Pruh (kýla) v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti?

bika
23. okt 2006

Ahojte dievcata,
stretli ste sa niektora s podobnou diagnozou v tehotenstve? som v 34.tt a dnes som bola u lekara,lebo som si na lavej strane pod bruskom nahmatala taku zdureninu. zatial to bolí len sporadicky. v tehotenstve s tym vraj nic nerobia, po pôrode ma caka operacia...
ma s tym niektora z vas skusenosti? vdaka

halahi
11. aug 2012

@julianka99
Ahoj Julianka moja, 😀 🤐
neviem či ešte stále chodíš na toto forum? len tak úplne náhodou som ťa našla medzi babami ktoré tak ako i ja hľadali rady ohľadom pôrodu s pruhom, som v 35tt a môj doktor ma poslal na ďaľšiu kontrolu už za primárom do nemocnice ☹ aby to on zhodnotil, či budem môcť rodiť spontánne. Ako si dopadla ty? Kata z Lipt. Mikuláša /z Hafan y Moru/ 😉

julianka99
11. aug 2012

Nooooo ale vitaj Katušik, no to sú mi ale veci... gratulujem k babenku.... no ja som rodila Julku normálne, teda bol to ťažký pôrod ale v pohode... sme zdravé.... no ale teraz čakáme druhé babo ja som v 27tt. a kedže som si to nedala spracviť po pôrode tak teraz je to oveeeeela horšie s tým pruhom... mám aj pupočný aj slabinový... bola som na chirurgii a povedali že zatial by som mohla rodiť spontánne aj ked tá bolesť pri dlhšom chodení je hrozná.... a čo čakáte? daj info... 🙂))))) paaa

ankat
2. sep 2012

ahojte ..mne sa v sobotu spavil opuch dole podbruskom na pravej strane trosku to pobolieva a citim aj nejake hrbolceky akoby moze to byt ten pruh?alebo nie?dakujem za odpovede

simoko
14. sep 2012

@blesura Ahojte, ja som nakoniec postupila zakrok, klasika sitie bez sietky, ze som to mala velmi male. Otehotnela som 3 mesiace po zakroku. Maleho som bez komplikacii vynosila, sval nepraskol a uz mame doma krpca dvojmesacneho 😉

simoko
14. sep 2012

@ankat Moze to byt ono 😖

ankat
14. sep 2012

@simoko no bola som s tym u chirurga tak mi napisal ze herniu nehmata ale uz presli skoro 2 tyzdne a mne sa to vobec nemeni stale to mam a je to sem tam bolestive...idak uvidime co mi povie idem na kontrolu buduci tyzden tak uvidime ... :(

blesura
14. sep 2012

@simoko skveleee 🙂 blahozelam... ja mam stale brucho derave :( neviem co bude :(

hedik
1. okt 2012

Ahojky holky,
hledala jsem v tomto tématu, protože i já mám problém s pupeční kýlou jsem 29.týden a po předchozím porodu a těhu mám pupeční kýlu. Před otěhotněním jsem měla jít pro termín na OP protože mi kýla začala dělat trochu problémy a začala mě bolet ☹ do 26týdne jsem kýlu necítila a teď se ozývá že mě to bolí s otočením a nemůže se mi občas manža dotknout břiha. Mám strach abych mimčo donosila a aby se nic nestalo. Používáte n ěkdo kýlní pás? už jsem přemýšlela o stáhnutí že by to třeba bylo lepší. A pak vůbec nevím co porod atd... Poradíte mi prosím?

zuzkag2
5. okt 2012

@hedik ahoj...aj ja mam zrejme zacinajuci pupocny pruh, ohlasilo sa mi to v 32tt strasnou bolestou pod pupokom, robili mi utz, ale ten pruh nepotvrdili,ale ani neprisli na to co to moze byt. bola som kvoli tomu aj tyzden v nemocke, lebo mi tie bolesti rozbehli kontrakcie a skoro sa nam babatko narodilo uz v tom 32tt. dnes som sa na to pytala mojho porodnika, a povedal, ze to moze byt zacinajuci pruh. mna to teda neskutocne boli, neznesitelne, hlavne v noci. mne totiz velmi casto tvrdne brusko, a vzdy s kazdym stahom to boli. je to akoby mi chcel niekto vytrhnut pupok z brucha. aj teba to tak boli? alebo ako?
lekar mi dnes povedal, ze pri porode by mala na to zabrat epiduralka, a ak by nie, ze ma nenecha trapit, a spravi sekciu.

hedik
6. okt 2012

@zuzkag2 mě to bolelo jako když mě někdo řeže a tahá mi to ven. nakonec jsem skončila v nemocnici na chíře už jsem to nemohla vydržet a moje obvoďačka prohlásila ať se rozjedu k dr a tam mi řekli po několika vyšetření a gyndě že mám ke kýle, která je teda zatím dobrá, tak mám v břišní stěně hematom kterej mě bolí. dostala jsem nařízenej klidovej režim a nesmím kvůli hematomu a kýle tlačit na malou velkou nic, mám mít klid a nenosit nic těžkého. druhý den co jsem byla v nem na kontrole se dr kýla moc nelíbila ale že ať dodržuji klid a že kdyby nastali problémy jako zvětšení bolesti, zvracení, teplota tak okamžitě vše ven.
Tak to si to také moc pěkně užíváš ☹ tak hlavní je, že jste s miminkem vpořádku a že už jste takto daleko. Tak tu bolest to je mi líto ☹ hlavní je abys to vše dobře zvládla a nebolelo to už tolik. a držím moc palce při porodu

jajka78
3. máj 2013

ahojky, mate nietko novu skusenost? ja som len v 10tt a uz mam pruh. ked som icla k dr ze som tehotna vtedy som si to vsimla-v 6tt. zatial boli sem tam, chystam sa na chirurgiu ale velmi sa bojim. 😒

zuzna1
1. jún 2013

AHojte, mne sa tiez spravil pupocny pruh v tehotenstve. Vsimla som si ho az ked som zacala cvicit (vyduval sa mi pupok), chirurg mi odporucil pred dalsim tehotenstvom operaciu, tak som sla na jednodnovku prichod aj odchod z nemocky 5 hodin :D teraz som 5 tyzdnov po operacii a trocha ma pobolieva rez (zacala som trocha dvihat 15 mesacneho krpca). Neviete mi poradit babenky, ktore ste tiez podstupili operaciu, za aky cas mozem zacat posilnovat brusne svaly?

nela999
2. jún 2013

@zuzna1 Ja som začala s posilovaním ca. 2mesiace po operácii, na 3. mesiac som zistila, že som tehotná s malým 😉 Teraz som po operácii skoro 4 roky, ale niekedy ma tam tak bolí, hlavne pri zmene počasia...Ako keby sa mi bruško išlo roztrhnúť...

simca79
24. jún 2013

@nela999 a po operácii pruhu si už v tehotenstve nemala problémy? keď sa to všetko od vnútra aj z vonku naťahovalo? nemôže sa to zase pretrhnúť?

nela999
24. jún 2013

@simca79 No toho som sa bála, ale MUDr. povedal, že je vnútri nejaká sieťka elastická, takže nevadí ked sa to ponaťahuje. A nemala som žiadny problém, ani bolesti v mieste operácie, a to mi všetko v tehu išlo len do bruška...v pohode. Vlastne za ca. mesiac po operácii som už bola uplne ok.

andrea8258
31. júl 2013

@simoko ahoj , mozem sa spytat čo sa tyka pruhu, aky je rozdiel ked sa pruh operuje klasicky a ked je sietka? Ja planujem babo a viem že mam na pravej strane pruh. Mam si to dat operovat pred otehotnenim alebo mam pockat po porode? Bojim sa totiž že by sa to mohlo zvacsit...dakujem za rady

siska53
31. júl 2013

Ja som mala pruh uz pri prvom tehu, ale bol maly, tak to nechali tak, spravili mi ho az po druhom tehu, ako sucast operacie zlcnika.. Ze ked uz mi robia zlcnik, tak mi spravia i to.
@andrea8258 .. Fuu, to by som sa poradila najlepsie s chirurgom, prip. s gyndosom, ja som sa tiez pytala na to, ze ked mam ten pruh, ci operovat, lebo planujem dalsie tehu a vtedy mi povedali obaja zhodne, ze v pohode mozem otehotniet. Takze ono to zavisi asi od toho, aky velky je ten pruh..

simoko
31. júl 2013

@andrea8258 Ahoj, bez sietky to robia ked je prietrz mala, ja som mala do 2cm, tak sietku nepouzili, comu som bola rada, predsa je to uz cudzie teleso v tele... chirurg mi to zosil aj z vnutra aj z vonka a cca o dva mesiace po zakroku som otehotnela, ale taktiez mi bolo este pred zakrokom povedane, ze sa nemusim bat, ze sietky co sa teraz pouzivaju su uz novej generacie a po vlozeni so rozlozia az v tele a neroluju sa spat 😨 Sietka sa vraj pouziva, aby posilnila sval a ten sa znova neroztrhal, tie tkaniva sa tam s nou zrastu a nemal by byt uz problem... ale aj tak by som sa urcite opytala aku sietku planuju v pripade potreby vlozit. Ja som mala pred otehotnenim 2 nezavisle konzultacie a obaja lekari mi povedali, ze jednoznacne operovat pred tehotenstvom, ze sa tam moze zaseknut crevo ako rastie brusko... vraj tehotenstvo s pruhom je velmi nebezpecne. Napisala som ti iba co hovorili mne, ked som to riesila, hadam pomoze troska 🙂

sya
5. mar 2014

moze mi niekto poradit kam sa mam obratit na akeho doktora ked mam podozrenie na prietrz(pruh) a som v 5tt zatial mi to doktor nepotvrdil mam prist az v minimalne 6tt a obavam sa ci to nieje aj mimomaternicove tehotentvo kvoli bolestiam na boku ale neviem ci je to ztoho alebo ztoho..dakujem

xlucia
5. mar 2014

@sya CHIRURG a sono

katyt
5. mar 2014

Pri pruhu sa treba obrátiť na chirurga, on Ti to buď potvrdí, alebo nie.

novazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andulam
1. jún 2014

Chcela by som obnovit tuto temu,su tu nejake dievcata,co rodili normalne so slabinovym pruhom?nerobilo vam to nejake problemy,bolesti?nemoze to pri porode prasknut?moj gynekolog mi povedal,ze stat sa moze vselico,to ma teda potesil... ☹ este pojdem k chirurgovi.

sasenka82
28. júl 2014

ahojte...pozeram ze kolko mamiciek ma problem s pruhom...
pri mojom prvom dietati som mala pupocny pruh uz pocas tehotenstva a ani som o tom nevedela...rodila som prirodzenou cestou... a az po pôrode som si nahmatala nad pupkom nejaku hulu..tak som s tym bola u doktora a on mi povedal ze mam pupocny pruh a diastazu priecneho brusneho svalstva, cize take pretrhnutie od seba...az po roku som s tym sla na operaciu, nakoniec som mala az dva pruhy a zosili mi tu prietrz svalov a dali sietku...aaaa presli dva roky po a opat mi zistili ze sa mi uvolnili od seba tie tkaniva ci aj popukali vnutorne svy neviem..no nic ma neboli nemam nic tazke zdvihat..a este som sa k tomu dozvedela ze som tehotnaaa.takze ak s tym mal niekto nejaku skusenost dajte mi vediet ako sa daa prezit to tehotenstvo v zdraviii

macka23
28. júl 2014

@andulam no ja som prave kvoli tomu rodila planovanou sekciou, s tym, ze lekar vybral drobca a zoperoval aj pruh. Aj ked chirurg mi povedal, ze odrodite, odkojite a pridete si to dat zoperovat. /no to urcite som si myslela/ K sekcii prisiel aj iny chirurg dohliadnut na gynekologa, ale kym prisiel moj gynekolog to uz mal hotovo 🙂

stenly33
20. okt 2014

Ahojte.Prosim vas chcem sa spýtat ci ma niekto skusenosti s herniou-pruhom na bruchu.Ma ho dost velky 10x10cm tak ze ked stojim mi creva robia taky vacok a ked ležim tak nemam nic.Nemate niekto taký problem ako sa to operuje kolko som v nemocnici a ci je to velka bolest.Som po dvoch cisarských a predstava ze ma maju zasa rezat mi je zle.Prosim o blizsie informacie, ci by bola potrebna aj sietka alebo nie.A ak niekto vie o dobre nemocnici kde sa to robi.Aky mate nazor na Myjavsku chirurgiu,ci si to mam ist tam spravit alebo inde.Dakujem za info.

stenly33
20. okt 2014

@nela999 Ahoj.Mam na bruchu pruh 10x10cm po tehotenstve.Chcem sa spýta na tu sietku,nemala si ziadne problemy po operacii.Mna caka operacia a strasne sa bojim.Som po dvoch cisarských.Prosim ta posli mi blizsie info ako to prebiehalo ,ake bolesti a kolko si bola v nemocnici,kde ti to robili.Ma mesacneho syna tak neviem koko by som bola v nemocnici.Dakujem.

janette4
20. okt 2014

@stenly33 mne sa spravil pupočný pruh pri druhom tehotenstve.V novembri 2013 som bola na operácii v TN,nikdy viac.doniesla som si odtiaľ infekciu a zápal,vnútri to začalo hnisať.riešila som to do Vianoc.Na jar som otehotnela, hneď na začiatku tehu to zasa začalo hnisať,tiecť,bolieť, telo mi odmietlo vnútorné stehy a tie mi vyliezli von.AKo bruško rástlo,pruh sa mi spravil nanovo,do asi 6mes.som sa pravidelne chodila ukázať chirurgovi.Ako chirurg,tak gynekologička mi povedali,že ak to vydrží do pôrodu,pôrod to už vydrží.
V nemocnici som bola 3dni.v utorok ma prijali,ešte v ten deň robili,vo štvrtok som išla domov.Bolí to dosť,asi týždeň-dva chodíš zohnutá.nesmieš nič zdvíhať ani sa naťahovať,ja som nemala odvahu si to dať hneď spraviť,čakala som,až malý podsrastie a bude samostatný.

stenly33
20. okt 2014

@janette4 Ahoj.Mala si to take velke ako ja davali ti aj sietku?

janette4
20. okt 2014

@stenly33 sieťku mi vraj nedávali. ťažko sa k tomu dopátrať,keďže po operácii mi sestra povedať nevedela,dr.ma presviedčal,že som mala laparoskopiu,pritom som mala normálnu operáciu,a vo výkaze pre zdravotnú poisťovňu sieťaka uvedená je,v prepúšťacej správe nie je.mala som to trochu menšie,ale teraz je to fakt veľké.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre