Predčasný pôrod. Ako to prebiehalo?

katka_25
27. máj 2008

Ahojte dievčatá, založila som tuto temu, lebo mam dilemu už niekoľko týždnov, od kedy mi hrozí predčasný pôrod, od 28 týždna ked mi zaviedli aj pesar. Teším sa každému novému týždňu, ba aj dňu ... stale na to myslím, čo by sa udialo, keby to náhodou prišlo teraz, samozrejme nik vam nepovie, lebo komplikácie sa dopredu stanoviť nedajú, napíšte mi kto má takéto skúsenosti, v ktorom týždni dozrievajú pľúcka malého, ako to prebiehalo ked to prišlo predčasne, či bolo všetko v poriadku, malé, inkubátor, jedno s druhým, ja bviem že dnes je technika a veda vyspelá, že vedia zachrániť dieťatko aj ked sa narodí v skorších týždňoch, ale ide o jeho následný zdravotný stav. ĎAKUJEM 😉

martinka13
27. máj 2008

Ahoj Ja chvalabohu osobnu skusenost nemam, ale kamaratka cakala trojicky Narodili sa v 29 tyzdni Vsetky tri prezili Dve dievcatka boli v inkubatore asi dva tyzdne a chlapcek bol mesiac Ten bol (aj je ) na tom najhorsie Dievcatka su uplne ok Chlapcek zatial nechodi Ma tri roky Ale lekari vravia, ze sa z toho dostane casom uplne Co sa tyka tych pluciek tak tie sa vyvyjaju v 8. mesiaci. Ke budes v 36 tyzdni malo by to byt uz uplne OK Ale ako hovorim ty si uz ovela dalej ako bola kamaratka tak sa zbytocne nestresuj Dnes dokazu zachranit deticky velke ako myska 😉

ilijanka
27. máj 2008

katka25- 32.týždeň je už podľa mňa vysoká šanca na prežitie bábätka aj bez nejakých závažnejších následkov, ak sa mu venuje patričná starostlivosť po narodení, pľúca sa vyvíjajú v 8.mesiaci- ako píše martinka, ale v prípade, že by hrozil predčasný pôrod- napr.po odtečení plodovej vody alebo pri rozbehnutí pôrodnej činnosti sa podávajú matke vysoké dávky kortikoidov- liekov, ktoré v priebehu pár hodín urýchlia vývoj pľúc a zlepšia popôrodný stav dieťatka, takže hlavu hore a neboj sa, bude to v pohode 😀

katka_25
autor
27. máj 2008

Ste zlaté, ďakujem pekne, stale nad tým rozmýšľam, v oštvrtok idem na záverečná 3D USG, tak snad bude všetko o.k. 😉

katka_25
autor
27. máj 2008

To, že pľúcka dozrievajú v osmom mesiaci to som vedela, len už mam teraz aj menší chaos 🙂 rozlišujú sa týždne lunárne a kalendárne .... ja sa riadim lunárnymi, a v knižke mam, že 32 týžden je posledný z osmeho mesiaca tak sa aspoň takto utešujem no ... 🙂

milhaus
27. máj 2008

ja som rodila v 35.tt a mala je v poriadku až na pupočnikovu herniu a akesi zväčšene teliesko na obličke a stači to len sledovat, odtiekla mi plodova voda

katka_25
autor
27. máj 2008

milhaus ... tak držíme palce 🙂

katka_25
autor
27. máj 2008

milhaus a u teba predpovedali predčasný pôrod? alebo to prišlo náhle z ničoho nič, bola si zbalená do nemocnice? či nie?

milhaus
27. máj 2008

nebola som zbalena ale na poradni mi povedali že sa otvaram ale podla mna sa to stalo preto že ma svokra vytočila lebo v ten den ma to strasne bolelo a potom o dva tyždne na poradni povedali že sa otvaram a mam ist do nemocky, ja som povedala že až rano na druhy den, tam som bola nervozna ešte viac lebo som sa bala a na druhy den rano mi odtiekla plodova voda i po infuzkach magneziovych

milhaus
27. máj 2008

a kolko mas predpokladanu vahu dietata? moja mala 2780 g ked sa narodila ale posledny ultrazv.som mala mesiac pred pôrodom a tam bolo že necele 2 kg
inak ako som tam bola dozvedela som sa že tam maju 1 kg važiace babo zo Skalice, neviem či prežilo ale jednej sa v tomto tyždni ako ty si narodili dvojičky, dali ich do inkubatora ale čo sa stalo s nimi neviem ale podla mna prežili, mali okolo 1,5 kg

katka_25
autor
27. máj 2008

mna šupli do nemocnice v 28 týždni na sedem dní na infuzky, vtedy mi pri nástupe do nemocnice zaviedli pesar, po týždni ma pustili, ale stav taký istý ...

milhaus
27. máj 2008

katka neboj, ked male kope tak je určite v poriadku len sa nerozčuluj a hlavne nestresuj

katka_25
autor
27. máj 2008

malé kope až až, príliš nízko ho cítim, mam klud nerozčulujem sa, absolútne, na to si dvam pozor, ale cítim sa pod psa ... 😒

malaskoricka
27. máj 2008

katka skus kuknut sem 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
kocky maju dost problemy uz od zaciaktu tehu urco ti poradia

milhaus
27. máj 2008

moja sa tiež dost skoro otočila, ešte začinal len siesty mesiac

katka_25
autor
3. jún 2008

ahojte bojovníčky ... 😒 tak som tu zas, bola som včera na vyšetrení prietokov v nemocnici, lekárka mi povedala, aby som prišla o dva týždne na kntrolu zas, lebo mam hraničné hodnoty prietokov, v knižke mam napísané 0,6. ☹ Akokeby som toho mala málo,. že mi hrozí predčasný pôrod, tak k tomu ešte aj toto, nemáte niekto s týmto skúsenosti? môže sa to zlepšiť??? Čo ma čaká ked to bude také isté alebo horšie?

tribit0610
6. jún 2008

Ahoj Katka, ja som tu nova, v 29. tyzdni, tiez mam zuzene prietoky.Lekar mi povedal, ze dietatko moze byt mensie, ale ziadna panika..vela zien ma prietoky zuzene a nijako to na dieta nevplyva. Ked potrebujem info, co sa kedy vyvija kliknem na stranku http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=1... to super stranka pre rozne informacie. drzim vam vsetkym palceky a uspesne dobojovanie tehotenstva, hlavne teraz v lete 😉

gucz
6. jún 2008

Ja som tiež porodila predčasne 34.týždeň. Rodila som v nedeľu. V stredu predtým som bola u lekárky, mala som nepríjemný výtok, dala mi nejaký krém a povedala mi, že som na 1 cm otvorená, že mám ležať. Tak som doma ležala a ten výtok neustupoval, bolelo ma podbruško, tak som k nej išla v piatok zasa a ona ma ani nepozrela, napísala mi čípky, že čo by som chcela, že lieky tak rýchlo nezaberajú. Tak som šla domov. V nedeľu o piatej ráno ma začalo preháňať, myslela som si, že mi niečo nesadlo (strava), potom k tomu pribudli aj kŕče ako pri menzes, tak vystrašený manžel volal do nemocnice, že čo máme robiť, to že rodím ma ani nenapadlo. Tak ma naložil do auta, cestou som už mala riadne bolesti. Do nemocnice sme prišli o 7,36 a malá sa narodila o 7,50, náhly pôrod. Nestihli mi dať injekcie s kortikoidmi, dávajú sa pár hodín pred pôrodom, takže malá mala ťažké pľúcne zlyhanie. Neprajem nikomu zažiť ten moment, keď Vám doktorka príde oznámiť, že malá s tým síce bojuje, podali jej aj liek, ale nevedia, či to vôbec prežije. Tak som si poplakala, najhoršie sú tie stavy, pár dní po pôrode, keď si uvedomíte čo sa stalo a stále rozmýšľate, prečo sa to stalo, a čo ste spravili zle a tak... Na tretí deň po pôrode mi rupli nervy a revala som ako najatá, museli mi podať lieky na ukľudnenie, nemohla som prestať plakať, došlo mi to všetko strašne ľúto, bola som po pôrode, ležala som na gynekológii, bábo v inkubátore atď. Najhoršie asi bolo to, že ma také niečo ani nenapadlo a nebola som na to pripravená, bola som aj nahnevaná, že ma doktorka nepozrela v piatok, možno to nemuselo tak dopadnúť. Ale chvalabohu všetko dopadlo dobre, malinká je v poriadku, aj keď sme si po doktoroch odbehali svoje. Držím palčeky všetkým maminkám, aby si ich detičky užívali brušenko čo najdlhšie a ak sa im to nepodarí, tak aby nemali žiadne problémiky.

lyongirl
6. jún 2008

Aj náš malý je predčasne narodený, v 34tt, ale je zdravý ako buk, našťastie, ale preskákali sme si svoje. Ak by niekoho niečo zaujímalo, kľudne napíšte IP, nechce sa mi teraz rozpisovať 😉

janeckovajarmila
19. jún 2008

ahpojte aj ja sa xcem spytat som v 32tt a predcasne mi dozrieva placenta ze co to znamena na kontrolu s tym mam prist az o 2tyzdne,hrozi mi tym predcasny porod placenta je typu III a kolko je tych typov III alebo IV dakujem

deina
20. jún 2008

Moj maly je tiez predcasne narodeny - v 33tt mi odtiekla plodova voda. Doobeda som bola este v praci, dokonca aj v poradni, vsetko bolo vporiadku a vecer zrazu to zacalo. Ziadne varovanie, nic, len voda. Tak sme sa s manzelom ponahlali do nemocnice, kde mi potvrdili, ze naozaj ide o plodovu vodu, prijali ma, vysetrili (neotvarala som sa), nasadili mi antibiotika, magneziove injekcie (na zastavenie porodu) a pichali mi injekcie na dozrievanie pluc. Tie mi davali dva dni a potom som rodila cisarskym. Nastastie vsetko dobre dopadlo - maly dychal sam po porode. Prvy den dva bol na JISke, pozorovali ho a potom bol v inkubatore kvoli zltacke, musel sa "opalovat". Po necelom tyzdni ho odtial vybrali a potom sme boli este dva tyzdne spolu na oddeleni pre nedonosene deti. Musel este pribrat (mal 1850g a 43cm) a naucit sa sam jest, ked to zvladol, sli sme domov. Chodime casto po lekaroch, ale viac menej len preventivne, maly je sikovny a dari sa mu. 🙂

Jarmila, neskor sa zistilo, ze predcasny porod u mna sposobila prave placenta, pretoze uz bola prezreta. Vraj bola taka, ako placenta zien, ktore dlho prenasaju. 😖 Bohuzial sa na to skor neprislo, v pondelok som mala ist na prietoky, ale to sa uz nestihlo, takze neviem, co by sa s tym dalo robit.

bobulka34
21. jún 2008

ja som rodila v 32 tt, mala mala 1600g a zatial je klop klop zdrava. Nastastie sa vedelo , ze pojdem rodit skor, tak mi dali 3 injekcie na vyvoj plucok, takze bola na kysliku necele 3 dni. Lepsie prognozy maju zevraj dievcata. Pri vahe nad 1500g uz je velmi velmi dobra prognoza, ale videla som aj 700g deti a teraz su zdrave. Dolezite je aby neboli dlho na kysliku, lebo to robi sarapatu kvoly ockam a moze byt aj krvacanie do mozgu. Ale ak placenta prestava fungovat a prietoky su zle je lepsie dietatku v inkubatore.

moni83
21. jún 2008

Sú neaké znaky predčastného pôrodu. Keď som rodila prvý krát malú som ešte pár dní po termíne prenášala. Ale teraz ztoho všetkého mám také zmiešané pocity. Ďakujem za rady.

deina
23. jún 2008

Moni, ja som nemala ziadne znamky, proste mi vecer odtiekla voda a to bolo vsetko. Este som bola aj v poradni v ten den a vsetko bolo vporiadku. Jedine, na co si tak spatne spominam a co sa mi nezdalo bolo, ze som mala strasne svetly moc, taky vodovy a neustale som behala na zachod. ALe neviem, ci to bol naozaj nejaky priznak...

moni83
23. jún 2008

Dakujem deina. Už druhý krát sa mi stalo, že citim také pichanie v podbrušku teraz pri poslednom mi to vystrelovalo aj dozadu ku krížom. Ale potom to prestalo po cca 3hodinách. Bolo to nepravideľné. Vo štvrtok mám ísť na poradňu tak sa spítam aj tam. 🙂

deina
24. jún 2008

Neboli to konktrakcie, take tie "pripravne"?

chasencha
24. jún 2008

preboha len to nie..ake kontrakcie??lebo aj mna sem tam pichne tam vo vnutri ale este mam cas tak nestraste 🙂

deina
24. jún 2008

Nemyslim tym tie porodne kontrakcie, ale take tie pripravne, neviem, ako sa volaju. 😉 To sa len maternica pripravuje.

chasencha
24. jún 2008

mmmm no tak dobre teeeda🙂ked pripravne tak pripravne🙂ved ja som uz ako na ihlach...hocico ma kde pichne tak hned kropaje na cele ze co sa to deje

milhaus
24. jún 2008

chasenka, neboj, ja som rodila v 35.tt a mala je v poriadku, len mala dost žltačku ale inkubator nepotrebovala
mala 2780 g a 48 cm, teraz ma 12 kg a 84 cm

chasencha
24. jún 2008

no to sa pekne pochlapila 🙂 moja vazilaa pred 3 tyzdnami 2200 a merala neviem kolko...no ale zajtra idem na poradnu tak ju zmeriame aj zvazime🙂len som sa bala aj preto lebo sa mi zdalo ze je nejaka malicka....aj moje brusko nie je to co stretavam na ulici🙂nie je male ale omnoho mensie ako ostatane maminy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre