, chore babatko, to je galiba, ale snad to nebude vazne, a rychlo sa vystrabi!!! moc na vas myslim!!! drzte sa!!!
PS. aj ja chcem taky organizmus, co si zvykne, moj ma vzy posle do prdele, ked to navrhnem ... 😝

capy
12. feb 2010

pska je super. musis byt silnejsia ako organizmus a poslat ho do predele ty 😀 😀 😀

keby aj mne chodil niekto zehlit 😝 😝 😝

ivkaivka
12. feb 2010

capy, fasa, ja mam pocit, ze Ta asi coskoro dobehnem. Neviem co je s tym mojim deckom, vobec nechce spat.
O, sme bez abdukcnej perinky, dnes nam ju ortoped zrusil, tak sa vytesujem.
VLNKA, vy ako? Desszi, Vlnka kde ste sa stratili? Co mate nove?
Musim bezat, nestiham citat,mala je neznesitelna, potrebuje sustavnu pozornost-ju zbijem... 😀 ja uz vobec nevladzem, capy, mas konkurentku 😅

alexandrah
12. feb 2010

ivus, presne ma napadlo, kde je vlnka!!! SUPER GRATULUJEM K USPECHU BEZ PERINKY!!!!!!!!!! LEN TAK DALEJ!!!!!!!!§ nech je pekna nohata modelka!!!!!!!!! a nebi malinku 😀 ona sa zlepsi, uvidis!!! 😀 😀 potom ti bude uz len radost robit, ubehne to ani sa nenazdas!!! 😎 😎 holt mas hlavatu slecinku, aspon sa v zivote nestrati!!! 😀 😀 drzim palec!! ozAJ, CO muzicek, furt tak "pomaha"?? hned by ti boloo lahsie, keby aspon na chvilu prebral stafetu... alebo vasi, ti pomahaju, nie?? no muz dneska uspava (cely den mam riska ja), tak som zvedava, ako to zvladne ... minule sa ho tak bal preniest do postielky, ze ho mal na rukach 2 hodiny, a ked ho konecne preniesol, maly sa zobudil, exot. keby ho preniesol hned, tak tam zaspi (mam zo skusenosti, no on sa bal ...tak tam to mal, chudak ...) 😖 😲

alexandrah
12. feb 2010

ivus, kukala som fotecky, v tom bielom, ze sankovacka je nadherna, a to podkrovie je vas byt?? parada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! fakticky!!!!!!!!!!!!!!! uuzas, aj ja take chcem!!!!!!! 😎 😀 😵

zdenkam
12. feb 2010

ivkaivka, malinku nebit. SAk ta nerozumie co to je a dlho este nebude. 😉
Nas uz je vycviceny, ze aby nehneval, ze mama urobi baci baci po riti.
Tu a tam sa fakt neda. Ale niekedy je to aj o tom, ze mne pretecu nervy a on chudak je v tom nevinne. NIekedy mavam take stavy nervozity. Ale viac ako baci baci sa boji, ked kricim. Muz nan nikdy ani neskrikne nie to aby ho capol po prdelke.

Alexandra, no paraaaaaaaaaaaaaaaada, si to musis niekedy zopakovat ten spanok.

Capy, moj organizmus si zvykol na nocne budenie, ale na malo spanku nehrozi. Na nocne budenie dokonca tak, ze sa posledne dni zobudim okolo 5 ze ma maly este nevolal. 😀

Zacinam cikat jak diva.Dnes vecer v robote za 5,5 hodky 3x. SA sefka smeje,ze sa s kolegynou pretekame ta je v 26 tt- ja v 18 ale ona to ma dobre, ta je tam len 4 hodky.
Baby inak ma chyta taky stav, ze si asi dam povedat pohlavie miminka co cakame, desne ma laka kupovat ruzove len sa ovladam. Ale za to moze muz, nakazil ma tuzbou po dievcatku a to som sprvu chcela viac chlapceka. No nervy. 😀

capy
12. feb 2010

ivka gratulujem, ze uz nemusite mat perinku 🙂 🙂 🙂

zdenka tak to zacalo aj u mna. budila som sa na nocne kojenie a teraz tu po nociach bludim a hram hry na FB 😀 😀 😀

capy
13. feb 2010

idem uz do perin. este sme si s tominkom pozreli zaciatok olympiady. dobruuu noc 😔 😔 😔

capy
13. feb 2010

inak dnes na olympiáde, ktorá ešte ani nezačala zomrel gruzínsky sánkar. to musi byt strasne. ☹ ☹ ☹

alexandrah
13. feb 2010

capy,. coze??????!!!! co sa mu stalo??? ja planujem byt 3 tyzdne nasadena pred telkou, vychovne aj s riskom 😀 😀 a kukam a kukam!!! (hlavne kraso!!).
zdeni, ivka urcite nebije malinku, to povedala len tak ...
kocky, ja si neviem predstavit - mozno preto, ze risko je zatial taky dobry, ze by som ho zbila niekedy, asi by som si to do smrti vycitala, mna nasi mlatili, hlavne mama (pritom som dobre dieta, same jednotky, kruzky, sporty, vsetko, len som bola temperamentnejsia, vela behala, v skole poznamky ze vyrusujem - som uz davno pochopila ucivo, alebo som si zabudla zosit, a podobne hovadiny ...), no a dodnes si to pamatam, aj ked ma zbila ako trojrocnu, proste trauma, potom v puberte hoooodne zly vztah s mamou, toho sa chcem vyvarovat ... tiez si urcite nemyslela, ze mi zle robi ...a hlavne risko je vymodlene dieta, dlho sme nemohli mat, nemylte sa, ja viem byt hodne prisna a zasadova (aj na psa 😀 ), ale dufam ze to zvladnem slovne...
capy, aj ja idem skuknut olympiadu, dneska v noci vstaval muz, tak som zase okis, super!!! vcera som vyluxovala cely byt, a vecer odkväcla!!! tak sviham ... inak som dostala kramy, nic moc ... 😝

capy
13. feb 2010
alexandrah
13. feb 2010

fuj, az mi zle doslo!!!!! a co ti ostatni sankari, to sa im bude super pretekat...boze moj!!!!!!!!!

capy
13. feb 2010

ani nehovor. to musi byt strasne a hlavne ked pojdu okolo toho miesta ☹

ivkaivka
13. feb 2010

nebojte, malu nebijem, ja len tak, jej hovorim, ze ju strepem,jak zito, bo nepocuva.. 😀 ja si tiez neviem predstavit, ze by som ju mala bit, no najnovsie mi nechce papat tuhu stravu, boze,ja by som ju pretrhla. Ja co neviem varit, sa vykrucam pri sporaku, ze ake mnamky a ona to vypluva, zatne pusinku a lyzicku nepusti, tak musim jej akoze dat prst do pusy ona otvori, rychlo supnem lyzicku a potvorka to potom v pohote papka, len tu lyzicku nechce pustit.
alex, vdaka, to je nasa obyvacka. Ja som pozerala, ze mate v byte krasne dvere, velmi sa mi lubia. Dnes mam strasnu depku, nervy, abstak na jedlo, ta dieta ma zabije, mam chut sa poriadne nazrat a nemozem...uz mam 46 kg, no som zvedava, do kedy to vydrzim, uz fakt nevladzem, no kvoli malej nejako musim.

zdenkam
13. feb 2010

jaaaj, sak ja viem.
😉

Alexandra, no capnut po riti, ja nevolam bitka. Nas mama tu a tam capla a traumu z toho nemam. Ale ja som bola iny vytacat nervov zvlast v puberte. Ja som napriklad, ked som sa pohadala s mamou, trcala vonku v pyzame v dazdi pred kuchyniskym oknom na zahrade, aby mama videla ako tam moknem a je mi zima a trpela. Ako fakt hrozne dieta v istom obdobi som bola. Boze zavaruj. Inak, ale co sa skoly tyka, same 1tky, sutaze kadejake, na strednej na nastenke najlepsi ziakov skoly a tak 😀. Diskoteky a take ma nikdy nelakali, radsej knihy, ale uz ani neviem, preco som tak strasne vytacala mamu. Navyse ale to nie mojou vinou som im sposobila riadnu traumu, ked som sa viezla uz ako 2Orocna s kamoskou a ta to v plnej rychlosti naburala do stromu, nezvladla zakrutu a mna viezla len sanitka, co niekto z panelaka zavolal, co to videl. TAkze o 2 rano na VElku noc volali nasim policajti, ze maju dceru v nemocnici po dopravnej nehode. Ako sa modlim, aby mi toto moje dietata nikdy neurobilo. Ale v tomto som fakt bola nevinne.

A hold, ja pocujem ako suseda krici na maleho rocneho syna fucking stop it. Ja malemu capnem po riti v 3 rokoch v roku som nan ani nekricala ani v 2. Nechapem to. Ako aj chapem, caka druhe, otehotnela ked malemu nebol ani rok. Asi ma stresy.Ale vrieskat tak, ze to pucujem sem, tak to nechapem, keby ho radsej vzala na prechadzku a nie z domu nohu vystrci len ked sada do auta a to travi cely den u rodicov. A este sa mi chvalila, ze maly v 4 mesiacoch uz pozera telku. NO totalne psycho.

Ivka a preco nemozes jest? Boze, 46 kg, ja mam teraz takmer 5O ale inak 48 a to som uz tak ze sa mi to nepaci, lebo mam moc chude ruky. Ale to po porode maleho som schudla zo 75 /pribrala som pocas tehu 25 kg/ na 48, t. j. som klasla 2 kg pod povodnu vahu a 3 roky som uz nedokazala pribrat. ☹

Mna papanie nepapanie, netankovola. dieta ked je hladne papat bude. 'A niekedy nema chut, nasmu chvilu nechutilo ked mu isli niektore stolicky. HOld happy som nebola ale vynervovat sa to neda. Inak sme ho aj prave preto drzali mimo sladkeho do 2 rokov, lebo deti az raz okusia sladke, normalne nezjedia ale sladke to hej. Moja mama tvrdila ze sme strasne striktny, ale dietatku cokolada nechyba, kym ju neochutna. A je lepsie sladke jablcko alebo tak nez lizatko.

capy
14. feb 2010

tak a mame prve zlato 😵 😵 😵 len tak dalej

zdenka aky roman 😀 😀 😀

aj ja dam malemu sem tam po ritke ked ma uz moc nahneva 😅

dneska tomasko prespal cely den. bol hore len ked papal. a to rano o pol desiatej potom na obed okolo jednej a az o siestej vecer sa zobudil a bol ok. vecer zaspal o jedenastej. ja nechapem co to bolo. ci to ma z tej choroby alebo z pocasia. uvidime ako bude zajtra

vlnka
14. feb 2010

Ahojte kocky,nebojte som stale tu,len akosi nemam cas pisat.Ivus moja mala sa tiez dost pokazila...v noci sa mi budi kazdu hodinu.Musim vstat,dat jej cumel a ona spi dalej,o hodinu sa to opakuje a tak vstavam celu noc.Tiez som z toho na nervy.Nechapem preco sa takto zobudza.Co sa tyka ortopedie,my ideme teraz v utorok a pevne verim,ze aj nam ju uz daju uplne dole.A velmi sa tesim ivus,ze ste bez vankusika,konecne.Tak nam drzte palce.Pekny den vsetkym. 🙂

alexandrah
14. feb 2010

ivus, aj ja mam 46!! 😀 😀 ale este by to mohlo ist dole ...ja zase papam, ale sa neprezieram ... nervy z muza??
ta obyvka je fakt krasna ...
zdeni, no mne iba necapala po riti, takze asi preto ... no a presne, tie deti nad nami vyvydzaju, lebo nikde nechodia, sak dieta ma kopec energie, keby sa vylietalo vonku, tak je doma kludne, ale oni lenivi, a tak decko beha po byte dokolecka, matka po nom reve, ze to tiez az sem pocujem, pritom, ked ich stretnes, mila zlata mlada rodinka, no peklo!!! zdeni a kolko merias? lebo my sme s ivkou stuplikovia, preto tak malo vazime ...
capy - kukala som vceraq - slovenka - ruska - zlato!!! super sa tesim, teraz kukam skoky na lyziach - aman je uzasny!!! videla si?? kukas olympiadu?
vlnka - drzim palce, aj risko sa "trosku pokazil", spi od 10 do 04-05 - a to spal do 07, ale potom nastastie zaspi do 09-10. ale v noci nevstaval, ztak tiez nevieme, preco ... no idem kukat, sa uvidime neskor, pa!!

capy
14. feb 2010

😵 😵 😵 krasneho valentina vam prajem 😵 😵 😵

desszi
14. feb 2010

ahojky vsetky,
no tak tu som, mame taky nervozny tyzden, Davidka trapia zubky a nie a nie sa prerezat, hryzie vsetko naokolo, hlavne maminu 😀 nic nepomaha resp dologel pomaha len chvilku, aspon ho to ukludni a zaspi, inak to musime len pretrpiet.

ivka tiez sme zacali s prikrmami - mrkvicka - prvy den pol kavovej lyzicky, druhy den stvrt a treti den ani neotvoril pusinu a to som mu miesala s mojim mlieckom. Tak sme skusili zemiacik - tam nebol ani taky uspech. Tak som dala den pauzu a vratili sme sa k mrkve, ale dala som len stavu s mlieckom, cuduj sa svete, zvladli sme asi 6 kavovych lyziciek, na druhy den opat asi 6 a na treti den som uz urobile mrkvickove pyre samozrejme s mojim mlieckom, tak uz hned na prvu lyzicku ham pekne otvoril usta a papal celkom slusne, hoci mrkva bola vsade.
Este skusim bez mojho mliecka a ked uz nam to pojde tak vyskusam cukinu.

noci su tiez horsie - kazde dve hodiny vstavame a papame, niekedy kazdu hodinu - lebo je nepokojny a prehadzuje sa zo strany na stranu - uz som ho par krat dala k nam do postele, lebo inak nemam sancu sa vyspat
🙄 podla mna tym malym uz vecer nestaci to mliecko, hoci sa tvrdi ze to nie je tym, ale ja neviem, kazdeho poznam, tvrdi ze koncom 4 mesiaca resp v piatom sa decka zacali budit viac a noci su horsie. alebo je to kombinacia zuby a jedlo?

ivka, alex 46 kg? tak to sa vam pekne podarilo zhodit. ja sa drzim 50-tky a som spokojna.
Ivka vy ste ako na tom s tym ekzemom? Dadkovi sa zase vyhodilo nieco na tvari a po telicku ma miestami take suche flaky, neviem co to je ale nic na to zatial nezabera, ani indulona, ani holtov, ani infadolan....este skusim kremik s konopnym olejom, to si velmi chvalia, a ked nic, tak smer kozny.

zdenka to co je za masku ta vasa suseda - takto sa rozpravat s dietatom - co z neho vyrastie?! asi taky "fucking bastard" ako anglicania radi hovoria 😒 a najjednoduchsie je strcit pred telku - nech neotravuje, ach je mi z toho smutno.

ivkaivka
14. feb 2010

zdeni, jasne vychovnu treba, ved aj ja som dostala a nie raz a pozri. A dnes len zakazuju, ze deti sa nesmu bit, ze zaloba....bla, bla, bla a s deckami nevedia rady ani rodicia ani ucitelia.
Zdeni, mala je ekzematicka a dost silna, teraz mi jedna imunologicka z ciech nasadila dietu, takze nemozem nic, kde je bielkovina kravskeho mlieka, biela muka a cukor. Ovocie len varene a to len nejake jabko a hrusku...proste ficim na ryzi a zemiakoch+ nejake masko na prirodno, sladke nic...no mala sa cisti a ked bude uplne cista,mozeme zacat testovat, co jej skodi.
Lenze moja mala hladna je, tuhu nechce, no ked zbada flasku s mliekom az sa trasie a je schopna stiahnut aj 150 ml. takze hladna je. NO sladke este nemala nic, aj kvoli ekzemu sme zacali zemiakom, brokolicou, cukinou a az teraz sladka mrkvicka, no aj na tu kasle. Takze najprv jej musim dat k puske moj malicek,potom zobacik otvori, dam lyzicku a potvorka to spapka, vcera az 90ml.brokolica s cukinou.
Vlnka ahoj, no tak vam drzim palce, budem na vas mysliet. Mala sa uz pretaca? my kvoli tomu cvicime vojtovku. NO mala tiez zle spava, dnes vstala o 04,30 ze dobre rano, tak sme sa museli do siestej bavkat, myslela, som, ze na nej zaspim, muz v sluzbe, tak sama...potom zaspala, vstala o osmej, ale to ju zobral muz, tak som zdriemla do pol deviatej, tak aspon tak.
Dessi, achoj, ja uz dnes mrkvicku davam bez mojho mliecka, no musim najprv dat malicek, ze si moze ho pohryzkat a sup lyzicku za nim. Vcera papala krasne, az 90ml, dnes zatial 40ml no ked vstane este dokrmim.

Desszi, ekzem,no drizim hnusnu dietu, tak sa to rapidne zlepsilo, no musi sa vycistit, aby sme zistili co jej vadi, no scerveneje len ked sa zlosti, alebo ked cvicime. No ta pani, je fakt super.
No dufam, ze Dadko nebude mat ekzem.

Ja zastavam tiez nazor, radsej capnut po ritke, ako dieta terorizovat vreskotom a nadavkami, to mi pride ovela horsie, ako mala vychovna. A telka? Tak ja verim,ze malu udrzim co nadlhsie co najdalej od nej. Ak podrastie, tak stanovit pravidla, vyber si jednu rozpravocku na den a to max. 1 hodinku a dost. Ved aj ked koncia TV noviny, tak hovoria, dufame, ze si vyberiete z nasej ponuky. Ono to niektori beru tak, ze TV je potrebne mat zapnutu cely den a kukat co sa da.

alexandrah
14. feb 2010

desszi - ja som ani velmi nezhadzovala, ja som po porode mala 47!! ale po vianociach to islo k 50, nastastie teraz zase dole, kolaciky uz su zjedene a tak ... 😎
kocky, po zadku ok, ale treba s mierou, nie ze su potom tie deti tak zakriknute, ze sa v zivote vobec nepresadia, a skoncia na antidepresivach ... poznam take ...a tiez som za to, nech sa dieta radsej vyblbne vonku, a pri sporte, ako doma, telka, a potom ktovieake bandy a kamosi ... proste to bude na nas, nejak to cele zvladnut a ukocirovat 😀 ale urcite sa nam to podari!!! a jak pisete, nadavat vulgarne dietatu, tak presne to z neho vyrastie, si povie, ze ked mi tak nadavaju, tak taky aj budem, uplne si to viem predstavit, takyto vzdor od dietata, a neni sa mu co cudovat!!!
ivus, tak nejak vydrz s tou dietou, neni to nic moc, to je hrozne, ja tak rada jem, neviem si predstavit, ze by som cosi nejedla ... ale tiez budeme davat bacha, lebo ja som tiez alergik na mlieko, tak riskovi davame hypoalergenne mlieko, tak uvidime, ci nebude alergik aj on ... inak sa mu urobila na hlavicke taka mala mliecna krusta, mame na to speci samponik, aj krem od welledy, lekarka dala, tak to snad prejde!!!
kukate olympiadu??
desszi - sa mi velmi paci, ako si si poradila s tymi prikrmami, som aj pocula, ze nema zmysel dieta nutit, alebo to do neho cpat kazdy den, ale skor skusit o tyzden, alebo namiesat, proste si to super vyriesila, mas moju pochvalu!!!!! nas to caka az za par mesiacov!!! a zubky nech sa rychlo prerezu, niekomu este ani v roku nejdu zubky ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre