Problémy v tehotenstve pri váhe nad 90 kg. Čo trápi vás?

mima77
17. sep 2007

ahojte babulky, nechcem tu vypisovat co kto prave ranajkoval alebo obedoval ako to vidim v XL a XXL temach - ani o nijakych dietach (tie do tehotenstva podla mna nepatria) ale o problemoch a ich rieseniach ktore mame my, co mame uz od zaciatku doost velku vahu! Neviem totiz koho sa na toto popytat... lekari vecsinou odbiju ze schudnut!
Ja mam problem s tym, ze mi moja "pneumatika" na burchu, ktoru som nestihla dat dolu este pred tehotenstvom tlaci na brucho a mavam mierne krce z toho - viete poradit co s tym, alebo ako ste to riesili vy? Potom aj co jete ked mate chut na sladke a nechcete uplne vzdy ovocie - co je zdravsia verzia sladkosti v obchode? Ci vas bolia zily na nohach a tak... co este koho napadne...

nanika
17. sep 2007

Ahoj Mima, mam momentalne 94 kg a zatial ziadne problemy kvoli vahe, ja si myslim, ze dokonca ani nemusia nutne byt. Mne prve mesiace nejako chut na sladke nesla, takze to ti neporadim, len ma napada, ze ak mas chut na sladke, radsej si ho daj, nemusis zrovna zdlabnut celu cokoladu, ale kupit si nieco kvalitnejsie, s vacsim obsahom kakaa a podobne. Radsej kusok, ako potom jest a jest. Ja som si na to pockala skoro sest mesiacov a teraz by som zjedla aj kona, keby bol z cokolady 😀 Kup si oriesky, susene ovocie, fittycinky, sypane zapekane musli, zajedz si kde tu celozrnne kolaciky, alebo si nejake upec...

mirka21
17. sep 2007

ahoj mima ja keď som otehotnela vážila som 84kg,do 20tt som nemohla absolútne nič zjesť začala som priberaťa teda začalo mi chutiť papať až okolo 22tt(od 22tt do 35tt som pribrala 18kg) teda teras mám nejakých tých 102kg hotová gulka 😒 ale samozrejme mám aj ťažkosti napríklad opuchnuté členky (tie mám ako slonica),opuchli mi aj prsti na rukách (prstienky absolutne nemožem nosiť lebo sú mi všetky malé),zvýšil sa mi tlak do 34tt som ho mala úplne ideálny ale teras som ho mala moc zvíšení a preto mi zakázal aj soliť a piť mineralky ani ochutené nesmiem možem piť iba Lucku dojčenskú vodu,taktiež mávam kŕče v lítkach,a teras naviše mi začali trnút nohy tak ked sa ráno zobudím mám problém sa postaviť na nohy ☹
na tie kŕče mi pomáhal aj Lioton sto tisíc aj na opuchy členkov ale zas nie 100% ale trochu to stlmilo a na tie kŕče mi ešte pomohlo keď som zjedla aspoň jeden banán denne 😀 a keď mám chut na sladké tak si o jednoducho dám nie vo veľkom množstve ale dám 😎

annika
17. sep 2007

Ahoj Mima!
Ja som mala pred tehom 86 kíl/174 cm.Nebola som tučná, ale moletka. Keď som nečakane ostala v tom, tak som mala také isté dilemy, ako ty. Bože, čo ja počnem s kilami?????Manžel bol zlatý, skúšal ma ukludniť. Snažila som si vynechať sladké, ale vtedy to ešte nešlo veľmi. Namiesto toho som si dala ovocie, v lete je to jednoduchšie. Ríbezle s trošku cukrom som jedávala dennodenne plný tanier... Mňam, to bol život!!!
Potom mi v 28 tt. zistili tehu cukor, a odvtedy mám diétu, teraz už som na inzulíne bohužial. Ale aj tá diéta si urobila svoje.Pribrala som zatiaľ len 5 kíl, cítim sa byť" štíhlejšia", ako pred tehom... Vidíš? Osud to zariadil takýmto spôsobom.Treba to brať s rezervou.
Ináč okrem tej cukrovky a diéty zatiaľ cítim sa fajn. Držím ti palce, aby si ostala zdravá a aby bolo všeko o.k. s bábetkom.Veď to je najdôležitejšie, nie?

maruschka
17. sep 2007

mima,ja som mala síce pri tehotenstve 73 kg,ale chcem ti napísať,že som mala nenormálnu chuť jesť a hlavne sladké.Takže ohľadom tejto témy,by som tu mohla písať celé romány.A ako som odolala?Vsugerovala som si,že zo sladkého mi stačí banánový jogurt od Danone a kopa zmrzliny a keď poviem kopa,tak 6 kopčekov zmrzliny nikdy nestačilo.Raz som trhla rekord a zjedla som sama 1,5 l kýblik zmrzliny sama.A jedenie?Musíš si zaužívať taký nejaký režim,čo budeš jesť,je len na tebe,ale ja som presedlala na celozrnné chleby,syry,rybyčky v rajčinách,veľa polievok a podobných vecičiek.Ja som mala zasa problémy v prvom tehotenstve s obličkami,v druhom chvala Bohu s ničím,akurát s tým jedením.Takže držím palce a pekné tehuľkovanie 😉

mima77
autor
18. sep 2007

jeej dakujem vam velmi pekne babulky ze ste sa ozvali... som rada, ze v tom nie som sama! nikdy som sa nezvykla stravovat nejako nezdravo - doma sme skor varili, dusili a piekli - vyprazane mozno tak 2x do roka a ani toho vela nepojem, ale napriek tomu mam vahu na moju vysku priam hroznu! ☹ lekarka mi hovorila ze to urcite bude nieco so st. zlazou, ale zatial som sa k tomu nedostala - zistit ze co! kolegyne v praci mi stale hovoria ze nechapu preco nedokazem schudnut, ked vidia ako a co za cely den zjem... takze nemam velmi problem so zlymi navykmi v stravovani, ale co ma trapi su sladkosti a velmi by som sa chcela vyvarovat zvysenemu cukru, al. tlaku!
Ten Lioton na lytka veru asi vyskusam! nepuchnu zatial, ale bolia hlbkove zily! no a tie varianty sladkosti nanika co si napisala vidiis... tusim poskusam! takze este raz dakujem!

petulienka
18. sep 2007

Ahoj mima,

ak priberas a mas podozrenie na stitnu zlazu, tak by som ti radila aby si vyhladala endokrinologa, pretoze ja mam znizenu cinnost stitnej zlazy, tiez som priberala bez dovodu a ked som otehotnela, tak mi musela endokrinologicka zvysit davku liekov, pretoze mimi si berie z tvojej stitnej zlazy od 3 mesiaca. Takze je dolezite aby si lieky na nu brala. Neboj nie je to nic strasne, da sa s tym zit, ale hlavne kvoli mimi aby sa ti udrzal a dobre vyvijal, je dolezite aby si sa popytala na tu stitnu zlazu.
Ja uz terza skoro finisujem a bola som dva krat pocas tehul na kontrole stitnej zlazy a dva krat mi zvysila davku, aby mimi dobre rastlo a aby som donosila, takze ja ti to z vlastnej skusenosti odporucam. Ked ti nic nezistia aspon budes mat pokoj, ze mimi nie je ohrozene a ze sa mu dostane z teba vsetko co ma.
drzim palceky a daj vediet ako si dopadla

mima77
autor
18. sep 2007

petulinka - dobre, dakujem za tuto pripomienku - popytam sa mojej lekarky co s tym... ale asi najprv zmenim lekarku, lebo taku flegmosku som este nezazila ako je ona! ☹

micinka22
18. sep 2007

Ahojky já mela pred tehu 88kg a zatim sem pribrala +-9 kilo...jinak me nic moc nenatika,neboli..myslim ze mma mene bolistek nez stihle maminky .))
Zada obcas zaboli ..kdyz lezim nejak spatne deelsi dobu..to pak rozchazim 3 dny://
se sladkostma..no abych pravdu rekla jim porad stejne nezdrave jako pred tehu ...i cokolady atd..ale bylo leto..spousta ovoce tak me ty coko a susenky ani nelakali..spis hrozny,banany ananas...(typicky letni ovoce co?? 😀 😀 😀 )
ted mam chute na hrusky .))) no s prichodem podzimu jim cokolad trosku vic 😅

janada
18. sep 2007

ahoj,ja som zostala tehu pri váhe 89kg,asi do štvrtého mesiaca mi nič nechutilo a schudla som 2kg,rodit som išla pri váhe 97kg a po príchode domov z pôrodnice som mala 86kg.Takže mne tehu prospelo,teraz som nejaké dve kilá zase schudla 😉 V tehu som nemala absolútne žiadne problémy,ani tlak,ani opuchy,pôrod vcelku v poho.Tak sa nič neboj,nestresuj sa,prajem ti príjemné tehulkovanie 🙂

nanika
19. sep 2007

Mima a hlavne to ber s kludom, jednoducho niekto priberie viac, niekto menej a to so startovacou vahou vobec nic nema. A hlavne sa vyvaruj porovnavaniu sa s inymi tehulkami, kazda mame ine telo, iny metabolizmus, ine zazemie a stresy, takze hlavu hore, vyhladaj tu endokrinologicku, papkaj ako doteraz a poriadne hladkaj brusko, nech sa babatenku dobre dari, ved o to predsa ide, nie aby sme isli do porodnice ako modelky 😝

mm1
19. sep 2007

keď už sa tu bavíme babulky, spýtam sa, kde ste nakupovali tehu oblečenie????

nanika
19. sep 2007

Ja cez maderna.sk, dvoje nohavice, jedny letne, jedny zimne a 4 tricka. Okrem toho mam dvoje vacsie nohavice z Tesca, nematerske, ktore v pohode zapinam pod pupkom 😀

mm1
19. sep 2007

ja som si bola vcera objednat jedny v sedmokraske. ale vršky potrebujem menšie ako nohavice...

nanika
20. sep 2007

No teda baby, ked si pozeram vase albumceky, ved vy vobec nie ste tazkotonaznicky, vy podvodnicky 😀 😀 😀

micinka22
24. sep 2007

no já kupovala velikost 46 v maminkovkym oddeleni Ham a CaA...v podstate jsem leto prochodila ve dvou satech a leginach ..tricka bud elasticky nebo manzovo .-))
Riflíky jsme koupila starsí na mimibazar.cz ...na ty dva měsíce mi stačí..jsou super pohodlne zn Next. jeste mám tricko s polodlouhym rukávem z Litexu.Ja jssem od zacatku tehu doma takze tech hader moc nepotrebuju .-))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre