Prečo počas tehotenstva trpím nespavosťou?

aussiegirl
26. jún 2009

ahoj maminy, zakladam novu temu, kedze sa mi nepodarilo najst nic ohl. chronickej nespavosti tehuliek. cakame druhe babo, sme este velmi na zaciatku, som 6tt. aj pri syncekovi som trpela (doslova trpela) nespavostou, ktora vsak nastupila az v druhom trimestri a teraz je to tu zase. je to des, pretoze som fakt unavena, ale neviem poriadne zaspat. ak sa mi aj podari, tak len na velmi kratko, hodina dve a potom som len v takom "levitujucom" polokomatickom stave. dnes som poriadne zaspala o pol stvrtej rano a spala som do pol siedmej. rano vstavam spolu so syncekom, medzi 6,30-7,30, cez den nespim ani pocas synovho poobednajsieho spanku. nechapem z coho to moze byt, mam uuuplne pohodovu matersku, skveleho muza, synator je sibal ale velmi zlate dieta. bez spanku je vsak velmi tazke zvladat vsetky povinnosti. ak mate nejaky recet, please, poradte...

vlnka
14. feb 2010

Ivus my sa uz pretacame,aj na jednu,aj na druhu stranu.Ale len z bruska na chrbatik.Uz som jej prestala davat vankusik pocas dna.Hned na to par dni sa uz gulkala jedna radost....
To s tym ekzemikom je hrozne,aj ta obdivujem,ze si dokazes tak vsetko odriekat,ja by som to asi nedokazala a vzdala to,asi by som uz prestala dojcit...neviem.
Baby s prikrmami sa zacina takto po jednom druhu zeleniny?Ja tak viem,ze sa uvari kalerabik,mrkvicka,zemiacik a to vsetko sa rozmixuje a podava po lyzickach....o chvilku aj my zcneme s prikrmami.
Ozaj,aky ste mali Valentines day?My sme boli s manzelom v 3D kine na Avatara.Tak to bol teda zazitok,fakt super...aj som sa kulturne vyzila po dlhom case 🙂

alexandrah
14. feb 2010

vlnka - podla mna je to na mamine, ake prikrmy da babatku, ci mix, alebo jedno jedlo, asi co tomu babatku chuti ... inak, aj my sa pretacame z bruska na chrbatik, ale iba na jednu stranu ... no a valentin, doma, muz pracoval, ja som varila, upratovala, bola s riskom, dneska bol nejaky nepokojny, potom von so psom, a spat !!! proste romantika!!! ale zajtra mozno pojdeme na veceru, lebo bude strazit svokra. a avatara budem mat na dvd, tak to bolo dobre?? sa tesim!!!

capy
15. feb 2010

alex jasne ze kuki olympiadu. prave pozeram sankarov 😉

vlnka avatar je perfektny. najlepsi film aky som doteraz videla 🙂 🙂 🙂

ivkaivka
15. feb 2010

vlnka, malo by sa davat po jednej potravine a s odstupom aspon 3 dni, aby si zisitila, ci malej nevadi ta surovina a ci nema na nu alergicku reakciu. Ked uz davas druhu, tak to mozes zmiesat. Ja nemixujem, len pretlacam vydlickou, nechavam jej tam male hrudky, pretoze podla mna, by to potom bolo opat nanovo ucenie s hrudkami.
U nas romantika nehrozi, mame doma malu antikoncepciu, ktora vcera zaspala az tesne pred polnocou 😀

alexandrah
15. feb 2010

no aj risko vcera zaspal az o 1 v noci, to sa nestalo uz mesiac, ale potom spal nastastie az do pol 10 v kuse ...
capy, kukala si aj kraso dnes rano? kratas sportovych dvojic ...

zdenkam
15. feb 2010

Baby aj ja som pouzivala Welledu a teraz Sebamed. Malemu sa v 1,5 roku urobili ekzemy na nozke pod kolenom a na ramene a 6 mesiacov sa toho nedalo zbavit. Som bola za homeopatkou a ona mi doporucila tu Weledu a ze menej jogurtov, lebo mal vyssie ph.
Ako potom to bolo 6 mesiaco vlepsie a horsie, ale uplne zmizlo po dovolenke na Mallorke a pobyte pri mori. Odvtedy rok nic. klopy klop

Alexandrea. Ja mam 167 cm. VY teda mate kolko? Lebo ja mam podvahu. 😒

Ivka, to to, ta irska vychova, telka non stop. Mam kamosku a ta je sice slovenka ale tvrdi, ze maly sa uci anglictinu z telky. Pusta mu irsku telku pod dna takmer. Ako kde je ta logika. Radsej ho treba dat do skolky, na par hodin ako nas /6 hod/ tyzdenne ako sa moze dieta naucit z telky. to len zopakuje ale v real life nepouzije.
A nadavat na dieta, to by som tej susede najradse zakazala mat dalsie.
Co uiz, hlavne ze mu kupuje vsetko naj a in.

zdenkam
15. feb 2010

Ivka tak to presne viem aj ja s tymi prikrmami, ze po jednom druhu zeleniny spociatku a zistit reakcie. Ale asi som zacinala zemiak, potom mrkvicka a potom uz mixovala. Mesiac len zelenina a potom kuracie masko trosku a morcacie.

A tiez som nemixovala, deti potom niektore este aj ked maju zubky uprednostnuju mixovanu stravu a maju problem s prehltanim len pretlacanej. Kamoske syn este v 1O mesiacoch tak sa dusil s kuskami. A usetrila som na tom rucnom mixery. 😀
Ale verim ze rozmixovat je rychlejsie ako tlacit.

alexandrah
15. feb 2010

clovece, zdeni, to teda mas podvahu, ja mam 158 cm, a teraz 46 kg, ale mala som tak 41 kg. aj ja mam welledu. zatial mu to nezmizlo, ta taka mliecna krusticka na hlave, ma to iba na malom kusku, ale chcem, aby to zmizlo uplne, aj ked teraz mi kamoska povedala, ze ma 3 rocnu dceru, a ta to ma este doteraz ...tak uvidim, co zaberie ...
veru, ja dufam, ze aj u nas su skolky (su, ale dufam, ze nie moc drahe) co hovoria iba po anglicky, nie ze maju hodinu tyzdenne, ale co IBA hovoria po anglicky, aby sa risko naucil. lebo ja sice viem dobre, robim medzinarodne veci a tak, ale neviem tak, ako by som si predstavovala, a to niekto, kto je vonku, a hovori stale sa nauci za rok. a jazyk je najväcsia deviza, co chcem riskovi urcite dat, dneska uz keby chcel hocikde ist robit, studovat do eu, tak musi minimalne jeden jazyk vediet perfektne. a to sa v skole alebo v kruzkoch nenauci. tak na to mi nebudu luto peniaze. ja by som uz bola davno prec, keby som napr. v 18-20tke vedela super po anglicky, a nie ze velmi dobre ...
no a s tym nadavanim na dieta mas uplnu pravdu, mne sa az nechce verit, ze ta mlada baba, co ju stretavam vo vytahu tak vresti na to rocne dieta, sak jej hlasivky odidu, nechapem ... naco ho pootom mala, ked jej leze na nervy??!!!
kocky, tak som nevedela, ako s tymi prikrmami, aj my zacneme za par mesiacikov, tak budem mudrejsia 😀

ivkaivka
15. feb 2010

ja som zacala zemiak, brokolka, cukina a mrkva-lebo na nu mam alergiu, tak aby nahodou. No dnes som to vzdala, mala nechce ani mlieko, pockam 2 dni a skusim znova, som z nej zufala.Ja keby som vedela, ze budeme mat s papanim taky problem, asi by som zacala skusat uz v 3 mes. aspon po 1 lyzicke polievocky.
Zdeni, ja mam 155cm a 46 kg. Ja teraz poutivam Biodermu- Atoderm PP anti-recidive, to mi nakazali.

zdenkam
15. feb 2010

ja nepouzivam nic. Stale som mala tak 5O, max 52 ked somrobila au pair v anglicku v 21 a tlacila do seba len hranolky. Inak som dlho nemohla ani krv darovat, lebo som nesplnala vahovy limit 5O kg.Joooj, som bola taka stastna ked som sa toho dockala. Tej krvi a po tom anglicku mi to zas zatrhli kvoli BSE - chorobe sialenych krav, prave vtedy som tam bola, ked to prepuklo. Ale sak uz tomu je 12 rokov, tak uz by to zatrhnutie mohli zrusit.

Ja som do seba ziadne lekarenske produkty nikdy netlacila. Ja hrozne vela jem, len nepriberam. Ako asi mi to neverite, ale na ranajky ci veceru bezne zjem 4 krajice chleba. HOld, lepsie uz nebude. Ze aj moja prababka taka bola a ze bola kost a koza. Mat o 4 kg viacej tych 52kg to by bolo idealne.
Ale zas si musime povedat, ze ja vobec nebyvam chora. Maleho som 2 roky kojila a 2 roky ziadne antibiotika ci choroba. A to vyzeram taka chuda ze clovek si mysli, ze chytim vsetko co beha po svete. 😀

Alexandra s tymi jazykmi to uplne suhlasim, preto nenamietam, ked maly uprednostnuje anglictinu. Rozumie aj cestinu a slovencinu, ale slovencinu pouziva najmenej. INak je to taka sranda, lebo ja nan doma slovensky a on mi aj anglicky odpovie. Ide kakat a krci "Mama close the door" 😀 to bol len priklad.Ja uz sa tiez hockedy nekontrolujem a vravim mu vetu a v nej anglicke slovo. To vies 5 rokov zivota v Irl urobilo svoje. Casom sa asi zacne v skole ucit aj irstinu a to uz bude riadny chaos. Hlavinka mala 5 rocna a bude mat 4 jazyky. Ale z toho 3 pouzivat v dennom kontakte, len ta irstina to je taky uz jazyk jak latincina. ONi sami ju uz nepouzivaju len v niektorych regionoch. Inak casto ani nevedia irsky.
Jazyk je ale uzasna deviza, to bez debaty.
Takze az sa vratime /co stale slubujeme/ jednozacne pri vybere skoly bude dolezite ako su na tom s jazykmi.

capy
16. feb 2010

ahojte akosi nestiham. tak sme boli vcera u dokiny pre vysledky. mame tam streptokoka a este neaku svinuchu ale nepamatam si jej nazov. dostali sme antibiotika tak uvidime

alex jasne ze sledujem. teraz kuki snovbordistov 😉

neskor pocitam 😉

alexandrah
16. feb 2010

ivka - biodermu pouzivas na ten ekzemik?? ja neviem, co mam dat na tu krusticku ...
zdeni, presne, aj ja som raz chcela dat krv, a ma vyhodili, ze dojdite, ked budete mat 50 kil, no to som nemala odvtedy nikdy, takze nic z toho ...zdeni, a to jedlo ti verim, kazdy ma iny metabolizmus, ja keby som tolko jedla, tak priberiem 5 kil za tyzden, ja jem malo, iba preto vazim malo - ale zase nikdy mi nechutilo jest vela, tak asi moj organizmus vie, co a kolko potrebuje ... a s tymi jazykmi budu mat tvoje deti uzasnu vyhodu, to zavidim ... ja potom planuje,m dat riska aj do taborov do zahranicia, mam aj sesternicu v kanade, tak bude chodit na navstevy, proste hocico, len aby sa co najprirodzenejsie naucil ...sama viem, kde by som uz bola, keby bolo keby ... urcite nie v SR ...zdeni, ani neviem, ako znie isrstina, fakt som ju v zivote nepocula..
capy, vyliecte sa!)!!!!! ja teraz kukam zjazd, potom pojde kraso . muzi kratas, na to sa tesim ... a vecer biatlon preteky ... snowbord som videla iba kusok ... a este kukam skoky, ale teraz nejdu ...tesim sa hlavne na velky mostik!!!tipujes zase amana??

zdenkam
16. feb 2010

Alexandra, no irstina sa neda k ziadnemu inemu jazyku hadam porovnat. Ja som trosku cestovala, chvilu zila v Holandsku, rok v Anglicku, teraz 5 v Irsku a rok v Cr. Ako holanstina to je take krochkanie a mix nemciny a anglictiny ale irstina sa fakt k nicomu neda porovnat.
Vyborny napad s tymi cudzojazycnymi tabormi. Ak sme pri nich, viete ze tu v Irl neexistuju nocne tabory, mam na mysli, tabory kde deti aj nocuju, vsetko je len ze cez den a domov na noc. Ale deti mozu do tabora od 4 rokov rovnako ako do skoly. aj kruzky kadejake su od 4 rokov. Ja chcem na buduci rok dat maleho isto na plavanie a casom na jazdenie na koni a irske tance.

Inak, kukam ze ste sportovkyne, mna sport v telke nebavi.

Capy, to ma mladsi syncek strepkokoka? Joooj ☹ zelam skore uzdravenie.

Inak my mame dnes pancake day v Irl /palancinkovy den/ to je akoby podobne fasiangom v Sr. Zajtra zacina post, tak dnes palancinky, vsetci a vsade aby sa mlsalo. A ja pozyvam kamosky Slovenky s detmi bastit. Prave ich peciem.

ivkaivka
16. feb 2010

vlnka, ako na ortopedii?
Desszi, ako prikrmy? Ja som to vzdala, cakam do pondelka a uvidim, mala uz nechce na lyzicku ani Vigantol.
Alex, ano biodermu na ekzem.

alexandrah
16. feb 2010

zdeni, diky, no ja sport kukam, aj robim - tak aktivne, ale iba amatersky, pre seba 😀 tak to aj kukam, ze co vsetko pekne krasne neviem, a jak to ma vyzerat a podobne ...aj muz je sportovec, tak sa vytesujeme obaja. posli palacinky 😀 😀
ivus - a myslis, ze aj na tu krusticku by to zabralo?? alebo sa spytam v lekarni?? kocky, ja neviem, ci mi dieta trochu nechorie, lebo sa casto poti, nema teplotu, iba 36.7 (po odratani pol stupna v zadocku), ale predtym mal tak okolo 36 (aj ja mavam normalne nizsiu), a je nepokojny ... teda je to uz trochu lepsie, ale predvcerom sme ho uspavali do 01 v noci ...no ja furt kycham, a tak, aj sme s nim raz boli von, ked fukalo, bol sice zabaleny, ale .-.. boze, neviem ... ked mu nestupne teplota, tak mu snad nic neni, ze??

vlnka
16. feb 2010

Ivus super.Uz sme aj my bez vankusika.Huraaaa. 🙂 O 6 tyzdnov sa mame ist ukazat kvoli jadierkam.Ale co ma trosku znepokojuje,je,ze mame USG bilat.graf IIb.Aj minulu navstevu sme mali to iste.Vobec sa to nezlepsilo.Hoci Dr. povedal,ze je to normalny nalez,mam dilemu,ci este predsa nedavat perinku na noc.Vy mate aky stupet dysplazie teraz?

alexandrah
17. feb 2010

vlnka - gratulujem, ze ste odlozili vankusik. vam ako idu prikrmy? kukam, ze to neni zioadna sranda, aj nas to za chvilu caka, este mu nedavam vobec nic, ale cas leti, aj ked napr. cajik mi vypije nesladeny v pohode, tak dufam, ze aj prikrmy budu ok. inak, asi neni risko chory, dneska spal pekne, ani sa nebudil, ani sa uz nepoti, teplotu nema, tak snad je ok!!!

alexandrah
17. feb 2010

jej, a capy, uz mame 2 medaile, kukala si? a ako sa ti pacilo kraso muzi kratky program, pozerala si? mne sa velmi pacil lysacek ...

ivkaivka
17. feb 2010

alex, neviem ci by to zabralo, skus obycajnu indulonu-modru.
Vlnka, blahozelam, super, my to vraj mame uplne o.k.nemusime ani na kontrolu.

alexandrah
17. feb 2010

ivi, skusim, lekarka nam dala samponik, aj vycesavame, ale nemam pocit, ze by to bol nejaky zazrak, mam aj krem od welledy taky aj na ekzemiky, tak davame, kamosky co to mali radia aj infadolan, taky krem, lekarka, ze ked nezaberie sampon, predpise masticku, v podstate je to neskodne, ale som niekde citala, ze to moze byt alergicke, tak sa bojim, ci z toho nieco nebude, ale mam znamu, co jej dcera to ma este v 3. rokoch, tak to asi nic nebude ... len to tam nechceeeeeeeeem!!! 😲

capy
17. feb 2010

alex dakujem. tomino uz vyzera lepsie. a drzim palce aby ste neboli chori.

haj sledujem. strieborna je super. este vo stvrtok ma kuzmina pretek tak uvidime ako dopadne. sikulka je to. ja sa tesim dnes na nas hokej. sned nas cesy nerozdrvia 😒 mostik sledujem len jednym ockom takze mena si moc nepamatam 😅 teraz kuki kraso muzi

zdenka hej mladsi 😒 dakujem 😉 a palacinky ba som si aj ja dala 🙂 🙂 🙂

vlnka gratuujek k odlozeniu vankusika 🙂

alexandrah
17. feb 2010

capy, asi sme ok, som mu aj merala teplotu, a nemal, aj lepsie spinka, ani uz nei spoteny, ani nepokojny, tak sme to snad zazehnali, dufam!!!!!!!!!!! vidis, ja ani neviem, ze dnes ide hokej, mama je u nas, asi bude nieco ona pozerat ... a s kym hrame?? no a co vravis na chlapov kraso? kto sa ti pacil?? tak a zajtra kukam kuzminu teda!! 😀

capy
17. feb 2010

alex my hrame hokej az rano o siestej. vecer hraju fini a bielorusi. rano si budem musiet privstat 😅 a kraso? pluscenko a lysacek boli super. perfektni. bezchybni. 🙂

super ze vam to preslo. snad to nebolo nic 😵

capy
17. feb 2010

alex chuda majdicova. ale ma moj obdiv. nakolko mala ten neprijemny pad tak vyhrala bronz. muselo ju to stat vela sebazaprenia ☹ ☹ ☹

ivkaivka
17. feb 2010

kocky, to kedy stihate TV, ja som vcera pozrela akurat na Kuzminku a tot vsjo. Joj, chcela by som sa natiahnut pred TV, ale to mozem akurat okolo 16.00, ked je mala cerstvo vyspinkana, napapana a chvilocku nepotrebuje nikoho,len hracky a to prave vtedy moja mamka pozera na Joj + Esmeraldu, ta co uz, kukam s nou 😅

capy
17. feb 2010

ivka ja kukam po nociach a potom ked tomino spinka a sem tam sa mi podari ze sa s nim hram v izbycke a mam pustenu telku 😉

capy
18. feb 2010

este dopozeram hokej, skusim si na dve hodky pospat a potom hrame my z cechmi 😉

capy
18. feb 2010

vedieme 1:0 na svajciarkami 😉

capy
18. feb 2010

nakoniec sme prehrali 2:5 ☹

a stav nasich s cechmi po druhej tretine 1:3. skoda tych poslednych dvoch minut ☹

capy
18. feb 2010

tak to je aj konecny stav. skoda ☹ ☹ ☹

vikinko je uz v skolke, tomino sa hrajka, idem spravit ranajky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre