Priečna poloha babätka. Má niekto podobný problém?

scarletka
8. okt 2007

Ahojte tehulky, od zaciatku ma moje babo v brusku priecnu polohu. Hlavicku ma stale na pravej strane a doktorka vzdy ked robi ultrazvuk, zakyve hlavou, ze sa ani trochu neotocilo. Ako mi rastie, vsetko ma to na bokoch taha a boli, ako ked bezite 12min. a boli, picha vas v boku. Este povedala, ze moze byt niejaka pricina, kt. babo v tejto polohe drzi. Ma niekto podobny "problem"? Ako babo "donutit", aby sa troska pretocilo, kde ma dost miesta? Verim, ze to nieje nebezpecne...samozrejme, cisarsky ma hned napadol, ale myslim to tak, ze babo ohrozuje niejako takato poloha.

mysulka
8. okt 2007

Ahojky scarleteko, mám to také tak, mimísek mi leží v bříšku jako v autosedačce a ještě má frajersky ručičku pod hlavou. Možná nám hrozí porod koncem pánevním, což je tu diskuse už u porodu. Jinak mě to nějak nevadí, jen kope pořád stejně 😉 Tak zkus cviky pro polohu KP, ty jsou tam popsané taky.

Hodně štěstíčka, papa 😉

petulienka
8. okt 2007

Ahojte baby,

moj maly ma stale "polohu priecne hlavickou" ako napisal doktor pri ultrazvuku v 30 tyzdni. Neviete co to znamena? Nemali ste to niektora?

gangulienka
8. okt 2007

ahoj, mne tiez tak mala lezi v brusku, niekedy to fakt dost boli ako sa to tam cele natahuje, ale posledne dva tyzdne uz skoro vobec, mozno sa pretocila konecne 🙂, moja dr. povedala ze to je nezvykle taka poloha ale nevadi to...

petulienka
8. okt 2007

dik a nevies, ci je to na cisarsky, alebo da sa aj normalne porodit?

certica
8. okt 2007

ked je priecne, tak normalne urcite nie, ale do porodu sa este moze natocit spravne 😉

petulienka
8. okt 2007

dakujem, tak snad sa este otoci 🙂

nelinka
8. okt 2007

ahojte, mz sme boli taktiez dlho priecne ale potom sa otocila ale zadockom dole no a sli sme na cisarsky.
my sme mali takuto polohu pretoze som mala malo plodovej vody a maternica sa mi neroztahovala a preto sa nemala ani ako resp.kde otocit
petulienka a nezistili ti malo plodovej vody?my sme kvoli tomu sli 3 tyzdne skor

kamoska mala polohu priecne aj pri poslednom ultrazvuku a o 3 dni ked prisli na nu kontrakcie babo uz bolo otocene hlavickou dole a rodina normalne

gangulienka
8. okt 2007

ja mam plodovej vody dost, cisarak len keby sa neotocila, ale dr. povedala ze neni dovod aby sa neotocila, aj ked stat sa moze vsetko

petulienka
9. okt 2007

Ahoj nelinka,

doki nehovoril nic, ze by som mala malo plodovej vody... takze asi je to ok, snad by mi to povedal, keby hej...

elise
11. okt 2007

ahojte, aj môj malý bol až do pôrodu v priečnej polohe a riťkou dolu den pred cisárskym rezom saotočil hlavičkou dolu a rodila som za 4 dni normálne, je úplne zdravučný a v poriadku

parybka
13. okt 2007

holky, to jste mě uklidnily 🙂
malý je taky příčně, vlevo tlačí hlavička, vpravo prdelka a bubnuje do močáku, někdy to jsou fakt pecky... ty mi začal uštědřovat tak dva dny zpátky. Moc doufám,že se nějak přetočí a hlavně ty rány do podbřišku ustanou...

bibianna
5. máj 2008

mne povedali že je tiež priečne, ale nik mi nepovedal že je to zlé. Doktor povedal, že je všetko v poriadku. Ako by teda mal byť?

graziela
6. máj 2008

Ahoj Bibianna, moje mimi podla uzv v 30tt bolo tiez priecne, dokonca este pred 3 tyzdnami dr. nahmatal a skonst., ze este stale sa neotocilo, ale este mame cas....No a v tvojom tyzdni ta poloha este naozaj nic neznamena, mimi ma v brusku este dost miesta na to, aby robilo este aj kotrmelce 😀 Ja som sa na dovod ani nepytala, jedna vec moze byt, ze je menej plod. vody v maternici, o com som ja teda pocula, ale nemusi byt za tym vobec nic ine...
Takze nerob si starosti, uvidis po 30tt a neskor, jedine, kedy to moze sposobit komplikacie, je pri porode, ale toto podla vavsiny lekarov je indikacia na cisarsky rez.
Ja idem do poradne zajtra po 3tyzdnoch, tak som zvedava, ako je na tom nas drobcek teraz. Lebo ja to ani nahodou neviem sama identifikovat, ako tam je vlastne ulozeny...citim ho hlavne na pravej strane, aj pod rebrom, ale aj kopance do mechura a ked lezim, tak na oboch bokoch...No, uvidime, ako zajtra dopadneme 🙂

kalo
6. máj 2008

Moje "potvůrka" se neotočila...měla jsem hlavičku vpravo pod žebrama...A to jsem od 35 tt poctivě cvičila cviky na "otočení", 2x denně kočičí hřbety a nic...asi měla důvod...tak jsme šly císařem... 😝

graziela
8. máj 2008

Ahojte, ja sa hlasim trosku s oneskorenim 🙂 Poloha nasho drobceka este stale nie je jasna, lebo moj dr. mi uzv teraz nerobil, no podla nahmatania by uz mal byt hlavickou dole...no vraj sa mu to horsie hmata kvoli mojmu "pevnejsiemu" brusku, takze len sme vydedukovali aj na zakl. mojich popisov pohybov, chrbatik ma po lavej strane a je otocene smerom na pravu stranu a tam si veselo kopka 😲 No, ale presnejsie uvidime az na buduci tyzden, lebo idem konecne 1.krat na prietoky, tak som veeeeelmi zvedava 🙂 🙂 🙂

saudi
12. máj 2008

moje male je zadockom dolu, ake su to tie cviky na otocenie hlavickou dolu? len macaci chrbat? vdaka

xaverov
12. máj 2008

Saudi, mrkni na tema "Porod koncem pánevním". Kocici hrbet a taky pry jeste lezeni po ctyrech

beka8804
17. aug 2017

Ahojte som v 33tt a môj mlieko je stále na pravej strane cítim ho len tam dgr povedal že je priečne otočený môže sa otočiť ? ďakujem

katka0905
17. aug 2017

@scarletka moja bola v priecnej polohe cele tehotenstvo. Par dni pred porodom sa otocila spravne. A potom, ked som isla rodit, zas bola priecne. Takze isla von cisarskym. Ale nikto mi nevravel, ze by ta poloha bola nejak nebezpecna, aj cele tehotenstvo bolo uplne bezproblemove.

ada309
23. aug 2017

Ahoj... moja bola cele teho pri kazdej poradni inak otocena... 20tt-kp, 24tt -pph,v 29tt zas kp,34tt kp a nakoniec sa niekde medzi tym 34tt a 38tt (v 38tt sa narodila)sa otocila dole hlavickou... takze ano,je mozne,ze sa ti otoci este...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre