Preeklampsia a vaše skúsenosti s ňou

makmitka33
11. nov 2011

Milé Mamičky a nastávajúce Mamičky, včera nám diagnostikovali preeklampsiu. Som v 35 tt a ak môžete, napíšte mi akú máte skúsenosť a ako to ovplyvnilo Váš život a život Vášho Drobčeka.
Vopred Vám ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU A SKÚSENOSŤ!!!!

origalaxis
11. feb 2017

@doywmxup no mna pustili nkrmalne z porodnice sa tym, ze sa mam hlasit u svojho gynekologa a internistu. Ja nevidim dovod aby ta tam nechavali... v akej si nemocnici? A si na oddeleni sestonedelia? Ci na akom?

doywmxup
11. feb 2017

@origalaxis som v Považskej Bystrici a na pôrodnici stále...zatiaľ som tu kvôli malemu ale keď mne doktorka povedala že ma nepustia na vizite tak keď malého budú púšťať bojím sa že mňa nie...strašne je to pre mňa stresujuce...konečne sa malý učí prisat na prsnik a oni mi stále hovoria že keby nwkojim dajú mi iné lieky a som fit ale ja kojit chcem 😞

ajka30
5. aug 2017

ahojte, je tu nejaka mamicka, ktora mala preeklampsiu uz po 20 tyzdni a chcela by sa porozpravat?

patris11
7. aug 2017

@ajka30 ja v 26tt

thefallen
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimi116
19. dec 2019

@ajka30 ahoj, ja som bola včera u lekára a mám zvýšené bielkoviny za 24hod zbierany moč. Doktor mi spomenul preeklampsiu. Dosť sa obavam aby sme boli s babatkom v poriadku... totizto nosim pod ❤ vytúžené bábätko.. no na poradni ked mi sestrička kontroluje moc tak je stále negatívny toto mi zistili prvý krát z toho nazbieraneho moču... Neviem co s tým ďalej co si mám myslieť ci sa báť alebo nie :/

ajka30
19. dec 2019

@mimi116 v ktorom týždni si?

ajka30
19. dec 2019

@mimi116 koľko ti vYsli tie bielkoviny?

mimi116
19. dec 2019

@ajka30 som v 20tt, a tam bolo ze bielkoviny odpad malo byt do 0,150 a ja som mala 0,450

ajka30
22. dec 2019

@mimi116 ahoj, to nie je tak veľa, ale si ešte v nízkom týždni, treba to pravidelne kontrolovať, aby to nwbyskocillo. Treba pravidelne merať tlak a kontrolovať či nemáš opuchy. Ja som rodila predčasne, vyvolávali mi pôrod, ja som mala 3 g bielkovín ( norma je 0,15). Držím palce!!!

mimi116
22. dec 2019

@ajka30 no to bolo prvy krat take namerane tie bielkoviny. Tlak mam v norme kazdy den si meriam rano vecer. Ale chcem sa opýtať ze ci to moze byt bábätko citila som vcera voravo dole take ako keby male pichanie v bruchu a aj dnes rano....

ajka30
22. dec 2019

@mimi116 to určite nebude z bielkovín to pichanie. To sa asi maternica a väzy naťahujú. Alw treba dôsledne a pravidelne kontrolovať KVP, tlak a opuchy. Držím palce, určite to tentokrát dobre dopadne!

mimi116
23. dec 2019

@ajka30 tak ahoj , dnes som bola.u lekára a u sestricky moč negatívny, poslali to zase na rozbor tak uvidím na výsledky budem čakať. Bábätko v poriadku pocuvali sme srdiecko. Takze uvidíme co bude.o mesiac. Dakujem zatial 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre