Preeklampsia a hellp syndróm. Zopakovali sa vám?

bobulka34
27. aug 2009

ahojte neviem ci som temu zalozila do dobreho fora , ale zaujimalo by ma ci ste niektora prekonali v prvom tehu tieto tehot. choroby a cakate druhe, resp. ste porodili dalsie deti. Zopakovali sa vam< da sa tomu vobec nejako vyvarovat?

bambusko
27. aug 2009

bobulka, kamoska porodila dvojicky v 34tt sekciou, mala help syndrom ☹ do roka bola znovu tehotna, dr. krutili neveriaco hlavami, milionkrat ju vysetrovali, doporucovali interupciu 😔 vsetko bolo cele tehu ok, len porod preventivne zase sekcia, v termine. teda bola ostro sledovana, ale help sa neopakoval, vraj priciny a nastup su nezname

katrin21
28. aug 2009

co je to help syndrom?? 😅

erni
28. aug 2009

bobulka moja znama mala tiez prvykrat HELLP sy. a teraz druhe tehotenstvo uplne v pohode nic sa nezopakovalo

H- hemolyza
EL-zvýšenie pečenových enzýmov
LP- trombocytopenia -málo krvných doštičiek

prejavuje sa bolesťou v okolí pupka je spôsobená napätím pečenového puzdra, ohrozuje život matky ak vznikne ruptúra pečene s krvácaním do brušnej dutiny..úmrtnosť je cca 2-4%, pri prasknutí peč.puzdra až 50%.

miminkad
28. mar 2011

je tu niekto kto ma skusenosti s HELLP syndromom?

simim
22. feb 2012

ano, ja..

habibi78
22. feb 2012

@miminkad ja som tiez nestastnica... 😝 😀

habibi78
22. feb 2012

@bobulka34 ja som dostala hellp v 300 tt necakane, nikdy som problemy s tlakom nemala...museli ihned urobit sekciu, nic ine sa vtedy robit neda ak hellp prepukne vo vysokom stadiu... lekar ma upozornoval ze hrozi riziko ze sa to znovu zopakuje, moze ale nemusi, tehotenstvo by bolo automaticky rizikove...

simim
3. mar 2013

vidim, ze diskusia nejako nepokracuje, asi s tymto nema vela zien skusenosti...chvalabohu..chcem sa opytat, ci ste bobulka24, opat otehotneli...ja som mala hellp pred vyse 18timi mesiacmi, a bolo to take zlozite, ze si uz neviem predstavit mam dalsie babatko, aj keby som velmi chcela..moja mala bola bojovnicka silna, narodila sa sekciou v skoro 35tom tt, a mna dali na ARO, a ju z Lučenca previezli do BB.prvykrat som ju videla po dvoch tyzdnoch, takze to bolo o to tazsie..neviem si predstavit, ze by sa to opakovalo... ja som bola vyse tyzdna na ARE, bolo to az take tazke, ze som musela podstupit dialyzu viackrat,zlyhala mi pecen, oblicky, no a ten tlak mi nevedeli zrazit..od znovu sa ucit chodit, opuchla som z infuzii kedze mi oblicky nefungovali, nemalo to kam ist... ale nechcem strasit buduce mamicky..cez to vsetko mam to najkrajsie dieta na svete, aj ked som s nou zostala sama, lebo som sa rok po tomto rozviedla, ale chodieva k otcovi...milujem ju nadovsetko, aj ked tie tri tyzdne boli najhorsie v mojom zivote...a mamicky, co sa rozhodnu podstupit to riziko, ze sa znova rozhodnu otehotniet po Hellp syndrome.. nerozumiem im, ze ohrozia zivot sebe a svojmu dietatku...a mozno ten Hellp u nich nebol taky dramaticky ako u mna... prajem im veela stastia a hlavne zdravia...neviem ake je to mat pri sebe novorodeniatko, no ja jej to vynahradim po cely zvysok zivota 🙂 teraz sa len mozme tesit na dalsi prirastok v rodine, a starat sa on ako o svoje 🙂

e_z
3. dec 2013

Ahojte kočky, napíšte o svojej skúsenosti HELLP-om pre ostatné maminy aj do Wiki Modrý koník: https://www.modrykonik.sk/hellp-syndrom/
Dik.
@simim
@habibi78

habibi78
4. dec 2013

@e_z hotovo 😉

kuika
21. júl 2014

@miminkad
@simim
@habibi78
@e_z aj ja som prekonala tazky HELLP...napriek tomu by som raz este druhe babo chcela mat...

simim
21. júl 2014

Ja po tom tuzim najviac na svete,ale pre moj stav pri Hellp urcite neohrozim seba,a nezoberiem malej matku,pretoze to bolo najtazsie na svete..a skoro som zomrela :(

vilki
21. júl 2014

Ja som mala preeklampsiu a tiež by som chcela vedieť či sa to opakuje pri druhom tehotenstve? Mne môj dr. povedal že zrejme by sa to opakovalo.... no mala som na mále pri prvom, takže sa druhého dosť bojím.... 😒

mia81
21. júl 2014

@vilki moze sa opakovat aj nemusi.....

zdenickasiv
28. júl 2014

Ja som mala preeklampsiu u oboch detí. Ale objavilo sa to až tak posledné dva mesiace. Po prvom som to už viacmenej aj čakala, tak sme sledovali tlak prísnejšie.

soffi
29. júl 2014

ahojte chcem s aopytat, som este len 9t tehotenstva, velmi casto zvraciam, takze malo jem....a napriek tomu osm pribrala 5kil! mam skor pocit akoby som sa nalievala,....a moj lekar ma dovolenkku...je aj toto priznak preeklampsie? moze sa to objavit tak skoro?

trgypadl
29. júl 2014

@soffi myslim si,ze si uplne v poriadku,a v tehotenstve sa pribera....ako casto vraciac?tlak a moc bol v poriadku?

soffi
29. júl 2014

@trgypadl no lenze ja osm este len v 9tt , tak mi to pride teda dost vela....zvraciam tak 3x do dna v priemere

soffi
29. júl 2014

@trgypadl ja osm poradnu este nemala, az o 2 tyzdne, takze moc a tlak neviem

dankako
29. júl 2014

Ja som mala preeklampsiu iba pri prvej dcerke, tehu bolo ukoncene sekciou v 33tt, pri druhej dcerke som donosila do terminu a bez naznaku priznaku preeklampsie, takze nic sa nemusi zopakovat, aj moj gynekolog mi povedal, ked som sa bala mat druhe babo, ze sa nemusi nic zopakovat, ze je to prevazne choroba prvorodiciek. Tak to len na ukludnenie. A co sa tyka @soffi tak si nemyslim, ze mas preeklampsiu, musela by si mat este bielkovinu v moci a vysoky tlak. Tak vela zdaru a gratulujem ku babu.

trgypadl
29. júl 2014

@soffi kazda mamka pribera individualne..v tehotenstve telo niekedy zadrziava tekutiny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre