Pruh (kýla) v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti?

bika
23. okt 2006

Ahojte dievcata,
stretli ste sa niektora s podobnou diagnozou v tehotenstve? som v 34.tt a dnes som bola u lekara,lebo som si na lavej strane pod bruskom nahmatala taku zdureninu. zatial to bolí len sporadicky. v tehotenstve s tym vraj nic nerobia, po pôrode ma caka operacia...
ma s tym niektora z vas skusenosti? vdaka

nela999
4. jan 2010

Biba, ja som to mala tiež malinké, ale mne hned odporúčali operáciu, nakolko som povedala , že v blízkej dobe plánujem rodinu...A myslím, si že každý pruh je treba operovať aj malý. Tým rastom bruška a tlakom sa to totižto môže skomplikovať a ešte viac natrhnúť, hrozí zaseknutie čreva, nie je to sranda. Neviem , ktorý chirurg môže povedať, že je to malé na operáciu a kedy je to už vhodné?? Ak je to o milimeter väčšie?

barbina182
4. jan 2010

ahojky aj ja som mala take bolestive miesto pri pupku a take miernejsie krce len v pupku a okolo ale nebolo to sustavne take 2-3dni a preslo mi to no neviem mohlo sa to stratit amam ten pruh...na kontrolu idem az 8,1 tak sa syptam...bola som s tym aj na pohotovost ale nezistili mi nic.. ☹

lucia169
7. jan 2010

ahojte, mne dnes gynekolog povedal, ze mam pruh a mala by som ist chirurgovi, ktory sa vyjadri ci mozem rodit normalne alebo sekcia. Kedze v tehotenstve sa to neoperuje radsej by som rodila sekciou, prvy porod som mala naozaj velmi narocny a bojim sa, ako by som to zvladla s pruhom, rodili ste niektora sekciou prave kvoli pruhu?

gabusssa
10. mar 2010

Ahojte, pripájam sa k Vám tiež. Ešte to nemám celkom potvrdené od lekára, ale zrejme mám tiež pruh Hneď pod bruškom na ľavej strane. Bolí to príšerne. Akoby mi tam pichali tisíc ihiel. Lepšie je to akurát vtedy keď sa trošku rozcvičím alebo si to držím. Ja som mala okrem toho aj zápchu a zástavu vetrov, takže to bolo o to horšie. Chirurg ma chcel aj operovať. Vraj v tehotenstve to robia, len neuspia, vraj injekčne. No ďakujem pekne. Neviem čo bude ďalej som len v 19. týždni, ale ak to neprestane bolieť zrejme budem musieť absolvovať operáciu ešte počas tehotenstva. Neviem si predstaviť, že by som mala takto vydržať ešte 20. týždňov. Len musím počkať do konca marca, som totiž účtovníčka a musím urobiť priznania. Viete ako sa teším na august. Konečne by som chcela normálne existovať 🙂) Síce potom budem vyčerpaná z bábätka, ale to je už také radostné...Len nech všetko bude v poriadku...

anjelikbobo
22. mar 2010

Ahojte,tak ja som si dala operovať pruh v pravej slabine a potom sme chceli plánovať tehotenstvo, lenže po operovaní pruhu na pravej strane sa mi teraz vytvoril na ľavej strane a mám pocit,že aj ten operovaný sa asi opäť objavil 😠 Teraz ked si idem kýchnuť,tak si musím čupnúť aby ma neroztrhlo 😖 A to sme chceli bábo!

beko
10. aug 2010

ahojte aj ja som v 31tt a mam pupocny pruh.je to strasne s takym velkym bruskom a mam casto bolesti,ale nic s tim nerobia lekari.tiez mi povedali ze budem rodit sekciou ale nemusi zalezi od situacie ako rozhodnu lekari,strasne sa bojim jeste nikdy ma na nic neoperovali.po porode ma caka operacia.a nehovoriac ze to bude uz 4 porod.tri som mala spontane.

fionnka
21. okt 2010

Ahojte,
rodili ste uz niektora spontanne s pruhom? Mam problem nad pupkom sa mi robi cim dalej tym vacsia bublina a som v 7 - mom mesiaci. Bojim sa, ze ak by som rodila spontanne, aby mi tam nieco nepuklo, nie je to nebezpecne?
Na cisarsky sa mi moc nechce. Mam dve deti a obe som rodila spontanne...Kto mi poradi,

bohdanska
22. okt 2010

Ahoj. Já poradit nemůžu, páč bych sama potřebovala. Mám stejný problém, ale tady v Anglii se tím prostě nikdo nezabývá. Ani po porodu se mi nikdo nehodlá věnovat. Prý dostanu nějaká cvičení na zlepšení pánevního dna a prý se to možná upraví. Jinak že prý v těhotenství to nikdo řešit nebude a během porodu taky ne....

janette4
4. nov 2010

@lucia169 ahoj,ako si prosím ťa nakoniec rodila?mne dr.tento týždeň tiež povedala,že nad pupkom sa mi robí pruh,ale že uvidí,čo to bude robiť ďalej.bolí ma to teda riadne.ale chirurgiu veru nespomínala.len sa bojím,aby mi to pri pôrode neprasklo.

lucia169
30. nov 2010

ahoj janette, prepac dlho som tu nebola. Nakoniec som rodila sekciou, ale akutnou nie planovanou. Mala mala zle ozvy. Moj Dr. nakoniec pupok ani neriesil, ale povodne som zacala rodit normalne. Drzim palce.
PS. rodila som aj fyziologicky aj cisarskym a inak ako cisarskym by som uz nesla, mozno sa budes cudovat, ale ja to tak citim, omhono vacsia pohoda, pre mna menej bolesti, rychlejsia rekonvalescencia.

luuca1
21. dec 2010

ahojte baby neviete mi povedať som v 37 tt a dnes na poradni mi lekár povedal že mám herniu, čo sa tým robí??? môžem rodiť normálne alebo je nutná sekcia

lienkato
17. mar 2011

uz som sa bala,ze som sama🙂)mam pupocnu herniu,ale upokojilo ma to,co tu citam,diky.

hlavinka
27. jún 2011

Ahoj holky, co jste mely pupecnikovou kylu, mohly jste rodit normalne? A jak se to vubec v tehu pozna?
Mne ted strasne narotslo bricho a prijde mi, ze ten pupik je nejaky vic venku, nez pri minulem a boli mne to, nejvic, kdyz vstavam, sedam, proste "zatinam" svaly.
Diky za info 😉

hlavinka
12. júl 2011

Tak nic, rodila jsem normalne a vypada to, ze se to samo spravi - ale nosim stahovaci pas od Hartmann (verba) a vrele doporucuju, je lepsi, nez stahovaci kalhotky

zuzu778
21. júl 2011

ahojte babenky,,,ja som po porode uz 8rokov a mam neoperovany pupocny pruh,,,chcem dalsie babetko a neviem sa rozhodnut ci to nebude riziko,,,ale operacie sa bojim viac,,,

blesura
21. aug 2011

@zuzu778 mam rovnaky problem :(

simoko
30. aug 2011

Ahojte, ja ma podobny problem ako zuzu, len som po porode rok a pol. Dnes som bola u obvodneho lekara, je to potvrdene a smerujem na konzultaciu ku chirurgovi,... tak potom napisem viac. Zatial viem iba, ze mame stastie v nestasti v tom, ze mriezky, ktore sa tam vkladaju dnes su kvalitativne neporovnatelne lepsie ako predosle a robi sa to laparoskopiou cez pupu 🙂

blesura
3. okt 2011

@simoko ahoj, tak ako si pochodila? Ja sa priznavam, ze operaciu pruhu som podstupila pred rokom, klasicku, rez-sitie, ale do roka to zrecidivovalo a zda sa mi, ze je to este horsie ako pred tym :( chirurg odporuca v mojom pripade jedine sietku....ale ci byt este tehotna? len krcil plecami :( takze tak :(

angelin84
19. dec 2011

@hlavinka Dobrý deň, našla som Vás v príspevkoch na tému, ktorá je pre mňa aktuálna...včera, som sa asi trocha razantnejšie skrčila, keď som sa vyzliekala-v 8. mesiaci mi robí problém aj to🙂 a ničo ma tam poriadne zabolelo a bolí to najmä pri činnosti, v ktorej zapájam svaly. Keď vstávam, otáčam sa na posteli. Mala ste aj Vy toto podobné? Viem, že je to už dlhšie, čo ste o tom písala...ďakujem, Eva.

hlavinka
19. dec 2011

@angelin84 Zdravim! Ano, pri urcitem pohybu jsem to mela take. Ale nastesti to nic nebylo a po porodu se kyla neukazala. jen mam hodne velky rozestup brisnich svalu. Tak drzim palce, at je vse v poradku!

sasikas
1. apr 2012

caute kocky....
mam slabinovy pruh, bola som u chirurga, tak vraj operacia po porode ma neminie....vraj sa s tym da teoreticky rodit normalne....tak sa vas chcem spytat, ktore ste to mali, ci sa vam podarilo rodit prirodzene a ci neboli neake komplikacie....prvu dcerku som mala sekciou, teraz by som radsej prirodzene, tak dufam , ze sa zas cosi nepokasle.... 😉

janinkad
1. apr 2012

@sasikas ahoj,tak ja mam pre istotu pruhy na oboch stranách,aby mi nebolo luto.rano ked vstavam tak si ich nejak zatlacam dnu,cez den to ani tolko necitim,ale ked dlhsie chodím tak hej.U chirurga som nebola,len s gynekologickou som to konzultovala,a ona ze asi mam oslabenu stenu a riesit sa to bude po pôrode...hadam🙂dufam ze po pôrode zmizne.Totiz ja som pruh mala aj v prvom tehu,ale len vpravo,ku koncu tehotenstva som ho nejak uz nevnimala,rodila som normalne,bez komplikácií a on sa nejak stratil,a ja som na to aj zabudla,neriesila som to a teraz bum..znova,tak to by som nepredpokladala ze znova vyskocia🙂ma to ale stve

sasikas
1. apr 2012

@janinkad dakujem za reakciu.... no tak, ked to mas na obidvoch stranach, tak to este viac potesi.... 😠 😝 takze prvy porod si mala prirodzeny?...dufam ze sa aj nam podari....aj ked chirurg nic nenamietal, len vraj zavisi aj od velkosti mimca a od vyjadrenia gyn. vzhladom na predchadzajuci cisarsky, tak uvidime.... 😉 vidim, ze termin mas cca 2tyzdne predo mnou, tak potom pripadne napis ako to prebiehalolo, ked si spomenies..... 😉 drzim palce, nech ide vsetko tak ako ma.... 😎

janinkad
2. apr 2012

@sasikas hej,dam vedet,a vtedy prvy krat sa k tomu ani nejjak extra chirurg nevyjadril ohladne sekcie.tak ani teraz nerozmyslam.ale u teba pozeram,ty mas aj nejaku sancu ist rodit prirodzene?tak skoro po prvej sekcii?sa ti to tam moze potrhat,stene este neni tak pevne zrastena,a ako viem napr.u nas v TO ked bol prvý cisarsky tak druhý robia tiez automaticky(som zdrav.sestra,tak viem),neriskuju aj po dlhsej dobe,nie po 2 rokoch..tak sa drzte!

sasikas
2. apr 2012

@janinkad ja idem rodit do TN a tam kludne nechaju prirodzene po sekcii aj ked je mensi vekovy rozdiel, teda pokial babtko nie je neako extra velke, myslim , ze do 3,5 kg.... 😝 akurat som pred chvilkou prisla z poradne a z gyn. mam pocit , ze sa radsej vzhladom na ten pruh priklana k sekcii, maly ma este priecnu polohu, takze keby to tak ostane, tak urcite cisarsky...ale tak casu ma este dost na otocenie....pokial by sa otocil hlavickou, tak asi prirodzene, ale vraj uvidime tesne pred porodom.....takze asi tak....mne je to uz v podstate jedno, len rasej by som dopredu vedela, ako pojdem, nech sa viem psychicky pripravit.... 😅 😝

maela
21. máj 2012

no ludia a mna dnes chirurg potesil,mam 2 slabinove a jeden brusny pruh ,takze hroza ☹ ☹

janinkad
25. máj 2012

@sasikas takze uz mame po....Livia ma uz tyzden a pruh mi pri porode nerobil ziadne problemy,chvalabohu,a samozrejme,stiahlo sa mi to,uz to nemam ani vydute.

sasikas
25. máj 2012

@janinkad jeeej krasne... 😵 😵 gratulujem s princeznicke a hlavne vela vela zdravicka prajem.... 😉 😎 zrovna vcera som sem nakukala do temy, ci si nahodou neprispela.... 😅 tak som rada ze ste to tak pekne zvladli...nam sa to uz tiez krati, zatial idem normalne, aj ked mam si pre istotu vybavit predoperacne, ale to asi skor kvoli predchadzajucemu cisarskemu, tak uvidime... 😎 tak potom dam vediet ako sme dopadli....drzte sa a uzivaj si to male vonave miminko... 😉 😵 😵

nitta666
9. jún 2012

ahojte..citam pozeram ...mam take pichlave bolesti na lavej strane, ked kychnem, zakaslem alebo sa prudsie postavim obcas to boli aj v kuse moze to byt pruh? som 17+6 a boli to obcas poriadne uz som z toho vystrasena :(

halahi
11. aug 2012

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre