Prvé pohyby bábätka

janka95
3. aug 2015

Ahojte tehulky. Ako je to s prvými pohybmi bábätka? Niektoré vraveli že ich cítili už v 15tt. Ja už za dva dni končím 20tt a ešte stále nič. Možno je to aj tým že neviem čo mám čakať. Ako ste to cítili vy? 🙂 Aký je to pocit? Ďakujem za všetky vaše skúsenosti. Rada by som ich cítila už aj ja. 🤐

sibalka21
3. aug 2015

Ahoj sice tychto tem je tu dost ale newa. Ja som zacala citit take bublinky v brusku az v 21tt a v 22tt prve kopnutie. Takze teraz niekedy by si mohla zacat citit kopkanie, bublinkovanie 🙂 neboj to pride

janka95
autor
3. aug 2015

@sibalka21 Jéj ďakujem za odpoveď. Takže to môžem cítiť aj neskôr? Dúfam že sa už aj ja dočkám 🙂

lulu0123
3. aug 2015

ja tiez az nieco po dvadsiatom, resp. potom som si uvedomila, ze to aj bolo trocha skor, len som netusila, ze je to ono, lebo to bolo strasne slabunke.

anega79
3. aug 2015

ja tiez pri prvom az v 22 tt, vraj vtedy si v polovici tehotenstva

paskolinka
3. aug 2015

V 19 tt ale len ked som sa na to sustredila - večer pred spaním v lahu na chrbte som si dala ruky na bruško a vtedy som cítila slabé kopkanie. Pred tým som nemala žiadne tie bublinky alebo rybičky (ako iné dievčatá píšu), možno preto, že mám placentu vpredu. Inak moja gyn hovorila že ako prvorodicka je v pohode, ked cítiš až okolo 24 tt.

ruthike
3. aug 2015

Svagrina citila az v 22. Tyzdni a to zriedkavo. Pri prvom malokedy citis pred 19. Ja som citila s prvym az po 20om. Neboj, pride to. Mne to spociatku prislo ako bublinky v brusku, a neskor kopanie (take neustale), ale druhy je vacsi flegmos ten si raz kopne a je mu fajn. Kazde babetko ma iny temperament.

annemari1995
12. aug 2015

Som v polovičke 18 tt 🙂 ...zo začiatku len bublinkovalo a šteklilo a dneska sú z toho už jemné kopančeky 🙂

arat321
4. sep 2015

som prvorodicka ale pocitila som to skoro uz v 16 tyz. v klude ma zacalo steklit a jemne tukat a teraz v 17 tyz. uz vytukava ako kedy 🙂

janka95
autor
4. sep 2015

Ďakujem za reakcie. Už sme 25tt a kopeme ako o život. 🙂))

natalushka
4. sep 2015

Ahojky..ja som bola presne ako ty🙂 mala som ist akurat do poradne..a vecer pred tym som pocitila nieco veeeelmi zvlastne..mozno bublinky ako to tu baby popisuju..🙂 tiez som sa bala,ci uz nie je neskoro..je to na prvorodicku presne akurat🙂 a mozno uz si ich citila aj skor,ale si to clovek az tak neuvedomuje,zakial to nie je "silnejsie"..pockaj,za chvilu ti bude pocitat rebra a kopat az do krku🙂 drz sa

natalushka
4. sep 2015

Jeeje..az teraz pozeram,ze uz je to so starsim datumom🙂

iziska
6. sep 2015

Ahojte, ja som pri prvom tehu cítila pohyby v 17 tt, a teraz som tehu v 14tt a začínam už niekedy cítiť také jemné pohladkanie 🙂

martinka6282
8. sep 2015

@iziska ahoj to je krásne, že si maličké cítila už takto skoro 🙂 aj si sa na to sústredila ako píšu baby že ľahnúť do postele, ruky na brucho a čakať alebo si ich cítila hocikedy? 🙂 Ja začínam 18tt, no zatiaľ ešte nič necítim ale už sa neviem dočkať 🙂

aber
17. sep 2015

Ja cítim tak, že ma zastekli v brušku a strašne mi akokeby prelievaju a pohybujú črevá.. Neviem či je to ono, lebo niekedy potom mám vetry , asi pár cm pod pupkom ale naľavo,je to krásny pocit ak je to ono ☺

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre