Rastová retardácia. Máte s tým skúsenosti?

trogir
13. jan 2009

Absolvovala som aniocentézu, v štyridsiatke čakáme baby, doktor mi oznámil, že je podozrenie na rastovú retardáciu a vzorka plodovej vody sa posiela do Bratislavy. Takže mi ostávajú dva týždne čakania a stresu. Snažila som sa nájsť informácie na nete, ale k ničomu fundovanému som sa nedopracovala. Má niektorá mamička s takouto diagnózou skúsenosť a vie mi poradiť?

celine
18. jan 2009

trogir- v jednej knizke pre tehotne som sa docitala, ze je velke plus, ak sa to diagnostikuje uz pocas tehu.Vraj sa to da liecit (podavanie infuzii a lieky na upravenie prietoku krvi v placente) a dietatko v prvych rokoch dobehne svojich rovesnikov. Mamina by mala papat zdravo, dbat na prisun bielkovin, kalorii a zeleza. Neodporuca sa kofein. Je to len teoreticke, mozno si toto nasla na nete aj ty, ale snad som aspon trosku pomohla. A mozno to dopadne uplne super a nepotvrdia ti to. Tak drzim palce, aby to dopadlo dobre.

matru
19. jan 2009

Trogir: nevím jestli myslíš to samé, ale já měla kolem 30 týdne podezření na IUGR, protože malá měla bříško o 4-5 týdnů menší než ostatní měřené části, dr. mě poslal do rizikové poradny, tam mi vyšetřili průtoky, řekli, že v pořádku a že mám čekat menší drobnější miminko, žádné jiné vyš. mi nedělali....Nelinka se narodila zdravá s váhou 3360g...doufám, že i u tebe to bude v pořádku, držím palce 😉

trogir
autor
20. jan 2009

celine, matru, dakujem za odpoved. Jest sa snazim dostatocne a zdravo, ale byvalo mi donedavna casto zle, takze vela toho islo von. A ten kofein, som kavickar...roky v kancelarii, sice vypijem aj 5 kaviciek za den, ale len bezkofeinove, tak hadam malej neublizujem. Od amniocentezy presli uz dva tyzdne, stale neviem vysledky a to som v 22 tyzdni, tak si viete predstavit, aky mam stres. ☹

lukin
20. jan 2009

trogir: A co přesně ti řekl doktor? O kolik týdnů je menší nebo co? Na to se nejde zase tak moc vázat. Mi říkal, že dcera má břicho a hlavu o 4 týdny větší než nohy a narodila se úplně v pohodě.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre