Príčiny predčasného pôrodu. Aké sú?

jankaw
12. júl 2009

Ahojte, chcela by som vediet ci sa Vam stalo ze ste pocas tehotenstva robili nieco co sposobilo predcasny porod? Napriklad upratovanie, stres, sex? Mam mesiac do porodu a chcem vediet ci je treba sa vyvarovat niecoho co by to mohlo sposobit, aj ked to je urcite individualne...

jarka127
12. júl 2009

Na mňa pôsobil predovšetkým zhon a stres - tri návštevy počas jedného dňa (oslava narodenín staršej dcéry), večer som ešte všetko upratala a ráno o štvrtej mi odtiekla plodová voda v 36. týždni. Vybočenie z môjho pokojného životného rytmu, ktorý som už v posledných týždňoch žila, zrejme urýchlilo príchod bábätka. I keď teraz mám dve deti narodené v rovnaký deň s odstupom 9 rokov. 🙂

deina
13. júl 2009

U mna bola na pricine pravdepodobne moja imunita (mam autoimunitne ochorenie - to predcasny porod sposobit moze). Bolo to v 32tt, normalne som chodila do prace a robila vsetko ako predtym, stresu sa vyhnut nie vzdy dalo - ale nemam pocit, zeby toto na mna nejako posobilo, v ten den som bola aj v poradni a vsetko bolo vporiadku a vecer mi odtiekla plodova voda.

Ale v 37tt si uz za vodou. 😉

jankaw
autor
13. júl 2009

Toho sa bojim ja ja ze este mam pred sebou 4 tyzdne a aby tam do vtedy este vydrzal. My este prerabame byt a aby sme to do vtedy stihli, sa koli tomu dost nahaname a nevieme co skor...

cemi
28. jan 2013

Rada by som obnovila tuto temu, pretoze je tu, bohuzial, vela mamiciek, ktore porodili skor. A ostatne zase lekari plasia, ze maju odpocivat, aby sa neotvarali atd. Tak prosim prispejte. Dakujem.

indie6
29. jan 2013

No ani nestrašte, ja som teraz v 36. týždni, a tiež nás ešte čaká prerábanie bytu, a veru do pôrodnice sa ešte nechystám :D V stredu ma čaká kontrola u pána Dr. a som zvedavá čo nové sa dozviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre