Rapídne chudnutie počas tehotenstva. Je to normálne?

jajato
12. okt 2007

ahojte na zaciatku tehu som nabrala nehoraznych 5kil za12 tyzdnov.....lenze momentalne som schudla brutalne 4kila a pritom mam vysku 178cm a vahu 52kil:( momentalne.......a moja dr. vravi ze to je uplne v poriadku moja vahaale mne sa to vobec nezda pomooc☹ako sa vratit spet?

r123
5. nov 2007

nic si z toho nedělej.znám spustu maminek co nenaberou vůbec nebo jen pár kilo a mají normální zdravá miminka.dokonce znám i ty co zhubnou!třeba moje babička měla tři kluky a u každýho zhubla.u prvního 10 kilo u druhýho 6 kilo a u třetího dokonce 15 kilo.a všichni tři byli skoro čtyř kilový!!!!! 🙂 hlavu vzhůru

drobcek576
5. nov 2007

bubulina: ďakujem, ste zlaté. hneď som tuším dostala chuť aj na obed....a tú som veru nemala už vyše týždňa. takže dvojnásobné dík 😀

kisska
9. nov 2007

Ahojte, dievcata nebojte. Ja som sice mala dobry zaklad, ked som otehotnela (170cm/83kg) a hned ako som zistila, ze som tehu som tyzden lezala v nemocnici kvoli krvacaniu. A aj ked som nemala zo zaciatku nevolnosti, tak mi nechutilo a smrdelo, tak som papala ovocie a zeleninu + max. zemiaky. Doteraz mam minimum 79kg (-4kg) a aj ked som uz zacala priberat, stale nemam predtehulkovsku vahu... Ale menim proporcie, co mi chyba na zadku, stehnach... ide pekne do bruska a aj babo nastastie rastie (a teraz uz aj kope ako dive). Dusene maso nehrozi doteraz, maximalne tak pecene, ale aj tak len minimum... Doplnam sa vitaminmi (Calibrum Mami), ale aj to v menej ako 1/2 davke. Ja si myslim, ze babo si same povie na co ma chut, ci mu chyba mliecko (ktore som zacala pit po niekolkych rokoch), alebo ma chut na semienkovy chlebik, alebo sa ide zabit za broskynou:o) Dolezite je asi byt v pohode a nestresovat sa...

sorrelia
20. nov 2007

mam taky problem a vlastne neviem ci to je problem ale trochu ma to znepokojuje 😖 ... som uz v 16 tt a posledne 2 mesiace som nepribrala ani gram 😒 na zaciatku tehu som mala 65.5kg pri vyske 170cm... a teraz mam stale 70kg ani o gram na viac a ani menej... mozem jest co chcem a kedy chcem ale ta mrcha vaha sa nehybe ☹ ? nevadi to ?

roasha
20. nov 2007

sorrelia klud,to je individualne,ja som pri malej prve kilo pribrala v 20.tyzdni,a startovala som z 55kg. 😉

certica
20. nov 2007

sorrelia, a ty sa kam s tymi kilami zenies? 😀 ja myslim, ze 4,5kg na 16tt je slusne 😉

vendy01
20. nov 2007

Sorrelia vůbec se tim nestresuj a buď spíš ráda, že nenabíráš až moc. Já jsem do 4 měsíce 4 kg dokonce zhubla a pak se to nějak překulilo, začala jsem pomalinku přibírat. Ale nerychlejc jsem přibrala až teď na konci-cca4-5kg za 2 měsíce. Dohromady mám 7 kg nahoře. Původní váha 65kg/178cm. Teď těch 72kg. Za necelých 14 dní mám termín a vše je ok. Malej má prý kolem 3 kg. 🙂

catrin23
20. nov 2007

ella ja som tiez schudla zo 48kg na 42 prve tri mesiace a pribrala som 13kg. takze som isla rodit 55kilova a 10mi hned odislo teraz mam 43kg a nie a nie pribrat, takze viem o com pises...tiez mi vela ludi hovori ze som jak anorekticka a tym ma poriadne vytacaju...teraz beriem vanilkovy napoj od aloe vera, tak dufam ze mi to aspon trosku pomoze alebo si potom kupim pangamin...tak vela stastia ak priberaniu a chudnutiu vsetkym 😉

catrin23
20. nov 2007

sorellia uvidis ze casom priberies az az, najviac sa pribera aj tak v poslednych mesiacoch

lindda
20. nov 2007

aj ja som na zaciatku schudla skoro 6kil ale okolo 6-7mes som uz zacala priberat 🙂

mamina
20. nov 2007

Holky,já při prvním přibrala 16 kg,při druhým 8,pak 7,u čtvrtýho 8 a u poslední jen 2.Ono je to hlavně o tom,kolik toho sníte vy.Pokud se miminku ze stravy něčeho nedostává,vezme si to z vás,nemusíte se bát.Takže rady typu:jen si vem,dyť živíš dva-ignorujte.Stačí normální strava,jak jste zvyklý,+ jeden bílej jogurt denně navíc.
A pokud nemáte podváhu,tak vás 2-3 kg shozená na začátku těhu taky nemusej znervozňovat,je to vcelku běžný..

ivetah
21. nov 2007

ahojte, tak ja sa tiez pridavam. od zaciatku tehotenstva mam len 2,5kg hore. ale myslim, ze je to aj tym, ze som zacinala na 69,5kg pri 160cm. takze sa cerpaju tukove zasoby 🙂 a kedze babo je v poriadku a rastie tak ako ma, tak sa snazim byt kludna. aj ked mi to celkom neide do hlavy, ze nepriberam. na druhu stranu sa tesim, ze po porode nebudem mat vela navyse 😀

sorrelia
21. nov 2007

to som rada ze je to v poriadku 🙂 ... bola som mimo len preto lebo sestricka vzdy na mna cudne pozrie, vraj preco nepriberam ? a ci nahodou nedrzim dietu 😖
vacsi nezmysel som nepocula dieta v tehu - neda si to vysvetlit ze papam pomaly za troch a vaha nie a nie sa pohnut...

ivetah
27. nov 2007

sorrelia, bud uplne v pohode, sestricka je mozno zastarala 😀 mne lekarka povedala jednoznacne, ze nie je cielom pribrat, ale donosit zdrave dietatko ! a pokial sa citis dobre a vsetko je v poriadku, tak to neries. navyse uz si celkom pribrala, ved vyse 5kg na prvy trimester je aj dost 😀

bublinkajasminka
4. feb 2008

kočky - ja som v 33tt a dnes som nemôhla spinkať, lebo sa mi zdalo, že málo priberám....mám len plus 5,5 kg ale malinká sa hýbe, kope ako žeravá...a vidím že nie som úplne sama.....tak hádam oki.....

e.k.t
4. feb 2008

taky jsem dosud nepřibrala ani gram, ale malá má z čeho čerpat, před těhu jsem měla 106 kg a nyní 24tt mám 100 - 101 kg, ale málá přibývá tabulkově a kope taky statečně, tak se netrapte zbytečně, jezte malé porce hodněkrát za den, vitamínky taky výborné a hodně bílkovin, aby mělo mimi z čeho stavět. Pokud jste nebyli na dietách, stačí plně poslouchat své tělo, ono si řekne co potřebuje. Pevné nervy a hodně síly všem 🙂

andrea78
4. feb 2008

babuľky, neznepokojujte sa, hlavné sú vitamíny pre bábätko, ja som do 30tt schudla 15kg(nevoľnosti) a potom do konca pribrala 6kg, pričom som jedla tak isto ako predtým, aj ja som sa strašne bála, aby malo bábo všetko čo potrebuje a čo bude o.k. kvôli tej mojej váhe, po celý čas v podstate odčerpal všetko z materny, lebo jedlo vo mne neostalo, no a výsledkom bol chlapček vážiaci 3 360g a meral 52cm. no to by ste mali vidieť, aký jedák je on teraz, má obrovskú kapacitu žalúdka a ja sa vždy smejem tomu, že to má z toho jeho príjmu stravy v tehu, naje sa na prasknutie a potom dlho nič a čerpá z toho, ako keby už nič viac nemal dostať.

e.k.t
4. feb 2008

No to je pěkné, ale příroda to má vymyšlené určitě dobře, vždyť se rodily děti i za války když bylo tuze málo jídla a byly živé, je fakt že často umíraly na nemoci a podobně. Dnes je to v pohodě, navíc když doktor bude mít pocit že něco není v pořádku pošlou do nemocnice na kapačky

bublinkajasminka
4. feb 2008

dievky - ako ste ma ukľudnili - veľmi pekne dakujeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre