Predčasný odtok plodovej vody. Ako ho identifikujem?

laura00
19. sep 2009

Dobry den, som v 27tt. a od 24tt.si robim test pre podozrenie na odtok plod.vody. Bola som aj 5dni hospitalizovana, no vtedy sa podozrenie nepotvrdilo. Test si vsak musim robit doma-temesvaryho roztokom. Teraz mam nadchu, boli ma hrdlo a mam zvysenu teplotu 37,4. Nakolko sa viac potim, castejsie si robim test. Mala som ho pozitivny, no nezdalo sa mi, ze testovana vlozka bola OK a na spodnom pradle sa mi na bruchu zafarbil na zeleno. Skusila som test z potu na cele a z tvare a opat zelene. Je mozne, ze vysledok je teraz, ked sa potim, skresleny alebo mam opat utekat do nemocnice? Mam doma maleho syna, o ktoreho sa staram,tak by som nerada zbytocne lezala v nemocnici. Poyhyby citim, ine problemy nemam a na poslednej poradni pred 3dnami bolo vody dostatok. Prosim o odpoved odbornika. Dakujem velmi pekne

boobinka
19. sep 2009

ja s tim zkusenosti nemam, ale osobne ja bych utikala rychlo do nemocnice 😒
a zkousela jsi ten test dvakrat ?

deina
19. sep 2009

Sice nie som odbornik, ale kvoli tomu, ze mi voda odtiekla, som rodila predcasne v 32tt. Lepsie ist, aj zbytocne, ako neist a riskovat infekciu. Ak ti odteka, musis mat naruseny plodovy obal a cez to sa moze dostat infekcia az do maternice. Zbytocne si ta tam nenechaju, ak to voda nie je, urcite ta poslu domov.

carodejnica
19. sep 2009

Ani ja nie som odborník, ale súhlasim s Deinou.
Aj mne odtiekla plodová voda predčasne, pôrod sa nespustil napriek vyvolávaniu, takže mi nakoniec robili akútnu sekciu. Našťastie som bola už v 39.týždni.
Odtok plodovej vody signalizuje narušený plodový obal, cez ktorý sa môže dostať infekcia, mne hneď nasadili antibiotiká.
Neváhala by som ani minútu a letela k lekárovi, keď mne odtiekla plodová voda a volala som mojej známej - pôrodnej asistentke, tak jediné čo povedala, že ak mi odtiekla voda, tak nemám doma čo robiť!

sixtine
20. sep 2009

Laura, mozem sa opytat - testy na domace testovanie si zohnala v lekarni? Na volno alebo na predpis? Ako sa volaju? Vopred vdaka za odpoved.

jahoda
20. sep 2009

ahojte, mozno blba otazka, ale ako viete, ze Vam odtiekla plodova voda? ako ste to zistili?

vika34
20. sep 2009

jahoda,ja som to zistila tak,že som zacítila také teplo na stehnách a mala som mokré nohavičkyx ,nebolo to veľa ale kedže som bola prvorodička utekala som do nemocnice a už ma nepustili domov,ale porodila som až za 24 hodín a to cisárskym rezom ,lebo malá bola už 24 na suchu a neotvorila som sa a bolo to deň po termíne

wsmoulinkaa
20. sep 2009

ahoj...mě pl voda odtekla na 35+5tt ale to byl proud, takže to bylo rychlý!!

lienka79
20. sep 2009

mojej kamaratke odtiekla voda v 33tt..najprv si myslela,ze jej "cvrklo"....ale potom odtieklo zase cosi, tak bezala do nemolcnice a uz ju aj viezli do MT a v ten den rodila

kvetik
21. sep 2009

ahoj, radši si zajdi do nemocnice, ale proč si musíš dělat testy, když se ti nepotvrdilo, že by odtekla?? jinak pozor temešvaryho roztok reaguje falešně na některé vložky, např. gelové, slipové...a může to také ovlivnit nějaký výtok a další faktory...

danjelca
23. mar 2013

mne odtiekla voda v 37 a 3 dni....ale teda to bolo toooolko vody...len tak čluplo doma a potom tieklo celou cestou potom v nemocke celý čas no hrozne vela jej bolo a tiež nasadili ATB inak to je taký nie moc dobrý začiatok pôrodu ked voda ide prvá, potom sa nesmie čakat iba 24 hod ...a ako si to všimnúť???? No ja som stála v mláke 😀

jennyska
18. mar 2014

Ahoj @vika34 @kvetik @wsmoulinkaa a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Předčasný odtok plodové vody https://www.modrykonik.cz/predcasny-odtok-plodo... .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Předčasným prasknutím nebo odtékání plodové vody, pomůžete další spoustě těhulek, které si právě prochází stejným obdobím a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre