Problémy so stolicou počas tehotenstva. Čo mám robiť?

sisa1987
17. mar 2009

zelam dobry vecer.som tehotna 3mesiac a 5dni a chcela by som sa spytat ostatnych buducich mamiciek ci aj oni mavaju podobne problemi ako ja a ak hej ci by mi poradili ako sa ich zbavit.Uz asi mesiac mam problem s tym ze nechodim pravidelne na velku potrebu..hocikedy to je az po 4dnoch a to uz aj s dost neprijemnymi bolestami.....pijem aj vlakninu ale nepomaha mi to neviete mi nieco poradit prosim boli ma cele brusko a nechcem sa zbytocne trapit s nadrapovanim bruska ked som tehotna na toalete lebo ked sa snazim tlacit na silu tak mi to ajtak nikdy nepomoze a len ma z toho brusko este viacej rozboli,,,,,mate aj vy podobne problemy..dakujem

katka1981
17. mar 2009

sisa1987, nastastie nemam. Skus ovsene vlocku, musli, kakao, acidko a take veci co prehanaju. A vela pi.

katka1981
17. mar 2009

vlocky 😀

sandddra
17. mar 2009

ahoj sisa tak ja mam presne ten isty problem ako aj ty nic si z toho nerob ja mam take tyzdnovky ze tyzden nic a potom tyzden v pohode kazdy den normalne na velku idem ja som to vravela lekarovi ako povedal ze to nieje dobre ale ze pokial to nejde do extremu tak ze ono sa to samo upravi a tie vlakniny ze pijes a jes je dobre to aj mne odporucil taze hlavu hore bude dobre on mi este poradil tak psychiocky reflexne prikazat telu ale presne viem ako ti asi je a mam este kopu dalsich veci hej akoze ma vajecniky bolia pritom vajecniky v tehotenstve vraj nepracuju tak netusim ze co ma to boli atd.

sandddra
17. mar 2009

katka to proste nic nepomaha ani 5 litre vody nalacno nic ono sa to proste tak rozhodne ze nepojde von a neurobis nic len pockat a vyvolat to v hlave akosiy 😒

katka1981
17. mar 2009

Ja vam verim baby a je mi vas strasne luto, ja by som najradsej chodila 2x denne. Odkedy som tehu, som nebola na wcku asi 4x, inak kazdy den aspon raz a skoro som scvokla. Slivky susene nepmohli, kvasena kapusta nepomohla, ale acidko a cornflakesy su fajn. Inak mi dobre zabralo leco. A uplne som vylucila banany. Tiez uz nechodim po kave ako kedysi. Vraj su vhodne susene figy pre cysoky obsah vlakniny, mne nepomozu. Ale na noc jablka, tie pomahaju, aspon mne. A ja malo pijem. Snad sa vam to upravi v druhom trimestri. Drzim vam palce.

wali
18. mar 2009

s tymto mam vcelku problem aj ja, tiez mi moc nepomahaju osvedcene veci ako vlaknina, ci voda. ale trosku mu pomohol mak - ked som zjedla cestoviny s makom. po chvili som letela na zachod, tak mozno to niekomu pomoze 😅 inak vazne neviem poradit, tiez som zvedava, co kto napise 🙂

pointka
18. mar 2009

najlepsie su glycerinove cipky, dostat ich v lekarni volne, su prirodne a vhodne pre tehotne. Mne ich v nemocnici teraz ako som tam lezala davali na kila a niekedy az po tretom cipku sa mi creva pohli, ale pohli 🙂
treba si ho dat a vydrzat s nim aspon 10 minut.

Overene, neublizia 🙂

sandddra
18. mar 2009

ahojte nemam sa komu vyrozpravat lebo mam pocit ze si to len namyslam ale prave som sa hrozne pohadala s pritelom koli somarine ako vzdy dostala som placlivy zachvat a proste musim to aspon napisat predtym ako som otehotnela som bola 2 roky na antidepresivach dozvedela som sa ze som teho uz v 3 tyzdni hned som ich vysadila aj ked sa to nema takto ze z dna na den ja neviem baby ale ja mam taky pocit ze som strasne nervozna vsetko ma rozculi a bojim sa ze tym ublizim babetku proste ma nasrala jedna tetka na urade a ako sme vysli vonku tak som povedala lukasovi nech mi da cigaretu chcela som si aspon potiahnut aby som sa aspon takto ukludnila neverim ze paru tahy mozu byt az tak skodlive pre male myslim si ze tie nervy co mam v sebe mu mozu ovela viac ublizit no a on mi ju proste nedal ze ci mu chcem decko zabyt ze sa mam spamatat ze som teho a ze fajcim ale ja pritom nefajcim to vazne len v takych situaciach a to tiez si len paru razy potaham ze nevfajcim celu cigu keby som to mala ucelit tak za tyzden mam mozno 5 cigy to je asi necela na den ja neviem co je podla vas viac skodliuve a proste aj ten jeho pristup ze cci som mala ze sa rozrevem bo mi nechce dat cigu ale si myslim ze mam pravo byt nervozna a sa rozplakat ved som teho ved to nieje len tak co si otom myslite a este jedna vec ako to zvladaju vase polovicky lebo ta moja mam pocit ze mi len ublizuje svojim spravanim

smajli
18. mar 2009

ahojte dievcata, problem zo zapchou a podobnym nemam...zatial...,ale moj gynekolog mi pri prvej navsteve dal taky zoznam lieciv,ktore mozu tehulky pri problemoch v tehu a pri zapche tam je napisane Bion3, pripadne Duphalac- 1 polievkova lyzica po hlavnom jedle..., ale ten Duphalac neviem co je.... Drzim vam palce a hore hlavnu, iste sa to spravi...,a este ma teraz napadlo...,sesterka mala podobny problem,aj ked nebola tehu a pomahal jej cucoriedkovy kompot... hm.. 🙂

smajli
18. mar 2009

🙂 a sandra... drz sa a mozno by stalo za to zajst za doktorom,od ktoreho si mala tie antidepresiva a povedat mu o svojich naladach..., tieto prejavy patria aj k tehu prejavom,ale presne tak aj tym,preco sa antidepresiva beru..,a mas uz treti mesiac za sebou,prvy trimester..,mozno ti ich doktor v malych davkach vrati...,aby sa ti hladina vyrovnala, neklud babatku tiez neprospieva. 😔 inak bohuzial patrim medzi tehulky,ktore nemohli vysadit antidep.ani v prvom trimestri..., moja doktorka mi cely cas hovorievala,ze v takej znizenej davke aku mam teraz,ze kludne mozem byt tehu,ze ma skusenosti,ze je babo zdrave,a neskor po prvom trimestri su male davky vraj bezpecne... vsetko nesie svoje riziko,to hej... ☹ ale ja viem,ze ja by som inac babo nikdy nemala..., aj moj gynekolog mi vravel a ukludnoval ma, ze v druhom trimestri je uz pekne vyvinuta placenta a ta ma velmi dobru filtracnu schopnost... , hm... tak my bojujeme takto... a modlime sa aby bolo vsetko ok... 🙂

smajli
18. mar 2009

ahojte este raz, skuste poriet aj temu v : "tehotenstvo / Pomoooc zápcha, čo robiť? .... naposledy pridany prispevok 11.3.09 .....
snad pomoze 🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandddra
18. mar 2009

ahoj kinna dik za radu a pochopenie hej je to normalne mna este do teraz niekedy pobolieva v maternici a tiez aj picha take krce lekar mi povedal ze je to normalne pokial to nejde do extremnych bolesti ono sa to vsetko zvatsuje pripravuje sa taze trosku to aj boli ale viem ze nie vsetky to takto citia

cimika222
18. mar 2009

kina ja ked som bola na zaciatku tehu tak som mala podobne problemy a doky mi povedal ze je to normalne ze to je dobre znamenie ason to rastie

smajli
19. mar 2009

aj ja som take bolesti v podbrusku pocitovala...,je to ok

petra.s
19. mar 2009

Ahojte

na zapchu odporucam lanove semienka, su celkom chutne, bud ich jest same alebo si ich dat na chlebik s maslom . Tiez susene slivky, celozrnnu muku a spaldu. Ja som sice uz v siedmom mesiaci a tiez pomaly zacinam mat problem so zapchou tak si davam velky pozor co jem. Niekedy davno som mala velke problemy a prave vyssie spominane potraviny mi pomohli.

kosska3003
19. mar 2009

ahojte
ja som uz na konci 8 mesiaca na zaciatku tehu som mala tiez zapchy a nic nepomahalo zjedla som tri hrusky take dobre sladke potom som si dala male pivo a nic ale mama mi dala slivkovy kompot a ten mi pomohol nachvilu ale najlepsie je si dat asi ten cipok
a to bolenie v podbrusku to som aj ja pocitovala to vam rastie maternica tak v tedy to pobolieva
prijemne tehu vam prajem 🙂

cetera
19. mar 2009

uz som si myslela ze len ja mam taky problem ...tiez niekedy nejdem aj za 4 dni na velku....viem ze by som mala ved stale len papam a papam a nechce to ist,prepacte za vyraz......nie zeby som nechcela ale ono sa to von nepyta a ked uz hej tak tam stravim aj 20 minut a potom ma boli brusko.....pijem aj pivo aj stavu z kompotu a proste nic nefunguje....

sampo
22. mar 2009

sisa, ja mam presne ten isty problem... to vraj bude cely cas takto.. 😕

iinuska
22. mar 2009

Tehulky, hlavne treba vela pit, vlakninu, strukoviny, ovocie, jogurty, acidko, voda z kyslej kapusty.

marcina
22. mar 2009

caute kocky zapcha vraj patri k tehotenstvu ma ju takmer kazda aj u mna to bol na zaciatku do takeho 4 mesiaca problem a potom to uplne zmizlo dokonca som mohla jest aj babany, ale od toho 7 mesiaca to zasa zacalo kedze babo teraz potrebuje viac miesta a tlaci aj na creva........no neviem co poradit u kazdej pomaha asi nieco ine ale asi vela pit, ovocie zeleninu a mne robi dobre aktivia nalacno........asi len vydrzat ale ak by boli velke problemy s tym tak urcite je nieco na to co mozu aj tehulky uzivat........ 😉

berus222
24. mar 2009

baby,normalne vam zavidim, ze takyto stav mate len v tehu. ja chodim na velku raz za 3-4 dni uz od malinka. a potom aj tak vyzera moj zadok. 😅 nepomahaju ani cipky, ani lanove semienka, nic. mame to vrodene. dufam, ze to nezdedi maly. trosku mi pomaha nejest mliecne vyrobky. viem, ze prave teraz by sme mali, ale aj gynekolog mi to povedal. ked uz, tak nejake super kysele acidko alebo mlieko. ale hnacka v tehu neni tiez nic moc.

ramana
24. mar 2009

Pridám sa do "klubu". Zápchou trpím tento posledný mesiac, ale tak, že nepomáhalo nič čípky teda vôbec, nijaké šialené kombinácie jedál ani vláknina pijem 4 litre vody denne (to si strážim). Dočítala som sa že nakolko progesteron uvolňuje hladké svalstvo a teda tým aj hrubé črevo to sa prestane hýbať naruší sa jeho peristaltika a dovidenia. Moja dokina mi poradila Lactecon je to prírodná laktulóza. Zatial zabrala, ale tak že ráno si dám Lactecon a zapijem to velkým pohárom vlažnej vody do ktorej si pridávam šťavu zo slivkového kompótu 😀 . Povedala mi že v žiadnom prípade nemám tlačiť! 😒 čiže čakám dokedy to bude fungovať. Tiež sa tým už dosť trápim. Keď ma to postihne tak mám bruško o dva mesiace väčšie ☹

terka25
24. mar 2009

Ahojte tehulky, som v 26tt. Viete mi povedat, co znamena, ked mam uvolnene a skratene hrdlo maternice? Co to vlastne je a ake to pre mna znamena riziko?
Dakujem

terka25
24. mar 2009

Neviem teda, ci som tu spravne s otazkami ☹ , som tu prvykrat...
Vie mi niekto poradit? 😖

chymenitta33
24. mar 2009

Prvá doba pôrodná – doba otváracia
Ako už som sa zmienila, prvá doba pôrodná začína začiatkom pravidelných kontrakcií. Tie majú za následok, že hrdlo(krček) maternice (spodná časť maternice, ktorá je po celú dobu fyziologického tehotenstva pevne uzavretá a ktorá ústi do pošvy) sa začne skracovať. Akonáhle je hrdlo(krček) celkom skrátené, vzniknutému útvaru sa hovorí bránka. Tá sa potom začne otvárať. Pevne uzavretá bránka je 0 cm. Aby žena mohla začať tlačiť, musí sa bránka otvoriť na 10 cm. Po úplnom otvorení bránky (odborne sa hovorí, že bránka je „zašlá“) končí prvá doba pôrodná, ktorá plynule prechádza do druhej doby pôrodnej (o tej v druhej časti).
U viacrodičky sa hrdlo(krček) skracuje a súčasne otvára. Preto u žien, ktoré rodia druhý, tretí krát… táto fáza trvá priemerne 6–8 hodín.

terkaa si tehotná nie? ked nemáš ani v pase ani si nenapísala ale myslím že si..

chymenitta33
24. mar 2009

jeminene som hlupana slepá už som si prečítala že si v 26 tt. ale mne sa to skracovalo a uvolnovalo tiež nejako od 30tt a to som bola na rizikovom od začiatku a malý sa narodil 37tt

jajkar
24. mar 2009

ahojte kocky, normalne mi odlahlo, ze fakt nie som sama, alebo maloktora, co trpi zapchou.... ☹
A ja este k tomu beriem zelezo, tak to mi este k tomu napomaha.....
a jasne, ked uz aj idem na toaletu, tak tam stravim pol hodinku, lebo ,,tlacit,, moc nemozem a samo to nejde.
ked nejdem tak 4 den na wc, tak mam uz aj male bolesti, ked to tlaci na babo....a papam aj zeleninu aj ovocie, ale ved musim aj normalnu stravu....a a mam rada kyslu kapustu, ale to nepomaha....teda az tak moc.... ☹ ☹ ☹

tak sme zistili, ze nas je veru kopec tehuliek s traviacim problemom...

terka25
24. mar 2009

Dakujem za prispevok, v podstate to moze znamenat predcasny porod? Nie som histericka, len sa pytam....

sue250
24. mar 2009

baby jedine co vam pomoze je kusnirovy caj, ja mam problem stale s vyprazdnovanim, pred prvym potratom som to uzivala poradila mi to dokina a slo to super vecer vypijes salku rano ides bez problemov, teraz som este len v 10t problem mam len taky ze sem tam ma boli brusko ako na MS a krize. a sa bojim dalsieho potratu je to normalne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre