Predčasný pôrod. Ako to prebiehalo?

katka_25
27. máj 2008

Ahojte dievčatá, založila som tuto temu, lebo mam dilemu už niekoľko týždnov, od kedy mi hrozí predčasný pôrod, od 28 týždna ked mi zaviedli aj pesar. Teším sa každému novému týždňu, ba aj dňu ... stale na to myslím, čo by sa udialo, keby to náhodou prišlo teraz, samozrejme nik vam nepovie, lebo komplikácie sa dopredu stanoviť nedajú, napíšte mi kto má takéto skúsenosti, v ktorom týždni dozrievajú pľúcka malého, ako to prebiehalo ked to prišlo predčasne, či bolo všetko v poriadku, malé, inkubátor, jedno s druhým, ja bviem že dnes je technika a veda vyspelá, že vedia zachrániť dieťatko aj ked sa narodí v skorších týždňoch, ale ide o jeho následný zdravotný stav. ĎAKUJEM 😉

mafia102
13. sep 2010

@kristyk Moj maly sa narodil v 35. tyzdni s hmotnostou 1780 gr, a vyskou 43 cm, v nemocnici schudol na 1600gr, co je dost vela a preto sme boli v nemocnici az 4 tyzdne, Marko dostal 2X silnu zltacku a nechcel papat, tak trvalo trochu dlhsie, kym pribral, teraz uz bude mat pomaly rok, nasledky nema vobec ziadne, akurat je straaaasne hyperaktivny ako vacsina nedonosenych deti.

kristyk
13. sep 2010

dakujem vam ja viem ze aj u nas to dopadne dobre a na vianoce uz budeme na toto uz i ba spominat ako na zly sen...maly je velky bojovnik a viem ze to zvladne spolu snami.

nikusa317
22. aug 2013

@gina20 ahojik....neviem ci tu este chodis alebo nie..ale tak som v 27.tyzdni a mam skrateny krcok na 1.5 az 2cm....jedze mi hrozil a 3ste stale hrozi predcasny porod tak mi pichli kortikoidy pre rychly vyvoj pluc...ale mam aj tak stale strach...malinky ma vraj 825g momentalne a odhadovanu velksot nejakych 35 cm.....myslis ze by mal sancu ak by musel na tento svet skor????momentalne lezim na magneziovych infuzkach v nemocnici uz mesiac....dakujem

nikusa317
9. máj 2014

Nas adamko...uz ma 6.mesiacov....chvalabohu vsetko dobre dopadlo... 😉

nikusa317
16. mar 2015

uz som velky chlapec :D

alexandra2710
16. mar 2015

@katka_25 ja som nastupila piatok..25.10.2013 do nemocnice s krvacanim..a bolestami..ktore mali 10 minutovy interval..zacali mi davat magnezium a neviem co este...no sobotu popoludni sa bolesti zvacsili..poslali ma na monitor..a na nom "vraj" nic nevideli..bolesti silneli..tak ma vecer..okolo 19.sali na sal..bola som 34tt+6d...isla som sa zblaznit od bolesti..a to toho znesiem veru dost...zas mi len magnezium dali...o 22.hod mi odtiekla voda...celu noc som nespala..len funela na posteli...ako som sla rano okolo siedmej na wc...zacala sa mala tlacit von 🙂 so stlacenymi nohami som "utekala" na stol...7.15 bola mala na svete 🙂 doktor,ktory ma rodil skonstatoval,ze mala je zivotaschopna..jeden den bola v inkubatore..ale len na priehratie..na druhy na vyhrievanom lozku..a potom uz pri mne..mala 2350g a 46cm...boli sme "len" tyzden..aj to pre zltacku..tak neboj,babo bude urcite vporiadku 🙂

luciam32
27. nov 2018

@gina20 ahoj, moja dcerka ma dnes 9 dni, narodila sa v 26tt 680g a 33cm. Neviem sa s tym zmierit, je to tazka bolest. Odtiekla mi plodova voda, vraj kvoli nejakej infekcii. Ako ste na tom dnes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre