Problémy so stolicou počas tehotenstva. Čo mám robiť?

sisa1987
17. mar 2009

zelam dobry vecer.som tehotna 3mesiac a 5dni a chcela by som sa spytat ostatnych buducich mamiciek ci aj oni mavaju podobne problemi ako ja a ak hej ci by mi poradili ako sa ich zbavit.Uz asi mesiac mam problem s tym ze nechodim pravidelne na velku potrebu..hocikedy to je az po 4dnoch a to uz aj s dost neprijemnymi bolestami.....pijem aj vlakninu ale nepomaha mi to neviete mi nieco poradit prosim boli ma cele brusko a nechcem sa zbytocne trapit s nadrapovanim bruska ked som tehotna na toalete lebo ked sa snazim tlacit na silu tak mi to ajtak nikdy nepomoze a len ma z toho brusko este viacej rozboli,,,,,mate aj vy podobne problemy..dakujem

ramana
24. mar 2009

sue250 ano ja som mala obrovské bolesti krížov na začiatu presne som si vravela že čo si počnem na konci tehu...bruško mám asi len mesiac tak že viditelné a pribrala som len 4 kg k dnešnému dňu čiže to nebolo nejakou záťažou alebo tak...rozťahovala sa mi ale panva - z pôvodných nohavíc nedopnem ani jedny, takže môžeš byť v klude si myslím. Tiež som sa na to pýtala či je to "normálne" lekárky. Povedala že je ťažko povedať čo je v tomto stave normálne 😀 brala som hak 10 rokov a vraj vtedy bol každý deň rovnaký...teraz je každý jeden iný 😉

sweetjanka
24. mar 2009

ahojte babky..ja som asi v 5 al.6 tt (este som nebola u gyndy, lebo som ju zmenila a az od noveho mesiaca mozem ist k novej). Mavam tiez zapchu a pomaha mi feniklovy cajik. Je to granulovany caj pre deticky HIPP samozrejme aj ostatne znacky su dobre a pijem 2 do dňa 2 lyžičky do šálky. Nič ine mi tak nepomohlo ako tento čajik. Skusala som aj aktiviu, no z jogurtovych veci mi byva zle...vsak uvidite, komu co zabera

tonka2430
17. júl 2013

@sandddra
ahoj.... čítala som tvoj príspevok a veľmi ma zaujal.
Priateľ by si mal uvedomiť že to nie ste tak celkom teraz vy, že všetko čo robíte robia s Vami hormóny. Nálady sú rôzne aj ja som mala niekedy ešte aj mám že s ničoho nič proste sa rozplačem pre maličkosť alebo stačí že len nemám niečo doma čo chcem a hneď je oheň na streche. Hneď som nervózna čo neprospieva ani mne ani môjmu bábätku, je pravda že po čase si uvedomím že je to len maličkosť že pôjdem do obchodu a kúpim si to alebo podobne .... Ale hlavne si myslím že u Vás je problém iný priateľ by si mal uvedomiť že tehotenstvo nie je len niečo také že budeš mať väčšie brucho bábätko bude kopkať a tak ďalej. Tehotenstvo je krásna ale náročná vec nálady sú rôzne môj manžel stojí pri mne v každej situácií či v dobrej alebo zlej. A ešte s tou cigaretou a ja som niekedy nervóza nerieším to síce s cigaretou ale snažím sa nájsť iné východisko niečo sladké hneď spapať alebo niečo tak.. Pozor nehovorím že som svätá aj ja mám niekedy nutkanie zapaliť si a tak tiež niekedy nepotrebujem cigu aj týždeň a zrazu na mňa príde chuť a idem si dať nefajčím pravidelne denne 5 alebo 10 cigariet to nie toľko nevyfajčím ani za celý mesiac ale pozor nervozita a stres je horšie ako nejaká jedna cigareta denne. Každý je iný takže nemôžem poučovať ani nič podobne ale v prvom rade nech Vás podporuje priateľ nech stojí pri Vás a vyhýbajte sa hádkam to neprospieva ja sa so svojím manželom nehádam ani mi to nedovolí radšej ma nechá porozprávať si ale on je radšej ticho nepodporuje ma v tom aby sme sa pohádali to nie !!!! ale na druhej strane skúste to aj vy keď vydíte že situácia je napätá chodte a začníte sa venovať niečomu inému len nie za každým rozoberať problém .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre