Pupočník okolo krku

tinaa
16. feb 2007

Ahojte, nájde sa niekto s rovnakým problémom? Som v 22TT a dnes sme boli na "veľkom" ultrazvuku. Všetko je OK, až na to, že naša malá je otočená koncom panvovým a má 2x omotaný pupočník okolo krku. Chcela by som vedieť, či ste mali niektorá z vás v tomto štádiu tehotenstva takýto problém a ako sa to ďalej vyvíjalo. Mám veľké obavy, či sa malá nemôže priškrtiť. Ach jo ...

musko
16. feb 2007

Ahoje tinaa!
Myslím, že teraz nehrozí nič, ale pri podoe, takže, ak sa to nespraví tak najpravdepodobnejšie budeš rodiť cisárskym rezom. Skúsim zistiť viac, ale určite sa poraď so svojim lekárom, amle by ťa upokojiť a vysvetliť, čo a ako bude.

iwis
16. feb 2007

Ahoj tinaa moja neterka mala tiež omotanú šnúru okolo krku a narodila sa klasickým spôsobom,teta o tom ani nevedela až ked čítala správu pre lekára a ked sa o tom bavili v porodnici tak tam bolo tiež dosť takých čo mali pupočník omotaný okolo krku,to sa ešte bude asi všeliako vyvíjať,ale pre istotu sa o tom porzprávaj so svojím doktorom aby si vedela na čo si prípadne dávať pozor.Držím pršteky aby všetko dobre dopadlo 🙂

mia11
16. feb 2007

ahoj tinka
moja prva mala 2x a druha 1x
ale to yistili az pri narodeni
keby som to vedela skor asi by som bola tiez nervozna 😒
ale deti sa maju fajn 🙂

kili
16. feb 2007

tinaa, ja som na stredku počula, že sa v neskoršom štádiu tehotenstva (ale neviem kedy) nesmie ležať na chrbte, lebo vtedy je žena moc natiahnutá a keby náhodou malo dieťa omotanú šnúru okolo krku, tak by sa mohlo priškrtiť. Hovorila mi to tuším dorotka a jej známej sa to stalo. Nehovoril ti o tom doktor niečo?
Ja mám z toho fóbiu už teraz.

janinah
16. feb 2007

ahoj tinaa, ten pupočník ty neovplyvníš,aj keby si veľmi chcela,dieťatko sa zamotá aj odmotá ani mamina o tom nevie, môj malý mal omotané 2x, čo zistili teda len predpokladali pred porodom, keď mi denne aj 2x robili ctg,a ku koncu nejako zistili, že už akoby bol pridusený,to podľa tých kriviek na ctg,ja som nemala presný termín,tak mi potom robili cisársky.

alenahabibi
16. feb 2007

Tinaa u mojí mladší dcery asi týden před porodem zjistili, že má omotaný pupečník kolem krku. Rodila jsem přirozenou cestou. Malá měla po narození v první minutě Apgar 8 a dostala kyslík, ale pak už v 5 minutě bylo všecko ok. A malá má zítra 4 měsíce je to zdravé baculaté mimi. Taky jsem měla paniku když mi to řekli, ale doktoři vědí co a jak. Neboj oni se ti o mimi postarají dobře.

bielanevesta
16. feb 2007

Tina, ja osobne som mala pupočník okolo krku, ale vtedy ešte neboli kadejaké UZV tak to zistili až porodom. A vidíš, som stále tu, zdravá a šťastná. Neboj nič, dopadne to dobre!!!

lucqa
17. feb 2007

kili, kedze aj mna zaujimalo lezanie na chrbte v tehotenstve, tak som zalozila novu temu tykajucu sa prave tohto, tak si pozri co si myslia aj ostatne maminy 🙂

tinaa
autor
17. feb 2007

Ďakujem za vaše reakcie, verím, že bude všetko ok, ale pri každom mojom pohybe sa na to neda nemyslieť. Ale bohužiaľ to neovplyvním, takže prajem všetkým maminám a maminám čakateľkám pekný večer. 😵

cecil
19. feb 2007

Ahoj tinaa,
nedivím se, že na to musíš neustále myslet.Moje první dcera měla taky omotaný pupečník 1x a zjistilo se to až při porodu.Ani přidušená nebyla, nic, jen mi to řekli a to bylo vše. Teď je jí pět let a je to bystré a chytré děvče.Teď čekáme druhé mimi a vrtalo mi hlavou, čeho se vyvarovat, aby se to neopakovalo, ale myslím, že to nejde moc ovlivnit, takže to zkrátka nějak dopadne. taky věřím, že bude vše O.K, jak u Tebe,a tak u mě. Zdravím!!!

tinaa
autor
19. feb 2007

ahojte, písala som do jednej internetovej gyn. poradne a dostala som takúto odpoveď, ktorá dúfam, aspoň trocha ukľudní všetky, ktoré majú rovnaké obavy.
Odpoveď: Dobry den,
Nemusite sa obavat pri kazdom pohybe. Babatko plave v plodovej vode a nou su
vyrovnavane vsetky narazy a zmeny Vasej polohy. Babatko si pocas vyvinu v
maternici niekolko krat omota pupocnu snuru okolo krku a zasa odmota. Polohu
meni priblizne do 33tt. A potom uz vacsinou nema dostatok miesta v
maternici, aby sa otocilo. Omotana pupocna snura je teda problem az v tomto
case. Odporucam Vam, aby ste teraz nerozmysla nad otocenou pupocnou snurou,
lebo svojim strachom a stresom nepriaznivo ovplyvnujete vyvoj vaseho
babatka. To, ci je babatko vporiadku, kontroluje pri kazdej poradni lekar
ked pocuva ozvy. Predpokladam, ze aj na ultrazvuku kontrolovali tlkot
srdiecka a bol vporiadku, a preto sa nemusite obavat.
Pekný deň všetkým 🙂

rova
19. feb 2007

Já jsem četla, že to ani v některých nemocnicích nechtějí ani říkat, aby se maminka nestresovala..ale co je na tom pravdy nevím.

wewe4
26. aug 2009

ahojte, obnovujem túto tému ( aj keď veľmi nerada ).
včera mi doktor ma veľkom UTZ povedal, že vidí vzadu na šiji pupočník, ale nie je dobre vidieť, či je okolo krku, alebo len vzadu...ale prietoky sú v poriadku.
ako čítam nie je to neobvyklé, ale zase sa môžem stresovať...za 3 týždne idem ešte raz k nemu aby to pozrel, že vtedy to už bude lepšie a presnejšie vidieť...a potom už začnem chodiť na poradňu do pôrodnice.
môže sa babätko pridusiť už v brušku alebo to len môže skomplikovať pôrod?
teraz sledujem každý jeho pohyb...bojím sa aby sa nepridusil 😔

lula5
26. aug 2009

Wewe, napis Tinaa IP, zjavne to skoncilo stastne pred dvoma rokmi, tak nech ti napise ako to prebiehalo.

krista
1. dec 2009

dulius • 1d • 26. srpen 2008 v 10:11
manzelka je v 37.tyzdni a vcera na vysetreni jej povedali, ze malicka ma okolo krku pup. snuru.
no fasa ... vraj ked budu trhave pohyby, mame okamzite nabehnut do nemocnice. akurat ze malicka dost casto ma tie silne pohyby.
no, tak neviem :(
mate s tym nejake skusenosti?
myslel som, ze koniec tehotenstva bude OK, no je to presne opacne, manzelka je v kuse smutna a nervozna.

titkovamiriam • 3d • 26. srpen 2008 v 10:15
dulius to asi potom bude urcite rodit cisarskym tak neboj!
moj maly mal vsetko ok a narodil sa zas s pravim uzlom na pupocniku-to bol frmol naokolo ☹ ,no je ok 😀

inak cudujem sa ked je uz pred koncom ze nelezi v nemocke,tam by bola urcite vo vacsej pohode a mala by lekarov poruke,mal by si to skor konzultovat s dalsim lekarom co na to hovori.

crysmile • 1d • 26. srpen 2008 v 10:15
ahoj, ja to vidim pozitivne, ze jej zistili, ze ma okolo krku pupocnik.. mne to nezistili, rodila som normalnym sposobom a velmi som sa natrapila, mala nemohla zostupit dolu.. a je to dost riskantne rodit normalnym sposobom, takze keby to vedeli skor, asi by som isla cisarskym.. malinka mala okolo krku obmotanu tu snuru dvakrat a raz okolo pazusky a rucicky.. ked bude tvoja manzelka v 38. tyzdni, uz sa nemusite nicoho bat, dolezite je vydrzat tento tyzden a zverit sa do ruk doktorom.. 😉

crysmile • 1d • 26. srpen 2008 v 10:17
a to co hovori titkova, sa cudujem ze nelezi v nemocke.. toto je podla mna dovod na hospitalizaciu

mimi.k • 1d • 26. srpen 2008 v 10:22
Ahoj,
aj môj Adamko ju mal omotanú okolo krku a ani som o tom nevedela. Dokonca mi o tom nepovedali ani v pôrodnici. Až sestra to prečítala v karte (latinsky). Myslím, že keby to bolo veľmi zlé, neposlali by ju domov. Niekde som počula že možno aj polovica detí má šnúru okolo krku 😨

kacka.va • 1d • 26. srpen 2008 v 10:24
no, často se děti omotají až při porodu.

mimi.k • 1d • 26. srpen 2008 v 10:25
A ak má maličká také silné pohyby často, tak s tým choďte za lekárom, nech ste spokojnejší (možno ju tam potom nechajú). Každopádne tehotenstvo a ani pôrod nie je žiadna sranda, takže ako sa to blíži, môže mať manželka strach 😉 .

dulius • 1d • 26. srpen 2008 v 10:27
no, doktor ju neposlal do nemocnice, tak neviem a je to odbornik.
ma prist o tyzden na kontrolu.

dulius • 1d • 26. srpen 2008 v 10:28
mimi.k: ved vcera bola u lekara a nenechali si ju tam

mimi.k • 1d • 26. srpen 2008 v 10:33
Zavolám segre, tá robí Dr. na gyn. v nemocnici a dám Ti vedieť, čo je štandard, oki? 😉
Len je v robote, tak to môže chvíľku trvať.

dulius • 1d • 26. srpen 2008 v 10:43
dikes ... no bola u prednostu kliniky, ten ju ma na starosti ...
takze asi standart nebude aby tam ostala, si myslim, ked ju pustil domov ..
len chcem aby bola kludna a nebala sa ...

mimi.k • 1d • 26. srpen 2008 ve 12:23
Takže podľa nej má maličké zrejme pupočníkovú šnúru okolo krku voľne obtočenú, a teda prietoky a monitor (ak jej robili) boli určite v poriadku, keď ju pustili domov. Keby tam bolo nejaké ohrozenie, prietoky to hneď ukážu. Potvrdila, že obmotanie má skoro každé druhé dieťa. Nie je to indikácia na cisársky rez.

spetra • 1d, 9tt • 26. srpen 2008 ve 13:01
já jsem taky četla, že obtočenou pupečníkovou šnůru má každé druhé dítě... prý to nevadí, pokud není zárveň někde přehnutá, takže je neprůchodná....

petruci6 • 1d • 26. srpen 2008 ve 13:02
tak tohto sa obavam aj ja,ale neovplyvnim to nijako

jarka70 • 26. srpen 2008 ve 13:33
dulius mala by mat sledovane prietoky ono je to aj zradne moj syn mal tiez obmotanu snuru a narodil sa priduseny pokial su prietoky a aj ozvy ok nemaj strach.ak by sa prietoky zhorsili urcite jej hned vyvolaju porod pripadne urobia cisarak tak ako mne.drzim palceky urcite to dopadne dobre. 🙂

dulius • 1d • 26. srpen 2008 ve 14:06
ano, bola na vysetreni, prietoky a vsetko je OK ..
ale viete ako to je, tie obavy su tam stale, ked to ma okolo ...
dakujem (e)

pattie • 1d • 26. srpen 2008 v 16:37
Mám stejný problém, včera mi řekli, že má malá pupečník kolem krku, ale zřejmě se nic neděje.... tak nevím, taky z toho mám strach.... ale snad to bude v pořádku!

didusa.risulo • 1d, snž • 26. srpen 2008 v 18:25
ahojte, zaujala ma tema, lebo sme to pred nedavnom zazili v rodine ale skor okolo 29tt, pattie a dulius, pattie, ked sa ti nebude nieco zdat, aj malinka bolest hned chod do nemocky, ty si uz v 38 tt uz mozes porodit, nic sa nedeje, a dulius tvoja zena tiez nech sa pozoruje, ale s mierou, lebo fakt dostane bolesti, uz ste v 9 mesiaci, neni to zle keby ste porodili, davajte na seba pozor, drzim vam palce, budem na vas mysliet 😉

pattie • 1d • 26. srpen 2008 v 19:52
didusa.risulo: díky 🙂 mě to včera na UTZ dost zarazilo, ale dneska mi kamarádka říkala, že spousta dětí má šňůru kolem krku a když nebudu rodit přirozeně, nic se vlastně neděje. Bohužel budu muset jít na císaře.... zatím jsem neměla ani žádné kontrakce. Na ozvách jsem byla minulý týden a vypadalo to OK, průtoky mi dělal doktor včera a taky OK, tak uvidím, co mi řeknou v pátek v poradně v porodnici...

didusa.risulo • 1d, snž • 26. srpen 2008 ve 20:36
drz sa moja, myslim na teba 🙂

kila • 1d • 26. srpen 2008 ve 20:41
Aj moja malá mala okolo krku pupočnú šnúru a porodila som ju za 4 hodiny a dostala 9 bodov z 10... a nebol žiadny problém... 😉

didusa.risulo • 1d, snž • 26. srpen 2008 ve 20:42
kila a akych 9 bodov?za co? 😕

eva4444 • 2d • 26. srpen 2008 ve 20:46
aj nas petrik to mal dozvedeli sme sa az pri porode, tiez mal apgar-skore 9/10/10 , nebol ziadny problem.
vraj tretina babetiek to ma, len to zenam nehovoria aby sa nestresovali vo vysokom stadiu tehu a nepoodili uz len z toho stresu.

nebooooj vsetko bude ok a drzime palce nech to dotiahnete do uspesneho konca a este krajsieho zaciatku 🙂

wewe4 • 1d • 25. srpen 2009 v 09:28
ahojte, obnovujem túto tému ( aj keď veľmi nerada ).
včera mi doktor ma veľkom UTZ povedal, že vidí vzadu na šiji pupočník, ale nie je dobre vidieť, či je okolo krku, alebo len vzadu...ale prietoky sú v poriadku.
ako čítam nie je to neobvyklé, ale zase sa môžem stresovať...za 3 týždne idem ešte raz k nemu aby to pozrel, že vtedy to už bude lepšie a presnejšie vidieť...a potom už začnem chodiť na poradňu do pôrodnice.
môže sa babätko pridusiť už v brušku alebo to len môže skomplikovať pôrod?
teraz sledujem každý jeho pohyb...bojím sa aby sa nepridusil

krista
1. dec 2009

johanka5110 • 38tt • Dnes ve 13:32
Ahoj těhulky, 😵
jsem ve 37 týdnu a na 3D ultrazvuku pan doktor zjistil, že náš maličký má pupečník kolem krčku 😖
Chtěla bych poprosit maminky, které mají nebo měly stejný problém jestli by se se mnou podělily o zážitky a napsaly co a jak 😨
moc by mi to pomohlo. Předem děkuji mooooc

blueapple
5. dec 2009

ahoj těhulky, můj malý měl také dvakrát omotanou šňůru kolem krku, navíc seděl koncem pánevním od 30. týdne. Jako prvorodička jsem měla jasnou volbu - porodila jsem před týdnem císařským řezem.

Omotání nelze nijak ovlivnit, je to velmi častý jev, nicméně může být nebezpečné při normálním - přirozeném porodu, protože se mimi může přidusit. Pokud je přidušení krátké a zdravotníci rychle zareagují a dají kyslík, miminka jsou úplně v pohodě. Pokud se ale přidusí víc, může to mít i následky - nijak tragické, nechci strašit, ale mám kolegu, jehož dcera proto trochu šilhá, má silnější vadu zraku a cukrovku. První, co se doktoři kolegy ptali - bylo : nebyly komplikace (přidušení) při porodu ??? A vše dávají do souvislosti. Ve zdravotním průkaze je také informace - zda bylo dítě přidušeno nebo ne. V žádném případě tedy nepodceňovat.

dejna3
5. dec 2009

moja dcérka mala tiež omotaný pupočník okolo krku, ale na kontrolnom sone pred pôrodom to nebolo vidno 😒 keďže pôrod nepostupoval viac ako 24 hod. ani po vyvolávačkách, rodila som sekciou... dr. ktorá ma operovala, vravela, že práve ten omotaný pupočník bol príčinou nepostupujúceho pôrodu, inak vraj bolo všetko o.k.

debbie
3. jan 2010

ahojte aj moja dcérka mala omotaný pupočník a na sone nebolo nič vidno, rodila som sekciou dr vravela že šťastie lebo by som ju neporodila ...rodila som o tri dni skôr kôli pôrodnej váhe malej

helen
26. apr 2010

Prosím stretli ste sa s poklesom oziev priamo počas pôrodu? A stretli ste sa s tým, že by omotaný pupočník diagnostikoval pôrdník pred pôrodom a podľa toho aj viedol pôrod? Alebo si to všetci pôrodníci radšej nechávajú pre seba?

vefi89
27. apr 2010

helen bez 3d sona sa len ťažko dá zistiť, že je pupočník okolo krku. väčšinou na to prídu až priamo pri pôrode

helen
28. apr 2010

Vefi, ale ja sa pýtam na to, či ste sa už stretli s tým, aby pôrodník na základe tohto zistenia (ak sa to zistilo) viedol pôrod, alebo to nebral do úvahy.

vefi89
28. apr 2010

tak to som potom nepochopila 😅 to mám z toho spánku 😀 😀
švagrinej na to prišli v 36tt, a nemala som dojem z toho čo rozprávala, že by to bral pôrodník na vedomie 😒 ais záleží od pôrodníka, každý má rôznu povahu a rôzne metódy

naty
28. apr 2010

já myslím, že když o tom ví, tak k tomu přihlíží, ale nějak zvlášť se to asi nevede...můj malej byl v ní omotanej celej a taky mu klesaly ozvy, o čemž sem se dozvěděla až později, takže nevím...pro sebe si to asi nenechávají 😀 , ale asi tě s tím taky nebudou plašit zrovna při porodu,když to zjistí až tam, a prostě to vyřeší... 😉

vefi89
29. apr 2010

môj malý mal šnúru dvakrát okolo krku a dozvedela som sa to len vďaka tomu, že novorodenecká sestra povedala apgar skóre 9 a následne som sa jej pýtala prečo. takže som to musela ťahať ako z chlpatej deky

helen
11. máj 2010

Ďakujem veľmi pekne baby.
Naty, no ja stresovať isto budem, moja malá mala pri pôrode dosť problém vďaka tomu a ja tiež. Azda druhý krát nebudeme mať tú istú smolu. 😒

naty
12. máj 2010

já vím, ono se to líp řekne než udělá... 😔 ...mluvila si o tom s dr? Třeba by tě uklidnil!! 😉

helen
13. máj 2010

No za pôrodníkom idem až tak o mesiac, istotne s ním budem o tom hovoriť. Možno si aj vynútim jedno sono, aby som mala istotu
🙂

matova
12. aug 2010

Ahojte, chcela by som obnoviť zas túto tému, zaujímalo by ma aké máte skúsenosti keď ste mali tento problém, aké ste dostali odporúčania, prípadne aké ste brali lieky...
Môjmu bábätku zistili omotaný pupočník okolo krku, pri utz vyšetrení - prietoky teraz na zač. 31tt. Mám užívať Oxyphyllin a čítam v letáku že nieje vhodný v tehotenstve 😒

eriana
15. aug 2010

U nás to zjistili až při porodu, když padaly ozvy. Ono léky můžou pomoct? To by mě zajímalo jak, vždyť je záležitost čistě mechanická, že se dítko zamotá... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre