Prerušenie tehotenstva v 22. týždni

222edit
29. aug 2014

Dobrý deň, V 22 týždni na morfologickom vyšetreni nám zistili závažnú kostnú dysplanziu plodu, skrátene kosti horných a dolných končatin s ich defromita na dolných končatinách, microganthia plodu, nižšie položene ušnice tak nas poslali do ružinovskej nemocnice na dalšie vyšetrenie a bohužial nam to tiež tam potvrdili, museli sme sa rozhodut ci prerušime tehotenstvo tak sme sa rozhodli že hej, to bol najhorši deň v našom živote. Nasledovalo odobratie plodovej vody aby sa mohlo určit či to bola nahoda alebo či sa to može zase stat, pritom mame skoro trojročnu slečnu doma zdravučku🙂) Porodila som prirodzene a ked som dosla domou to tak na mna všetko dolahlo, neviem normalne spavat, stale sa budim a plačem, uplne som z toho hotova a neviem sa stým vyrovnať možno je to mooc čerstve keď že sa všetko odohralo minuli týždeň, tešili sme sa na nášho chlapčeka a teraz mam oči len pre plač.

222edit
autor
29. aug 2014

Stale citim ako mi kopkal a srdiečko mu bilo na dlanich, neviem ako sa mam s tym vyrovnať že už tu nieje.

anarix
29. aug 2014

@222edit prajem uprimnu sustrast, snad cas vsetko zahoji a ono to raz preboli...

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poly2406
29. aug 2014

@222edit Hodnú chvíľu sedím pred PC a premýšľam, čo by som Vám napísala, aby som Vašu bolesť aspoň trochu zmiernila :(
Je mi veľmi ľúto, akou veľkou skúškou ste musela prejsť. Prežila som v živote niekoľko ťažkých situácií,....skoro mi zomrela prvá - päť týždňová dcérka, pri druhom tehotenstve mi dva krát povedali, že potratím a pôrod bol veľmi namáhavý....tiež sme to ledva obidve rozdýchali. Cez to všetko aj s veľkými komplikáciami a veľmi veľmi riskantným pôrodom mám aj krásneho chlapčeka. Neviem, ale asi by som nezvládla niečo také bolestivé :(
Nebudem písať, že to takto malo byť, alebo že Boh to takto chcel.... Iba Vám chcem povedať, a hľadám vhodné slová...Buďte silná!!! Prajem Vám, aby ste cítila lásku svojej dcérky a celej rodiny a aby Vám tento cit pomohol skoro sa z tejto veľkej bolesti zotaviť!

safranca15
29. aug 2014

Ja som tiez v 22tt prisla o chlapca nam hrozil dawnov syndrom a este k tomu by nemal vyvynute pluca cize stale na pristrojoch mnr uz od 19tt vraveli nech prerusim tehu ale nechcela som dufala som stale ze sa vylieci ze sa milia ale presne na den 22tt mi zacal a maly zomrel porodila som ho vecer o pol 10 doteraz stale na neho myslim velmi mi pomohlo to ze som chodila do prace a priatelia

ester1710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jakelina
29. aug 2014

@ester1710 je to moc smutné, moje maminka porodila holčičku s touto diagnozou, je to už víc jak 45 let, nedalo se to tehdy zjistit dřív, nebyl ultrazvuk ani žádné jiné vyšetření. Holčička zemřela v 5 měsících a byla pořád v nemocnici a zažila jenom bolest. Potom jsem se narodila já a zdravý bratr. Mojí mamince bylo 18 let, když porodila nemocnou holčičku, není teda pravda, že jenom starší matky můžou mít větší pravděpodobnost vrozených vad, rozštěpů atd.. Věřte v dobrý konec a další dítě už bude určitě zdravé. 😉

safranca15
29. aug 2014

@ester1710 ja som sa tiez bala ze sa to zopakuje tak ked som ostala rok po tom tehu som to do 5mes nikomu nevravela a ani som sa moc netesila ani neoznamovala stale tam bolo co ak ..... ale nestalo sa mala bola aj ke zdrava krasna ale ked som ju cakala som sa co najviac setrila a robila vsetko co mi doktorka kazala

hatapkagb
29. aug 2014

@222edit och ja placem ako mala...je mi to velmi luto.Ja si to nechcem ani predstavit.Posielam ti silne objatie,chce to cas,ale nikdy nezabudnes,to je pravda.Mas krasnu a silnu dcerku.Drz sa 😉

ester1710
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bronia13
29. aug 2014

@ester1710 - neprezila som to co ty ale mozno trosku podobne, porodila som dcerku v 27t+3d a zila len 25 dni, najprv sme sa modlili aby prezila a potom zeby sla do nebicka lebo mala tak asi 1% sancu prezit a keby prezila tak by o sebe nevedela len by lezala v kome - vobec by o sebe nevedela,ani sediet,chodit,jest sama atd... proste ziadny zivot len spanok.... mam jednu znamu co mala podobyn pripad ako ja a jej syncek zije a je viacej v nemocnici ako doma, ona nai nevie ze existuje, furt ma problemi s infekciami atd.....ma to tazke ta mama, je slobodna mama s 3 detmi.... vravi ze sa jej ulavi ak ten chlapcek zomrie (ma asi 10 rokov) a ja sa jej ani nedivim, trapi sa ona a tak isto aj ten chlapec

bronia13
29. aug 2014

@ester1710 - zabudla som ti napisat ze malu som mala v 37 rokoch a teraz este mame 2 zdrave deticky, tak nevesaj hlavu,ja som ani len nepomyslela ze uz nebudem mat deti,verila som ze budu a su tu....budem ti drzat palce aby si mohla znovu otehotniet

jakelina
29. aug 2014

@ester1710 já porodila čtvrté dítě ve čtyřiceti, těhotenství bez problémů, malý zdravý a je to naše radost teď, když už jsou ostatní děti velké. Držím palečky. 😉

melania418
29. aug 2014

Nevzdávaj sa,On Vám v nebíčku pomôže a pošle Vám malého drobčeka....

petamaj
29. aug 2014

ak máte silu,obrátte sa na Ráchelinu vinicu - link tu: http://rachel.rodinabb.sk/projekt-rachel/o-proj... alebo poradňa Alexis

katulka74
29. aug 2014

@ester1710 ,ja som mala tretie dieta v 37 rokoch,nevzdavaj to,skuste umele oplodnenie,ak mas problem s pocatim,cim skor otehotnies,tym skor sa s tym lepsie vyrovnas,ja som pred tretim dietatom mala jeden spontanny potrat a potom ked som bola po 9 mes znova tehotna,tak som stale cakala ze znovu potratim,bolo to hrozne,takze urcite by to bolo aj u teba,stale by si sa bala aby bolo vsetko v poriadku.......ale nevzdavaj sa,prave preto,ze raz sa to moze stat,ale druhy krat uz malokedy,drzim palce....

lussi2
29. aug 2014

@ester1710 tiez nevim co napisat, je to velmi nespravodlive ☹ najlepsim liekom by bolo pre teba keby si znovu otehotnela. ja som potratila 2 krat a mesiac po potrate som vzdy otehotnela. ked sa mi to stalo, tak som sa vzdy myslela na to ako sa zase budeme snazit o dalsie babo, to mi velmi pomohlo 🙂 a tarz uz mame doma dvoch drobcov 2 rocne a 6 tyzdnove 🙂 .drzim palce aby si sa co najskôr tesila z dalsieho tehu 🙂

stanislavao
29. aug 2014

@222edit v prvom rade vam prajem uprimnu sustrast. je to urcite velmi tazke a nepomoze asi nic, ziadne slova utechy, ale len cas. skuste sa upokojit tym, ale neviem, ci sa to da, ze takto je to lepsie, ako keby sa malo babatko a potom aj vacsie dieta a mozno dospely clovek cely zivot trapit v bolestiach. mozno by potreboval celozivotnu opateru, musel by byt na pristroji, alebo by mal bolesti. mame tu blizko taky pripad a poviem vam, aj ked je to krute, je to asi lepsie aj pre to dietatko a aj pre ostatnu rodinu, ked radsej ide do neba cim skor. viem, ze to zrejme nezmierni vas zial, ale mozno aspon trosku to budete vidiet aj z inej strany. mame tu chlapceka, ktory nikdy nejedol - len hadickou do zalodka ho krmia. nesedi, nevnima, len chudiatko lezi. trpi tym cela rodina, lebo nikam nemozu ist, nemoze sa mam venovat dalsim svojim detom. naozaj chorobtou jedneho cloviecika trpi cela rodina. je to u vas velmi cestve. cas tu bolest zmierni. skuste sa sustredit na dcerku a casom este budete mat aj dalsie zdrave dietatko.

bronia13
29. aug 2014

ako pisu dievcata cim skor otehotniet (aj ked IVF/umelo ci ako sa to robi) - mne to veeeeeelmi pomohlo ked mala zomrela, ked som otehotnela tak to bolelo coraz menej, nevravim ze to prestane boliet - bude to za chvilu 7 rokov od jej smrti a myslim na nu kazdy den, ale uz to tak neboli ako na zaciatku....verim ze budete mat malinke a vsetko bude v poriadku 😉

222edit
autor
29. aug 2014

Ďakujem za príspevky ktoré ste mi napísali 🙂
Nikdy by ma nenapadlo že by sa nám niečo takéto stalo, človek sa len naháňa za robotou a mysli na to čo si kúpy a aké účty treba zaplatiť ale malo kto mysli na to že aj takto zomieraju detičky bohužial, ja čo som bola v nemocnici tak v jeden týždeň tam boli 3 mamičky ktoré museli zo zdravotných dovodov prerušiť tehotenstvo.
Veľmi dúfame že genetické testy dopadnú dobre a bude moc mať ešte jedno babetko 🙂 Manžel moj povedal že to by bola taká náplastička na moje zlomene srdiečko 🙂 Veľmi ľúbim moju dcérenku, neviem čo by som robila keby sme ju nemali.

lauricka
29. aug 2014

@ester1710 ja si nemyslim, ze 34 rokov je vek, kedy sa treba zmierovat so zivotom bez deti. Naopak, myslim, ze stoji za to to este skusit. Drzim palce.

janickacrazy
30. aug 2014

@ester1710 Nevzdávaj to, 34 rokov nie je žiadny vek, moja kamoška porodila prvé v 39 a to sa snažili 10 rokov o bábo s bývalým mužom a potom po roku s novým konečne otehotnela. Teraz má 41 a snažia sa o druhé. Ja mám 37 a chystám sa otehotniet a vobec si nepripadám stará. Musíš verit, že to vyjde, držím ti palce. Bojuj.

wanda123
30. aug 2014

ahoj, prajem vela sily. ked uz mate jedno zdrave dieta, tak sa to urcite podari este raz.

kpt
27. sep 2014

@ester1710 nezmieruj sa so zivotom bez deti, ja som mala MA v 34 rokoch, predtym sa nedarilo, v 35 a pol roku sa na narodila dcerka,potom dalsie pokusy, teraz piaty pokus o druhe babo, sme v 22. tyzdni, morfo ok, ale testy boli vsetky zle, nastastie geneticky rozbor z krvi potvrdil zdraveho chlapceka. mam 39, tehotenstvo nie je uz taka sranda ako predtym, ale bojujeme.... nevzdavaj to

hartipka
17. jan 2015

ahojte, ako tak čítam, viaceré mamičky si prešli kadečím smutným, mňa v pondelok čaká UPT kvôi diagnóze dandy walker malformácia, je to strašné, vraj sa to vyskytuje len zriedkavo, veľmi málo, a práve my to máme, ide o nervovú sústavu, jej závažné poškodenie, ktoré so sebou nesie aj iné deformity, doktori ani nepredpokladali, že po takejto diagnóze budeme uvažovať o niečom inom ako o potrate, nechceli na nás tlačiť. Po dlhých rozhovoroch s rodinou, známymi a manželom ma všetci nejak utvrdili v názore, že to, čo sa chystáme spraviť, je správne, i keď vnútorne si to nepripúšťam, srdce hovorí jedno, rozum druhé, takéto deti sa vraj dožívajú 2-5 rokov, ak vôbec. Mnoho veriacich mi vraví, že nemám dôverovať lekárom, že to môže byť úplne inak a že sa môže narodiť zdravé dieťa, že poznajú x prípadov. Len nález bol jednoznačný a dosť závažný. Neviem čo mám robiť. UPT je možné spraviť do 24tt, som v 22tt. v pondelok mám ísť na zákrok, už mám aj všetky predoperačné vyšetrenia spravené, len keď počúvam vyjadrenia ľudí, že to mám zvážiť, zneisťuje ma to a som zúfalá o to viac,už neverím nikomu a ničomu, len mám kopec výčitiek a obviňujem seba za toto rozhodnutie, a horšie ešte len príde-po zákroku. Neviem, ako to prežijem, bábo kopká, ja to beriem ako signály, ktorými sa mi snaží niečo naznačiť alebo povedať, nechcem, aby bábo vnímalo, že ho neľúbim, ale ako inak sa dá toto pochopiť?

nana36
17. jan 2015

@hartipka. Ahoj! ☹ Držím ti palce! Je mi veľmi smutno keď to čítam! Budem na teba myslieť! Drž sa!!!!! 🙂

dotti
17. jan 2015

@hartipka Draha Maminka, z celeho srdca Vas prosim, nechajte svoje dietatko zit a ak, tak dostojne umriet. Nechcem tu moralizovat, sudit, ani nikoho kritizovat. Chcem Vam len povedat, co citim, lebo mi to neda. Viem, ze je tazke dozvediet sa, ze Vase dietatko nie je zdrave, take ako ste si ho vysnivali, ze s nim nezazijete to , co ste si predstavovali. Ale je vo Vas a zije. Rastie a Miluje Vas. Citite, ako Vas kopka a komunikuje s Vami. Chapem, ze lekari vravia, ze je chore a nema sancu na normalny zivot a ja Vam neslubujem, ze sa to zmeni. Ale dajte mu sancu odist, ked a ak to tak bude citit. Nebudte jeho sudcom a vrahom. Mozno sa nedozije 40 tyzdna, ale neodide tak, ze sa bude bat o svoj zivot a ono nakoniec umrie - zabiju ho. Neviem, ci si to viete predstavit, ale keby ste zatvorili oci, mysleli na svoju Maminku a zrazu by Vas niekto zacal zabijat a Vy sa nemohli branit, co by ste citili? Chcete, aby to prezilo Vase vlastne dietatko? Viem, ze si poviete, ze je to tazke, ale aj porod je tazky a maminka si predsa nehovori, kiez by to bolelo len to dieta a nie mna. Okrem toho, ak Vam zomrie samo, nikdy si nebudete hovorit, ze ste mu nedali sancu. Vzdy bude vediet, ze ste ho Milovali a dali ste mu tolko casu a lasky, kolko ste len mohli. Prosim, len sa nad tym zamyslite a potom sa uz rozhodnite najlepsie podla Vasho svedomia a vedomia. Budem na Vas silno mysliet. 🙂

A este jedna myslienk, ktora ma napadla. Keby vsetky zeny, ktore idu na potrat, dali radsej tie peniaze niekomu, kto by

dotti
17. jan 2015

@hartipka vytvaral detske hospice a domovy pre postihnute deticky, kde by mohli dostojne zit a umierat, bol by svet o nieco krajsi. Ono by potom ani ta Maminka s tym 10 rocnym chorym dietatkom nepovedala, ze by bolo lepsie, keby umrel, keby mala priestor, cas, slusne podmienky a pomoc. Mozno len netreba volit vrazdu ako lepsie riesenie, pretoze to niekto tvrdi, alebo nie je ina moznost. Ona vzdy je, len treba bojovat a hladat riesenia, nie vyhovorky. Je tu tiez vela zien, ktore by Vase deticky, o ktore sa z akychkolvek dovodov nemozete postarat, milovali. Len sa skuste prosim nad tym zamysliet. Dakujem, ze ste si moj prispevok precitali ;)

cawes
17. jan 2015

@dotti prepac ale take nieco absurdne napisat zene co sa trapi no ja neviem. Zazila si ten pocit bezmocnosti? vies si prdstavit sa starat nonstop o tazko postihnute dieta? robila si s takymi detmi?
ja si myslim ze toto je kazdeho osobne rozhodnutie ale nazivat to vrazdou je prilis. Mamicka sa urcite velmi trapi a trapit bude ale asi vie preco sa takto rozhodla.
Co by malo dietatko zo Zivota keby poznalo len operacie nemocnice, lekarov, bolest, viete o tom ze po par o peraciach lieky proti bolesti uz neucinkuju.
Poznam par kde si za ziadnu cenu nechceli nic nechat zistit, maju synceka ma asi 2 roky, obaja podotykam obaja museli ukoncit pracu pretoze maju tak tazko postihnute dieta ze to je strasne. Sama mamicka mi povedala ze keby to vedela predtym usetrila by toto trapenie vstkym a hlavne tomu malemu. Pretoze ten uz nespi, boji sa dalsej operacie, ale su nevyhnutne nato aby prezil a co potom?????

margaretka
17. jan 2015

@dotti no vy ste jej pomohla .... tu vobec nejde o peniaze ktore sa platia za potraty dat na hospic... tu ide o psychiku maminky,rodiny ..tiez som bojovala s myslienkou co urobim ak sa potvrdia zle vysledky,nastastie sa nepotrvdili.
Dotti drzim strasne palce ak sa rozhodnete tak ako planujete rozumom nech sa srdiecko rychlo zahoji a potesite sa dalsim dietatkom, verim ze zdravym,cmuk

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre