Pupočník okolo krku

tinaa
16. feb 2007

Ahojte, nájde sa niekto s rovnakým problémom? Som v 22TT a dnes sme boli na "veľkom" ultrazvuku. Všetko je OK, až na to, že naša malá je otočená koncom panvovým a má 2x omotaný pupočník okolo krku. Chcela by som vedieť, či ste mali niektorá z vás v tomto štádiu tehotenstva takýto problém a ako sa to ďalej vyvíjalo. Mám veľké obavy, či sa malá nemôže priškrtiť. Ach jo ...

evina0
15. aug 2010

matova mi sme mali tez pupocnik okolo krku a vraj az velmi nebezpecne..ale ja som rodila nakoniec seciou ale nie koli pupocniku ) mi sme mali ine vcsie problemy preto ta sekcia) ked som sa pytala doktorka ci by to mohlo ohrozit babo tak povedal ze to by zvladol a babu by sa nic nestalo vraj pupocnik okolo krku ma kazde 3 dieta a to sa da pocas porodu vraj akosi prehodit . podla mna bud kludna ..mne kukali na uzv ci nema pupocnik okolo krku tiez cca v 35 tt a nemalo a pri porode uz nekukali a malo..tazko povedat ci ma vobec zmysel vediet to a tiez nerozumiem ako mozu tabletky pupocnik dat prec 😅
nemaj strach vsetko dobre dopadne 😉 drzkajte sa

matova
15. aug 2010

evina: dakujem 😉 , clovek sa ani nechce bat ale..........
eriana: a nakoniec si rodila prirodzene?

tie lieky- Oxyphyllin- je to na rozsirenie ciev- ak som dobre pochopila dr., tak na zväcsenie prietoku v pupocniku, pohybovu aktivitu treba stale sledovat...len tazko ked ju ma akurat vnoci najvacsiu 😅 a cez den takmer nic 😒..., kontrola prietokov zas o dva tyzdne..

pukanka
10. sep 2010

Holky dlouho jsem rozmýšlela zda mám svůj příspěvek napsat, my jsme měli omotaný pupečník kolem krku od cca 32. týdne a dopadlo to tak jak to dopadlo, v 36. týdnu jsme o holčičku přišli 😢 ☹ nepíšu to aby jste se začali o mimča bát nebo nás snad litovaly, protože takové věci se prostě stávají, akorát se o nich moc nemluví......spíš to píšu z důvodu, aby jste spíše donutily lékaře v případě omotaného pupečníku k častějším kontrolám a kontrole srdečních ozev, protože samozdřejmě může nastat situace, kdy se pupečník zauzluje či něco podobného a je konec za chvilku, ale pokud se tam to mimčo přidušuje postupně, tak se to dá při troše štěstí odhalit a miminko zachránit. Přeju vám, aby jste všechny donosily miminka v pořádku 🙂

luciaalex
10. sep 2010

muselo to byt velmi velmi smutne, prist o mimi tak tesne pred porodom. ☹
zelame Ti vsetko najlepsie a krasne aprilove miminko 🙂

lisanda
10. sep 2010

Ahoj tak naše bruška měla taky 2x pupečník kolem krku, narodila se klasicky, jen po vytlačení hlavičky jsem nesměla tlačit aby mohla pupečník odmotat, kdyby tam nebyl manžel tak by mi asi nic neřekla 😒 apgar 8-9-9, byla jak fialka ale je v pohodě. Někde jsem četla že miminka v bříšku škytají když mají omotaný pupečník kolem krku, malá začala škytat kolem 36tt fakt hodně a čím dál častěji, narodila se spont v 38tt asi už tam nechtěla být 🙂 Hlavu vzhůru a radši nečíst statistika atd., hlavně se pozitivně naladit 😉

katecameron
10. sep 2010

tak moj synator bol tak obmotany pupocnikom ze MUDr.po porode ho nevedel rozmotat 2krat okolo krku potom okolo pliecok nalezatu osmicku tahalo mu plecia do zadu narodil sa prirodzenie ozvy ale mal nizke stale mi vraveli ze dychajte dychajte a ja im vravim ze ja dycham potom som to pochopila ze preco mal nizke ozvy ked sa dusil chudatko ale nastastie sa vsetko dobre skoncilo tak to asi malo byt ja vravim co ma byt sa stane....

ameanda
25. okt 2010

pridam aj ja skusenost
maly mal pupocnik 2x omotany okolo krku a "vdaka" tomu porod takmer nepostupoval
pupocnik mu drzal hlavicku zaklonenu a teda sa nemohol dostat do porodnych ciet, lebo tam sa dostane s mierne predklonenou hlavickou
kedze sme o pupocnej snure nevedeli, rodila som prirodzene, ale neslo to..., davali mi kyslik, pripravili zvon, ktory nastastie nemuseli pouzit, lebo mi tety setricky "skakanim" po bruchu pomohli maleho vytlacit
maly bol priduseny, apgar: 6,8,8, nasledoval inkubator... nezelam nikomu...
teraz chodime na neurologiu a maly sa nastastie javi uplne v poriadku, napriek tomu sa bojim, ci sa niekedy nieco skryte neobjavi

shira_
19. nov 2010

Moj malý mal akurát včera na sone pupočník okolo krku. týždeň predtým ho tam nemal, prietoky ok aj ozvy. dr. mi hovoril, že je to veľmi časté ale že pupočník máme dosť dlhý a voľný. od budúceho t. mám chodiť do nemocnoce tak ich donútim aby mi to pozreli a dali na to pozor, radšej nech urobia sc keby niečo...inak sme v pohode, len smozrejme mám z toho obavy 😒

matova
26. nov 2010

@shira_ nám zistili omotaný pupočník na prietokoch, dosť som sa obávala čo a ako bude, nevedelo sa ani či je voľný, ,....ale všetko išlo o.k 🙂 tak vám držím palce 😉

rybka13
26. nov 2010

super matova, takze uz to mas vsetko stastne za sebou aj napriek omotanemu pupocniku 🙂

ygreen
26. nov 2010

syn ho měl omotaný 4x a porod díky tomu nepostupoval, po 15 hodinách akutní císař. Měl i nižší apgar skóre, museli ho rozdýchat, napolykal se plodovky, ale během pár minut byl ok.

shira_
27. nov 2010

@matova
@ygreen som rada baby, že to nakoniec dobre dopadlo. moc to na psychike nepridá, keď som dostala info o tom pupočníku. na poslednej poradni mi nič nehovorili, len že je to ok, aj prietoky. ale podľa mňa nechcú stresovať, mám pocit že sa to väčšinou nehovorí... zostáva mi len veriť, že všetko dobre dopadne. či už cisárskym alebo nie, len nech je dobre.

zuzkap2
27. nov 2010

Moja mala tiez mala omotany pupocnik, raz okolo krku a raz cez hrudnik a rucicku. Zistilo sa to az pri porode, nastastie bol dost dlhy tak porodom sa neutiahol. Apgar sme mali 10,10

22mamina
27. nov 2010

moj maly mal 3x pupocnikovu snuru okolo krku, zistilo sa to az pri porode, nastastie vsetko dobre dopadlo, dr. mi vravel ze som mala extremne dlhu pupoc. snuru

diid
14. sep 2011

Znama musela vcera porodit dievcatko ktore jej v pondelok zomrelo koli tomu,ze mala 2 krat otocenu pupocnikovu snuru okolo krku. Ked sa narodila, tak snura bola naozaj velmi stiahnuta okolo krku. Dr. vraveli ze sa to muselo stat rychle, lebo nebola ani modra. V Piatok boli na utz. bola v 36tt. a vsetko bolo v poriadku, dievcatko bolo zive, malo 3kg. Hrozne nieco, namiesto radosti dnes odchadza domov z nemocnice bez baba a zajtra je pohreb. Vsetko mali prichystane. S takym niecim nikto nepocita hlavne ked cele teh. je bezproblemove.

makmitka33
14. sep 2011

@diid Bože, tu nie sú ani slová čo povedať, je mi to tak ľúto ☹ . Hádam to je posledný prípad v mojom živote o ktorom počujem!
Neviem, ako by som to zvládla,ak by sa môjmu krpčekovi niečo také stalo ☹

bozbandy
17. okt 2011

@wewe4 lensi davaj pozor a sleduj to ako sa betko hibe ci velbi sa neprehadzuje ked ano chod ihnet k doktorovi

petka55555
17. okt 2011

moj maly mal tiez 2x omotanu, rodila som normalne,ale nastastie bolo vsetko ok, len PA vykrikla ze dva krat omotana, ale velke stastie ze bola dlha....ja som pocula ze by sa ku koncu tehotenstva nemali dvihat ruky nad hlavu, lebo vtedy sa moze zamotat, ale neviem co na tom je 😖

shira_
17. okt 2011

@diid toto je strašné.. my sme mali tiež pupočník okolo krku a velmi som sa bála, bolo to tak min. 2 mesiace do porodu. ale dr. hovoril, že je volný, len počas porodu dať pozor. ked bol v porodných cestách, merali mu takou sondou na hlavičke saturáciu (či má dostatok kyslíka v krvi). počas tlačenia to bolo treba urýchliť, sestričky tlačili na brucho, aj som sa poriadne natrhla, ale hlavne že malý bol v poriadku... mal apgar skóre 10/10 napriek tomu...

diid
17. okt 2011

ona vravela ze nic necitila, ziadne nadmerne hadzanie, pretacanie. v piatok bolo vsetko ok u dr. v pondelok sla znova na prehliadku ani ju len vo sne nenapadlo ze take nieco jej povedia. Uz je mesiac po, ale mierne komplikacie z toho ma doteraz, pred tyzdnom bola hospitaliovana pre vysoky krvny tlak. To bol osud, cela rodina su lekari, nic nebolo zanedbane ani nedalo sa take nieco predvidat. A je to naozaj zriedkave.

crca
17. okt 2011

@diid to mě strašně moc mrzí a nedokážu si něco takového představit,ale moje kamarádka prožila před půl rokem to samé ☹ 22.3 byla v poradně a na UTz-vše v naprostém pořádku,TP měla 26.3takže s tím,pokud neodrodí do termínu sama,tak bude mít 29.3 nástup na vyvolání.........ve čtvrtek 24.3 mě volá,že jí je nějak divně...tak já ještě na ní,že se jí to blíží...,v pátek to samé.......,v sobotu odpoledne jí chytli normálně kontrakce,tak fičeli(což bylo přesně na termín)....a na kontrolním UTZ bohužel konstatovali,že mimi není živé 😢 takže okamžitě na sál,trochu pomohli s vyvoláním a rodila už mrtvého prcka 😢 😢 měl šňůru dvakrát kolem krku a jednou kolem tělíčka ☹ Když mě přišla sms,že mimi není,tak mě to tak zdrtilo,že jsem po nocích brečela týden a nemohla tomu prostě uvěřit-Vždyť to bylo přesně na termín!!! 😢 Bohužel tohle jsou věci,které ani doktoři neovlivní 😢 a prý už se to muselo stát ve čtvrtek,nebo v pátek a to mě volala,že jí je divně ☹ ☹ Bohužel,ale mě to strašně zdrtilo a to jsem nebyla"aktérka".Přeji hodně štěstí všem ať se dočkají brzičko nového miminka 😉

alena76
17. okt 2011

ja by som rada prihodila nieco pozitivne.. 2 z mojich 4 deti mali omotanu snuru okolo krku-2x, rodila som prirodzene, bez komplikacii, apgar 10, 10 🙂 , nejako specialne ma nekontrolovali, aj ked to bolo vidiet na sono
baby-uz nestraste-je to uplne bezne.naozaj.kamoskin otec je gynekolog. rozpraval nam, ako raz porodil zdraveho chlapca z 8! x omotanym pupocnikom okolo krku (bol extremne dlhy)
a dietatko v brusku nedycha, takze babo sa udusit proste nemoze. moze si zastavit prisun zivin a kyslika, kt ide krvou-priskrtenim cize stlacenim. ale v brusku sa moze stat cokolvek, ..takze by som zbytocne nedramatizovala
@tinaa
@wewe4 a ostatne 😉

zuzkavysna
17. okt 2011

Ahojte. Ja som rodila cca pred rokom v Martine. Malý mal pup.šnúru obmotanú 2x okolo krku. Zistili to až pri pôrode (keď mal už hlavičku von...). .. Povedali mi aby som poriadne zatlačila, že ma šnúru okolo krku ... už som nemala síl, vyľakalo ma to... ale posnažila som sa. Keď ho odmotávala, hovorí, má ju 2x obmotanú .... Bola som vyplašená poriadne. V prvej rade som dôverovala doktorke. Hneď ho odmotala, všetko v poriadku.

mamina
18. máj 2016

Ja som v 29tyž.a moj lekar mi povedal tiež že malá má obtočenu pupočnik a dal mi KO len o4tyž.Chcem sa opytat či je to normálne a čo mám robyt.ďakujem.

gegula
25. júl 2018

Ahojte chcem sa opýtať môj malý ma pupočnú šnúru okolo krku omotanu 2krat a cítim slabšie pohyby.je to problém?som v 31 TT.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre