Pruh (kýla) v tehotenstve. Máte s tým skúsenosti?

bika
23. okt 2006

Ahojte dievcata,
stretli ste sa niektora s podobnou diagnozou v tehotenstve? som v 34.tt a dnes som bola u lekara,lebo som si na lavej strane pod bruskom nahmatala taku zdureninu. zatial to bolí len sporadicky. v tehotenstve s tym vraj nic nerobia, po pôrode ma caka operacia...
ma s tym niektora z vas skusenosti? vdaka

tonicka
23. okt 2006

Ahoj bike, ja mam pruh, akurát pupočný. Mna to aj bolí celkom slušne ako rastie bruško, mam až také krče. A povedali mi to isté čo tebe a nemáš robiť predklony, podľa možnosti čo najmenej chodiť po schodoch,nenosiť ani stredne ťažké veci. Ak sa to zhorší odležíme to až do porodu, pripadne sekcia. 😉

evicska
24. okt 2006

Ahojte maminky, a z čoho sa ten pruh robi? MOja kolegyna je tiez tehotna a jej zistili nejaku krvnu uzlinu na pupočnej šnúre tak bola týždeň v nemocnici a teraz ju vypísali na rizikové ....nemôže to byť tým že sa dvíha ťažké alebo tak? 😕

bika
autor
24. okt 2006

ahojte maminy, mne lekár povedal, ze to môže byť od silnejšieho kašla, kýchnutia, smiechu, príp. aj zo zápchy. vraj to v tehotenstve nie je nič nezvyčajné, liečiť sa to dá len operačne po pôrode. ak by to bolelo moc, tak lekar tiež navrhol sekciu, lebo pri bežnom pôrode pri tlačení by sa ta prasklina mohla zväčšiť a tým pádom by sa to celé zväčšilo.... tak uvidime... 7.11. idem na kontrolu, tak hadam dovtedy to vydrzime. drzim ti palce tonicka, aby ste to v poriadku dobojovali do konca!
evicska - to co ma ta tvoja kolegyna je pravdepodobne nieco ine - pruh je v dutine brusnej. a isto môže vzniknúť aj dvíhaním ťažkých vecí, ale to v mojom prípade nebola príčina vzniku.

alzbetka
26. okt 2006

ahojte, ja som mala tiez pruh, dohnala som si ho v 6 mesiaci, tiez mi povedali, ze po porode ma caka operacia, ale este som nebola a dokonca mi to zmizlo. mne pomahalo, ked som si tu zdureninu zatlacala dnu, potom to tak nebolelo. takze babulky drzte sa. 🙂

ikke
4. apr 2008

emyly • 3d • Dnes o 19:19
ahojte, chcem sa poradiť, ak je v prvom trimestri velká hernia (podbrušková oblasť), čo sa dá s tým robiť? okrem operácie, je nejaký spôsob ako spomaliť rast hrčky? dakujem sa odpovede.

mien
4. apr 2008

ja by som chcela vedieť ako ste to zistili, lebo aj mňa to bolí niekedy pravo dole to sa dá niejako nahmataž, keď na to neprídu tak je to nebezoečné alebo to vie zistiť iba doktor prosím odpíšte ďakujem

stell
24. máj 2008

ahojte, ja som mala pruh-na slabinách a už mám rok po operácií.
nič vážne to nie je. ja som s tým žila 20 rokov -našťastie ma to nebolelo..niekoľkokrát denne som si to sama zatláčala,ale to problém nerieši..mala som obdobia,že mi to aj mesiace nevyšlo,ale ono sa to vždy vráti-je nevyhnutná operácia..čítala som,že keď to máte dlho,tak sa vám v tej diere môže zaseknúť črevo a upchá sa a to by bol iba veľký problém- preto som aj vlastne išla na operáciu-inak by ma nik nedonútil🙂 .keďžeže som to mala tak dlho,tak sa mi to rozšírilo a mala som to veľmi veľké:(

mien: zistíš to najľahšie tak,že sa postavíš, pritlačíš si na tom mieste,kde to máš a silno zakašleš,alebo potlačíš..vtedy ucítiš ako ti z jamky vybehne hrčka-črevá-nechutné,ale čo už..alebo choď jednoducho na chirurgiu a tam ti doktor spraví toto isté a rovno ťa vypíše na operáciu.

operácia nie je náročná,takže žiaden strach. ja som len mala problém s infekciou po operácií,keďže to bolo na intímnom mieste a zaniesla sa tam asi špina:(

tak držím vám všetky palce! mne už jazvu ani nevidno 😉

emjee
26. aug 2008

miquel • 1d, 25tt • Dnes o 19:02
jsou tu nějaké maminky kterým se udělala pupeční kýla v těhotenství?
zajímalo by mě jestli se kýla zvětšuje a jak bříško roste a jestli nejsou nějaké triky jak si ulevit

já mám zatím malou asi 2 cm , ale jak mi roste bříško tak mě začíná docela bolet
moje dr mi řekla, že v těhu se to moc řešit nedá, jediný způsob jak si můžu ulevit je, že si lehnu, což je sice dobrý, ale těžko se praktikuje, když mám doma malýho rošťáka , který chvíli neposedí 🙂

pajmis • 26tt • Dnes o 19:47
ahoj miquel, prosím, tě chci se zeptat, jak poznáš, že máš kýlu?? a z čeho to je?? že tahám něco těžkého?? já doteď nosila naše 2 pejsky (15kg a 9kg) . . . může to být z těžkých věcí??? a to se ti udělá nějaká boule na břiše?? Je to nebezpečné?? Dík za odpověd

zuzitka
18. sep 2008

evka_ • 33tt •

ahojte 🙂

chcem sa opytat, ci niektore z vas maju skusenosti s porodom a zaroven pruhom (kylou), ktory nebol predtym chirurgicky odstraneny. Zatial s tym, napriek vacsiemu brusku nemam ziadne problemy, netusim ale co to urobi, ked budem musiet na sale vazne tlacit...

narcisa
16. jan 2009

ahojte baby
dnes mi na sone zistili pruh na maternici, co o tom viete?
mali ste to daktora? som v 19tt.tehu 😕

julianka99
27. máj 2009

Ahojte dievčatá tehulky...
tak aj ja som postihnutá pruhom - herniou na lavej strane pod maternicou... som v 24tt.
Viete mi povedať ako sa s tým dá prežiť do úspešného konca tehotenstva? A či po pôrode musí byť operácia?
A čo pôrod musí byť císarský? ☹
Prosím podelte sa o skúsenosti.... nieje toho na nete vela...
ďakujem 😀

julianka99
28. máj 2009

No dievčatá.... žiadna sa nenájde.... ☹

nissanek
28. máj 2009

julianka, ja jsem pri prvnim tehotestvi mela triselnou kylu asi od 26tt, nejdriv me trochu strasili, jestli normalni porod, pak takove rady, ze musim pri porodu tlacit opatrne 😀 , lae nakonec jsem si pri porodu na kylu ani nevzpomnela. Rodila jsem normalne a po porode se kyla sama zatahla a tak jsem n aoperaci nemusela. Pri druhem tehotenstvi jsem ji cekala taky az nekdy po pulce, ale asi jak ta brisni stena byla uz narusena tak ji mam zase uz od 12tt. Je potreba akorat byt vic v klidu sednout si nebo lehnou, kdyz ji citis, ale to asi tak vsechno. Pravdepodobnost uskrinuti je pry v tehotenstvi minimalni.

julianka99
2. jún 2009

Ahojky Nissanek,
Ďakujem moc pekne za odpoved... som rada že aspon jedna mala ten problém 🙂) Potešila si ma že si mohla rodiť normálnou cestou, je to môj sen... a dúfam že to zvládneme 🙂
Ešte raz dík.... 🙂

mikat
25. jún 2009

Ahoj,
tak ja som tiež medzi Vami. Mám pruh - herniu na pravej strane pod maternicou, niekde na slabine. Teraz je vo velkosti 1x2 cm pribl. a zevraj to este nie je vazne. Mam si davat pozor, oddychovat, vykladat nohy hore...co je v mojom pripade neaktualne, lebo mam maternicu vzadu a nizko..A po porode, ak sa to nezhorsi, mi to zoperuju....a tiez by ma zaujimalo viac o porode s pruhom....ale ak pisete, ze to bolo ok, tak ma to upokojilo...🙂

julianka99
29. jún 2009

Ahoj Mikat, no veru je toho málo popísaného o pôrode s pruhom ale čo narobíme... mna moja doktorka upokojila, že vraj môžem rodiť normálen... 🙂) nechcela som cisársky... 🙂
Tak držím palce a neboj ak Ťa to moc bolieva to prejde... mna to strašne bolievalo ale teraz tá bolesť nejako ustúpila 🙂))

lienka37
29. jún 2009

Ahoj kočky....včera večerv posteli som bola uvolnena, už som sa pripravovala na spánok a zrazu sa mi kychlo a som myslela že sa mi na pravej strane brucha roztrhol sval 😲 , strasna bolesť, len neviem či je to pruh alebo co, lebo mam uz dosť velke brusko, som v 31tt, neviem ako to mam citiť, alebo nahmatať si to. a nejako ma tieto prispevky ešte viac znepokojili. čo si o tom myslíte? asi to može byť pruh, že?? lebo ma to ešte aj teraz pobolieva ☹

julianka99
30. jún 2009

Ahoj Lienka, nie neboj.. nemyslím si žeby to mohol byť pruh... 😉 ja to mám na lavej strane na slabinách, a mám to dosť opuchnuté, vyzerá to ako taký väčší oriešok a na dotyk je to citlivé... z jedného kýchnutia no neviem... asi nie... neboj.... a aj keby... Tak vraj pruh vôbec nevníma Tvoje bábatko... je to len nepríjemné pre Teba 🙂) ale chápem Tvoje obavy... ved ešte počkaj... a ked to bude horšie tak skoč k doktorovi... 😎
PAPA a držím palčeky...

lienka37
30. jún 2009

Ďakujem julianka99, akurat dnes idem do poradni tak sa ak nezabudnem popytam mojej doktorky na to. Viem ze babu by to nemalo vadit, len som sa vystrasila ze co sa deje so mnou v ten vecer.

alusha
30. jún 2009

ahojte babulky, ja som sice pruh nemala, ale moja kamoska tiez mala v tehotenstve pruh, je velmi stihlucka, tak babo vyvijalo velky tlak na tie slabiny... tiez jej hovorili 🙂 , ze pravdepodobne bude rodit sekciou a potom jej to zoperuju a nakoniec rodila normalne a pruh sa jej vstrebal, ani operacia nebola potrebna

julianka99
30. jún 2009

NO SUPER SPRAVA Alushka... ĎAKUJEME tak presne toto očakávam aj ja 🙂))))
No nechajme sa prekvapiť 😉

alusha
30. jún 2009

nie je za co, drzim vam vsetkym palce, nech to dopadne co najlepsie🙂)

agatkag
30. jún 2009

Ahojte, aj ja mám pruh, tiež dole vľavo na slabinách ako ty Julianka, rozprávala som sa s doktorom, že to ešte
nič neznamená, bruško mám dosť položené nízko, už asi tri mesiace ma to riadne tlačí, takže to mám z toho, možno to závisí aj od postavy,som dosť vysoká a váhu som mala nižšiu ako by sa patrilo, moje telo to trochu nezvládlo, aj žili ma bolia...kamoška je tiež tehotná, termín má o mesiac po mne, má úplne inú postavu, brucho oveľa väčšie odo mňa a nemá žiadny problém.......závisí to asi aj od týchto vecí. Určite to nevplýva na bábätko, tak to neriešim, len tá bolesť je nepríjemná, ale dá sa zvládnuť.

julianka99
30. jún 2009

Jéééj Agatkag, ved Ty si z TN 🙂)) no super.... tak si držme palce nech sa nám to všetko pekne podarí.... ozaj chodievaš aj cvičiť k p. Duncovej stredy? si mi taká povedomá 🙂

agatkag
30. jún 2009

chodila som, naposledy som bola, keď bolo cvičenie s manželmi, zajtra chcem ísť, ale som ešte posledný deň v práci, neviem, či budem vládať, ževraj je to zajtra posledný krát, potom pokračujeme až v auguste, no to už si neviem predstaviť, ten deň D sa tak rýchlo blíži, že už nemôžem ani poriadne spávať....tak možno sa zajtra uvidíme.

mikat
10. júl 2009

Ahoj 🙂 Tak my sme mali včera hrozný deň. Tak strašne ma začal bolieť ten pruh, že ma manžel už chcel brať na pohotovosť. Mala som aj horúčku, nevedela som sa ani na nohy postaviť, potom mi z tej nervozity a bolesti stvrdlo celé bruško. A mala som ho uplne tvrdné až do rána...Teraz je to už lepšie, bruško sa mi ukludnilo a už ani pruh tak hrozne nebolí...neviem, či som ho mala len nejako podráždený alebo niečo podobné...ale nemala som ho väčší ako inokedy...Rozmýšľam, či mám zájsť k lekárovi...

natalka2010
25. nov 2009

kočky a môže to byť dôvod na sekciu??

nela999
26. nov 2009

Ahojte, ak tu niekto teda je. Ja by som osobne chcela radšej sekciu, bála by som sa, že sa mi to viac natrhne a zbytočne to môže pri pôrode spôsobiť komplikácie. Môže ale nemusí, no riziko je vždy. Mne sa po prvom pôrode spravil pupočný pruh /hernia epigastrica/ a prv než som znovu otehotnela som si to dala zoperovať. Istota je istota.

danu
21. dec 2009

britney • 16. sep 2008 o 10:48
Ahojte, muze mi nekdo poradit prosim.
Mam primo v pupku malou kylku ( dr to zhodnotil :branka na spicku prstu) snad nekde v tom suku z pupecni snury a taky musim napsat,ze mam pupik vevnitr(nevykukuje mi ven)
Kyla mi nedela zadne potize- jen pokud neco tezkeho zvednu tak me zaboli. Proto se to nikdy neresilo a moje obvodacka mi rekla, ze to tehotenstvi nebrani.
Ja jsem uplny tehotenstky laik- vcera mi kamaradka co je 5mesicu tehotna ukazovala brisko, rikala ze pupik ma take vevnitr a vyduje se normalne ven- jenze mi to dalo do hlavy brouka! co s moji kylou, kdyz tam mam tu branku az budu tehotna, to mi vsechno taky vyjede ven, myslim vnitrnosti, protoze mam pupik ,,otevreny''????
Sorry,za hloupou a dlouhou otazku, jenze jsem v zahranici, tady se na operaci kyl ceka i roky pokud nejsou akutni a velike.
dik vsem

kitty68 • 1d • 16. sep 2008 o 11:21
no tak pokud ti doktorka rekla ze to tehotenstvi nebrani tak asi bude mit pravdu 😉

me treba pupek ven netrcel v tehotenstvi

kopcik • 1d • 16. sep 2008 o 11:28
mě taky ne. vůbec se mi vzhled pupíku v těhotenství nezměnil a to jsem měla OBROVSKE bříško!

britney • 16. sep 2008 o 11:32
Tak to jste me uklidnili. diky. 🙂

nevestinka2010 • Dnes o 12:41
ja se zas chtela zeptat na odoperovanou pupecni kylu a tehu...
jako mala jsem mela opearci na pupecni kylu, mala jizva pod pupikem... jak na to bude pusobit rostouci bricho? ma nekdo zkusenost?

biba12
22. dec 2009

No ja mam tiez pruh na pupku. A zrejme cakame druhe babo. ja som sa pred otehotnenim na to pytala, bola som aj u chirurgicky. Povedala,ze je to moc male na operaciu. A na gynde mi Mudr. povedala,ze by to pupok mal vydrzat. Mne sa tiez nechce rodit sekciou, tak uvidime ako sa to bude vyvijat. Dufam, ze ako mi bude rast brusko, tak to nebude nejako velmi boliet.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre