Rapídne chudnutie počas tehotenstva. Je to normálne?

jajato
12. okt 2007

ahojte na zaciatku tehu som nabrala nehoraznych 5kil za12 tyzdnov.....lenze momentalne som schudla brutalne 4kila a pritom mam vysku 178cm a vahu 52kil:( momentalne.......a moja dr. vravi ze to je uplne v poriadku moja vahaale mne sa to vobec nezda pomooc☹ako sa vratit spet?

elenita
12. okt 2007

jajato ako je to mozne? Nechutilo Ti jest, zvracala si alebo co? 😕

sue
12. okt 2007

Jajato, no sadnúť pred chladničku a papať... to zaberie určite... ale nemyslím, že je to nutné... ja osobne som prvé kilogramy pribrala až po 20tt... podstatné je, či sa dieťatko dobre vyvíja a či sa ty dobre cítiš...

jajato
autor
13. okt 2007

ja neviem prosto ja som nikdy nebola straasna jedacka ...jedlo a ja to nejde do kopy ..........a sice mne to ani nevadi skor niekomu inemu

sue
13. okt 2007

Jajato, čo hovorí lekár? Neber do úvahy "babské reči" v ére našich babičiek ženy priberali 20-30kg za tehu a potom nemohli ani normálne porodiť ani schudnúť... ak je dieťatko OK, buď kľudná a papaj čo ti chutí 😉

pietra
13. okt 2007

jajato, netrap sa, ja som najprv tiez pribrala a potom schudla (8kg). Nasledne som stala na rovnakej vahe a potom do konca tehotenstva pribrala 11kg. Ale snaz sa jest, aj ked ti nechuti. Male mnozstva, ale aspon 5x denne.

kalo
13. okt 2007

Taky myslím,že to není zase taková tragédie...za pár týdnů to zase bude jinak, uvidíš.
Já nejdřív taky zhubla 3kg, pak je nabrala a pak jsem se až do 8 měsíce držela pořád na stejné váze, i když miminko rostlo. Dr.to neřešil a já za celé těhu před porodem měla víc jen o 4,5kg. Podotýkám, že jsem jedla fakt hodně, v těhotenství mi to neuvěřitelně dobře spalovalo a dopřávala jsem si naprosto všechno.... 😉

jajato
autor
13. okt 2007

musim sa akosi snazit jest aspon o trosililinku viac lebo priznavam sa ze je toho fakt malo ☹

krista
13. okt 2007

Ahojky,
já jsem sice nezhubla brutálně, ale taky mě to dost trápilo, ze začátku jsem zhubla 4kg - bylo mi věčně špatně, nechutnalo mi jíst, do toho počáteční stresy, protože jsme nevěděli jestli těhu vydrží ... pak jsem něco nabrala a teď zase zhubla, takže mám pořád tak -2kg a nevolnosti mám taky neustále, tak jsem sama zvědavá jak budu přibírat, ale hodně mě uklidňovaly holky, že si mimčo z nás to potřebné vezme 🙂

yasmina
13. okt 2007

jajato ja som na tom bola podobne ako ty mam o 3 cm menej 175 cm a tiez som vazila 1 mesiac 52 kg, chudla som lebo som stale vracala, bolo mi strasne zle a na jedlo som nemohla ani pozriet, presli tri mesiace a postupne sa to ukludnilo.. teraz koncim 7 mesiac a pribrala som zatial 13 kg /cakam dvojcence/...neboj co na zaciatku stratis postupne naberies spat... 😉

jajato
autor
13. okt 2007

ufff az mi odlahlo po vasich prispevkoch lebno som sa vazne zacinala bat 😒 ale dakujeem

jastericka
16. okt 2007

ahojte, ja som v 4. mesiaci a zatiaľ len chudnem, podarilo sa mi 3kg. Ale babanko je v poriadku, rastie, to je dôležité. Ja chudnem kvoli nevoľnostiam, kvoli tomu som bola aj na infuzkách v nemocnici. Ale snáď sa to upraví 😝

tribitka
16. okt 2007

jasteriška, u mna nevolnosti prešli na začiatku 5 mesiaca, tiež som bola v nemocke, lebo som schudla 5 kíl....držím palce, chce to pevné nervy.... 😉 teraz som v 5 mesiaci, mám 53 kíl, podla lekára je to ok....moja váha pred otehotnením bola 52 kíl... hlavne že je bábo ok a rastie... 😅

ella1
16. okt 2007

konečne téma pre mňa!
ale vážne.ja som počas tehotenstva v prvom trimestri schudla,lebo som vracala.pred začiatkom tehotenstva som mala okolo 48-50kg,pri výške 164 cm.no a počas tehotenstva som pribrala tých 10 kg.ale kedže som najprv schudla a potom pribrala,tak ked som išla rodiť mala som 54-56 kg.(nepamätám si presne)no a kedže sa pri pôrode opäť schudne tých 10 kíl,tak mi zostalo len tých 44.potom som ešte trochu schudla.no a odvtedy nie a nie pribrať.všetko,ale naozaj všetko som vyskúšala a nič.
chvalabohu,že už aj u nás existuje oblečeni XS.lebo neviem,čo by som nosila 🙂
teraz mám tých 44 a neznášam ked mi niekto povie anorektička!lebo ja sa vážne napchávam.ale zdravotne som v poriadku,takže......sú aj horšie veci.
Nič si z toho nerob,lebo si všímam,že veľa žien počas tehotenstva a po pôrode schudnú.
Hlavne,že ste ty a bábo v poriadku.

jajato
autor
16. okt 2007

ella no to ze je babo v poriadku je uz diskutabilne.....ani moc nie je ok 😢

ella1
16. okt 2007

aha.ale to si nepísala,že bábo nie je ok.ale to nemusí súvisieť s tvojou váhou.alebo áno?
neviem,ale ked si bola u lekára a povedal,že to že bábo nie je ok kôli tvojej váhe a nič s tým nerobí.......
Neboj,určite sa to dá do poriadku.Ja som mala dokonca veľa plodovej vody a dcéra má nadpriemerné IQ,takže určite jej to neublížilo.

jajato
autor
16. okt 2007

ella ked som zakladala tuto temu som este netusila ze par drobnosti nei je v poriadku.pretoze som v tom case tahala 2mesiace co som vobec nebola u doktorky... a vlastne ked som sla k nej tak povedala ze babetko ma spomaleny vyvoj....a dr. netusi co s tym bude robit teraz

ella1
16. okt 2007

aha.takže už chápem.tak to je asi vážne.asi by bolo najlepšie čím skôr to riešiť.určite doktor musí vedieť možné alternatívy čo by sa dalo robiť dalej.držím palce.nech to dobre dopadne.

jajato
autor
16. okt 2007

ella no asi z toho dovodu ma donutila dr. ist do nemocnice zajtra na par dni ☹

ella1
16. okt 2007

nikto nejde rád do nemocnice,ale to je teraz asi najlepšie možné riešenie.určite sa veľa vecí vyjasní a budeš vedieť na čom si.určite sa potom ozvi ako to dopadlo,čo povedali lekári.budem na teba myslieť a veriť,že všetko dobre dopadne.

nadka01
16. okt 2007

kocky ako ste priberali?Ja zacinam 17tt a od zaciatku tehotenstva som pribrala len 1,5 kg.bojim sa ,ci je to normalne

jejke
17. okt 2007

Ahojte, ja som priberala od zaciatku(co bolo podla predpokladu, ze chude zeny maju pribrat vela 😀 ked otehotneju)asi aj vdaka tomu ze som netrpela nevolnostami, ak, tak malinko, pri prvom tehu mi dva-tri krat nieco nesadlo na zaludok...inac v pohode..

Dokopy som pribrala 13kg a po porode slo 6 okamzite dole, pocas dvoch mesiacov som stratila dalsich 5 kg a to som sa uz citila slabucka a ospala(kedze ma aj kojenie vystavovalo)

Mam znamu ktora pocas tehu chudla, teda rastlo jej len brusko a tuk sa jej z tela stracal(asi 8kg pribrala a vsetko bolo po porode prec)potom nemohla kojit, je presvedcena ze kvoli tomu...pocas dojcenia sa odburava z tela matky tuk, tak akosi takto to moze suvisiet 😢

Ale zase tuto "pravdu" vyvratia mamicky ktore malo pribrali a aj tak kojili a dlho,alebo tie co pocas kojenia dokonca priberaju 😀
podstatne teda asi NIE JE VZDY KOLKO PRIBERIETE.

Mne pomohli vitaminy(hlavne pri dojceni)a v tehotenstve som jedla aj po nociach(poznate to zobudit sa na velky hlad uprostred noci 😀 ????)

dann
17. okt 2007

ahojte, ja som pribrala necele 2 kila, a vobec mi nebyva zle a jem jedno cez druhe ako aj pred tehotenstvom, tak dietatko asi cerpa z nadbytocnych kil🙂

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matenka
18. okt 2007

ahojte kočky, ja som schudla 4 kg, a až tento týždeň sa mi podarilo konečne pribrať kilo, konečne mi prestalo byť zle a začalo mi chutiť jedlo, 😀
takže nebrala by som to tak tragicky, ono sa to časom samo spraví, a bruško mám riadne veľké, takže bábo rastie aj keď ja nejako nepriberám, 😉

danuska24
4. nov 2007

ja som schudla brutalnych 6 kg, v stvrotm mesiaci som nabrala kilo, v piatom kilo, od siesteho sa to zacalo zvysovat a teraz som na povodnej vahe ako som bola pred tehotenstvom.

drobcek576
5. nov 2007

Ahojte tehulky, mám asi podobný problém ako tu máte všetky. Som v 1.trimestry /9.týždeň tehulkovania/, do 8. týždňa bolo všetko ok. Moja normálna váha je 53kg, za týždeň a pol som išla dole na 51,5kg. Nie je to nič hrozné....viem, ale nechutí mi jesť a takisto sa dosť bojím, že mimi nebude mať potrebné vitamíny, pretože som vegetariánka a jediné, čo teraz môžem zjesť je trochu ovocia a zemiaky - to jediné mi chutí. Nevraciam, len cítim hrozné nechutenstvo. Tento týždeň mám ísť dokimu, tak dúfam, že mimi dobre rastie. Dúfam, že to nechutenstvo čoskoro prejde, lebo by som sa už rada normálne najedla a tiež mi chýba cvičenie, ktoré som robila aktívne a teraz nič....nemám ani energiu a aj sa bojím cvičiť, predsa len 1. trimester je dosť rizikový.

kalo
5. nov 2007

drobecek576: neboj, za nedlouho se to může úplně změnit...v těhotenství je to každý měsíc jinak. Bud přibírat začneš nebo ne...Dítě si z tebe vezme, co potřebuje. Pro jistotu dobírej ještě nejaké těhu vitamínky a uvidíš, že to bude v pohodě. Myslím, že když ženská přibere 20kilo, že to určitě není záruka zdraví a dobré výživy dítěte....
Já z původní váhy 50kg přibrala za celých 9 měsíců jen 4,5kg! Teď vážím 47 kojím, hodně baštím a jsem v klidu. Malá je zdravá, krásná holčička a já poslouchám svoje tělo...

drobcek576
5. nov 2007

kalo: ďakujem za podporu a rady. Tehu vitamínky beriem. 4,5kg je dosť málo, ale som rada, že ste zdravé. Tiež si nemyslím, že pribrať veľa je zdravé a myslím, že v 1.tirmestry ani pribrať na váhe nemusím, len sa chcem už konečne z chuti najesť, tak dúfam, že to bude čoskoro 😉 ešte raz ďakujem za podporu.

babulina
5. nov 2007

drobcek, to nechutenstvo je asi normalne, zachvilu to pominie a budes papat vsetko rad radom, s vitaminmi v tehu je to tak, ze zoberie si najprv drobcek a potom co ostane je pre nas,takze urcite ma dost toho, neboj

moncicik
5. nov 2007

já jsem při prvním dítku v prvním měsíci zhubla 8 kg a pak teprve jsem začala nabírat.Celkem jsem pak přibrala 12 kg za celé těhu.Dr. říkal že je to taky normální, že se s tím tělo vyrovnava po svém.Narodil se mi 4,5 kg syn.Teď mám druhé a to jsem už přibírala normálně...teda co týden to kilo , přibrala jsem 20 kg a druhý syn měl necelé 3 kg...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre