Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

mirka907
15. mar 2010

Alex ja Grecko milujem. Kazdy rok tam chodime minuly rok nie, kedze som bola v 8 a 9tom mesiaci). A okrem Grecka sme isli este na tyzden do Talianska alebo Chorvatska. Teda v Chorvatsku sme boli len raz a aj ked priroda je krasna, az tak velmi ma neocarilo.
Teraz sme planovali Grecko - Asprovaltu, tam sa nam velmi pacilo, ale kedze greci si vymysleli strajk, tak to zrejme zmenime na Taliansko. Nechcem riskovat, ze im aj pocas leta preskoci a ja nebudem kde mat malej kupit vodu. A jasne ze berieme aj Viki, na to sa ja strasne tesim ako bude sediet na plazi a jest piesok 😀 . No a pojdu aj nasi a sestra. Budeme mat teda babysitterov🙂...No a pojdeme autom. Vcera som objednala uz aj velku sedacku, tak za chvilku zacnem pomaly malu na nu zvykat. Inac som este rozmyslala aj nad tym ze by sme na par dni skocili aj do Madarska. Oni maju fajn kupaliska, tak malej by sa mohlo pacit aj tam.

alexandrah
15. mar 2010

mirka, tak nech vam vyjde krasna dovolenka!!!!! aj my by sme chceli ist na tyzden niekam, ale este nevieme kde, ale bez riska, ten bude u svokrovcov, a potom na par dni do tatier, a to aj so svokrovcami aj s riskom, my vylezieme na nejaky kopčisko, a oni budu dole s riskom ...

mirka907
16. mar 2010

Alex tatry su super, tam si to uzijete. Ak sa zadari, tak s Ivkou sa tam v lete stretneme. Co dufam🙂. Inac ak by sa greci znormalizovali tak ja odporucam Thassos. Tam sme s manzelom boli dvakrat po sebe a zamilovali sme si to tam. Je to taky maly ostrov a nie je nic lepsie ako pozicat si na par dni auto a cely ho preskumat.

ivkaivka
16. mar 2010

No mne sa paci Sozopol, Bulharsko. Bola som Grecko, Chorvatsko, no najviac mi ucarovali Bulhari a to krasne mestecko, tusim je zapisane v Unescu. 2 plaze a jedna so super vstupom do mora pre male babatka a voda nie moc slana, takze nestipe. Keby som mala ist este raz, tak urcite tam.
No uvidime, ako muz vybavi misiu a ked, tak ideme na Cyprus.
Mirka, verim, ze Tatry sa podaria.

alexandrah
16. mar 2010

ja som bola v bulharsku na slnecnom pobrezi, tam bolo fakt kraasne!!! a ja uz mam pomaly chut na take dobrodruznejsie dovolenky, ako nejaky rafting, alebo proste niekam na sever, laka ma skotsko, aj napr. mongolsko, a taka vsehochut ... no bohvie kedy ... a teraz v lete este fakt nevieme, kam pojdeme ...mozno taliansko, spanielsko???

mirka907
16. mar 2010

Alex vies kde je krasne?V Laponsku...Bola som tam len par dni, ked som bola vo Finsku, ale sobia farma, dedinka Santa Clausa, ci posta na severnom pole stali za to. Najviac sa mi teda pacila jazda v sobom zaprahu.

alexandrah
16. mar 2010

jeeeeeeeej, tak tam som nebola, a ci sa vobec niekedy dostanem?? zaavidim ti, ale dik, dobry tip,. mozno raz...

ivkaivka
17. mar 2010

jej, mirka a nemas fotecky? Supni na FB, alebo posli maila, to musi byt nadhera.
Desszi, vlnka - opat sa stratili 😕

mirka907
17. mar 2010

Ivka posielam ti v IP link.

ivkaivka
17. mar 2010

Mirka, vdaka, super fotecky, no to musel byt zazitok. Dufam, ze si tam nieco zabudla, hovori sa, ze ak zabudnes, tak sa tam vratis.

alexandrah
17. mar 2010

mirus - posli aj mne, chcem vidieeeeeeet!!!!!!! boze, take netradicne miesta, uuzasne, ziadne ze juhoska, grecko, a podobne, ja chcem vidiet svet!!!!!!!!!! posli nech kuknem!!!

mirka907
17. mar 2010

poslane🙂...Ja som sa do Finska dostala cez vysku, studovala som tam jeden semester 😉 . No a ked uz som tam bola, tak by bol hriech nevidiet Helsinky , Laponsko, finske jazera a tak.

capy
17. mar 2010

ahojte. my sme pred chvilkou prisli domov. ja vas trosku zanedbavam, ale riesim darceky a oslavu.

alex je mi super bol to len taky jednorazovy kolapsik, ci ako to mam nazvat 😅

a super dovolenky riesite. a laponsko je super 😵 svagrinka tam bola a videla som fotecky a komentare. no parada

krivka5
17. mar 2010

ahojte,
chcem trosku prispiet do vasej temy. tiez nemozem spavat a som v 12tt. aj pri prvom tehu som v noci buntosila.
je to sila,lebo ked sa babo narodi zase nebudem kvoli niecomu inemu moct spavat 🙂

capy
17. mar 2010

krivka vitaj medzi nami 😵 😵 😵

desszi
20. mar 2010

ahojte,
ivka tu som, nemam doma notebook, dala som ho mame, ked sme boli naposledy v Zamkoch a tak cez den vobec nemam net, a vecer, ked pride Petko domov, tak vacsinou len precitam a uz sa mi ani nechce pisat. Tesim sa ze s ekzemikom ste uplne v poriadku a ako sa teraz vlastne stravujes? Uz pomaly nabiehas na normal, alebo este prisna dietka?
Davidko este stale sem-tam fliacik, hlavne na usku a v zahyboch koncatin, su blede, ale velmi ho to svrbi. Natieram ho tym konopnym kremom, zabera, ale aj tak v tom nevidim finalne riesenie. Vo stvrtok ideme s nim do Bratislavy k Dr. Bielikovi, homeopatovi, som zvedava, co povie. Potom dam vediet.

Capy chvala Bohu ze si ok a bola to len jednorazovka. A ako oslavy?

Mirka ty si toho precestovala, to mas zazitkov za vagon. 🙂

alex no vidis, krasne ste zvladli ockovanie, a pekne rastiete. 😉

my uz mame zubok vonku, hura, lebo sme sa tolko trapili, asi pre mesiacom sme ho zacitili v ustockach a potom mu asi tak opuchli dasienka, ze zubok zmizol a minulu nedelu - kuk a bol vonku 🙂

joooj tak vy tu uz dovolenkujete, no my by sme chceli nieco na Slovensku - nejaky wellnes pobyt

krivka ahoooj, dalsi z radu nespavcov 😉

capy
20. mar 2010

ahoj desszi. oslava super. zacali sme o druhej a posledni hostia odysli pred pol dvanastou. vsetko som spratala a tak uz konecne sedim 😅 oslava bola pefektna. chalani sa strasne tesili z darcekov. bolo nas tu celkom dost ale neako sme prezili deticky sa pohrali, dospeli pokecali, nieco popili a popapali no co nam viac chybalo 😵 😵 😵

davidkovi vsetko naj k siedmemu vymesaciu a k zubku 😵 😵 😵

kwetinnka
21. mar 2010

AAhoj Alex..ty este zijes....už k nam ani nechodis..ani k prvorodickam ani k tehulkam som myselala ze mas toho tak vela ze sem ani nechodis...ako sa mate? Rislo..vidim ze už velky chlap..kraasne drzi hlavicku..sikovny...Dufam ze ste to ockovanie v pohode zvladli.:o)

vlnka
21. mar 2010

Zdravim vsetky kocky,co ostavaju verne teme,ja som vas priznam sa trochu zanedbala...mame sa dobre,ale posledne dni sa trapime,nespime cele noci a po zacati prikrmov sme zacali mat crevne problemy,tak teraz sme zas len na mliecku.V stolici sa malej objavovali take cierne "nitky" alebo bodky-ako mak...ale bolo toho milion.Nestalo sa to niektorej z vas?
Fiiha uz je aktualna tema o dovolenkach?Mirka my chodime kazdorocne tiez do Grecka a hned vedla Asprovalty...Stavros.To je nahodicka 🙂

mirka907
21. mar 2010

Desszi my uz tiez mame zubok, no nie je este uplne von, dasno naliate, vedla sa chysta dalsi a mala mi to da v noci riadne pocitit. Cez den pohoda ale po nociach strasne zle spi.
Tak dovolenku som nam uz rezervovala. Ideme nakoniec na tyzden do Talianska a v auguste mozno skocime este niekde ked sa vyskytne dobry last minute alebo to Madarsko.. Nakoniec sme vybrali toto: http://www.rosapinetasud.it/
A tento rok som si povedala ze nedame zarobit ziadnej cestovke a objednavala som to priamo 😉
Vlnka v Starvrose sme sa boli pozriet. Stravili sme tam den, sli sme peso z Asprovalty a bolo to super🙂...Ale musim povedat ze sa mi Asprovalta paci viac, teda hlavne plaz. No mesto ako take je super. Idete tam aj tento rok?Chodite autom?A s akou cestovkou, nejakou kosickou? mozes mi dat link na ubytovanie kde ste boli?Lebo urcite sa tam chceme vratit a mozno by som brala aj ten Stavros.
Ja som ziadne nitky nezbadala....boli ste s tym u pediatricky?Co to je?

desszi
21. mar 2010

a na dnes na rano vykukol aj DRUHY ZUBOK 😀
mirka, dadulo tiez nema zubky uplne vonku, este su len pri dasienkach, ale uz klopkaju, ked dame lyzicku a ked mi hryzka prsty, tak su teda riadne ostre, spicate. Inak u nas je to viac menej opacne - lespi je v noci ako cez den.

vlnka a co vam povedala lekarka, od coho to je? Dadko mal po prikrmoch stolicu taku nazelenalu, trosku hustejsiu, sem tam tam boli akoby take tmavsie vlakenka, ale inak nic. Zatial mi papa jablcko, banan, a do jablcka zvyknem pridat detske susienky - su ako piskoty ale bez vajca, vhodne od 6. mesiacov. V stredu ideme do poradne som zvedava co povie doktorka. Ja som zacala prikrmy bez nej, lebo sme tak boli pred vyse mesiacom a povedala mi ze kym sa nevycisti telo od ekzemuk nic nemam davat. Ale dalsia kontrola je az tento tyzden, tak som zacala podla rad mojej mamy, kedze zeleninu mi nechcel papat. Ale od zajtra skusim zase aj zeleninku. Uvidime co na to povie drobec.

capy dakujeme, tak ten cas leti, ani som si neuvedomila ze sme sa prehupli do osmeho mesiaca.

ivkaivka
21. mar 2010

ahojte, my zubky nemame, no zato srotujeme zeleninu a uz aj maso, slivkovu hippku upne miluje, so stolicou bol problem, no len s tym, ze musela viac tlacit, ale uz je to o.k.
Desszi, ekzem uz nie je, teda nevidiet, sme ciste, ja uz jem vsetko, ta pani vravela, ze Olivia sa mozno len potrebovala precistit, dak dufam, ze sa to uz ani nevrati.
Desszi, Mirka, vasi deturencom vsetko naj k 7.mesiacom

vlnka
21. mar 2010

Deszzi presne take vlakienka,ale my sme ich mali v stolici straaasne vela,pediatricka mi povedala,ze to sa stava pri zavedeni prikrmov a ze chvilku ju mam nechat teraz len na mlieku a davat probiotika a zas skusit zeleninku,ze by to malo prejst.Ale Mirka mala pravdu po tych hotovych prikrmoch nas riadne zapeka,zrejme kvoli tej ryzovej muke,co obsahuju.My este zubky nemame,ale v noci takmer vobec nespime....tak sa mozno uz nejaky ten zubok prediera. 🙂
Mirka my sme teraz posledne 2 roky boli v Afrike,ale predtym 6 rokov po sebe v Stavrose.Cestovka sa volala Athina,ale ta uz neexistuje a ziadna ina pokial viem nerobi zajazdy do Stavrosu,iba do Asprovalty.

capy
21. mar 2010

mirka viktorke vsetko naj k 7 mesiackom

ivkaivka
22. mar 2010

mlada sa dnes pretocila, len asi 5x a uz sa jej nechce, tak neviem.

capy
22. mar 2010

aj olivke vsetko naj k 7 mesiacikom 😵 😵 😵 a gratulujeme k pretoceniu

ivkaivka
23. mar 2010

capy, vdaka, no dnes sa uz nepretaca, neviem ci je to normalne...na obed sme bastili spenat, najprv struhala tvaricky a potom sa nevedela dopapat, no ked som ochutnala, pana-beka, to ako mozu deti taky hnus papat???

capy
24. mar 2010

ivka oni este nepoznaju ine chute, tak im to chuti 😅 😅 😅 a to je podstatne 😵

mirka907
24. mar 2010

Vlnka, Afrika?Super, kde presne ste boli?Ivka, tiez sa cudujem ze im tie zmixovane blbosti chutia 😝

ivkaivka
24. mar 2010

mirka, capy, no ten hnus chutil a postruhane jablko a mrkva nie a pritom to bolo take sladucke a ju az triaslo a asi 5x naplo, je to normalne, ze jej sladke nechuti a tie zblundy ano?
Ozaj aka je to dojcenecka ryzova kasa? V tej knizke co mam Mirka od Teba, su recepty a mnoho-x sa pise pridat dojcenecku ryzovu kasu...nestaci obycajna ryza?
Neviem ci mam blby PC, ale ja pisem a az ked skoncim a poskam asi 10 xek. mi ukaze co som napisala, vy nemate taky problem?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre