Pupočníková šnúra má o jednu cievu menej

grace82
15. jan 2014

chcem sa opýtať či sa niekto už stretol s tým že v pupočníkovej šnúre mal len 2 cievy namiesto 3ch.....narodili sa vám babätká zdravé a v poriadku?

cikyta
15. jan 2014

@grace82 čo viem, tak stačí aj jedna cieva, len treba byť častejšie monitorovaná u gynekologa a všetko bude v poriadku.

grace82
autor
15. jan 2014

tak snad...

lydik
15. jan 2014

@grace 82 Jeejda. Moja dcera mala dvojcievny pupocnik. Zistili mi to asi v 4. mes. A tak som chodila castejsie na kontroly, sono..- ci je mala dostatocne vyzivena, nezaostava a tak. Vsetko bolo/je v poriadku. Narodila sa na termin, bezne miery, vsetky vysetrenia ok. Aj po porode nas posielali na vysetrenia- sono mozgu, srdca, obliciek... Uistit sa ci je vsetko vyvynute dostatocne. Vsetko ok. Trochu mame problem s hrubou motorikou, ale to je o inom. Drzim palce.
... A standardne su 2 zily, ktore privadzaju kyslik a ziviny a jedna tepna, ktora naopak odvadza z plodu (je to opacne ako u dospeleho). Takze s jednou cievou urcite nie, ale dve su ok -ta jedna zila je potom hrubsia a zvladne to aj sama.🙂

lydik
15. jan 2014

@grace82 prispevok hore

cikyta
15. jan 2014

@lydik Niekde som to počula a tu sa to píše tiež (uplne dole)
http://www.kankan.sk/clanok/matka-a-dieta/pupoc...

grace82
autor
16. jan 2014

@lydik dakujem za info, tak zatial sa vyvíja ako ma a má vsetko co ma mat aj velkost je akuratna ani mala ani velka, cize ostava len cakat, najhorsie na tom je to cakanie a akási bezbrannosť lebo človek nevie ako ma pomoct aby sa to nezhorsilo...ostava len verit a dufat ze sa to nezmeni a tiez bude vsetko oki

lydik
18. jan 2014

@cikyta ano, pise sa tam "aj jedna tepna je postacujuca". Cize jedna tepna a jedna zila musia byt- to su dve cievy.

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petjka
27. jún 2017

@grace82 ahoj môžem sa opýtať ako to dopadlo? Mne včera diagnostikovali to isté. Dakujem

grace82
autor
29. jún 2017

@petjka ahoj mali by ta viac sledovatako bezne mamicky s troma cievami myslim tym prietoky v pupocnikovej krvi ci babo dostava dostatok zivin a vsetkeho a ci rastie tak ako ma ,,...a dopadlo to maximalne super,...bud pokojna teraz mi tu beha 3rocne dieta a nik ani netusi ze mal o jednu cievu v pupocniku menej..neboj sa bud pokojna vsetko dobre dopadne uvidis...len ziaden stres kvoli tomu...babo sa bude vyvijat normalne nikto nic riesit nebude..akurat to treba spomenut v porodnici ak to nebudes mat v tehu knizke..ja som to mala napisane velkymi pismenami rovno vpredu na prednej strane ze to videl kazdy doki co ma vysetroval

petjka
29. jún 2017

@grace82 ďakujem krásne 🙂 už som kludnejsia, to častejšie monitorovanie si určite vydupem ak nebude ochota. Som rada že u vás dopadlo všetko super 🙂

mica87
12. okt 2017

Mne diagnostikovali to iste a velmi sa bojim, som v 31tt a povedali mi ze dietatko sa musi narodit skor alebo do terminu najneskor, ze dokial tak bude nehrozi nic, doktor stale kontroluje podrobne vsetky organy, ale aj tak sa zena boji ked pocuje nieco taketo, a hlavne ked povie doktor ze ma do roka 1-2 take pripady a ja som jednou z nich... aj som si uz par razy poplakala

zabkazabulienka
10. nov 2017

Ja som v 33tt a radšej ani nekomentujem. Zaplatila som si súkromný sken v írsku, lebo veď nech mám 4D na pamiatku a odchádzam odtiaľ s tým, že máme 2 žily a 1 tepnu na pupočnej a nemocnica si to má odsledovať... Hlavne že nemocnica nič, pohoda... Tiež som v obavách a toto mi treba v 8 mesiaci, stres... Ja som ani na genetických testoch nebola, takže ani neviem, aká pravdepodobnosť poruchy tam je. údajne nevidno žiadne abnormality, ale tiež mám chrobáčika v hlave :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre